Real Madrid

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Real Madrid

Mesaj de AdrianR » 09 Apr 2012, 22:33

apropo de ceea ce spuneam pe topicul cu Barcelona:
[youtube][/youtube]
revazand acest clip sunt sigur ca mai devreme sau mai tarziu pepe ii va rupe picoarele lui Messi!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Real Madrid

Mesaj de ady_azzuro » 10 Apr 2012, 12:12

eu zic sa postezi astfel de videoclipuri pe topicul barcelonei, nu se cuvine sa instigi aici postand mesaje provocatoate la adresa Realului.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Real Madrid

Mesaj de ady_azzuro » 21 Apr 2012, 22:54

in sfarsit o umilinta extraordinara pe nou camp, se pare ca vremea barcelonei si a lui messi a apus. :cool:

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Real Madrid

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Apr 2012, 00:16

m-am uitat la meci. foarte slaba barcelona... adica... slaba... au frecat iar mingea aiurea. frectie la piciorul de lemn.
mi-a placut mutarea (Castigatoare de altfel zic eu) a lui mourinho, cu 6 mijlocasi.

eu cu ochiul meu de "football manager" am vazut-o de o gramada de vreme.. :-D :-D :-D dar daca nu ma aude nimeni.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Real Madrid

Mesaj de wb_lion » 22 Apr 2012, 10:41

te-ai uitat la meci si ai vazut ca barca a fost slaba ? amuzant :))

PS: nu sunt nici fan barca , nici real

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Real Madrid

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Apr 2012, 11:51

wb_lion scrie:te-ai uitat la meci si ai vazut ca barca a fost slaba ? amuzant :))

PS: nu sunt nici fan barca , nici real

au jucat bine, ai dreptate. iar au facut posesie mare si au luat bataie. au jucat genial.
mi-a placut ca aseara, s-a dovedit clar dependenta pe care messi o are fata de echipa si echipa fata de el.

asta legat de faza, cine e mai bun , messi sau ronaldo.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Real Madrid

Mesaj de alex.p » 22 Apr 2012, 12:23

stuparu_alexandru scrie:
wb_lion scrie:te-ai uitat la meci si ai vazut ca barca a fost slaba ? amuzant :))

PS: nu sunt nici fan barca , nici real

au jucat bine, ai dreptate. iar au facut posesie mare si au luat bataie. au jucat genial.
mi-a placut ca aseara, s-a dovedit clar dependenta pe care messi o are fata de echipa si echipa fata de el.

asta legat de faza, cine e mai bun , messi sau ronaldo.
Alex, Real a castigat aseara pentru ca l-a "rupt" pe Messi de restul echipei, in special de Xavi si Iniesta. Plus ca s-a aparat compact, in bloc, cu maxim 30m intre linii, si nu a lasat loc de pase. Barca a pasat in gol intre fundasi si mijlocasi.

Avatar utilizator
Alishor
suporter
suporter
Mesaje: 774
Membru din: 10 Sep 2010, 14:06

Re: Real Madrid

Mesaj de Alishor » 22 Apr 2012, 12:37

una peste alta e bine. prea multe au luat barcelona si nu poti sa zici ca real e slaba, doar ca au un complex in fata barcelonei. se pare ca trec peste el. oricum guardiola mizeaza pe ch. league, s-a vazut si aseara a tinut pe banca mai multi titulari
5 septembrie 1948... Legenda incepe

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Real Madrid

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Apr 2012, 13:22

alex.p scrie:
stuparu_alexandru scrie:
wb_lion scrie:te-ai uitat la meci si ai vazut ca barca a fost slaba ? amuzant :))

PS: nu sunt nici fan barca , nici real

au jucat bine, ai dreptate. iar au facut posesie mare si au luat bataie. au jucat genial.
mi-a placut ca aseara, s-a dovedit clar dependenta pe care messi o are fata de echipa si echipa fata de el.

asta legat de faza, cine e mai bun , messi sau ronaldo.
Alex, Real a castigat aseara pentru ca l-a "rupt" pe Messi de restul echipei, in special de Xavi si Iniesta. Plus ca s-a aparat compact, in bloc, cu maxim 30m intre linii, si nu a lasat loc de pase. Barca a pasat in gol intre fundasi si mijlocasi.
da stiu. asta ziceam si eu. messi fara echipa e mort , iar echipa fara messi e moarta. e o dependenta foarte daunatoare. asa cum au dovedit-o astia aseara.

plus ca, la cum a jucat messi aseara, iti cam da de gandit ce evolutii ar avea in cazul in care s-ar transfera la alta echipa. tot legat de subiectul cine e mai bun cr. ronaldo sau el. ca pana una alta ala a dovedit si in anglia si in spania ca e nr 1. messi in schimb... singurul loc unde poti sa faci cat de cat o comparatie, e nationala argentinei. iar acolo, cu toate super starurile pe care le are Argentina, cam da rateuri.

ps : nu sunt fan nici barcelona nici real, le urasc pe amandoua la fel de mult, nu le suport. si nici fan cr ronaldo sau messi. dar sunt disperat de felul in care mass media le linge in [cenzurat] pe astea doua echipe falimentare. astept cu nerabdare introducerea legii de fair play financiar.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Real Madrid

Mesaj de stuparu_alexandru » 22 Apr 2012, 13:33

Alishor scrie:una peste alta e bine. prea multe au luat barcelona si nu poti sa zici ca real e slaba, doar ca au un complex in fata barcelonei. se pare ca trec peste el. oricum guardiola mizeaza pe ch. league, s-a vazut si aseara a tinut pe banca mai multi titulari

gandesti asa, din punctul de vedere al compensatiei... sa bata cine e mai buna. la fel, cine e mai buna sa ia trofeele. pana acum barcelona a dovedit-o, a castigat ca a fost mai buna.

eu sunt uimit cum toti au probleme cu ei. ca au jucat cu multe echipe mari, si nimeni nu prea le-a gasit antitodul. chiar realul, a luat bataie atata vreme... probabil ca e modul in care fiecare isi construiesc echipele.
barca se vede clar ca are jucatorii toti facuti pentru pase si nu atat pentru dueluri fizice, ba chiar observ ca in afara de fundasi , jucatorii barcei evita pe cat posibil clinch-urile. probabil ca din cauza asta au si atat de mare posesia, pentru ca numai asta sunt invatati sa faca, spre deosebire de chelsea , real sau orice alta echipa care cauta sa foloseasca si corpul, nu doar varza.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Real Madrid

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Apr 2012, 00:33

e cam dificil sa joci cu niste formatii care provin din campionate puternice... cu Bayern nu e ca si cum ai juca cu descultii aia de intregesc campionatul Spaniei a ?
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Real Madrid

Mesaj de ady_azzuro » 26 Apr 2012, 07:28

Mai buni nemtii azi, meritau sa se califice dupa 90 de minute. Pacat de Real, parca era mai frumoasa o finala Real - Chelsea.
RM cred ca au fost prea euforici dupa victoria cu Barcelona si s-au vazut deja in finala, dar iata ca Bayern i-a pus cu picioarele pe pamant.

Apropos, descultii aia de prin campionatul Spaniei ocupa 75% din semifinalele Europa League. :)(

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: Real Madrid

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Apr 2012, 13:28

ady_azzuro scrie:Mai buni nemtii azi, meritau sa se califice dupa 90 de minute. Pacat de Real, parca era mai frumoasa o finala Real - Chelsea.
RM cred ca au fost prea euforici dupa victoria cu Barcelona si s-au vazut deja in finala, dar iata ca Bayern i-a pus cu picioarele pe pamant.

Apropos, descultii aia de prin campionatul Spaniei ocupa 75% din semifinalele Europa League. :)(
touche ! :)(

ai dreptate, mi-a cam scapat asta. cred ca din prea multa ura pt RM si Barcelona :laughing:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Scrie răspuns