SSC Napoli

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
iuli

Re: SSC Napoli

Mesaj de iuli » 26 Mar 2010, 14:30

imi pare rau ca nu am vazut si eu meciul,rezultatul este excelent.

Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: SSC Napoli

Mesaj de SEBI » 26 Mar 2010, 15:25

:)(

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 26 Mar 2010, 21:03

sorin107 scrie: Nebunie curata pe San Paolo, si cand il aud pe Auriemma cum comenteaza si cum simte cu Napoli, imi urla inima!
uite-l si pe Carlo Alvino :)(

[youtube][/youtube]

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: SSC Napoli

Mesaj de alex.p » 28 Mar 2010, 20:02

Napoli - Catania 1-0, P. Cannavaro min 51.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: SSC Napoli

Mesaj de alex.p » 03 Apr 2010, 18:50

Lazio - Napoli 1-1 (Floccari 4', respectiv Hamsik 38')

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 03 Apr 2010, 18:52

iar ne daduram cu stangu-n dreptu :mad: 2 puncte pierdute cu echipa de pe locul 16, mare pacat :-(

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: SSC Napoli

Mesaj de AdrianR » 11 Apr 2010, 17:42

Napoli - Parma 2-3
[youtube][/youtube]
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 15 Apr 2010, 14:38

meciul de duminica cu Bari devine foarte important, nu mai e loc de pasi gresiti

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: SSC Napoli

Mesaj de DarkComy » 26 Iun 2010, 17:46

Argentina, poarta spre echipa vieţii! Maradona: "Visez să antrenez la Napoli"

Maradona şi-a împlinit un vis: este selecţionerul Argentinei şi are şanse mari să dea lovitura cu Messi şi ai lui: naţionala "pumelor" este una dintre marile favorite din Africa de Sud! El Pibe d'Oro tânjeşte însă după echipa vieţii lui: Napoli! "Visez să antrenez la Napoli! Italia mi-a dat mult", spune Maradona.

"Iubesc Napoli şi pe fanii lui! Ştiu că toţi napoletanii sunt fanii mei. Îi am la inima mea şi îi salut de fiecare dată când am ocazia. Italia mi-a dat mult. Visez să antrenez într-o zi acolo. Vreau să văd iar stadionul plin, aşa cum era pe vremea mea" , a declarat Maradona pentru presa din Italia.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 04 Aug 2010, 19:41

Aseara pe San Paolo Napoli si-a prezentat echipa pt noul sezon intr-un amical contra celor de la Wolfsburg, meciul a fost castigat de Napoli scor 2-1, goluri Dossena (superb) si Hamsik (dupa un penalty scos de Lavezzi). El Pocho a facut un meci excelent dar de la el ma asteptam pt ca e un jucator fenomenal insa surpriza placuta a fost Zuniga, dupa Lavezzi, in opinia mea, cel mai bun om de pe teren. columbianul pare a fi in forma maxima. aaa aproape uitasem, la meci a fost prezent si a fost si prezentat noua achizitie Roberto Cavani. de jucat nu a jucat (nu am inteles de ce) doar a luat loc in tribuna alaturi de patronul echipei Aurelio De Laurentiis

un scurt rezumat al meciului:

[youtube][/youtube]

acum sa trecem la o chestie care nu-mi da pace. duminica trecuta pe TVR Cultural seara la 8 a fost o emisiune/documentar superba "Antologia cantecului napolitan" (in italiana "Antologia della canzone Napoletana"). acest documentar, pt ca este totusi un documentar nu doar o simpla emisiune, din cate am inteles este structurat in vreo 5 parti .. treaba e ca nu am rabdare sa astept pana duminica viitoare sa vad continuarea si ma gandeam ca poate stie cineva daca as putea sa gasesc pe undeva acest documentar cap coada.
SEBI sincer in tine imi sta speranta, ma gandesc ca poate l-ai vazut sau stii de el. eu l-am cautat pe net si nu am gasit decat fragmente mici de tot :mad:

acum daca tot deschisai subiectul acesta ( :)( ) in cautarile mele disperate am dat peste o emisiune pe aceeasi tema "Su al Sud - La canzone Napoletana". chiar o recomand celor carora le place muzica napoletana, e tot in genul emisiunii de pe Tvr insa este mai mult o prezentare generala a muzicii napoletane nu foarte amanuntita precum "Antologia della canzone napoletana". insa sunt totusi prezentati monstrii sacrii ai muzicii/teatrulului napoletan precum Renato Carusone, Raffaele Viviani, Roberto Murolo sau Mario Merola. in ea apar si vorbesc despre acesti colosi ai artei napoletane printre altii Massimo Ranieri, Gigi D'Alessio si Nino D'Angelo (el decat e prezentat). eu cred ca merita vazuta, din pacate nu e subtitrata si mi-au scapat unele chestii .. nu ma descurc foarte-foarte bine cu italiana. insa am descoperit o groaza de melodii superbe care mai vechi, care mai noi de care nu aveam habar. macar din punctul asta de vedere cred ca merita vazuta o:

[youtube][/youtube]

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 05 Aug 2010, 14:41

suporterii napoletani la meciul de prezentare:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

sursa: Napoli Magazine
http://www.napolimagazine.com.cn/?actio ... izia=34191

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: SSC Napoli

Mesaj de suporteru » 06 Aug 2010, 08:58

Pentru napoletani fotbalul este o religie,eu inca nu am vazut atata pasiune nicaieri,la noi daca echipa pierde,in liga 1,mai vin 2-3mii de spectatori la meci,la Napoli,in serie B au venit si 60000...niste adevarati suporteri...
Alb-albastru pentru totdeauna!

sorin107

Re: SSC Napoli

Mesaj de sorin107 » 06 Aug 2010, 09:40

suporteru scrie:Pentru napoletani fotbalul este o religie,eu inca nu am vazut atata pasiune nicaieri,la noi daca echipa pierde,in liga 1,mai vin 2-3mii de spectatori la meci,la Napoli,in serie B au venit si 60000...niste adevarati suporteri...

in C au venit atatia, in B nu mai vorbim.

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 06 Aug 2010, 15:30

Napoli va juca cu Elfsborg in play off-ul Europa League. un adversar facil zic eu, la ce forma buna au aratat baietii in amicalul cu Wolfsburg nu cred ca se pot impiedica de suedezi

FORZA NAPOLI Imagine

suporteru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1610
Membru din: 15 Dec 2004, 14:53

Re: SSC Napoli

Mesaj de suporteru » 06 Aug 2010, 16:11

La ce echipa are Napoli acum,eu nu imi fac probleme cu calificarea.Ce te faci cu echipele noastre..vor iesi toate din EL... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :)(
Alb-albastru pentru totdeauna!

Scrie răspuns