EUROPA LEAGUE 2010/2011

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
RaduB
junior
junior
Mesaje: 83
Membru din: 01 Mar 2009, 01:17

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de RaduB » 17 Dec 2010, 01:37

JustME scrie:...sa luam cazul de fata discutia cu RaduB. in primul rand ca utilizatorul respectiv nu e nou pe forum (asta e obsesia ta) din cate vezi e inregistrat in 2009 nu ieri in al 2-lea rand daca tu crezi ca lumea i-a sarit in cap pt ca "e nou pe forum" ai grave probleme. nu, lumea i-a sarit in cap pt tampeniile pe care le-a spus (alea cu felicitatul stelei bla bla).
Eu nu am jignit pe nimeni ! Daca in lumea ta si la nivelul tau ce am zis eu sunt jigniri si ce au scris idiotii care au in vocabular numai "bagami-as" si "dati-as" e ceva normal atunci asta e problema ta si nu a mea ! Daca eu spun ce gandesc inseamna ca sunt tampenii !? Aaaa asta e parerea ta.. pai la fel am spus si eu.. ce gandesc si cum gandesc cu cuvinte asemanatoare ca cele folosite de tine. Ce spun eu tu le consideri tampenii, ce spui tu eu le consider tampenii, imi e egal de parerea ta! (Exemplu: am specificat de atatea ori ca nu am felicitat Steaua ci echipele romanesti ce reprezinta tara in Europa si tu in caputul ala ingust al tau ai ramas cu ideea ca am felicitat Steaua) !
Ca altii de pe acest forum s-au simtit si regasit in cuvintele mele e problema lor ! Eu nu am facut referire la vreo persoana anume si numai la un mod de gandire !
Iar cei ce au folosit limbajul ce l-au folosit (Psycho, asta chiar are nick de ***** clasa 1,Sergyu_costea, Nea Marin, PoeUCV ).. le raspund sa mearga sa dea la m***e la mamicuta lor, care a uitat sa ii educe (probabil fiind pe traseu la produs) ;) Si daca nu fac fata vin si eu si ii ajut.. si acelasi lucru sa il faca si cu surorile lor ! Sunteti vai de steaua voastra, imitatii ieftine ;)
Si punct ca anumite specii ce imita oamenii imi fac greata !

danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de danlaurentiu » 17 Dec 2010, 01:43

blue_lion pun pariu ca ai fi vrut sa am mai putin cu aproximativ 3 mesaje ..heheheheee..ce sa fac , nu-mi place sa raman dator tie sau altora ..iar ca un raspuns simplu pe care sper sa-l intelegi :''cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia '' :)))
m-ai dezamagit ,credeam ca poti mai mult...da vad ca ai dat pe langa de ti-a sarit rotula :P

danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de danlaurentiu » 17 Dec 2010, 01:53

:)))))) mor de ras..am aflat acum ca simpatizez si cu steluta ! ptiu , piei satana , !! pardon piei drace sa nu se inteleaga altceva :o

Psycho
membru
membru
Mesaje: 168
Membru din: 18 Iun 2010, 16:04

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de Psycho » 17 Dec 2010, 02:02

RaduB scrie:Iar cei ce au folosit limbajul ce l-au folosit (Psycho, asta chiar are nick de ***** clasa 1,Sergyu_costea, Nea Marin, PoeUCV ).. le raspund sa mearga sa dea la m***e la mamicuta lor, care a uitat sa ii educe (probabil fiind pe traseu la produs) ;) Si daca nu fac fata vin si eu si ii ajut.. si acelasi lucru sa il faca si cu surorile lor ! Sunteti vai de steaua voastra, imitatii ieftine ;)
Si punct ca anumite specii ce imita oamenii imi fac greata !
Adevaru' e ca ai dat dovada de foarte multa educatie sensibilule...Las-o mai bine asa si du-te pe steaua.ro si cefere.hu sa ii feliciti.
„Blestemaţi cei ce renunţă!"

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de blixa » 17 Dec 2010, 05:47

Omule care nu esti imitatie, sa zicem ca eu as sta de vorba cu parintii tai, cu mama ta care poate are o emisiune tv preferata. I-as spune: "doamna, oamenii care apreciaza aceasta emisiune sunt niste inculti, au apucaturi de gospodine frustrate si dau dovada de imbecilitate si instabilitate emotionala." Observi ca nu am zis ca mama ta este astfel, ci cei care au anumite afinitati estetice. Dar ce chestie!!! Mama ta s-ar afla printre ei! Ce zici, ti-as jigni mama, sau nu? As fi necioplit, sau nu? E acelasi lucru cu a spune, de exemplu: "nu apreciez acea emisiune, deoarece pune accent pe anumite laturi ale firii umane care ma intristeaza."?

Eu iti spun ca ai lacune de comunicare, lucru care in primul rand pe tine te transforma intr-un marginas al speciei. Ca te plangi de reactia oamenilor este fix 0; poate este indreptatita atata timp cat e reactie, deci provocata de tine. cand 20 iti spun ca s-au simtit jigniti de vorbele tale, inseamna ca ai o problema. sau poate sunt 20 de imitatii si tu esti singurul autentic. ba, sa fie!
S-a rupt Brazda.

DoRyN

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de DoRyN » 17 Dec 2010, 09:06

Discutiile astea nu trebuiau purtate aici, nu au decat o vaga legatura cu subiectul in discutie.
La probleme utilizatori puteti foarte bine sa discutati aceste probleme (poate chiar le muta un moderator acolo).

RaduB are dreptate atunci cand spune ca e mai intâi român si ar parea ca e normal sa se manifeste asa, dar nu este. Asta nu inseamna ca-l scuz, dar mi-a trebuit si mie mult timp sa ma obisnuiesc cu astfel de atitudini de genul celor care sustin echipe straine in meciurile cu echipe romanesti, eu nefiind un obisnuit al fenomenelor ultras si altele de acest gen.

Dar, potrivit Regulamentului (daca il citiți ati putea ramane surprinsi de cate raspunsuri ati putea gasi la toate nedumeririle voastre pe care le-ati exprimat aici), daca un moderator v-a rugat sa nu exprimati opinii de un anumit gen pe acel topic si sa o faceti aici, atunci ce spus el trebuie respectat, chiar daca nu vi se pare corecta o asemenea decizie, mai ales ca el v-a indicat si alternativa de a scrie pe acest subiect, unde mesajele voastre ar fi fost privite de cei ce sustin Napoli, cu mai multa indulgenta.

Cred ca ar trebui sa renuntati fiecare ctae putin la orgoliu, sa fiti mai toleranti si sa incercati sa intelegeti si atitudinea sau mesajele celor cu care nu sunteti de acord, mai ales acum in preajma sarbatorilor.

@danlaurentiu, ai primit meritat acel avertisment, eu sunt cel care ti l-a dat. Daca ai nelamuriri scrie la comentarii la sanctiuni aplicate si vei putea optine explicatii, daca inca nu iti este clar dupa ce ai citit regulamentul.

Este cazul sa punem punct acestor discutii aici.

Va multumesc de intelegere si va rog sa fiti doar un pic mai toleranti ! :-)

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de Nea Marin » 17 Dec 2010, 11:09

RaduB scrie:Eu nu am jignit pe nimeni ! Daca in lumea ta si la nivelul tau ce am zis eu sunt jigniri si ce au scris idiotii care au in vocabular numai "bagami-as" si "dati-as" e ceva normal atunci asta e problema ta si nu a mea ! Daca eu spun ce gandesc inseamna ca sunt tampenii !? Aaaa asta e parerea ta.. pai la fel am spus si eu.. ce gandesc si cum gandesc cu cuvinte asemanatoare ca cele folosite de tine. Ce spun eu tu le consideri tampenii, ce spui tu eu le consider tampenii, imi e egal de parerea ta! (Exemplu: am specificat de atatea ori ca nu am felicitat Steaua ci echipele romanesti ce reprezinta tara in Europa si tu in caputul ala ingust al tau ai ramas cu ideea ca am felicitat Steaua) !
Iar cei ce au folosit limbajul ce l-au folosit (Psycho, asta chiar are nick de ***** clasa 1,Sergyu_costea, Nea Marin, PoeUCV ).. le raspund sa mearga sa dea la m***e la mamicuta lor, care a uitat sa ii educe (probabil fiind pe traseu la produs) ;) Si daca nu fac fata vin si eu si ii ajut.. si acelasi lucru sa il faca si cu surorile lor ! Sunteti vai de steaua voastra, imitatii ieftine ;)
Si punct ca anumite specii ce imita oamenii imi fac greata !
Tu ai probleme psihice serioase. Scrii pe forumul suporterilor Stiintei ca oricine se bucura pt necalificarea stelei e un frustrat, un tampit etc., iar acum afirmi ca nu ai jignit pe nimeni si te miri de ce te injura apoi lumea pe aici. Tot in mesajul care a declansat scandalul, ai felicitat explicit stela pt evolutia ei in cupele europene, iar acum afirmi ca n-ai felicitat-o.
Din pacate dialogul cu tine e imposibil, habar n-ai ce reprezinta stela si dinamu in fotbalul romanesc. Ne provoci cu felicitarea unei rivale ce a excelat in mijloace necinstite, ne insulti daca ne bucuram cand i se infunda, te superi cand reactionam la asta si tot tu ne injuri acum de mame si surori. Nu-mi mai pun mintea cu un nebun, rog doar moderatorii sa-si faca datoria.
STIINTA SUNTEM NOI !

LiviuB

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de LiviuB » 17 Dec 2010, 11:24

placerea de a vedea presa sportiva din Romania cum se smiorcaie si cum plange pe spinarea oilor..... nemasurata.

azzurro
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 30 Mar 2006, 01:36

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de azzurro » 17 Dec 2010, 12:02

Ca sa fiu on topic. Bai Radule, sa zicem ca gandesc si eu la fel ca tine si dintr-un nemasurat spirit de fair-play vreau sa imi felicit rivalii de-o viata care m-au furat pe unde au putut si care mi-au ras in nas de cate ori m-au furat. Ia spune-mi si mie ce parcurs extraordinar au avut Steaua in cupele europene anu' asta. In meciul de la Utrecht (care erau cea mai accesibila echipa) s-au facut de ras, nu au jucat nimic. Cu Napoli la ei acasa, s-au facut de ras. Aveau 3-0 in min. 20 (nu pun la socoteala ca un gol a fost autogol si unul marcat printr-o grava eroare de portar) si au reusit performanta de a fi egalati pana la sfarsitul meciului, ba chiar era cat pe-aci sa ia si bataie. In meciul cu Liverpool din Ghencea, aia au venit cu echipa a doua, n-au jucat nimic, au fost praf si chiar si in conditiile astea, a fost nevoie de un autogol penibil ca Steaua sa scoata un egal. In meciul de pe Anfield, singurul in care au incercat sa joace fotbal, au esuat lamentabil, i-au desfiintat aia. In meciul de la Napoli, s-au dus la ciupeala ca o echipa mica, se dadeau accidentati inca de prin min.30. Au fost penibili cu tragerile de timp. Fotbalul i-a pedepsit pentru ca s-au [cenzurat] pe ei si si-au luat un gol meritat dupa o faza fixa bine executata. Si daca stau sa ma mai gandesc, imi aduc aminte si de meciurile cu Grasshoper in care, iarasi, trebuie sa fim de acord ca s-au facut cam de ras si au avut marele bulan sa se califice. Singurul meci in care au miscat ceva, a fost cel cu Utrecht, meci disputat in "templul fotbalului romanesc".
@danlaurentiu: acum am citit si eu regulamentul mai pe indelete, desi il mai vazusem o data atunci cand m-am inscris pe forum. eu zic sa il citesti si tu si sa nu te mai vaiti, pentru ca ai incalcat cel putin 3 puncte din regulament.
Napule e...mille colori...voi..bianconeri

ozzy

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de ozzy » 17 Dec 2010, 12:18

danlaurentiu scrie:..si vezi ca unul ca mine ca radu , ca x, y, z facem ca acest site sa aiba rank-ul pe care il are , sa se autofinanteze etc..deci nu primesc nimic de pomana intrand aici ..nici de la tine nu primesc asa ca , gata , ca m-ai plictisit .Pa
Site-ul asta nu se autofinanteaza, puiule, daca ti-ar spune numai Doryn cati bani a dat din buzunarul lui in acesti 7 ani, nici n-ai stii sa numeri pana acolo. Asa ca nu mai trai cu impresia ca prezenta ta aici ne aduce milioane in conturi.

ozzy

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de ozzy » 17 Dec 2010, 12:29

FreakBoy scrie: @Just, daca dorinta mea ar fi sa scriu **** Napoli(ar fi chiar culmea tinand cont ca stiu cine a fost Carnevale ) fix topicul cu Napoli ar trebui sa mi-o permita.
Freak, la modul general ai dreptate, e normal ca pe un topic cu un anume subiect sa fie si parerile favorabile si cele nefavorabile, ca de-aia e forum, ca sa discutam. Totusi, in acest caz particular numit "Napoli" parca nu ti-as da dreptate si iti zic de ce. Mai avem topicuri dedicate si altor echipe de afara, dar de la prima privire e evident ca nu se compara niciunul cu acesta. Este evident ca oamenii astia chiar pun pasiune pe acel topic, s-au postat acolo multe lucruri frumoase si interesante nu numai despre echipa, ci si despre orasul Napoli, topicul e mereu activ, nu intra cate unul o data la trei luni sa mai bage un "forza Napoli". Si atunci parca nu mi se pare ok sa intri in "casa" lor si sa le zici ca e nasoala.

conStiinta

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de conStiinta » 17 Dec 2010, 12:55

ei, asta e culmea ... pai sunt o gramada care zic nasoale de craiova, si nu le "interzice" nimeni, indiferent de thread, dar e "interzis" sa zica vreunul nasoale pe topicul lui napoli ... se cam exagereaza

azzurro
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 30 Mar 2006, 01:36

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de azzurro » 17 Dec 2010, 13:07

nu e vorba de a interzice cuiva ceva. e vorba de a avea un minim respect. daca pe tine nu te intereseaza echipa respectiva, ce rost are sa dai o replica prin care sa ii provoci gratuit pe cei care au o pasiune pentru Napoli, mai ales intr-un moment greu cum era cel de la pauza meciului cu Steaua cand echipa nu mergea bine. Pe mine daca nu ma intereseaza Lazio, Roma sau mai stiu eu ce alte echipe au dedicate sectiuni pe forum, nu intru pe-acolo sa ma iau de ei ca ce slabi si varza sunt. Pentru ca sa nu se ajunga la tot felul de certuri si injuraturi, e mai bine si mai corect ca fiecare sa posteze in sectiunea care il intereseaza.
Napule e...mille colori...voi..bianconeri

ozzy

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de ozzy » 17 Dec 2010, 13:38

conStiinta scrie:ei, asta e culmea ... pai sunt o gramada care zic nasoale de craiova, si nu le "interzice" nimeni, indiferent de thread, dar e "interzis" sa zica vreunul nasoale pe topicul lui napoli ... se cam exagereaza
E vorba de nuante, azzurro a sesizat corect. Daca Craiova joaca prost, nu-i nicio problema sa vii pe forum si sa zici ca joaca prost si e o echipa slaba, e forumul nostru, al tuturor. Dar ca sa intri pe un topic cu care nu ai nicio legatura si sa scrii asta mi se pare deplasat.

danlaurentiu
membru
membru
Mesaje: 175
Membru din: 04 Dec 2010, 00:04

Re: EUROPA LEAGUE 2010/2011

Mesaj de danlaurentiu » 17 Dec 2010, 14:52

ozzy scrie:
danlaurentiu scrie:..si vezi ca unul ca mine ca radu , ca x, y, z facem ca acest site sa aiba rank-ul pe care il are , sa se autofinanteze etc..deci nu primesc nimic de pomana intrand aici ..nici de la tine nu primesc asa ca , gata , ca m-ai plictisit .Pa
Site-ul asta nu se autofinanteaza, puiule, daca ti-ar spune numai Doryn cati bani a dat din buzunarul lui in acesti 7 ani, nici n-ai stii sa numeri pana acolo. Asa ca nu mai trai cu impresia ca prezenta ta aici ne aduce milioane in conturi.
bai ozzy , conditionalul prezent al verbului ''a sti'' este 'ai sti' cu un singur 'i' ..ce ddreaq..aveam pretentii de la cineva care da cu larghetze sfaturi pe-aici . Deci corect era '' tu n-ai sti' :)
Ii multumesc lui Doryn pentru ca e dedicat acestei echipe
Last edited by danlaurentiu on 17 Dec 2010, 15:04, edited 1 time in total.

Închis