FC BARCELONA

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: FC BARCELONA

Mesaj de wb_lion » 30 Apr 2011, 12:20

ozzy scrie:Barcelona are doua mari bube, pe care putini vor sa le vada:
- simularile jucatorilor
- jocul lor este intr-adevar spectaculos, dar numau atunci cand au nevoie sau au chef sa joace, daca vor sa inchida jocul tiki-taka aia a lor se transforma in cel mai urat instrument de ucidere a fotbalului, nici macar echipele italiene din perioada de glorie a lui catenaccio nu "reuseau" asa ceva. Chiar daca am tinut mereu cu Real, o sa apreciez intotdeauna o "retea" de zece pase intre Messi, Xavi si Iniesta, daca se termina cu o lansare catre Villa sau o patrundere a lui Messi. Insa nu stiu cine poate aprecia aceste pase atunci cand se termina mereu cu pasa in spate catre Pique sau chiar catre Valdes. E un fel de "noi n-avem chef sa jucam, dar nu-i lasam nici pe ailalti sa joace, ca nu le dam mingea" ceea ce e jignitor in primul rand pentru spectatori.
:laughing: :laughing:
comentariul asta s-ar incadra perfect pe blogul tau de pamflete

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: FC BARCELONA

Mesaj de muttley » 30 Apr 2011, 17:51

ady g scrie:
s9k3k3 scrie:
ady g scrie:..Simpatizez cu Barcelona pentru ca este o echipa frumoasa, pentru a practica fotbalul spectacol intr-un moment in care se pune tot mai mult accentul pe forta, pe gabarit... Tin cu Barcelona pentru ca promoveaza (si) jucatori din propria pepiniera. Pentru ca fiecare suporter poate fi actionar.
Tin cu Barcelona pentru ca spre deosebire de Real madrid sau Chelsea, care intrichipeaza un fel de ''imperialism'' in fotbal, ea are o cu totul alta politica.
Am remarcat o intoarcere la un fel de ''romantism'' in fotbal.
Mi-a palcut mult si echipa lui romario, antrenata de marele Cruyf, dar cred ca aceasta e mai buna.Messi si Barca reprezinta acum o bucurie pentru mine , cand Craiova aproape ca nu mai exista ''gratie'' ''geniului'' mititelian.
Pai ce imperialism poate sa intruchipeze Barca? cand au 3 ligi pardon 2 ca una a fost castigata cu arbitri iar prima Liga a fost castigata la 93 de ani de la infintare.
A castigat 3 cupe ale campionilor, din care 2 ligi. Sper ca acum sa fie a 4a. Tocmai, daca m-as fi luat dupa performantele inetrnationale, puteam sa tin cu altele, inca si mai titrate, real madrid, milan, liverpool....Asa si noi, Craiova, pastrand proportiile, avem numai 4 titluri.
Iar referitor la ''ajutorul'' arbitrilor'', Pepe merita sa ia rosu. Oricum, Barca avea (are) valoare sa castige CL si fara un asa-zis sprijin intamplator din partea arbitrilor.
In ce meci merita? :lol: da ma Barca e cea mai buna nu are nevoie de arbitri doar ca pe Stamford Bridge adversarii nu au primit doua 11m .... iar cu Arsenal a jucat senzational si ei si arbitrul Senzationala aceasta echipa cu un Antrenor senzational ( pacat ca este chel) care poate castiga UCL corect insa nu in acest sezon si nici acum 2 ani.
iar in ultimele meciuri adversarii joaca cu un om mai putin in semn de respect pentru "cea mai buna echipa din lume"
Toate sunt intamplatoare .... si controalele doping anuntate si multe altele insa ce [****] e BARCA!!! Pacat ca in europa au aparut de 9 ani mai exact din 2002 ah ce coincidenta tot o semi-finala cu real in care nu au miscat sa fie oare noroc? ah stai atunci nu aveau arbitrii.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti


ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady g » 05 Mai 2011, 17:51

Toate sunt intamplatoare .... si controalele doping anuntate si multe altele insa ce [****] e BARCA!!! Pacat ca in europa au aparut de 9 ani mai exact din 2002 ah ce coincidenta tot o semi-finala cu real in care nu au miscat sa fie oare noroc? ah stai atunci nu aveau arbitrii.[/quote]

S-au schimbat lucrurile din 2002.
lasa-ma cu echipa aceea urata, a oligarhului aluia....:(

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: FC BARCELONA

Mesaj de UneKa » 05 Mai 2011, 17:53

pana in 2002 ce a fost? sti de cant e perez la club?

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: FC BARCELONA

Mesaj de anakin » 05 Mai 2011, 22:43

2-1 cu manchaster in finala..
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: FC BARCELONA

Mesaj de AdrianR » 19 Aug 2011, 10:17

Barcelona le-a mai demonstrat inca o data, daca mai era cazul, celor de la real madrid ca nu stiu fotbal (desi au mai crescut putin fata de sazonul trecut ca nivel al jocului) sau daca stiu nu vor sa-l arate! :))
madrilenii, ca de obicei, aroganti si prost crescuti - dupa chipul si asemanrea marelui lor antrenor :-x
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

ozzy

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ozzy » 19 Aug 2011, 10:51

Au aratat pe dreaq...pe Bernabeu trebuia s-o ia la 2-3 goluri diferenta si nu se mira nimeni.

LiviuB

Re: FC BARCELONA

Mesaj de LiviuB » 19 Aug 2011, 10:58

supercupa e la ei restul e can-can
si murinho e vai de capul lui

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: FC BARCELONA

Mesaj de blondu » 19 Aug 2011, 19:52

barca si real joaca la fel de bine.plusul barcei este messi.realul a jucat mult mai bine decat anul trecut si tot nu au putut sa castige.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady g » 21 Aug 2011, 09:50

Sper ca Barca sa castige si in acest sezon atat campionatul, cat si UCL, ca atat mi-a mai ramas in fotbalul de club, minunata Barcelona.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: FC BARCELONA

Mesaj de whiteLion » 21 Aug 2011, 20:24

Barca este singura echipa care imi mai provoaca emotii atunci cand ma uit la un meci .... si ce fotbal joaca?! ... restul incearca sa o imite si nu prea le iese.
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: FC BARCELONA

Mesaj de rhadookoo » 21 Aug 2011, 23:16

whiteLion scrie:Barca este singura echipa care imi mai provoaca emotii atunci cand ma uit la un meci .... si ce fotbal joaca?! ... restul incearca sa o imite si nu prea le iese.
Cam ce emotii poate sa provoace o echipa care castiga tot? :)(

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady g » 25 Aug 2011, 23:38

AC Milan, Bate Borisov si Victoria Plzen...Doar Milan este un adversar de calibru.

ady g
fanatic
fanatic
Mesaje: 1912
Membru din: 14 Mai 2005, 15:15

Re: FC BARCELONA

Mesaj de ady g » 26 Aug 2011, 22:26

Gooollllllll
Spectacolul poate sa inceapa;)

Scrie răspuns