UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Închis
sorin107

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de sorin107 » 04 Mai 2011, 12:15

n-ai inteles, livius. nu acolo bateam. daca te-ai uitat in celelalte posturi ale mele, chiar vroiam sa mearga mai departe barca, chiar puneam accent pe faptul ca ei au jucat fotbal si a fost echipa pozitiva. si dintre cele 2, barca e preferata mea. dar nu pot sa inchid ochii la lucrurile evidente, la un arbitraj asa cu tenta.

ozzy

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de ozzy » 04 Mai 2011, 12:19

Livius scrie:nu va inteleg ce tot o dati cu arbitrul, cu nu stiu ce.
Pentru ca au fost niste greseli grave in ambele meciuri. E plina istoria fotbalului de echipe mai bune care nu s-au calificat in dauna altora mai slabe, de ce n-ar fi putut sa fie la fel si acum?
Daca-s asa buni, sa le dea domne trofeul in fiecare an si sa-i lase pe ceilalti sa se bata pentru locul doi.

sorin107

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de sorin107 » 04 Mai 2011, 12:26

Livius scrie:Barcelona a fost 3 clase peste Real in toate cele 4 meciuri, am asistat la 4 dispute dintre o echipa care cauta sa joace fotbal si una care sa distruga. nu va inteleg ce tot o dati cu arbitrul, cu nu stiu ce.
da, in fine, Guardiola o sa fie dat afara in 3 luni la urmatoarea echipa (la Craiova nu le prinde nici pe astea pt ca se prinde dl Adrian ca tika -tika ii forteaza prea mult pe jucatori, carora le cad greu papanasi cu asa efort). In schimb Murinho e cel mai mare antrenor, nemaivazut, nemaiauzit. ii mai lipseste sapca cu chicago bulls pe cap...

si da, daca ma intrebi pe mine, consider ca ANTRENORUL mourinho este cel mai bun.

ozzy

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de ozzy » 04 Mai 2011, 12:29

http://www.ozzy.craiova-maxima.ro/2011/ ... otbalului/

Daca-l mai lasa un an pe Mourinho, la anul Real nu mai rateaza trofeul

LiviuB

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de LiviuB » 04 Mai 2011, 12:39

ozzy scrie:
Livius scrie:nu va inteleg ce tot o dati cu arbitrul, cu nu stiu ce.
Pentru ca au fost niste greseli grave in ambele meciuri. E plina istoria fotbalului de echipe mai bune care nu s-au calificat in dauna altora mai slabe, de ce n-ar fi putut sa fie la fel si acum?
Daca-s asa buni, sa le dea domne trofeul in fiecare an si sa-i lase pe ceilalti sa se bata pentru locul doi.
pai daca nu erau greselile de arbitraj Marcelo era si el dat afara la meciul tur. Asa ca...

iuli

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de iuli » 04 Mai 2011, 13:03

poate imi explica si mie cineva de ce a fost oprit Di Maria in in situatia de 2 contra 1,cand s-a impiedicat Puyol in genul lui dorel.sau cand Mascherano l-a faultat clar pe Arbeloa in marginea careului in repriza 2.
imi doresc din tot sufletul sa-i umileasca Man United pe milogi.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de muttley » 04 Mai 2011, 13:38

Livius scrie:
ozzy scrie:
Livius scrie:nu va inteleg ce tot o dati cu arbitrul, cu nu stiu ce.
Pentru ca au fost niste greseli grave in ambele meciuri. E plina istoria fotbalului de echipe mai bune care nu s-au calificat in dauna altora mai slabe, de ce n-ar fi putut sa fie la fel si acum?
Daca-s asa buni, sa le dea domne trofeul in fiecare an si sa-i lase pe ceilalti sa se bata pentru locul doi.
pai daca nu erau greselile de arbitraj Marcelo era si el dat afara la meciul tur. Asa ca...
tu te auzi? dani alves trebuia eliminat in min 30.... nu stiu cum aveti tupeul voi fani acestei echipe de [cenzurat] facuta in laborator sa comentati.
Guardiola e cel mai slab antrenor al Barcelonei din ultimi ani..... de ce orice echipa de top care joaca contra lor trebuie sa joace in minus sau sa aiba goluri anulate? sau jucatori opriti in situatii de 2 contra 1.
Sper sa cada Avionul cu ei in drum spre Londra exact cum sa intamplat si cu ManUnited insa la cate subsante au in ei jucatorii sigur o sa scape nevatamati.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

conStiinta

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de conStiinta » 04 Mai 2011, 13:39

zace prostia in tine :lol:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de muttley » 04 Mai 2011, 13:57

conStiinta scrie:zace prostia in tine :lol:
nu stiu daca eu te-am jignit pe tine si nu stiu ce crezi tu ca e prostie din ce am spus eu ... daca vrei dezbatem tot ce am spus eu mai sus cu argumente.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

birkhoff
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 24 Apr 2011, 09:46

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de birkhoff » 04 Mai 2011, 13:59

Cum se spunea si pe topicul "Ciclism": daca Fuentes ar vorbi...

conStiinta

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de conStiinta » 04 Mai 2011, 14:49

Imagine

Imagine

si bonus meciul din cupa

Imagine

mie mi se pare evident (fie si numai din cifre) care e echipa mai buna ...

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de rhadookoo » 04 Mai 2011, 15:01

Ma nu zice nimeni ca nu sunt buni, dar cu asemenea arbitraje sunt invincibili.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de muttley » 04 Mai 2011, 19:10

ce intelegi tu prin echipa mai buna? daca ai mai multe suturi la poarta sau o posesie inseamna ca esti mai bun? in meciul tur de pe Bernabeu Barcelona a avut o ocazie tot meciul cat sa jucat 11 la 11 cu toata posesia lor.
In cupa la fel cu toata posesia lor au pierdut ... ei au jucat doar 35 min ... din minutul 50-55 pana in 90 in rest au plimbat mingea fara rezultat.
In primul meci de pe Bernabeu sa jucat 11 la 11 si sa terminat 0-0.
Aseara cu toata posesia lor trebuia sa fie 1-0 pentru Real asa ca lasama cu cifrele tale ... cand beneficiezi de asemenea arbitraje numai conteaza cifrele.
Imi doresc insa sigur nu o sa am ocazia in urmatorii ani sa o vad pe Barcelona in 10 oameni contra lui Real (cu Mourinho antrenor)
Dupa 3 meciuri (pt ca meci inseamna sa joci 11 la 11 ) Real a castigat cupa. A facut 0-0 acasa in campionat si 1-1 pe Nou Camp (defapt trebuia real trebuia sa conduca cu 0-1 dar baieti au fost de alta parere)
Trebuia sa pui aceste statistici la inceput nu dupa ce ai jignit ca un tigan!
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de UneKa » 04 Mai 2011, 20:00

ce spune k3k3 este adevarat fiecare echipa joaca cum poate... daca Barcelona are un joc de posesie bravo. Real are un joc ce se bazeaza pe contraatac.
Barca a avut o posesie zdrobitoare in toate meciurile insa daca stam sa ne uitam la rezultate real a iesit mai bine exceptand meciul tur din Champions unde a fost gluma aia de arbitru ... iar aseara real trebuia sa conduca nimeni si nimic nu ma poate convinge ca Barcelona avea forta sa revina de la 0-1 .... eu sunt sigur ca daca Real avea acel gol validat mai marca cel putin 1 gol.

iuli

Re: UEFA CHAMPIONS LEAGUE 2010/2011

Mesaj de iuli » 04 Mai 2011, 20:03

@constiinta:statisticile tale nu-s complete,lipsesc erorile de arbitraj.care sint esentiale in cele 4 meciuri.

Închis