CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

sorin107

Re: CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Mesaj de sorin107 » 07 Mai 2015, 12:18

eh da. e o diferenta de eficienta intre ei 2 foarte mare. si de seriozitate. ala micu e cel mai mare fotbalist al lumii, despre ce vorbim?

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Mesaj de Ovidiu* » 07 Mai 2015, 12:29

Am modificat, ca ma gandii dupa ca o sa se inteleaga ca vorbesc la modul general. Eu sunt simpatizant Real, dar am taria sa spun ca-i mai bun ca Ronaldo, desi Ronaldo pare complet fata de Messi si e venit in Spania mai tarziu, statistic vorbind, e cel mai bun din lume piticul asta, dar nici Ronaldo nu e departe. Mi-as dorii totusi, sa-l vad pe Messi si la altii cum se descurca, ca sa fiu carcotas pana la capat. :D

In final repet, statistic vorbind, e cel mai bun din lume, dar daca nu privesti fotbalul pe cifre ca UEFA si-l privesti ca mine, pentru fotbal, atunci Ronaldinho n-are egal. N-o s-ajunga niciodata, nici Messi, nici Ronaldo la nivelul lui, pentru ca n-au fotbalul ala cu zambetul pe buze.

PS: Si Messi si Ronaldo sunt capabili sa insire multi, totusi, n-au farmecul dintosului.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

sorin107

Re: CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Mesaj de sorin107 » 07 Mai 2015, 12:38

asta e o discutie interminabila, dar nu sunt de acord cu chestia cum ca nu s-ar descurca la altii. cica acum cativa ani era ideea ca xavi si iniesta il fac pe messi mare. aiurea. xavi nu mai joaca si iniesta e intr-o eclipsa de forma de vreo 2 ani incoace. dar messi e inca genial si trage toata echipa dupa el. in plus, el ii face fotbalisti pe ceilalti, nu invers.

si pentru mine ronaldinho a fost un fotbalist extraordinar, mi-a placut enorm. cristiano ronaldo e o masina. dar messi e cel mai bun.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Mesaj de Ovidiu* » 07 Mai 2015, 12:46

Chiar crezi asta? Sa schimbi echipa, campionatul, tara e altceva decat sa inlocuiesti 2 jucatori. Il vezi jucand la acelasi nivel, sa zicem, in Anglia?
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

sorin107

Re: CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Mesaj de sorin107 » 07 Mai 2015, 13:13

il vad jucand la acelasi nivel oriunde.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Mesaj de gsm » 07 Mai 2015, 17:23

maniera de arbitraj al italianului ar trebuii sa fie un exemplu ptr totii arbitrii din lume.

JustME

Re: CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Mesaj de JustME » 07 Mai 2015, 20:30

da-l in slbz pe messi.. C'E SOLO UN MARADONA!


ozzy

Re: CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Mesaj de ozzy » 08 Mai 2015, 08:02

Băi, eu chiar nu-l sufăr pe piticul ăsta, dar dă-l în mă-sa, că e foarte bun. Sigur, încă nu prea a demonstrat nimic la naționala Argentinei care( în pofida deciziei FIFA de a-l desemna anul trecut jucătorul turneului final, provocând hohote de râs în întreaga lume) a jucat anul trecut finala datorită apărării și a lui Di Maria, nu a lui Messi, dar valoarea lui imensă e incontestabilă. Pe de altă parte, orice comparație cu Maradona nu-și are rostul. Maradona e Maradona, cum ar zice nea Piți :D. Ba eu personal cred că și Zidane a fost peste el.
Oricum comparațiile astea nu-și au rostul, sunt cu totul alte condiții. Acum 30 de ani, fotbalul nu era atât de tacticizat ca azi și era mai ușor să ieși în evidență, dacă aveai talent. Pe de altă parte, acum 30 de ani nu existau nici atâtea ”suplimente” care ajută fotbaliștii să alerge până în ultimul minut al ultimului meci din sezon de parcă de-abia au început încălzirea. Vorba lui Julius Constantinescu, Messi la începutul lui mai mătură pe jos cu Bayern, iar anul trecut în iunie, la CM, vomita pe teren.

Thunder

Re: CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Mesaj de Thunder » 08 Mai 2015, 08:05

Maaaaa, nu mai vorbeste urat!

sorin107

Re: CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Mesaj de sorin107 » 08 Mai 2015, 08:37

Nu i-am prins pe pele sau pe maradona decat din filmulete. Sunt fan napoli, deci inclin sa spun ca maradona a fost cel mai bun. Pana acum cativa ani. Poate e normal ca lucrurile mai recente sa ni se para mai bune pentru ca amintirile se mai sterg, dar messi e pentru mine cel mai cel.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Mesaj de romaad » 14 Mai 2015, 21:29

ozzy scrie:Le dau 4-5 în retur, stați liniștiți.

ramane cum am stabilit, nu?

ozzy

Re: CHAMPIONS AND EUROPA LEAGUE 2014-15

Mesaj de ozzy » 15 Mai 2015, 09:36

Eee, am greșit eu și cu 3-4 goluri, nu trebuie să-mi scoți ochii acum :laughing:

Scrie răspuns