Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Moderator: grup_moderatori

Scrie răspuns
Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de romaad » 20 Iun 2014, 00:30

Anglia a jucat bine la Mondialul asta... mai bine ca la precedentele unde a facut niste meciuri execrabile in grupe dar atunci a trecut usor. De data asta se pare ca nu a fost de ajuns sa joace bine. Adevaru' e ca pe langa ca nu are antrenor, jucatorii imi par si cam obositi, la fel ca Spania, sunt echipele ale caror jucatori au jucat cel mai mult anul asta!

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de Ovidiu* » 20 Iun 2014, 00:43

Foarte slabe europenele la turneul asta. Nu ma asteptam. Sa vedem nemtii cum continua pentru ca olandezii si-au aratat scaparile cu Australia. E posibil sa-i fi luat de sus, oricum in ofensiva par cei mai buni pana acum dar au mari lipsuri in spate. Cred ca mondialul asta va fi o afacere sud-americana cu nemtii printre ei pe acolo. Sa vedem.
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de romaad » 20 Iun 2014, 00:50

Sa nu ignoram Italia. Mi s-a parut echipa cu cel mai complet joc pana acum. Nimic in ce fac in teren nu e la intamplare. In plus italienii rar au facut un mondial prost. Doar in 86 si 2002 au iesit in optimi, in 86 au facut cam aceeasi greseala care o fac campioanele precedente, au refuzat sa schimbe generatia, iar 2002 au fost eliminati practic de arbitri in celebrul meci cu South Korea in care le-au fost eliminati 2 jucatori parca si anulate doua goluri perfect valabile

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 20 Iun 2014, 01:40

Pai da a fost turneu in America de Sud in care europenele au facut ceva? De fapt pana in 2010, nici macar o echipa din Europa nu a castigat cupa mondiala cand s-a desfarsurat pe alt continet.
Oricum pana ce nu se termina grupele nu prea poti sa ai o parere obiectiva. Adica in grupe pot sa joace prost, iar dupa sa rupa norma.
Italia e o echipa extraordinar de periculoasa, te trezesti cu ei mereu prin finala sau semi-finala.
Daca e sa judecam doar pe ce am vazut pana acum (chiar daca repet nu are relevanta) Germania, Italia si Olanda sunt cele mai puternice trei nationale, dar asta e o impresie foarte pripita.

Eu imi doresc doar doua echipe sa nu castige acest mondial :)( Brazilia si Argentina. In rest poate sa castige oricine, la inceput erau trei, dar spania a avut grija sa nu-mi ofere emotii :)( (Mai e una, Portugalia, dar nu-mi fac mari probleme cu ei :)( )
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de Ovidiu* » 20 Iun 2014, 12:03

Unele o sa rupa norma la urmatorul turneu, aia e problema lor !
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de Ovidiu* » 20 Iun 2014, 19:46

Hop...Ia uite-i ma si pe italieni ! :)(
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de romaad » 20 Iun 2014, 19:50

hai ca italienii isi dau cu firma in cap si dupa cum arata jocul, cred ca pot spera maxim la un egal. Si s-ar putea sa se ia de mana cu englezii si sa plece acasa. Eu nu inteleg asa o transformare in 3 zile, joci perfect cu Anglia si cu astia joaca de parca ar fi impiedicati!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de DeuxEx » 20 Iun 2014, 20:43

Explicatia e simpla: faima aduce fetite, samba, sex :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de Ovidiu* » 20 Iun 2014, 20:45

Acu' mi-e necaz ca nu ne-am calificat. La cum joaca astia ii batea Piti pe toti ! :)-
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 20 Iun 2014, 21:02

Ce ba... sa nu fie ea o echipa care sa mentina o forma bunicica timp de doua partide....
Mai ramane ca Ghana sa faca egal cu Germania, iar Argentina sa piarda cu Iran. Oricum pana dupa grupe chiar nu putem avea o idee despre cine e favorita.

@Sergyu

Pai pana acum putem spune ca echipele care au impresionat in mod pozitiv sunt: Mexic, Rica si Chile.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 20 Iun 2014, 22:20

Sa taie cineva aripile cocosilor :)( Dupa parerea mea Franta are una dintr cele mai puternici lini de mijloc... in special dupa eliminarea Spanie, Pogba-Mauidi-Cabaye.


edit: Penalty Franta, bate Benzema :)(


edit2: Jesus... cum sa ratezi ba de la 11m? a batut prost de tot, s-a vazut clar ca da acolo, dar dupa Cabaye loveste bara.... :up:

edit3: 3-0 :)( ce contraatac au facut astia :)( au viteza
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de _T@V_ » 20 Iun 2014, 23:02

Noi astia (europenii) cam ramanem fara lemne (folosind o expresie din sah). Spaniolii si englezoii isi devanseza vacantele, si macaronarii cred ca-i vor urma. O sa le faca mucii cravata Suarez. Raman cocosii nostri, nemtzalaii si hoarda portocalie? De la astia sa speram macar la o prezenta europeana in semifinala?

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 20 Iun 2014, 23:08

Probabil ca si Belgia o sa ramana, Bosnia cred ca are forta sa treaca peste Iran si Nigeria, Elvetia chiar daca pierde azi tot o sa treaca. Poate se trezesc si portughezii si sa nu uitam de meciul direct pt calificare Mexic-Croatia.

Faptul ca eurpenele nu fac treaba pe alt continent... nu e un lucru nou :)( WC2010 a fost exceptia.


edit: acum francezii daca sunt destepti trebuie sa caute cartonasele galbene pentru cei care au primit in primul meci ca sa evite eventual o suspendare dupa grupe.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de muttley » 20 Iun 2014, 23:53

S-a pus golul lui benzema? :)( nu cred :)( iar tantalaul ala de comentator tot o arde cu 6 goluri.

hahaha nu s-a pus golul !!!! cum sa fuliere ba ala in momentul in care Benzema a sutat ?hahahah ce nebun de arbitru, putea asta sa fie golgheter.

edit: moartea pasiunii... sa te uiti la un studio unde Ticleanu si Orac fac analiza meciurilor, iar moderatorul sa fie si mai penibil decat ceilalti. Ca totul sa se fie frumos si sa avem happy end :)( Honduras - Ecuador o sa fie comentat de Hobana si Ticleanu.

BTW Grecia si Italia au stricat media de 3 goluri pe meci de la acest CM. Noroc ca l-a franta s-au dat 7 goluri si am revenit doar la -1 gol de media de 3 pe meci.


PS Va dati seama ce se intampla daca Brazilia nu era ajutata de japonezul ala *******? Puteau si astia sa fie PA.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Discutii 2014 FIFA WORLD CUP BRAZIL

Mesaj de DeuxEx » 21 Iun 2014, 14:09

Am pierdut pe italia un bilet
, am luat 120 lei pe franta si ecuador. Numai rezultate ciudate...

Trimis de pe al meu HUAWEI P6-U06
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Scrie răspuns