Competitii Europene (discutii generale)

Discutii despre fotbalul de pe intreg mapamondul.

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de fanucrv » 14 Oct 2022, 06:41

Bobby scrie:
14 Oct 2022, 01:56
Restul e gargara sau struguri acri.
Doar struguri acri !! Cand am batut ,făcând antijoc, pe fcsb si cfr cu Ouzunidis antrenor, era extaz p-aici.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Freestate » 14 Oct 2022, 07:12

Nu, nu este si ipocrizie...cand joci doar asa cum o face CFR-ul si nu bati si tu o echipa din aia cu altfel de joc inseamna ca esti intr-adevar moartea pasiunii si astfel de iesiri precum a mea sunt justificate.
Gargara da ... mare gargaragiu sunt dar sa stii ca imi plac strugurii acri, reduc colesterolul si acresc ciorbele destul de bine. :)(
FMSP :)(

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Freestate » 14 Oct 2022, 08:30

Ba, saracu baiat inainte de mima asta a avut un moment de furie, i se umflase carotida ...apoi a dat-o in plans !
Are mima de actor, ar putea juca genul soldatului din Vietnam care a vazut destule orori la viata lui si coplesit se pune deodata pe plans.
Fişiere ataşate
Clipboard01.jpg
FMSP :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Bobby » 14 Oct 2022, 15:34

Oierul a decis ca meme nu se pricepe la scouting :
https://www.digisport.ro/fotbal/liga-1/ ... el-1973439

Si la noi scoutingul s-a ingropat de ani buni :-)

Geronimo
fanatic
fanatic
Mesaje: 2975
Membru din: 22 Sep 2016, 21:40

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Geronimo » 14 Oct 2022, 15:59

Pai nu avem noi cei mai buni fotbalisti?! Parca doar Antrenorul e vinovat pentru toate.

Cum sa gresim noi la selectie?! Nu pot sa cred asa ceva. Gresim doar cand aducem Antrenorul. :-)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk


manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de manex » 14 Oct 2022, 19:02

A urmarit cineva mijlocașii danezilor? Asa joc simplu si eficient nu am vazut de mult. Poate ar trebui sa facem o oferta.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fanucrv
fanatic
fanatic
Mesaje: 2231
Membru din: 20 Iun 2017, 10:40

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de fanucrv » 14 Oct 2022, 20:18

manex scrie:
14 Oct 2022, 19:02
A urmarit cineva mijlocașii danezilor? Asa joc simplu si eficient nu am vazut de mult. Poate ar trebui sa facem o oferta.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
O oferta pentru toată echipa, inclusiv antrenorului. Am văzut la danezi joc colectiv ,pasarea mingii, echipa foarte compacta , toate ingredientele fotbalului modern. Un exemplu: noi cand repunem mingea de la portar responsabilitatea cade exclusiv pe fundași, restul jucatorilor se ascund dupa adversari și se uită. Ăia participau toti la joc : portar, fundași ,mijlocași si faceau foarte usor tranziția catre poarta . I-au umilit pe fcsb-isti nu doar prin scor, ci si prin joc. Concluzia este una tristă :nu avem jucatori de valoare și nu avem nici antrenori . Fotbalul romanesc e o glumă proastă !

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de manex » 14 Oct 2022, 20:55

E o discutie mega ampla:jucatorii se ascund dupa adversari ca:
1.nu au chef sa alerge
2.le e frica sa primeasca mingea sub presiune de frica sa nu greseasca.
3.de slabi de sunt.
Acum serios:credeti ca nu li s-a spus de fiecare antrenor:demarcati-va, cereti mingea, cautati spatiile libere, fiti rapizi, surprindeti adversarul? Sa fim seriosi.
Ei abia asteapta sa scape de minge.
Danezii aia trebuie urmariti


Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

fabius_2014
fanatic
fanatic
Mesaje: 2913
Membru din: 06 Apr 2019, 15:49

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de fabius_2014 » 14 Oct 2022, 21:11

manex scrie:
14 Oct 2022, 19:02
A urmarit cineva mijlocașii danezilor? Asa joc simplu si eficient nu am vazut de mult. Poate ar trebui sa facem o oferta.

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Doua atingeri si dadeau drumul la minge, alerga toata echipa, toata lumea juca faza de aparare, toata lumea juca faza de atac si tranzitiile. O incantare sa-i vezi si foarte important, nu am vazut la danezi artisti, solisti de-aia care ne plac noua. Muncitori, tata, modesti si harnici.

Avatar utilizator
Freestate
fanatic
fanatic
Mesaje: 3509
Membru din: 06 Feb 2022, 15:41

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Freestate » 14 Oct 2022, 21:22

Vrabia malai viseaza. Nu vin danezii aici in Romania. Ati vazut vreunul vreodata ? Mai vine cate un belgian care prizeaza cocaina vreun olandez refuzat la el acolo dar danezi n-o sa vezi in viata ta. Au putini straini in loturi si sunt atasati de ai lor. Oricand pot sa plece in zona acolo daca vor...
FMSP :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Bobby » 14 Oct 2022, 23:38

Mare dreptate are oierul :
https://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/fcsb-g ... 77219.html

„Cred că valoarea antrenorilor români este de vină. Suntem în urmă la tot, mă refer la pregătirea fizică, antrenamente, medicamentație. Știința a avansat. Nu știu ce le fac ceilalți, mă refer la mâncare, la mentalitate, la intensitatea antrenamentelor.

Ce să fac? Să mă duc la antrenamente? Mai rămâne să mă duc la antrenamente, să observ ce antrenamente face Dică. Păi, la noi venim să luăm o cafeluță, un fursec, puțină gheață, facem și un masaj, apoi plecăm acasă. Nu facem așa, mă!

Eu nu mă refer acum la Dică. Mă refer la antrenorii români în general. Cum adică nu rezistă în cupele europene? Cum adică o echipă care face transferuri în toată istoria ei de 1,4 milioane de euro să joace tiki-taka Barcelona, călcâie?

Şi eu am numai un jucător, Coman, de 3 milioane. Şi nu îşi mai revine Coman! Care-i treaba de nu-şi mai revine? Pune-l, mă, la muncă. Că nu ştiu ce, că lui Radaslavescu nu îi place să muncească. Cum, mă? Stai lângă el și pune-l la muncă”, a spus Gigi Becali la Prima Sport 1.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9801
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de manex » 14 Oct 2022, 23:59

Sincer... Cam da. Are dreptate. Si e valabil si pt ai nostri. Ce sa mai vrei la 23...28 de ani cand lunar, pe 15 primesti peste 50000 de lei pe card. Pentru ce sa tragi? Mamica e in tara, iubita la fel, prietenii la fel. Pai.. Vorba aia... 2,3 ore pe zi de antrenament trec asa... Leafa merge... Vine jocul oficial, ne cerem scuze de 2 ori, iar vibe 15...iar intra 50000 si 2 prime de victorie... Si asteptam vacanta sau zilele libere sa fugim nitel in afara. Cum sa tragi???

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk

Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Bobby » 15 Oct 2022, 03:40

manex scrie:
14 Oct 2022, 23:59
Sincer... Cam da. Are dreptate. Si e valabil si pt ai nostri. Ce sa mai vrei la 23...28 de ani cand lunar, pe 15 primesti peste 50000 de lei pe card. Pentru ce sa tragi? Mamica e in tara, iubita la fel, prietenii la fel. Pai.. Vorba aia... 2,3 ore pe zi de antrenament trec asa... Leafa merge... Vine jocul oficial, ne cerem scuze de 2 ori, iar vibe 15...iar intra 50000 si 2 prime de victorie... Si asteptam vacanta sau zilele libere sa fugim nitel in afara. Cum sa tragi???

Trimis de pe al meu ELE-L29 folosind Tapatalk
Descrierea ta e epocala - serios ! Cele mai bune 3 rinduri despre fotbalistul roman scrise vreodata pe acest forum. Am ris la partea cu scuzele - ca asa fac. Isi cer scuze si zic ca vor munci mai mult si mai bine. :laughing:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Bobby » 15 Oct 2022, 03:41

Nu imi place omul Drejan, dar partea despre Petrescu in acest text este excelenta !

https://www.gsp.ro/opinii/editorial-nar ... 77174.html

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8122
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Competitii Europene (discutii generale)

Mesaj de Bobby » 15 Oct 2022, 06:44

Ca sa intelegem unde era fotbalul romanesc in anii 80. In toamna anului 1982, FC Baia Mare - Real Madrid in Cupa Cupelor s-a facut 0-0 la Baia Mare si 2-5 la Madrid. Baia Mare era echipa de pe locul 9 in Divizia B atunci !!! Real folosea starurile Camacho, Gallego, Stielike, Juanito și Santillana - iar antrenor il avea pe marele Di Stéfano. In meciul tur, 0-0, baimarenii au avut o bara, si raportul suturilor pe poarta a fost 3-6; cornere, 5-7. In meciul de la Madrid baimarenii au deschis scorul (!), dar Real a cistigat cu 5-2.

Toata povestea aici : https://www.gsp.ro/gsp-special/special/ ... 74529.html

Toata povestea asta pare SF pentru zilele noastre.

Scrie răspuns