Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de romaad » 21 Iun 2014, 19:56

O mare dezamagire si ratatii astia de argentinieni... si o mare gaura in buzunarul meu! Nu stiu ce dracu de pariez si eu numai pe gloabe!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 21 Iun 2014, 20:09

Sergyu_costea scrie:Hai ca daca nu bate nici Argentina putem sa ne lasam de fotbal :-D
Cred ca o sa bata pana la urma, adica aia din Iran o sa pice fizic intr-un final :)( dar Argentina slab de tot. Pai si cu Bosnia a fost slaba rau de tot, Higuain are 80% din merite la golul marcat de Messi. Daca va uitati o sa vedeti cum practic pleaca in spate cu doi fundasi si ii lasa midgetului tot terenul liber.

Bai tata :)( sper sa se gasesaca o echipa sa ne scape de brazilieni ca la cum joaca astia prin grupe... zici ca sunt platiti sa castige brazilia titlul :laughing:

Oricum dupa grupe o vedem ce echipe sunt intr-adevar in lupta pentru titlul. Pot sa fie echipe care sa joace super bine in grupe si dupa sa fie pe minus, iar care joaca prost in grupe si dupa sa domine tot, un fel de franta in 2006 cand au fost cei mai penibili dintre toti in faza grupelor...

edit: LOL, penalty clar, unde vede "iubitul" ala de comentator ca ala atinge mingea....

edit2: lol... eu cred ca a mai fost un penalty pt iran. Dupa lovitura de colt, un jucator iranian incerca sa loveasca mingea, iar ala din argentina i-a dat pese picioare...

edit3: prosti sunt doamne comentatorii astia.... au facut misto de iran tot meciul, iar aia au avut cele mai mari ocazii in repriza a 2-a. vai de capul lor.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
blue ray
suporter
suporter
Mesaje: 508
Membru din: 12 Apr 2009, 21:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de blue ray » 21 Iun 2014, 20:58

Îi scoase Messi din rahat... Îmi pare rau de Iran.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 21 Iun 2014, 21:30

Ironia acestui mondial, Franta bate 5-2 si nu e matematic promovata, chiar poate sa piarda primele doua locuri :)( :)( :)( :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de romaad » 21 Iun 2014, 23:29

Gol istoric pentru Klosse, a devenit alaturi de Ronaldo cel mai bun marcator de la mondiale ever

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de AdrianR » 21 Iun 2014, 23:45

muttley scrie:Ironia acestui mondial, Franta bate 5-2 si nu e matematic promovata, chiar poate sa piarda primele doua locuri :)( :)( :)( :)(
Tu chiar crezi ca ecuadorul va bate franta la 4 goluri, iar elvetia va bate hondurasul la 5-6 goluri?

Sent from my GT-S5369 using Tapatalk 2
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 22 Iun 2014, 00:17

Sergyu_costea scrie:Mi se pare ca meciul cu Honduras nu s-ar pune si s-ar face clasament in 3. Cum Elvetia are -2 , Franta ar trebui sa ia bataie la 6 goluri de la Ecuador :)) Ideea ar fi ca o victorie a Ecuadorului ar trimite Elvetia acasa , daca se face clasamentul asa cum zic eu..
Daca se face asa , ai dreptate. Si eu cred ca se face asa :)( asta inseamna ca franta e calificata indiferent de rezultate pentru ca elvetia o sa aiba -2 goluri, dar daca nu se face asa :)( ? Aia de pe wikipedia nu dau franta ca fiind calificata, dar daca ma uit pe regula posta de ei, este deja.
The ranking of teams in each group is based on:

Points in all group matches, with three points awarded for a win, one point for a draw and none for a loss.
Goal difference in all group matches
Goals scored in all group matches
Points in matches between tied teams
Goal difference in matches between tied teams
Goals scored in matches between tied teams
Drawing of lots
.


Pacat de Ghana :)( chiar doream sa castige si sa relanseze grupa :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 22 Iun 2014, 01:03

corect, gresala mea :)(. Destul de imposibila aceasta varianta :)(


Sa vedem daca Bosnia mentine forma buna aratata in prima partida, in caz ca pierd sunt eliminati. Pana acum putine echipe si-au pastrat forma din primul meci, fie ca l-au castigat sau pierdut. Ma astept totusi ca Nigeria sa joace putin mai bine decat cu Iran. Este posibil orice, as vrea ca Bosnia sa treaca mai departe :)( dar si Nigeria imi este simpatica :)(
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

ozzy

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de ozzy » 22 Iun 2014, 13:24

Una peste alta, nu mi se pare că până acum există la aceste mondiale vreo echipă de care să zici sigur că se bate pentru trofeu. Franța este singura care a reușit două meciuri fabuloase, dar la ăștia tot timpul poate interveni ceva, gen îi dă Benzema un umăr mai tare la antrenament lui Valbuena și de-aici se bat toți ca chiorii :)( Altfel, Franța mi se pare un adversar extrem de periculos, cu atât mai mult cu cât cred că nimeni nu prea i-a luat în calcul.
În rest, ar mai fi Olanda și Germania, care au demonstrat că pot reacționa, deși au avut perioade în care au fost pur și simplu copleșite de adversare mult mai modeste (mai ales Australia).
Argentina și, mai ales, Brazilia nu prea au convins și, deși până acum în duelurile directe continentul american conduce net Europa, eu cred că tot o echipă europeană va câștiga.
Ba aș îndrăzni să spun că, în condiții normale (adică fără penalty-uri ca cel din meciul cu Croația), echipa gazdă se oprește în optimi, indiferent că va juca cu Olanda sau cu Chile. Este cea mai slabă echipă a Braziliei pe care am văzut-o eu vreodată.
Cât despre Argentina, echipă ar avea, problema la ei ar putea fi la nivelul antrenorului. În mod normal, cu un cvartet Messi - Di Maria- Aguero - Higuain ar trebui să rupi orice defensivă. Cât despre Messi, chiar dacă a decis ambele meciuri, cred că orice comparație cu marele Diego este absolut deplasată.

Personal mi-aș dori mult să câștige Olanda, este o echipă care a câștigat mult prea puțin de-a lungul timpului față de fotbalul spectaculos pe care l-au jucat mai mereu.

ozzy

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de ozzy » 22 Iun 2014, 13:32

A, și să notăm încă o ispravă a arbitrilor lui Blatter, care au trimis acasă echipa Bosniei.

LiviuB

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de LiviuB » 22 Iun 2014, 14:17

cciudata faza la golul africanilor. Mie mi s-a parut ca arbitrul a dat fault in atc. Iar bosniacii se si oprisera... cand vezi arbitrajele astea slabe mi se pare rusinos pt arbitrii romani sa nu fie niciunul in brazilia

ozzy

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de ozzy » 22 Iun 2014, 19:27

Încă un arbitru chior. Nu că nu mi-ar plăcea să-i bată belgienii pe ruși, dar...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 22 Iun 2014, 22:15

La faza golului nigeriei sa va uitati la picioarele fundasului bosniac. Acolo se produce faultul, dupa unghiul din spate o sa vedeti cum Emenike ii da practic peste piciorul drept cand trece prin spatele lui, fault clar.
Oricum arbitrul ala e o petarda, a fluierat fault dupa care a lasat gol.... un tampit.

Toate ca toate, dar au stricat media de goluri astia cu Argentina, Nigeria si Belgia lor... de la 3 pe meci am ajuns la 2,8, un deficit de -6 goluri.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 23 Iun 2014, 00:56

Atat de tare as vrea ca SUA sa faca un meci mare si sa-l trimita acasa pe cocalar :)( dar nu stiu de ce am asa senzatia ca tocmai in meciul asta gelatul o sa faca un meci bun, adica un meci la valoarea lui.


Oricum eu nu prea inteleg de ce se forteaza cu el daca accidentat cu adevarat, ocupa locul in echipa si nici nu poate sa se refaca. Mai bine il tineau rezerva aceasta perioada si il aveau dupa grupe (daca se calificau... asa risca sa nu se califice si sa-i distruga si recuperarea lu' asta).


edit: a reusit ala sa ma scape de emotii... pana la urma e bine daca ramane portugalia in turneu :)( dar parca doream mai mult USA :)( :)( :)(
Poate reusesc sa intoarca rezultatul :)( Daca Portugalia se retrage si incearca pe contraatac :)( ar putea sa aiba o surpriza chiar daca il au pe Ronaldo acolo pt faza a 2-a.

edit: ce gol frumos :)( c'mon boys :)(

edit3: GOOOOOOOOOOOOOOOL !!! GOL GOL GOL GOL GOOOOOOOOOOOOOL :)( bine baaaa :)( ucv s-au balbait putin pe acolo, dar au scuturat plasa pana la urma. Bun rau neamtul de la americani :)(

edit4: nu-mi vine sa cred ce bulan au avut astia... oricum si americanii sa fie prinsi descoperiti in minutul 95 cand ai 2-1 ! ce prostie.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de anakin » 24 Iun 2014, 02:29

Echipă foarte bună Mexic, au fost cu mult peste croați azi și per total în grupa lor. Brazilienii au avut și ei mari probleme în meciul cu ei. Îmi place foarte mult portarul lor, Ochoa, sunt curios dacă va face pasul la o echipă mare, având în vedere că e liber de contract. Va fi un duel foarte interesant în optimi Olanda-Mexic.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Scrie răspuns