Chelsea Londra

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Chelsea Londra

Mesaj de ady_azzuro » 11 Apr 2012, 06:54

Ca tot suntem pe topicul lui Chelsea, m-am gandit sa pun niste poze de la meciul cu Leicester City din sferturile FA Cup din sezonul acesta. :)(

Imagine

Imagine

Imagine

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Chelsea Londra

Mesaj de ady_azzuro » 25 Apr 2012, 05:30

Un meci in care niste gladiatori au batut o echipa de fotbal care seamana mai mult a arta. :cool:

ozzy

Re: Chelsea Londra

Mesaj de ozzy » 25 Apr 2012, 10:02

Nu credeam ca voi respecta vreodata echipa asta, dar... :hai

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Chelsea Londra

Mesaj de _T@V_ » 25 Apr 2012, 12:29

Pacat ca au suferit pierderi mari pentru finala... Meireles, Iovanovici ala (saracu nici nu stia, l-a intrebat ala de la sky "did u got booked at the penalty" ala raspunde afirmativ si apoi mai mai sa-l podideasca lacrimile cand i-a spus reporterul ca n-are drept de joc pentru finala...), Ramirez, Terry (asta a declarat ceva la pauza, apoi a vazut si el imaginile si la final si-a cerut scuze tuturor pentru gest, si si-a recunoscut vina) si parca mai erau. Oricum, pierderi mari pentru finala. Nu cred ca o vor castiga, indiferent de adversar. Sunt prea zdreliti in urma bataliei cu Barca.
Oricum, mare mare victorie. S-a facut dreptate pentru semifinala aia... era frumos daca se facea dreptate si pentru finala aia cu MU, dar slabe sanse. E ca la sah, nu mai au lemne de pus pe tabla...

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Chelsea Londra

Mesaj de ady_azzuro » 26 Apr 2012, 07:26

Ivanovic, Terry, Meireles si Ramires vor lipsi in finala. Cahill si David Luiz sunt incerti datorita accidentarilor.

Partea buna e ca exista solutii. David Luiz in locul lui Terry, Bosingwa la Ivanovic, Essien in locul lui Meireles si Kalou poate juca pe postul lui Ramires.
Partea proasta e ca finala se va juca acasa la Bayern unde va fi un infern. Oricum dupa ce londonezii au rezistat in 2 manse impotriva Barcelonei, nu vad de ce n-ar face-o impotriva nemtilor. Sper totusi sa nu se ajunga la penaltiuri, acolo sigur castiga Bayern. :)(

In alta ordine de idei, iar iesea scandal daca se califica Barcelona. Nici vorba de penalty la Drogba, iar eliminarea lui Terry a fost dubioasa, un cartonas galben poate era mai potrivit, insa nu scuza gestul copilaresc al lui Terry, la nivelul asta sa lovesti adversarul fara minge putand sa-ti aduca eliminarea, e de neiertat, dar poate calificarea in finala nu era asa frumoasa daca nu era obtinuta in 10 oameni. :cool:

D.O.C.
junior
junior
Mesaje: 49
Membru din: 30 Iun 2011, 12:23

Re: Chelsea Londra

Mesaj de D.O.C. » 26 Apr 2012, 13:42

Daca Chelsea castiga UCL , mai mult ca sigur i sa va prelungi contractul lui Di Matteo. Oricum , Bayern-Chelsea va fi o finala foarte interesanta. Totusi sper sa castige Chelsea o: . M-am saturat de Barcelona si Real Madrid , ''el classico'' de vreo 10 ori intr-un an.

LiviuB

Re: Chelsea Londra

Mesaj de LiviuB » 26 Apr 2012, 14:31

Bayern merita din plin sa castige trofeul. ar fi fost frumos sa joace cu Barcelona finala, ar fi fost 2 echipe care nu refuza jocul.

conStiinta

Re: Chelsea Londra

Mesaj de conStiinta » 26 Apr 2012, 15:42

Si eu cred la fel ca Bayern ar fi fost singura echipa care ar fi jucat deschis cu Barca.

Oricum probabil ca Chelsea se va deschide mai mult cu Bayern decat ar fi facut-o cu Real, ceea ce ar trebui sa duca la un joc mai spectaculos impotiva nemtilor.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Chelsea Londra

Mesaj de AdrianR » 26 Apr 2012, 16:04

conStiinta scrie:Si eu cred la fel ca Bayern ar fi fost singura echipa care ar fi jucat deschis cu Barca.
Oricum probabil ca Chelsea se va deschide mai mult cu Bayern decat ar fi facut-o cu Real, ceea ce ar trebui sa duca la un joc mai spectaculos impotiva nemtilor.
Nu se vor deschide deloc, vor juca la fel de urat ca si pana acum, toti in aparare, drogba in atac! dar ulciorul nu le va merge de multe ori la apa!
app: toti cu care am vorbit (si nu sunt fani barca) au fost de parere ca inainte de golul de 2-2 a fost hent in careul lui chelsea! dar pep e prea senor ca sa faca scandal pentru atata lucru!
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

ozzy

Re: Chelsea Londra

Mesaj de ozzy » 26 Apr 2012, 20:05

AdrianR scrie: app: toti cu care am vorbit (si nu sunt fani barca) au fost de parere ca inainte de golul de 2-2 a fost hent in careul lui chelsea! dar pep e prea senor ca sa faca scandal pentru atata lucru!
Pep nu e prea senor, dar are, probabil, un simt al ridicolului care il impiedica sa se faca de ras, criticand arbitrajul dupa un meci in care a vut om in plus trei sferturi din meci si un penalty destul de discutabil. Ce bine ar fi daca si fanii lui si ai Barcelonei ar avea acest simt.


LiviuB

Re: Chelsea Londra

Mesaj de LiviuB » 27 Apr 2012, 00:09

nu ma mai intereseaza de nici unii, Atletico Madrid vine la Bucuresti!!!

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: Chelsea Londra

Mesaj de ady_azzuro » 27 Apr 2012, 07:08

AdrianR scrie: Nu se vor deschide deloc, vor juca la fel de urat ca si pana acum, toti in aparare, drogba in atac! dar ulciorul nu le va merge de multe ori la apa!
app: toti cu care am vorbit (si nu sunt fani barca) au fost de parere ca inainte de golul de 2-2 a fost hent in careul lui chelsea! dar pep e prea senor ca sa faca scandal pentru atata lucru!
sa ai un om in plus si nu fi in stare sa dai decat un gol, pe deasupra sa primesti 2 goluri, e chiar ridicol. daca pentru tine spiritul de sacrificiu si lupta pentru fiecare minge inseamna joc urat, inseamna ca te uiti la un sport la care nu intelegi mare lucru.
apropos, fotbalul nu a inceput si nici nu se va termina cu maniera in care joaca barcelona. stilul lor a inceput sa devina ineficient si previzibil, doar nu crezi ca cele 2 esecuri din CL si campionat au fost vreo coincidenta. adevarul e ca vremea barcelonei a apus, iar daca guardiola pleaca, sigur se va alege praful de voi...
D.O.C. scrie:Daca Chelsea castiga UCL , mai mult ca sigur i sa va prelungi contractul lui Di Matteo. Oricum , Bayern-Chelsea va fi o finala foarte interesanta. Totusi sper sa castige Chelsea o: . M-am saturat de Barcelona si Real Madrid , ''el classico'' de vreo 10 ori intr-un an.
nu e sigur ca i se va prelungi contractul. Abramovic vrea un antrenor-manager care sa aiba curajul sa reconstruiasca o echipa care sa joace ofensiv, un manager care sa negocieze dur pe piata transferurilor si care sa aiba relatii cu marii impresari ai fotbalului. Din pacate, calitatile astea ii lipsesc lui Di Matteo, dar compenseaza prin faptul ca a readus spiritul echipei. Eu as vrea sa ramana, si cred ca va ramane daca Mourinho sau Guardiola nu vor putea fi adusi.

LiviuB

Re: Chelsea Londra

Mesaj de LiviuB » 27 Apr 2012, 10:09

ady_azzuro scrie:
AdrianR scrie: Nu se vor deschide deloc, vor juca la fel de urat ca si pana acum, toti in aparare, drogba in atac! dar ulciorul nu le va merge de multe ori la apa!
app: toti cu care am vorbit (si nu sunt fani barca) au fost de parere ca inainte de golul de 2-2 a fost hent in careul lui chelsea! dar pep e prea senor ca sa faca scandal pentru atata lucru!
sa ai un om in plus si nu fi in stare sa dai decat un gol, pe deasupra sa primesti 2 goluri, e chiar ridicol. daca pentru tine spiritul de sacrificiu si lupta pentru fiecare minge inseamna joc urat, inseamna ca te uiti la un sport la care nu intelegi mare lucru.
apropos, fotbalul nu a inceput si nici nu se va termina cu maniera in care joaca barcelona. stilul lor a inceput sa devina ineficient si previzibil, doar nu crezi ca cele 2 esecuri din CL si campionat au fost vreo coincidenta. adevarul e ca vremea barcelonei a apus, iar daca guardiola pleaca, sigur se va alege praful de voi...
D.O.C. scrie:Daca Chelsea castiga UCL , mai mult ca sigur i sa va prelungi contractul lui Di Matteo. Oricum , Bayern-Chelsea va fi o finala foarte interesanta. Totusi sper sa castige Chelsea o: . M-am saturat de Barcelona si Real Madrid , ''el classico'' de vreo 10 ori intr-un an.
nu e sigur ca i se va prelungi contractul. Abramovic vrea un antrenor-manager care sa aiba curajul sa reconstruiasca o echipa care sa joace ofensiv, un manager care sa negocieze dur pe piata transferurilor si care sa aiba relatii cu marii impresari ai fotbalului. Din pacate, calitatile astea ii lipsesc lui Di Matteo, dar compenseaza prin faptul ca a readus spiritul echipei. Eu as vrea sa ramana, si cred ca va ramane daca Mourinho sau Guardiola nu vor putea fi adusi.
exagerezi prea mult. cred ca si tu esti constient de norocul pe care l-a avut Chelsea - cu tot spiritul lor de sacrificiu, adu-ti aminte de numarul ocaziilor de la Londra si de la Barcelona. Daca Barcelona nu avea nicio ocazie mai ziceam, dar in conditiile in care au ratat inclusiv penalty mi se pare exagerat sa spui ca au fost ineficienti si previzibili. in sfarsit, fiecare cu opinia lui.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Chelsea Londra

Mesaj de mihu » 27 Apr 2012, 13:51

ady_azzuro scrie:
AdrianR scrie: Nu se vor deschide deloc, vor juca la fel de urat ca si pana acum, toti in aparare, drogba in atac! dar ulciorul nu le va merge de multe ori la apa!
app: toti cu care am vorbit (si nu sunt fani barca) au fost de parere ca inainte de golul de 2-2 a fost hent in careul lui chelsea! dar pep e prea senor ca sa faca scandal pentru atata lucru!
sa ai un om in plus si nu fi in stare sa dai decat un gol, pe deasupra sa primesti 2 goluri, e chiar ridicol. daca pentru tine spiritul de sacrificiu si lupta pentru fiecare minge inseamna joc urat, inseamna ca te uiti la un sport la care nu intelegi mare lucru.
apropos, fotbalul nu a inceput si nici nu se va termina cu maniera in care joaca barcelona. stilul lor a inceput sa devina ineficient si previzibil, doar nu crezi ca cele 2 esecuri din CL si campionat au fost vreo coincidenta. adevarul e ca vremea barcelonei a apus, iar daca guardiola pleaca, sigur se va alege praful de voi...
D.O.C. scrie:Daca Chelsea castiga UCL , mai mult ca sigur i sa va prelungi contractul lui Di Matteo. Oricum , Bayern-Chelsea va fi o finala foarte interesanta. Totusi sper sa castige Chelsea o: . M-am saturat de Barcelona si Real Madrid , ''el classico'' de vreo 10 ori intr-un an.
nu e sigur ca i se va prelungi contractul. Abramovic vrea un antrenor-manager care sa aiba curajul sa reconstruiasca o echipa care sa joace ofensiv, un manager care sa negocieze dur pe piata transferurilor si care sa aiba relatii cu marii impresari ai fotbalului. Din pacate, calitatile astea ii lipsesc lui Di Matteo, dar compenseaza prin faptul ca a readus spiritul echipei. Eu as vrea sa ramana, si cred ca va ramane daca Mourinho sau Guardiola nu vor putea fi adusi.
E cel putin ciudat ca multi criticati jocul Barcelonei, dar cam toti il vreti pe Guardiola antrenor la echipele cu care tineti...In niciun caz daca va fi sa vina la Chelsea, Guardiola nu va juca vreodata cu 9 jucatori in 20 m si doar un atacant la 30 m de propria poarta...In meciurile de fata Chelsea a avut un noroc care se vede poate o data la nustiu cati ani, sa ai 3 ocazii si sa dai 3 goluri iar carcelona sa aiba peste 10 ocazii din care 4 bare, 1 11m si sa dea 1 gol...in rest de laudat spritul englezilor de sacrificiu...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Scrie răspuns