SSC Napoli

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
JustME
fanatic
fanatic

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 29 Mai 2013, 21:15

da si nu :)( eu nu pot sa compar situatiile lui Costea cu cea a lui Cavani si iti spun si de ce.. Costea, din punctul meu de vedere, nu a fost niciodata o certitudine. nu a avut niciodata statutul asta. la Cavani nu exista niciun dubiu ca e un jucator de certa valoare iar valoarea lui se reflecta clar in rezultatele echipei. Cavani si-a demonstrat constant valoarea in cei 3 ani petrecuti la Napoli.

pfff... vreau sa spun ceva si nu stiu cum, e frustrant deci ma dau batut :lol:

ozzy
fanatic
fanatic

Mesaj de ozzy » 31 Mai 2013, 13:44

Cică Chelsea îl vrea pe Matador contra Torres + 30 de milioane. Nu mi se pare o afacere rea, Torres și-a revenit de când a venit Benitez la Chelsea.

_T@V_
fanatic
fanatic

Mesaj de _T@V_ » 04 Iun 2013, 14:42

Mie imi placea mai mult varianta aia de zvon cu Matador la Shity pentru o suma intre 25-30 bulioane, si Dzeko la schimb. Mie mi-a placut tot timpul mai mult Dzeko ala... are un aspect asa, mai ... curatel, fara tatuaje la kil sau frizuri sleioase... plus ca mi s-a parut tot timpul ca e foarte serios, tot timpul muncitor...

De Tores nu stiu ce sa zic... e clar ca si asta are oleaca valoare, dar in meciurile cu d'astia mai desculti. Cum a fost cu oile. A facut spaniolul spectacol. Mai mult, prin Europa League mi se pare ca a fost superstar. In campionatul intern, cand dadea de aparari mai serioase... nu-l vedeai tot meciul uneori.

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 04 Iun 2013, 19:41

circula multe nume la nivel de zvon: Dzeko, Torres, Osvaldo, Mario Gomez insa cred ca pana la urma o sa ramana Cavani. ceea ce nu e un lucru rau nici pe departe. un alt nume interesant vehiculat prin presa e Skrtel. as vrea enorm de mult sa vina la Napoli deoarece mie mereu mi-a placut de fotbalistul asta. are calitate si stofa de campion (daca l-ar aduce cu el de la Liverpool si pe Gerrard ar fi excelent :)( [vise]).

azzurro
membru
membru

Mesaj de azzurro » 04 Iun 2013, 20:48

Orice discutie despre transferul vreunui atacant e nula din start pana in momentul in care nu pleaca Matador. Vad ca acum a mai aparut pe lista si Negredo ala de la Sevilla. Cu Dezko e mai complicata treaba pentru ca, din cate am citit, ala ar vrea mai degraba in Germania. Gomez cred ca ar veni dar are clauza de 20 de milioane (deci depindem de plecarea lui Cavani), iar aia cu Torres mi se pare avion al astora din presa.Si discutia despre Skrtel este transata, am citit declaratia agentului care a zis ca nu se pune problema sa plece. Se mai discuta si despre Mascherano (desi are salariu de 6 la Barca, iar DeLa pare dispus sa dea maxim 5), despre Alejandro Gomez de la Catania, Ogbonna, BiaBiany, Cerci, Guarin (la schimb cu Zuniga si Behrami) si Fernando de la Gremio (pe-asta pare sa-l ia Lucescu la Sahtior pana la urma pentru ca ofera cel mai mult).
Napule e...mille colori...voi..bianconeri

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 25 Iun 2013, 17:43

telenovela asta cu plecarea sau ramanerea lui Cavani se lungeste si devine putin iritanta. inteleg ca e greu si ca e vorba de foarte multi bani dar incertitudinea asta e foarte enervanta. sa se decida odata daca pleaca sau ramane. pana la urma niciun jucator nu e de neinlocuit. mi-ar parea foarte rau sa il vad plecat dar daca asta isi doreste nu poate nimeni sa il opreasca sau sa il tina cu forta. si de Lavezzi mi-a parut foarte rau cand a plecat si personal l-as vrea din nou la Napoli dar el a ales sa plece, asta e. Napoli trebuie sa mearga obligatoriu inainte indiferent de cine pleaca sau cine vine!

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 09 Iul 2013, 20:17

Jose Maria Callejon este jucatorul lui Napoli usteag

alex.p
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de alex.p » 09 Iul 2013, 20:27

Citisem si de interesul pentru Leandro Damiao, atacantul lui Internacional si al nationalei Braziliei.

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 09 Iul 2013, 22:56

da am vazut si eu prin presa ca Napoli ar vrea sa-l transfere desi orice contact cu Napoli a fost infirmat de catre presedintele clubului brazilian care a spus ca nu-s dispusi sa il cedeze pe Damiao. dar nah s-ar putea sa fie doar o tactica a brazilienilor de a scoate mai multi bani dintr-un eventual transfer.

pana una alta primele poze cu Callejon la Napoli:
sursa pozelor: tuttonapoli.net
http://www.tuttonapoli.net/in-evidenza/ ... ini-155880

daca nu ma insel el si cu Mertens sunt primele transferuri.

alex.p
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de alex.p » 09 Iul 2013, 23:20

Pai tot pe http://www.tuttonapoli.net/in-evidenza/ ... mln-155748 scrie detaliile ofertei pentru Damiao.

Napoli ofera 18 milioane pe jucator si 2 milioane salariu pe an, brazilienii se pare ca vor 25 si 2.5 jucatorul. Deci e posibil sa vina, nu e diferenta mare.

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 10 Iul 2013, 18:33

Rafa Benitez saluta i tifosi:

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 11 Iul 2013, 23:29

inca un transfer: Rafael Cabral Barbosa portarul lui Santos este de acum jucatorul lui Napoli o:

_T@V_
fanatic
fanatic

Mesaj de _T@V_ » 12 Iul 2013, 14:23

Ce ne tot injura bai Just macaronarul ala p'acolo? Am inteles si io oleaca pe ici pe colo, ca "siamo tutti insieme", ca Sambata pleaca pe undeva (banuiesc ca prin pregatiri), ca pe 30 Iulie incepe aventura noastra si a lor (ce e atunci? campionatul la macaronari parca incepe tarliu tare, dupa 15 august) si ca La squadra e foarte determinata :)( Asa-i?

JustME
fanatic
fanatic

Mesaj de JustME » 12 Iul 2013, 16:54

reunirea lotului a fost programata pt 10 iulie deci ei deja se antreneaza la Castel Volturno de doua zile doar ca sambata urmeaza sa se tireze la Dimaro (locul lor traditional de cantonament) pt ca deja pe 20 iulie au programat primul amical.

jucatorii convocati:
Pablo Armero, Davide Bariti, Valon Behrami, Miguel Angel Britos, Emanuele Calaiò, Josè Maria Callejon, Paolo Cannavaro, Roberto Colombo, Morgan De Sanctis, Marco Donadel, Andrea Dossena, Blerim Dzemaili, Federico Fernandez, Alessandro Gamberini, Marek Hamsik, Gokhan Inler, Lorenzo Insigne, Dries Mertens, Giandomenico Mesto, Soma Novotnhy, Goran Pandev, Josip Radosevic, Luigi Sepe, Gennaro Tutino, Bruno Uvini, Luigi Vitale, Juan Camilo Zuniga.

restul jucatorilor care au fost implicati in jocurile de la Cupa Confederatiilor vin pe 21.

pe 30 iulie o sa fie practic prezentarea lotului pe San Paolo intr-un amical cu PSG. cred despre asta e vorba. in rest da, baga in ele ca sanki, sa facem bine, sa nu facem rau, d-astea :)(

cateva poze de la fata locului, Castel Volturno:

baietii trag tare Rafa si secundul Fabio Pecchia (cred ca el e) Rafa si noua achizitie Mertens sursa pozelor: ssc.napoli.it
http://www.sscnapoli.it/default.aspx

alex.p
grup_moderatori
grup_moderatori

Mesaj de alex.p » 12 Iul 2013, 16:58

Cica Cavani o sa fie prezentat oficial la PSG luni sau marti. 64 de milioane.

Scrie răspuns