Competitii Europene (discutii generale)

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Freestate » 26 Mai 2022, 07:43

lory69 scrie:
25 Mai 2022, 23:08
Faceti un mic calcul si vedeti cat de departe suntem de lumea buna ...
Lasa ca si noi suntem lumea buna pentru multi de aici de la noi.
Cine consuma carnaciori, Mirinda la meciuri ? Unii vor zup, cipsuri si alte cele. La tonomatul de cafea (care sincer arata rau...de ce nu aduc unele tunate ?) e coada de 10 metri in fiecare pauza... :)(
La nivelul nostru suntem prea buni.
FMSP :)(

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Paul » 26 Mai 2022, 07:57

Chestia asta nu o inteleg nici eu - de ce nu se organizeaza sa nu mai fie ditamai cozile, ca lumea vrea sa consume. Eu renunt pentru ca mi se pare prea de tot sa stau la asa o coada si sa pierd si din meci ca sa iau ceva.
Cred ca s-ar putea organiza si niste terase cu mese si scaune cumva, si sunt sigur ca ar veni lumea sa manance inainte de meci - nu ca sa stai cu orele la masa, sa te intinzi si la o cafea, decat daca vii din timp, dar oricum, ai puhoi de lume cu bani in buzunar, veniti la ceas de seara, unii poate direct de la servici, ia-le frate acolo 20 de lei pe un meniu standard, sau niste hamburgheri ceva.
Eventual pune bilete cu un meniu inclus pentru cine vrea, sau sa cumpere un fel de ticket din timp pe care il schimba pe meniu, sa nu mai stam de dat bani si rest, si merge treaba.

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2864
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Geronimo » 26 Mai 2022, 09:28

Merita incercat.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de manex » 26 Mai 2022, 12:52

Eu tot zic ca se pit face bani doar din activarea tuturor tonetelor de mancare, bautura si merch. Nu am mai vazut un carnat la stadion... Dar cred ca aici tine de prioritati. Daca nu stiu sa isi organizeze decat meciul.. E mai greu cu organizarea tonetelor de mancare

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de cortinadampezzo » 26 Mai 2022, 20:46

As vrea si eu pentru Universitatea sa joace singura in campionat precum Celtic haha
si din cand in cand sa mai joaca o finala continentala precum rangers haha

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Freestate » 27 Mai 2022, 10:34

cortinadampezzo scrie:
26 Mai 2022, 20:46
As vrea si eu pentru Universitatea sa joace singura in campionat precum Celtic haha
si din cand in cand sa mai joaca o finala continentala precum rangers haha
Ne putem declara autonomia, oricum suntem urati de multi alti romani, de la centru se directioneaza fonduri doar spre altii...Chiar nu mai vad avantajul de a "sta" in Romania.
Ne declaram stat independent, tendinta globala oricum este spre faramitare de vreo 30 de ani incoace.
Facem campionat cu Calafatul, Motrul si Filiasiul si alti cativa... :)(
FMSP :)(

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de cortinadampezzo » 27 Mai 2022, 17:40

Cine face un pariu cu mine ca la meciul de acasa din Conf League a lui Sepsi se va pune imnul ungariei

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Iancu Magheru » 27 Mai 2022, 17:43

Doar dacă joacă cu Akademia Puskas.

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 27 Mai 2022, 18:00

Se fac pariuri și se discuta despre “Sepși” și despre imnul (h)ungariei pe Craiova-Maxima im ziua in care “slabul” de Ivan, “bețivanul” de Mateiu, “penibilul necapitan” de Bancu, “burtosul” de Marko, “vânzătorul” de Marko, “rasuflatul” de Ceapă, “așchilopatul” de Câmpanu, “alergătorul care nu poate mai mult” de Gustavo, “depășitul” de Vatajelu, “fraierul slab” de Screciu, “lentul” de Baiaram etc, joaca un meci important. Mulți dintre ei ne-au adus 3 (TREI) trofee in 9 ani (de trei ori mai mult decât visam și sufeream noi in 30 de ani). Eu zic așa : sa ii f…m pe toți in gura, sa ii dam afara, și sa ii transferam pe Mbabe ( nu ăla de la Jiji, ăla real), și pe Hooooollllandd. 😂
Și fac și eu un pariu : la primul meci in care vom pierde, T2 va fluiera, va murmura, și va spune “ bai ce excroci ordinari, i-ați vândut pe Ivan și Baiaram ca sa ne aduceți gloabele astea de Mbabe și Hooooolllllaaaand”… 😂😂😂
Este Știința!!!
ucv ucv ucv

Avatar utilizator
G.Ovidiu-Catalin
suporter
suporter
Mesaje: 811
Membru din: 01 Iul 2018, 15:04

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de G.Ovidiu-Catalin » 27 Mai 2022, 18:02

*La “vânzătorul” era Mirko.
ucv ucv ucv

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Rocain » 27 Mai 2022, 23:00

Baiaram nu e lent, doar simulează cum ar zice comentatorul, ri-di-col. Dar astia sunt, cu astia defilam. De aia s-a inventat alcoolul, cusutul etc. pentru astia care se uita la cele mai multe meciuri la tv, ca sa nu se imbolnaveasca de nervi. Pentru astia care platesc abonamente chiar daca nu se duc la meciuri, cumpara lucruri care nu le trebuie de la magazinul echipei. E mult mai greu sa fii acelasi suporter infocat la 1500 km distanta, decat atunci cand esti langa altii la fel ca tine.
Iar legat de echipa, unii jucatori nu invata decat daca ii fu.. in gura. Dar asta nu inseamna sa renunti la ei la greu. Iar progresul a venit mereu cand vrei mai mult si mai mult, nu cand te mulțumești cu putin. Campioana unei mari iubiri ucv
Last edited by Rocain on 27 Mai 2022, 23:08, edited 1 time in total.

Rocain
senior
senior
Mesaje: 336
Membru din: 29 Iun 2009, 10:21

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Rocain » 27 Mai 2022, 23:07

Forza Stiinta!! usteag

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3381
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Freestate » 28 Mai 2022, 08:00

Cam pe cine v-ati dori ca adversar in turul 2 din Conf.League ?
Konyaspor
Aris Limassol
Drita
Levski Sofia
Gabala
Zira
Kisvarda
Bala Town
NK Koper
FC Gomel

Gabala si Zira un fel de Sabail...apropos Sabail a retrogradat. Mie mi-a placut Sabail in meciurile cu noi de acum 3 ani.
La-ba Town din Tara Galilor
Drita sunt kosovari eu zic mult mai abordabili decat Laci.
Gomel locul 4 in Belarus care joaca bine acasa.
Gomel si Koper ar fi din nivelul urmator.
Nu-mi doresc: turci, ciprioti, unguri si bulgarii.
FMSP :)(

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de manex » 28 Mai 2022, 08:33

Eu vreau echipe cat mai slabe, sa trecem si noi cateva tururi. Nu mai vreau nici Milan, nici Leipzig.. Nici Aek.. Alea.. In grupe. Vreau calificare in grupe fara "istoric".

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Iancu Magheru
fanatic
fanatic
Mesaje: 1380
Membru din: 27 Mai 2021, 11:40

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Iancu Magheru » 28 Mai 2022, 09:02

Pe nasoale. Aris, Konyaspor, Gomel ne scot. Cu Levski ar fi cea mai interesantă dublă, am face o deplasare frumoasă la Sofia, strănepoții lu Isperih ar face-o și ei de pomină la Craiova. Dar calificarea ar fi anevoioasă, bulgarii trag precum câinii.
Drita sau Bala Town frate, să avem și noi un 3/4-0 la general.

Scrie răspuns