EUROPA LEAGUE 2011/2012

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de AdrianR » 26 Sep 2011, 16:03

s9k3k3 scrie:Care mergeti la Otelul - Benfica? Vand 1 bilet Tribuna II ESTE SECTOR 329 RAND 6 LOC 6 POARTA E. Pret 100 LEI (biletul daca il cumperi de pe net il gasiti cu 150) eu am castigat biletele la un concurs insa nu pot sa merg.
Astept PM (mai negociem la pret)
vere, daca l-ai castigat si nu te-a costat nimic doneaza-l! :)(
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de muttley » 26 Sep 2011, 16:49

AdrianR scrie:
s9k3k3 scrie:Care mergeti la Otelul - Benfica? Vand 1 bilet Tribuna II ESTE SECTOR 329 RAND 6 LOC 6 POARTA E. Pret 100 LEI (biletul daca il cumperi de pe net il gasiti cu 150) eu am castigat biletele la un concurs insa nu pot sa merg.
Astept PM (mai negociem la pret)
vere, daca l-ai castigat si nu te-a costat nimic doneaza-l! :)(
nu il donez insa il vand eftin am zis 100ron negociabil daca te intereseaza vorbim. Avand in vedere ca meciul este maine pot sa scad destul de mult din pret.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de AdrianR » 26 Sep 2011, 22:02

s9k3k3 scrie:nu il donez insa il vand eftin am zis 100ron negociabil daca te intereseaza vorbim. Avand in vedere ca meciul este maine pot sa scad destul de mult din pret.
daca as avea 100 de roni ... :)-
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Sep 2011, 22:51

AdrianR scrie:
s9k3k3 scrie:nu il donez insa il vand eftin am zis 100ron negociabil daca te intereseaza vorbim. Avand in vedere ca meciul este maine pot sa scad destul de mult din pret.
daca as avea 100 de roni ... :)-
:lol: :lol: :lol:
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
cristi_cv9
junior
junior
Mesaje: 31
Membru din: 10 Ian 2011, 22:42

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de cristi_cv9 » 27 Sep 2011, 21:22

Credeti ca daca am fi fost in locul otelului am fi umplut Nationa Arena ?:D

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de blixa » 29 Sep 2011, 21:18

Bineeee Ilieeeev! Ti-ai facut datoria!

mda... egala Nila. :-(
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
evo_dk
suporter
suporter
Mesaje: 665
Membru din: 08 Mai 2006, 13:58

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de evo_dk » 29 Sep 2011, 21:34

Din meciul asta, remarci arbitrul, care-i de mare clasa si nu se uita la caderile tipic romanesti. Irlandez tata.
suporter independent, Ex-HC...

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de AdrianR » 17 Oct 2011, 20:29

Au învins "sistemul"
Decizie istorică! UEFA vrea să o primească pe Sion în Europa League şi propune TREI variante! Meciurile din Grupa I, anulate?
Situaţie fără precedent în fotal! UEFA vrea să o primească pe Sion în Europa League şi propune TREI variante! Meciurile din Grupa I ar putea fi anulate!
UEFA a răspuns, luni, unei solicitări venite din partea Tribunalului Cantonal din Vaudois, care a solicitat forului european reintegrarea echipei FC Sion în grupele Ligii Europa, prezentând documente şi explicând care sunt posibilităţile ca acest lucru să se întâmple.
"După o analiză detaliată a regulamentelor competiţiei, Departamentul de competiţii al UEFA a prezentat câteva scenarii posibile privind reintegrarea clubului în competiţie fără a înlocui pe Celtic FC, care s-a calificat după deciziile Comisiei de Control şi Disciplină şi a celei de Apel. P rima variantă presupune anularea tuturor meciurilor disputate în grupa I a Ligii Europa, iar un set nou de meciuri să se joace într-o grupă de cinci echipe, urmând regulile din faza grupelor fostei Cupe a UEFA în care echipele joacă una împotriva celeilalte pe teren propriu sau în deplasare, într-o singură manşă. Aceste meciuri s-ar putea disputa între 24 noiembrie şi 22 decembrie ", se arată în comunicatul UEFA.
Forul european a mai prezentat încă două variante posibile care ar putea duce la integrarea echipei elveţiene în competiţie. " A doua variantă presupune integrarea echipei FC Sion în Grupa I ca şi a cincea echipă, dar rezultatele şi punctele din meciurile deja disputate să rămână. Opt noi meciuri vor trebui jucate începând cu finalul lunii noiembrie şi terminând în februarie 2012. Cea mai plauzibilă variantă în cazul unei reintegrări târzii, ar presupune ca FC Sion să evolueze direct în faza 16-imilor de finală, după ce va disputa un play-off", a menţionat UEFA.
Variantele propuse au fost expuse după ce a fost analizat şi impactul pe care această măsură l-ar putea avea asupra celorlalte echipe angrenate în grupa I, Atletico Madrid, Celtic Glasgow şi Rennes: " Toate variantele propuse au fost analizate şi din punctul de vedere al consecinţelor pe care le implică din punct de vedere organizatoric, precum impactul asupra poziţiilor din clasament ale cluburilor, punctelor atribuite şi distribuirea veniturilor. Potrivit calendarului disponibil, orice scenariu este posibil, pentru că fotbalul profesionist se joacă şi iarna în mod normal, iar multe ligi, de exemplu Anglia, Scoţia şi Olanda, ca să numim câteva - au meciuri în lunile decembrie şi ianuarie. Alte măsuri, ca afişarea rezultatelor grupei până la noi decizii judecătoreşti, au fost luate în considerare şi transmise Tribunalului din Vaudois".
Potrivit UEFA, pentru ca FC Sion să fie reprimită în competiţie, celelalte cluburi trebuie să fie de acord cu variantele propuse. " Desigur, toate aceste scenarii au un singur lucru în comun, şi anume impactul major asupra celorlalte cluburi angrenate în competiţie. De aceea, UEFA subliniază faptul că celelalte cluburi trebuie să-şi dea acordul asupra acestor variante după decizia finală a TAS. Toate variantele analizate de UEFA oferă cele mai bune posibilităţi de reintegrare a FC Sion, dar şi apără interesele celorlalte cluburi, limitând pagubele aduse competiţiei şi oferind destul timp pentru o organizare în siguranţă a meciurilor adiţionale. Niciuna dintre variante nu poate fi pusă în aplicare mai devreme de 24 noiembrie, când UEFA crede că TAS va da o decizie în acest caz ", a explicat UEFA.
FC Sion nu a respectat o interdicţie în ceea ce priveşte achiziţionarea de jucători, ceea ce a dus la excluderea echipei din Liga Europa, competiţie organizată de UEFA. Forul european a hotărât ca în locul FC Sion să participe în Liga Europa formaţia Celtic Glasgow.
La 13 septembrie, UEFA a respins apelul înaintat de gruparea FC Sion, care contesta excluderea sa din grupele Ligii Europa, deoarece în play-off-ul competiţiei ar fi folosit mai mulţi jucători fără drept de joc. Tot la acea dată, FC Sion a anunţat, pe site-ul oficial, că un tribunal civil a ordonat UEFA să admită participarea formaţiei elveţiene în grupele Ligii Europa, după ce această echipă a fost sancţionată de forul european cu pierdere locului în Grupa I, în favoarea celor de la Celtic Glasgow.
FC Sion a deschis mai multe proceduri în justiţie. Dacă procedurile în justiţia civilă elveţiană vor continua, preşedintele UEFA Michel Platini şi secretarul general al forului Gianni Infantino vor trebui să se prezinte personal la audieri.
sursa: prosport.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

DoRyN

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de DoRyN » 17 Oct 2011, 21:52

Urmeaza decizia istorica a FRF ?

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de AdrianR » 17 Oct 2011, 22:00

DoRyN scrie:Urmeaza decizia istorica a FRF ?
mai istorica ar fi o decizie de la DNA :-)
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de blixa » 18 Oct 2011, 18:10

DoRyN scrie:Urmeaza decizia istorica a FRF ?
pai degeaba ar fi, daca Boo nu vrea sa revina pana la lupta finala...
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de mihu » 18 Oct 2011, 20:24

blixa scrie:
DoRyN scrie:Urmeaza decizia istorica a FRF ?
pai degeaba ar fi, daca Boo nu vrea sa revina pana la lupta finala...
e nu vrea pe naiba, dar de ce ar reveni acum cand e falit, dar va reveni dupa ce va lua despagubirile din pacate pentru noi...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

JustME

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de JustME » 21 Oct 2011, 01:07

eu cred ca ar trebui sa devin fan al sTELEI pt ca in ultimul timp spurki mi-au umplut inima de bucurie. mai intai a fost episodul Middlesbrough, dupa care a venit episodul Napoli (superb, absolut superb) iar acum meciul asta cu Maccabi Haifa. perfect, absolut perfect apld deci uite ca tot sTEAUA aduce bucurie in inimile romanilor :)( bravo domne, bravo. sper din suflet sa o tina tot asa o:

ozzy

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de ozzy » 21 Oct 2011, 09:09

JustME scrie:eu cred ca ar trebui sa devin fan al sTELEI pt ca in ultimul timp spurki mi-au umplut inima de bucurie. mai intai a fost episodul Middlesbrough, dupa care a venit episodul Napoli (superb, absolut superb) iar acum meciul asta cu Maccabi Haifa. perfect, absolut perfect apld deci uite ca tot sTEAUA aduce bucurie in inimile romanilor :)( bravo domne, bravo. sper din suflet sa o tina tot asa o:
Plus ca ii au si pe fratii Costea :laughing:

iuli

Re: EUROPA LEAGUE 2011/2012

Mesaj de iuli » 21 Oct 2011, 10:25

de mult nu am mai adormit asa fericit. :)(

Scrie răspuns