SSC Napoli

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: SSC Napoli

Mesaj de SLH » 17 Dec 2013, 19:54

pare misto filmul, cand il gasiti sa lasti si voi un link

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 17 Dec 2013, 20:11

e foarte tare, eu tocmai il terminai de vazut. din pacate nu ma descurcai cu torentii dar e si pe youtube, asta e prima parte (in total sunt sapte):



problema e ca nu are subtitrare si unele chestii iti scapa daca nu intelegi foarte bine italiana (cazul meu). alta mica problema e ca userul respectiv nu a urcat partea a 2-a insa eu vazui partea a 2-a urcata de alt user dupa care continuai de unde ramasesem.

e foarte, foarte tare filmul. prezinta intr-o maniera foarte comica stereotipiile pe care nordistii le atribuie celor din sud imbinand totul cu o poveste frumoasa. il recomand din toata inima, merita vazut (chiar si fara subtitrari daca intelegeti binisor italiana. eu de exemplu nu ma descurc extraordinar cu italiana si va spun ca intelesai cam +90%. amuzant e ca intelegeam chiar si momentele cand se vorbea in napoletana - din cauza faptului ca am ascultat f multe cantece napoletane si am cautat versurile in engleza sau italiana :) ideea e ca merita sa fie vazut chiar daca nu sunteti fluenti in italiana.)

p.s. e total diferit fata de "Li chiamarono Briganti" care e un film serios. mie mi-au placut ambele doar ca sunt total diferite.

L.E. uitasem, pentru cei care vor sa vada si filmul "Li chiamarono Briganti" o puteti face tot pe youtube unde este urcat filmul complet (intr-o singura bucata):


Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: SSC Napoli

Mesaj de DarkComy » 17 Dec 2013, 21:29

SLH scrie:pare misto filmul, cand il gasiti sa lasti si voi un link
Va rezolva fratele vostru in seara asta :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

DoRyN

citat din regulamentul forumului

Mesaj de DoRyN » 18 Dec 2013, 10:08

s) Este interzisa postarea de fisiere si/sau link-uri care trimit catre fisiere care incalca legea dreptului de autor (NO WAREZ, NO CRACKS).

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 25 Dec 2013, 17:23

dezamagitor... Pocho se pare ca negociaza cu inter. nici nu pot sa imi inchipui cum o sa fie cand o sa vina pe San Paolo din postura de adversar (daca se concretizeaza transferul). oricum, indiferent de orice ramane jucatorul meu preferat. eu l-am vazut ca noul Diego insa se pare ca nu a fost sa fie. nu o sa fie iubit nicaieri ca la Napoli si asta cred ca o stie si el. ii doresc multa bafta si poate intr-o zi o sa se intoarca acasa o:

catalin10
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 10
Membru din: 01 Sep 2013, 14:12

Re: SSC Napoli

Mesaj de catalin10 » 06 Ian 2014, 18:42

2-0 cu sampdoria...Foooooorzaaa Napoliii :)) o: iesteeeeee maaaaaaaa :X

ozzy

Re: SSC Napoli

Mesaj de ozzy » 07 Ian 2014, 09:39

JustME scrie:dezamagitor... Pocho se pare ca negociaza cu inter. nici nu pot sa imi inchipui cum o sa fie cand o sa vina pe San Paolo din postura de adversar (daca se concretizeaza transferul). oricum, indiferent de orice ramane jucatorul meu preferat. eu l-am vazut ca noul Diego insa se pare ca nu a fost sa fie. nu o sa fie iubit nicaieri ca la Napoli si asta cred ca o stie si el. ii doresc multa bafta si poate intr-o zi o sa se intoarca acasa o:
Din păcate, în fotbalul de azi chiar nu mai trebuie să te atașezi de jucători. Nu-i judec, sunt oameni și ei, dar nici nu mai pot să mă atașez de un fotbalist doar ca să-l văd peste ceva timp că pleacă la o rivală. Mă uit și la Lewandowski și la modul în care s-a încăpățânat să plece numai și numai la Bayern :o:

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 07 Ian 2014, 18:14

asa e Ozzy.. chiar nu se mai merita sa te atasezi de jucatori pentru ca fotbalul nu mai este ce era odata. pe vremuri fotbalul producea idoli, acum produce vedete. sunt foarte rare cazurile in care un club de fotbal inseamna ceva mai mult decat un loc de munca pt fotbalisti.

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 12 Feb 2014, 23:01

va recomand sa va uitati la meciul cu roma din cupa. e absolut fabulos, daca jucam in ritmul asta si cu atata ambitie eram lideri detasati in clasament.

p.s. Diego e in tribune, atmosfera e incredibila, stadionul San Paolo se zguduie la propriu! ce seara superba!

[center]steagucv FORZA NAPOLI steagucv[/center]

ozzy

Re: SSC Napoli

Mesaj de ozzy » 13 Feb 2014, 09:47

L-am văzut, absolut superb. Și uluitor cum a marcat Higuain exact când urcase Diego în tribună.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: SSC Napoli

Mesaj de _T@V_ » 25 Feb 2014, 10:57

Iar puncte pierdute acasa, si cred ca din ce in ce mai mult ne indepartam de locul 2. Iar locul 3 din Italia nu duce musai in grupele CL. Iti pica locul 4 din Anglia sau Germania (cum i s-a intamplat lui Udinese) si te-ai imprastiat in fericire.
Am observat chestia asta si in Anglia. Echipele incurcate in Joia Europei League sacadeaza in campionat. Au oscilatii inexplicabile Cred ca ar trebui abandonat EL, si jucat acolo cu echipa a doua. Oricum finala e pe terenul lui Juve... asa ca aceasta competitie e predestinata sa fie castigata de nordici...
Nu de alta, dar se risca foarte mult ratarea grupelor la anul. Pentru ca se ia dupa nu stiu ce coeficient, si joaca vesticii cu vesticii, esticii cu esticii. Sau greii cu greii, slabii cu slabii. Si se incruciseaza intre ele anglia, germania, franta, italia, portugalia, olanda, grecia, turcia si rusia parca. Si trepadusii cu trepadusii intre ei. Si deci, teoretic, daca nu iti pica din grecia, iti pica greu.
Macaronarii d'aia au si pierdut a 4-a echipa in UCL. A picat Udinese de 2 ori in playoff cu Arsenal si ... nu mai stiu ce nemtzalai, si bye bye grupe.
Long story short, Napoli cred ca va trebui sa faca o alegere. Subito :)

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 20 Mar 2014, 23:50

hai ca facuram treaba cu Porto... facuram treaba si in campionat. slab rau de tot sezonul asta pe aproape toate planurile (excludem cupa).

azzurro
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 30 Mar 2006, 01:36

Re: SSC Napoli

Mesaj de azzurro » 20 Mar 2014, 23:57

In prima repriza nici nu-mi imaginam ca pierdem meciu asta. Ma gandeam ca-i mancam pe-astia cu un 3-0 pfff
Napule e...mille colori...voi..bianconeri

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 27 Mar 2014, 23:31

de la varu' Decibel cu dedicatie pt juventini:

phpBB [video]


descriere clip:
Al Tropicana di Mykonos ragazzi da tutto il mondo saltano e cantano "Chi non salta Juventino è".
:)(

JustME

Re: SSC Napoli

Mesaj de JustME » 27 Apr 2014, 22:30


Scrie răspuns