SSC Napoli

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: SSC Napoli

Mesaj de SEBI » 01 Apr 2012, 22:48

ozzy scrie:Looool....de cand se imbraca juventinii in roz? :laughing:

asa se imbracau pe la inceputuri saraciile. cred ca li se parea si lor prea urat negrul ala... dadea un aer prea sinistru.



la fiecare faza fixa mi se pare ca astia pot sa dea gol......

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


ozzy

Re: SSC Napoli

Mesaj de ozzy » 01 Apr 2012, 22:54

Nu-mi place ca se joaca prea mult in jumatatea noastra. Napoli nu e echipa sa se apere.

Ptiu...cobea naibii ce sunt :o:

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: SSC Napoli

Mesaj de DarkComy » 01 Apr 2012, 23:12

Fmm de arbitru...asta nu da nici un fault la Pocho
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: SSC Napoli

Mesaj de DarkComy » 01 Apr 2012, 23:32

Mi se pare mie sau in min 90 pe delle alpi se aude O surdato 'nnammurato?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

ozzy

Re: SSC Napoli

Mesaj de ozzy » 01 Apr 2012, 23:35

Nimic de comentat. Exact ce-am cautat, asta am primit

Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: SSC Napoli

Mesaj de SEBI » 01 Apr 2012, 23:46

oribil meci, unul dintre cele mai proaste de anul asta.............

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 02 Apr 2012, 03:02

groaznic... partea plina a paharului ar fi ca lazio si udinese pierdura deci infrangerea asta nu atarna foarte greu. jocul in schimb e ingrozitor iar apararea e de judet. n-am sa inteleg niciodata de ce Mazzarri se incapataneaza sa il tina pe Fernandez pe bara. mai ales in conditiile in care de fiecare data cand a jucat a aratat ca are potential. nu cred ca poate sa fie mai slab decat Campagnaro (care la golul lui Vidal fu' spectator. le facu ala mucii cravata si lui si lu' Zuniga) si Aronica. rigiditatea asta a lui Mazzarri parca e din ce in ce mai enervanta. bine, pana la urma si cu Fernandez si fara el de pierdut probabil pierdeam oricum tinand cont de forma foarte slaba pe care o arata echipa in meciul asta dar parca m-am saturat sa vad apararea gafand (aproape prosteste in unele situatii) iar de pe banca nimic. nimic, nimic. nicio reactie.

Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: SSC Napoli

Mesaj de SEBI » 02 Apr 2012, 20:18

daca nu vine un nume mare, gen Capello, mi-ar placea ca de la vara napoletanul Montella sa se intoarca in sfarsit acasa.

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: SSC Napoli

Mesaj de alex.p » 02 Apr 2012, 23:04

Vargas, Fernandez? De ce sunt in lot? Ce cauta in continuare Aronica si Campagnaro in teren? Doar Mazzari stie.

Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: SSC Napoli

Mesaj de SEBI » 07 Apr 2012, 22:03

daca pierdem azi s-a cam terminat campionatul...

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


Avatar utilizator
SEBI
suporter
suporter
Mesaje: 681
Membru din: 22 Feb 2005, 19:56

Re: SSC Napoli

Mesaj de SEBI » 07 Apr 2012, 23:48

mda... e cam gata...
Cavani nu a jucat nimic nimic, e intr-o pasa neagra de ceva timp, aia fac gafe peste gafe prin aparare... iar la 19 milioane Inler pare o mare teapa la ce a jucat sezonul asta ..

sper sa plece Mazzarri, e timpul sa se incheie ciclul asta cu el pe banca pentru Napoli si sa vina si un mare antrenor impreuna cu niste fundasi de valoare mare.

NAPOLI REGNA!!! __c a m p i o n i___d e l___t i f o__
Imagine
STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA [N] STIRPE PARTENOPEA


JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 13 Apr 2012, 00:37

desi teoretic mai sunt ceva sanse pt un loc de CL Mazzarri ar face bine sa se foloseasca de timpul ramas pt a pune pe picioare echipa dpdv psihic si sa gaseasca o formula ideala pt finala cupei. realist vorbind campionatul e terminat mai ramane doar cupa si macar acum Mazzarri ar trebui sa fie curajos si sa foloseasca o formula indrazneata fara stereotipurile Aronica, Campagnaro, Zuniga etc. cine merita sa joace sa joace indiferent ca numele lor e Campagnaro, Inler, Aronica, De Sanctis sau Colombo, Vargas, Fernandez, Fideleff etc. din punctul meu de vedere toate pacatele se pot spala prin castigarea cupei.

FORZA NAPOLI usteag

azzurro
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 30 Mar 2006, 01:36

Re: SSC Napoli

Mesaj de azzurro » 26 Apr 2012, 01:19

Mascara ne-a redat azi sperantele pentru un loc de Ch. League. Programul arata in felul urmator: noi mai avem de jucat la Roma, cu Palermo acasa, deplasare Bologna si cu Siena acasa , iar Lazio mai are la Udinese, cu Siena acasa, la Atalanta si cu Inter acasa. Parca pare mai accesibil programul nostru. Cel mai bun ar fi un egal etapa viitoare intre laziali si friulani.
Napule e...mille colori...voi..bianconeri

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 26 Apr 2012, 14:24

eu imi pierdusem sperantele dar uite ca inca odata se dovedeste ca nu e bine sa judeci la cald lucrurile. a fost un sezon nebun cu suiusuri si coborasuri. il felicit pe DeLa ca a avut rabdare, incredere in Mazzarri si in echipa si cel mai important nu a incetat sa spere ca lucrurile se vor indrepta. acum suntem la un punct de locul de CL si cu un program, cel putin aparent, mai usor. daca am castiga cupa si am prinde locul 3 atunci pt mine sezonul asta ar fi unul excelent. mai mult de cat excelent. imi pare rau acum ca la un moment dat imi pierdusem sperantele si increderea dar ma bucur ca nu am avut dreptate.

p.s. citesc prin ziare (online) cum ca Pocho e ca si plecat la PSG pe un salariu foarte bun. sincer nu as putea sa il acuz de nimic daca pleaca. as vrea sa ramana dar si daca pleaca eu cred ca suntem acoperiti ii avem pe Vargas si Insigne doi tineri extrem de talentati. in plus tripleta de la mijloc Dzemaili - Gargano - Inler s-a miscat extrem de bine in ultimele meciuri in care Pocho nu a jucat. si asta ar putea fi o solutie.

golul lui Insigne pt reprezentativa U21 a Italiei in meciul contra U21 Scotia

[youtube][/youtube]

ah.. era sa uit si poate ca ar fi trebuit sa incep tocmai cu asta: Giuseppe Mascara apld

p.s.2 ce executie de mare jucator a avut Marek la primul gol. absolut fabulos sutul ala :hai iar Matadorul a ajuns la cifra de 100 de goluri marcate in Serie A si 21 de goluri in sezonul asta apld

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 28 Apr 2012, 21:13

roma - NAPOLI

formatiile oficiale:

roma: Lobont; Rosi, Kjaer, Heinze, Taddei, Pjanic, Gago, Marquinho, Borini, Totti, Bojan.

Napoli: De Sanctis - Fernandez, Cannavaro, Aronica - Maggio, Gargano, Inler, Dzemaili, Zuniga - Hamsik, Cavani.

interesant faptul ca Pocho e rezerva iar Mazzarri prefera sa foloseasca sistemul asta (care pare sa dea roade) cu 5 mijlocasi. foarte interesant. o victorie in seara asta coraborata cu un esec (egal sau infrangere) al lazialilor maine cu udinese ne-ar duce pe locul 3.

FORZA NAPOLI usteag

L.E.

1-0 la pauza. din pacate scorul reflecta perfect ceea ce s-a intamplat pe teren, romanii au dominat prima repriza. nu prea ne prieste stadio olimpico :o:

Scrie răspuns