Allez L'OM!

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Allez L'OM!

Mesaj de u2blue » 20 Apr 2009, 13:13

[youtube][/youtube]

... si locul 1!

LiviuB

Re: Allez L'OM!

Mesaj de LiviuB » 21 Apr 2009, 11:41

cred ca pericolul vine mai mult de la Bordeaux acum, care mi se pare ca are un program ceva mai bun decat celalalte.
oricum, totul depinde doar de OM o:

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Allez L'OM!

Mesaj de alex.p » 06 Mai 2009, 10:03

DESCHAMPS VA PRELUA PE MARSEILLE
S-a întors "Generalul"!

http://www.gsp.ro/international/campion ... 36857.html

Fără contract de doi ani, fostul căpitan al Franţei îl va înlocui la finalul sezonului pe Eric Gerets pe banca liderului din Ligue 1

Marseille şi-a rezolvat problema antrenorului pentru sezonul viitor. Va pleca Eric Gerets, vine Didier Deschamps. Indiferent dacă va cîştiga sau nu duelul pentru titlu cu Bordeaux, OM nu va continua cu tehnicianul belgian, care şi-a anunţat plecarea de săptămîna trecută. Şi s-a orientat din vară la căpitanul echipei ce cucerea Cupa Campionilor în1993, în finala cu Milan. "Campionul mondial din 1998 a semnat un contract pe doi ani", a anunţat ieri site-ul clubului.

Poreclit "Generalul", Deschamps (40 de ani) se va întoarce după 15 ani pe "Velodrome", unde a luat două titluri ca jucător. Şomer din 26 mai 2007, cînd a demisionat imediat după ce readus-o pe Juventus în Serie A, din cauza unui conflict cu conducerea grupării torineze, fostul căpitan al campioanei mondiale din 1998 are deja o experienţă de şapte sezoane. A fost chiar la un pas să cîştige Liga cu Monaco, cedînd doar în faţa lui Chelsea şi Jose Mourinho în 2003.

Îl dorea şi PSG
Marseille s-a mişcat foarte rapid, pentru că pe urmele lui Deschamps erau şi alte echipe. În afara variantei revenirii la Juventus, antrenorul francez trezise, mai nou, şi interesul lui PSG. Clubul parizian îi caută deja înlocuitor lui Paul Le Guen, pe care l-a anunţat că nu-i va prelungi contractul.

"Este o mare mândrie pentru mine să mă întorc la Marseille. Îmi doresc să fac o treabă foarte bună, iar astfel să răsplătesc încrederea oficialilor. Voi aborda această misiune cu multă umilinţă şi mult entuziasm", a afirmat fostul căpitan al naţionalei Franţei, care a mai precizat că până la finele stagiunii nu va mai face alte comentarii referitoare la Marseille, "din respect pentru Eric Gerets şi pentru echipa sa, pe care aş vrea să o văd campioană".

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Allez L'OM!

Mesaj de u2blue » 14 Sep 2009, 14:43

Din ce in ce mai bine

... mijlocul
Cheyrou - Lucho Gonzalez - M'bia
incepe sa prinda contour.

... atacul Niang-Brandao din ce in ce mai bun. Brandao asta este un fel de Costea ... joaca bine dar si rateaza in disperare.


[youtube][/youtube]


in + ... apararea azi a fost Diawara - Taiwo. In variata Diawara - Heinze (azi o fost odihnit, a jucat 2x cu Argentina) cred ca este cea mai tare din campionatul Frantei.

Sa vedem marti ... cand vine Milanul ... ce se mai alege de ei.

LiviuB

Re: Allez L'OM!

Mesaj de LiviuB » 14 Sep 2009, 16:22

meci cu multe ocazii, cred ca puteau sa si-l faca mai usor dar au ratat o gramada de faze in prima repriza. Sper sa nu mai rateze finalul ca anul trecut. Oricum, vad ca si OL si Bordeaux se tin tare.

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: Allez L'OM!

Mesaj de nyk_sorin » 25 Oct 2009, 11:59

OM - PSG deseara la 10

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Allez L'OM!

Mesaj de u2blue » 09 Noi 2009, 11:52

OL - OM
un meci de spitalul de nebuni. A semanat intr-un fel cu Dinamo-Craiova 4-4.
In minutul 80: 2-4
in minutul 89: 5-4
Pentru a se termina 5-5



Deschamps era verde dupa meci, cum pana mea sa iei 3 goluri in 9 minute.

si nu este prima oara cu Madrid a fost la fel au luat 3 in 12 minute.

ozzy

Re: Allez L'OM!

Mesaj de ozzy » 09 Noi 2009, 12:00

Superb meciul, dar multe goluri de portar.

LiviuB

Re: Allez L'OM!

Mesaj de LiviuB » 09 Noi 2009, 12:04

meci nebun... pacat, ar fi trebuit sa inchida meciul la 4-2. Mandanda a luat usor golul 3, dar si portarul advers a fost mana cereasca pt Marseille. pacat ca se impiedica de echipele modeste... sper sa fii invatat ceva din sezonul trecut.

ozzy

Re: Allez L'OM!

Mesaj de ozzy » 09 Noi 2009, 12:10

Sper ca nu te referi la Lyon cand spui ca se impiedica de echipele modeste...:D

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Allez L'OM!

Mesaj de u2blue » 09 Noi 2009, 12:12

Asa este portarii au fost slabi din cele 10 vreo 4 sunt clare de de portari: 3 pentru Loris si 1 pentru Mandanda.

Sa nu uitam ca astia 2 sunt portarii nationalei Frantei !!! Frey de la Fiorentina face cat cei doi la un loc.
Insa Frey este suparat cu Raymond si d'asta n-o sa fie convocat pe veci.
V-am mai spus antrenor ma prost ca Domenech nici Mogosanu nu cred ca este.
"Bonne chance" peste o saptamana cu Irlanda la baraj.

ozzy

Re: Allez L'OM!

Mesaj de ozzy » 09 Noi 2009, 12:14

Un lucru e clar: au fotbal francezii. Lyon si Bordeaux sunt deja calificate mai departe in CL si n-ar fi exclusa o surpriza pe final nici din partea lui OM. Dar chiar si daca nu reusesc, totusi cu Real si Milan in grupa nu stiu cine ar avea pretentii.

u2blue
fanatic
fanatic
Mesaje: 1858
Membru din: 25 Sep 2005, 15:52

Re: Allez L'OM!

Mesaj de u2blue » 09 Noi 2009, 12:21

ozzy scrie:Un lucru e clar: au fotbal francezii. Lyon si Bordeaux sunt deja calificate mai departe in CL si n-ar fi exclusa o surpriza pe final nici din partea lui OM. Dar chiar si daca nu reusesc, totusi cu Real si Milan in grupa nu stiu cine ar avea pretentii.
Dupa mine in acest moment Bordeaux este mult mai buna decat Lyon. Laurent Blanc este un antrenor extraordinar.
OM nu cred ca o sa se califice mai departe in CL ... le trebuie 4 puncte cu Milan si Real. Cam greu cu apararea de aseara.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Allez L'OM!

Mesaj de _T@V_ » 09 Noi 2009, 13:10

L-am auzit pe Banciu la sptfm.ro, dar nu l-am prins de la inceput. Oricum, omul zicea ca a fost cam facatura. Suspect e prea putin spus in cazul meciului de aseara. Prea au fost de cakao apararile. Cica si-ar fi bagat coada un sponsor pe care-l au ambele echipe, unii cu niste pariuri. Oricum, greu sa se demonstreze ceva, dar cica prea a fost panarama de aparari, cu portarii in frunte, dar mai ales cu Loris care si-a bagat-o de 2 ori singur in poarta, si la ultimul a fost penal.
Cand ajunsa-i acuma la pc, m-am uitat si io pe rezumat, si inclin sa-i dau dreptate omului. Prea s-au chinuit sa-si dea sanse unii altora.
Din pacate, fotbalul incepe sa fie din ce in ce mai penal, indiferent de nivelul la care se joaca.

ozzy

Re: Allez L'OM!

Mesaj de ozzy » 09 Noi 2009, 13:24

Eu cred ca astea-s prostii. Dar deh, noi obisnuiti sa ne uitam numai la Liga lu Militica, normal ca avem impresia ca peste tot se fac numai blaturi.

Scrie răspuns