Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Moderator: grup_moderatori

Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Poll ended at 10 Iul 2014, 15:52

Anglia
6
14%
Argentina
4
10%
Brazilia
12
29%
Franta
2
5%
Germania
10
24%
Olanda
2
5%
Italia
1
2%
Spania
3
7%
Uruguai
0
No votes
O alta echipa (nominalizati)
2
5%
 
Total votes: 42

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de champion » 01 Iun 2014, 12:36

Favorita mea este Italia. Chiar daca practica un fotbal nu tocmai placut ochiului, am nostalgia Coppa del Mondo si a celui mai frumos imn al unui campionat mondial - Un estate italiana care este un fel de Oltenia Eterna Terra Nova al campionatelor mondiale de fotbal. Ala a fost primul meu campionat mondial pe care l-am vazut si de atunci am ramas cu o afinitate pentru tot ce inseamna Italia (de la moda, la bucataria italiana, la fotbal, la ultrasie, modul de viata, filme, muzica etc). Asadar FORZA ITALIA! :D
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de DeuxEx » 01 Iun 2014, 13:09

Brazilia are toate atuurile sa castige World CUP: spectatori proprii, stadioanele lor, clima lor. Numai o grava greseala ii va face sa piarda acest titlu... Eu, in schimb, sper la o surpriza. Poate Olanda, poate Nigeria.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de ozzy » 01 Iun 2014, 13:13

champion scrie:Favorita mea este Italia. Chiar daca practica un fotbal nu tocmai placut ochiului, am nostalgia Coppa del Mondo si a celui mai frumos imn al unui campionat mondial - Un estate italiana care este un fel de Oltenia Eterna Terra Nova al campionatelor mondiale de fotbal. Ala a fost primul meu campionat mondial pe care l-am vazut si de atunci am ramas cu o afinitate pentru tot ce inseamna Italia (de la moda, la bucataria italiana, la fotbal, la ultrasie, modul de viata, filme, muzica etc). Asadar FORZA ITALIA! :D
mă, culmea, la euro2012 cred că au jucat cel mai frumos fotbal :)(

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de muttley » 01 Iun 2014, 13:19

Si au scapat doar cu 4.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de LiviuB » 01 Iun 2014, 13:19

aici sunt de acord cu Champion - cel mai frumos imn l-a avut Cupa mondiala din 90. si mascota Ciao, o mai stiti?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de muttley » 01 Iun 2014, 14:04

Cabaye si Matuidi sunt de duzina :)(? misto



PS "The Cup of Life" e misto :)( are un mesaj frumos.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de muttley » 01 Iun 2014, 14:28

Eu oricum nu am nici cea mai mica asteptare de la Franta, daca totusi reusesc sa nu se bata intre ei prin cantonament ar putea face o surpriza.

Imi aduce aminte acest turneu de cel in 2006 cand la fel, nu punea nimeni bani pe franta, cu Zidane la final de cariera si cu meciuri impotriva Spaniei, Braziliei si Portugaliei :)(. Asta dupa ce abia reusesc sa traca de grupa, doua egaluri cu Korea si Elvetia si o victorie chinuita cu Togo.

Si daca tot e mania asta a superstitiei :)( ultima oara cand au fost cu elvetia in grupa au ajuns in finala cu Italia :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de sorin107 » 01 Iun 2014, 22:27

Mie mereu mi-au placut echipele sud-americane si cele ex-iugoslave. Tot cu ele tin si acum, cel mai tare cu brazilia si argentina, in ordinea asta.

Va pot spune si pe cine am boala dintotdeauna si nu as vrea sa castige - franta, germania, anglia, olanda.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de _T@V_ » 02 Iun 2014, 12:11

Am votat Anglia, doar din cauza ca in ultimii ani numai acest campionat l-am urmarit (si in care, sa fim seriosi, strainii fac legea, nu parnaiasii lor de jucatori). Desi cred ca daca o va comite cineva de pe vechiul continent, tot spaniolii astia pe care nu-i mai suport vor fi... Dar io cred ca va castiga o echipa din America de Sud, si nu va fi Brazilia! Ori Argentina (chiar mizez pe o explozie de orgoliu a lui Messi la nationala, si va dori sa demonstreze ca si el poate face cam ce-a facut Maradona la nivel de nationala, pastrand proportiile!), ori Uruguay!

PS: Daca doriti un xcel in care sa va completati singuri rezultatele, sa va iasa automat clasamente si alea alea, luati cu incredere d'acilea. Doryn, poate poti talica sa-l pui sa descarce oamenii de la noi, mai simplu.
Last edited by _T@V_ on 02 Iun 2014, 12:26, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de sorialis » 02 Iun 2014, 12:21

Habar n-am! :)

Sa votez si eu cu cineva, am pus Germania!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de SLH » 02 Iun 2014, 17:42

Eu am votat Olanda.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de jianu_max » 03 Iun 2014, 08:50

ozzy scrie:Nu știu ce să zic de Belgia...parcă îmi aduce aminte de Columbia la mondialele din 94 când toată lumea o vedea ca pe marea surpriza care o să rupă tot. Au echipă bună, dar sincer nu-i văd facând ceva deosebit.
Nu I se dau Belgiei acum aceleasi sanse care I se dadeau Columbiei in 94!!Unii o vedeau prima favorita! Daca Belgia incepe bine cred ca pot face lucruri frumoase la mondialul asta!!! Ar fi frumos sa avem o finala Brazilia Argentina!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Phantom
junior
junior
Mesaje: 94
Membru din: 14 Aug 2008, 19:41

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de Phantom » 03 Iun 2014, 16:52

Am votat Argentina, ma bazez pe atacul lor, desi stiu ca in aparare nu stau prea grozav ...

inima de leu
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 07 Aug 2007, 15:46

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de inima de leu » 03 Iun 2014, 17:03

Brazilia trebuie sa castige desi mie mi se pare ca au cea mai slaba nationala din 1986 incoace . Atunci au avut o echipa superba cu Socrates, Zico si Careca dar au pierdut la penaltyuri cu favorita mea , Franta lui Platini.
De atunci la orice Mondial invariabil tin cu Brazilia.
Brazilia e bucuria fotbalului in stare pura nealterat de scheme tactice, asezari si altele conventii.
Nu stiu cum au avut ghinionul asta sa nimereasca o echipa fara mari fotbalisti (Neymar nu e o certitudine) tocmai cand organizeaza Campionatul Mondial la ei acasa.
Sper sa nu se repete tragedia din 1950.

LiviuB

Re: Cine credeti ca va castiga World Cup 2014 Brazilia ?

Mesaj de LiviuB » 03 Iun 2014, 17:13

in 86 a luat Argentina lui Maradona mondialul.
Franta a luat doar in 98 dar atunci a avut o echipa superba

Închis