Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca o sa fie rezultatul meciului intre cele doua echipe?

Poll ended at 14 Sep 2013, 17:49

Victorie FCUC
14
24%
Egal
6
10%
Victorie CSUC
26
45%
meciul nu se va juca
12
21%
 
Total votes: 58

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Sep 2013, 12:11

...ca domne Craiova era unica si se diferentia.
Exista echipe care au trait ani de zile sub o palarie politica, fie ca ii spunea Viitoru, Bistrita, Urziceni sau Dinamo, ani in care Craiova s-a uitat la televizor, de prin B si alte coclauri, cum joaca echipele astea prin Europa. Si istoria s-a scris.
Eu daca ma gandesc si imi aduc aminte ce-mi spuneau bunicii, era ca nici Craiova Maxima nu umbla singura fara sprijin politic. Deci eu prefer sa ma compromit, sa ma ia in brate toti politicienii, sa ma puna intro finala Europeana si promit ca nu ma supar si nici nu regret.

sorin107

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de sorin107 » 13 Sep 2013, 12:13

iesi ba nea ovidiu drq la pensie, ca esti depasit. doamne, cate cacaturi poa' sa spuna, incredibil...mi-e ciuda pe unii ziaristi ca scriu rahaturi total nedocumentate.

iuli

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de iuli » 13 Sep 2013, 12:16

WhiteLionn scrie:
Cristi007 scrie:@ dxm_dxm: Te-ai trezit dupa "liniutele" de azi-noapte? :)(
In primul rand, sintagma "echipa booveanului" este corecta atat din punct de vedere gramatical, cat si moral. Gramatical, pentru ca echipa apartine lui Adrian Mititelu, nascut in comuna Booveni, deci este boovean. Moral, pentru ca este echipa lui si a copiilor copiilor lui.
De ce nu este corecta sintagma "echipa psd-ista"? Pentru ca echipa apartine lui Andrici si lui Beze, oamenii care au adus banii, jucatorii si staff-ul tehnic. Pentru ca PSD-ul nu poate legal si nici nu detine aceasta echipa. Asocierea cu Primaria Craiova s-a facut prin acte, cu acordul majoritatii consilierilor locali (PSD, PNL, PDL. PC PPDD), iar o eventuala schimbare a primarului (si a partidului de care acesta apartine) la alegeri nu va schimba cele redactate in acte.

Asa ca ar trebui sa-ti mai temperezi tonul, ca FCUC nu este nici chipa ta, nici echipa craiovenilor/oltenilor, ci a lui Adrian Mititelu, boovean la origini si "mare om de afaceri".

PS: eu raman la ideea ca tu esti Ajica jr., iar intre doua ture pe maidan, sub comanda lui Napoli, mai intri pe net sa dai un comentariu pe forumul de aici. Ajica al batran stie ce faci tu? [miti]

Nu prea esti Ok, amice. Atata timp cat tie ti se pare corect gramatical si moral sa numesti FCU "echipa booveanului", sa nu te mire ca altii vor considera la fel de corect, in special moral, sa-ti numeasca echipa CS Olguta FRF Craiova. Si lasa-o mai moale cu "FCUC nu este nici chipa ta, nici echipa craiovenilor/oltenilor", nu decizi tu cu cine simt oltenii ca trebuie sa tina. Te pomenesti ca trebuie sa avem sentimente pe linie de partid acuma. Asta e situatia, unii oameni, si aici ma includ si pe mine, pur si simplu nu simt nimic pentru aceasta CSU. In schimb, involuntar, am tremurat de emotie la meciul cu CSM Valcea. Asta nu poate schimba nici Mircea Sandu, nici Olguta Vasilescu, Cristescu sau Linkar. Daca vrei respect, respecta! Si, doar ca idee, intra pe orice site oficial vrei tu(FRF, FIFA, UEFA) si ai sa vezi ca in dreptul FC Univ Craiova cu leul pe stema ai sa vezi anul 1948 iar in dreptul, ma rog, echipei mama, o sa gasesti 2013. Pana nu se vor schimba lucrurile astea, te rog, jigneste-l cat vrei pe Mititelu, dar lasa Stiinta si suporterii ei in pace. Sunt convins ca acest comentariu nu va fi bine primit pe acest forum, mi-am dat seama de orientarea pro-CSU a membrilor, dar trebuie sa acceptati faptul ca sunt oameni care pur si simplu nu pot sa se dezica de Stiinta pentru ca-l urasc pe Mititelu. Succes, dar din etapa a 3-a...
ai auzit tu pe cineva de la Cs Universitatea ca e echipa lor si a copiilor lor?nu mai comprarati doua echipe total distincte.
du-te la mititelu spune-i ca ai 1 mil de euro si vrei sa-l investesti la FCU si vezi ce drepturi iti ofera.iti va oferi onoarea de a-i da lui banii astia si de a sta drepti in fata lui decat ori are chef.

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de WhiteLionn » 13 Sep 2013, 12:23

Doryn, legat de Ivanovici, citeste aici http://www.gsp.ro/gsp-special/media/fot ... 08365.html si legat de ce a spus despre Sandu si Piturca aici http://www.gsp.ro/gsp-special/media/iva ... 08391.html


Cu privire la steme, denumiri, etc...eu stiu una si buna: acum doi ani si jumatate a fost dezafiliata Stiinta. Acum, aceeasi echipa a fost reafiliata prin ordin judecatoresc. Nimeni nu poate schimba asta. Ca a aparut si alta echipa din diverse interese, politice, materiale etc. la care adera si o parte din fani pentru ca, pe buna dreptate sunt exasperati de incompetenta lui Mititelu, asta este alta poveste, este alta echipa. Va respect doar pentru ca sunteti convinsi ca asta e drumul cel bun si sunteti fosti fani Stiinta. Daca citesti mai bine, eu nu am jignit, am facut o comparatie prin care am spus ca e pacat sa se foloseasca sintagme de genul "FC Booveni" sau "echipa booveanului" pentru ca automat o sa va treziti cu "Clonuta" sau "Olguta FRF" si zau, nu-mi face nici-o placere. Urasc situatia asta, nu trebuia sa se ajunga aici.

JustME

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de JustME » 13 Sep 2013, 12:27

hai vere ce naiba ajunse si umflatul ala de ivanovici martir? [smile35] daca tot ajunsaram cu discutiile in punctul asta hai sa plangem si inchiderea otvului, "bietul domnu' dan..." [smile10]

DoRyN

Re: WhiteLionn

Mesaj de DoRyN » 13 Sep 2013, 12:32

Vezi aici gresesti! Echipa CS U a aparut doar atunci cand si cel mai infocat suporter al lui Mititelu s-a convins ca omul asta are una sau mai multe probleme iremediabile. Acest om este Olguta sau Olguta cum ii spui tu, cea care a respins din start proiectul lui Badea demarat inca de anul trecut, l-a sustinut si incurajat pe Mititelu in procesele lui, l-a ironizat pe Mircea Sandu cand el a oferit doua locuri orasului in liga B. Ce putea spera mai mult Mititelu de la un nou primar dupa luptele lui cu Solomon? Trebuia doar sa indeplineasca o mica obligatie, legala pana la urma si morala, aceea de a reinscrie echipa in competitie. In loc de asta, el ce face? Santaj, tras de timp si intentia sa amane asta cel putin inca 1 an. Scutul lui, vorba lui SLH? Universitatea Craiova! Unde e implicarea partidului sau politicului aici? Sau .... acum e partid si politic, dar cand LOV era de partea lui Mititelu nu era? Cine a bagat echipa in lupte politice ai acum striga uite lupul?

Tu, ca si altii, preluati ideile altora, asa cum era si cu site-ul FIFA si UEFA, fara ca macar sa va obositi sa verificati daca e adevarat sau nu!

PS: Perfect adevarat este ALTA ECHIPA, nu este echipa urmasilor lui Mititelu! Este echipa pe care o sustin acum, dupa ce Mititelu si familia lui si-a insusit echipa care credeam ca e a noastra! Am zeci, poate chiar mai multe motive!

LE: Cat despre ce scrie Ioanitoaia, nici o surpriza. Mai ca speram ca e un articol bun, pana am vazut ca zice de Stroe si foloseste termeni preluati din vocabularul patronului FC.

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de WhiteLionn » 13 Sep 2013, 12:40

cortinadampezzo scrie:
WhiteLionn scrie: dar trebuie sa acceptati faptul ca sunt oameni care pur si simplu nu pot sa se dezica de Stiinta pentru ca-l urasc pe Mititelu. Succes, dar din etapa a 3-a...
Daca o premisa este adevarata atunci si cealalta premisa este adevarata
Daca FCU este mititelu si mititelu este FCU
Atunci si suporterii care tin cu FCU tin cu mititelu
Este un principiu de logica de clasa 12a cred, dar nu ma intreba ca picai la bac
Rationamentul tau este corect pana la un punct: "Daca FCU este mititelu si mititelu este FCU". Tocmai aici o dati voi dupa cires. Mititelu nu e Stiinta, asa cum nu Netoiu a fost Stiinta, nici Dinel Staicu. Dar, ma rog, e mai simplu sa sari in alta barca daca vezi ca ia apa decat sa incerci sa scoti apa si sa rezisti. Stiinta este barca mea si nu vreau s-o vad scufundata, chit ca Mircea Sandu ma striga de pe mal si zice ca-mi da una noua. Doar sa-i pun acelasi steag si gata, pot sa ma mint linistit ca de fapt noua mea barca e vechea mea barca. Cam asta e situatia, ca ne place sau nu.

DoRyN

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de DoRyN » 13 Sep 2013, 12:51

Mititelu nu e Stiinta? El zice altceva!

Ai rabdare sa urmaresti pana la final?

[youtube][/youtube]

Acum sustii acelasi lucru?

Stii melodia aia de Morometii? Oltenia trezeste-te? Se pare ca s-a trezit chiar si Olguta Vasilescu! Se pare ca s-a trezit chiar si Stroe! Se pare ca s-a trezit chiar si Craioveanu! Se pare ca s-a trezit chiar si Stanga! Ungureanu, Cristescu...Se pare ca s-au trezit mai multi! Pentru restul, somn usor!

LiviuB

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Sep 2013, 13:05

WhiteLionn scrie:
cortinadampezzo scrie:
WhiteLionn scrie: dar trebuie sa acceptati faptul ca sunt oameni care pur si simplu nu pot sa se dezica de Stiinta pentru ca-l urasc pe Mititelu. Succes, dar din etapa a 3-a...
Daca o premisa este adevarata atunci si cealalta premisa este adevarata
Daca FCU este mititelu si mititelu este FCU
Atunci si suporterii care tin cu FCU tin cu mititelu
Este un principiu de logica de clasa 12a cred, dar nu ma intreba ca picai la bac
Rationamentul tau este corect pana la un punct: "Daca FCU este mititelu si mititelu este FCU". Tocmai aici o dati voi dupa cires. Mititelu nu e Stiinta, asa cum nu Netoiu a fost Stiinta, nici Dinel Staicu. Dar, ma rog, e mai simplu sa sari in alta barca daca vezi ca ia apa decat sa incerci sa scoti apa si sa rezisti. Stiinta este barca mea si nu vreau s-o vad scufundata, chit ca Mircea Sandu ma striga de pe mal si zice ca-mi da una noua. Doar sa-i pun acelasi steag si gata, pot sa ma mint linistit ca de fapt noua mea barca e vechea mea barca. Cam asta e situatia, ca ne place sau nu.
prietene - barca aia e de cel putin 2 ani pe fundul marii. CSU este sansa sa dam jos din barca bolovanul care impins-o acolo.
spune-mi si mie te rog - ce ai invatat tu in acesti 2 ani de zile?

DoRyN

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de DoRyN » 13 Sep 2013, 13:11

Intrebarea ta nu are sens, e evident ca nu a invatat nimic!

LiviuB

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Sep 2013, 13:22

chiar mi s-ar parea un subiect de topic - ce a invatat fiecare dintre noi in acesti 2 ani, ani in care am suferit, in care ni s-au cicatrizat ranile. Reusim sa fim mai obiectivi acum?
eu unul i-am zis stop lui mititelu. ajunge. m-a mintit destul, m-a pacalit o gramada de ani, nu vreau sa il mai las sa isi bata joc de mine, sa se foloseaca de mine cand are nevoie dar sa ma recunoasca in rest, atragandu-mi atentia ca echipa e bunul lui, e jucaria lui.
e pacat ca - desi se declara importiva lui mititelu, toti cei care sustin FCU reprezinta parghiile de care se foloseste mititelu in continuare. dar fiecare e liber sa aleaga ce vrea.

DoRyN

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de DoRyN » 13 Sep 2013, 13:31

Poate e mai potrivit aici, in fond meciul asta e important si la nivel de suporteri. Unii au scris aici ca meciul nu trebuie sa se dispute, altii isi doresc victoria ca sa justifice superioritatea uneia sau alteia din parti. Cred ca e multa incrancenare mai ales din partea suporterilor gazdelor si nu vreau sa o perpetuam pe un subiect nou.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de hanky panky » 13 Sep 2013, 13:32

WhiteLionn scrie:
cortinadampezzo scrie:
WhiteLionn scrie: dar trebuie sa acceptati faptul ca sunt oameni care pur si simplu nu pot sa se dezica de Stiinta pentru ca-l urasc pe Mititelu. Succes, dar din etapa a 3-a...
Daca o premisa este adevarata atunci si cealalta premisa este adevarata
Daca FCU este mititelu si mititelu este FCU
Atunci si suporterii care tin cu FCU tin cu mititelu
Este un principiu de logica de clasa 12a cred, dar nu ma intreba ca picai la bac
Rationamentul tau este corect pana la un punct: "Daca FCU este mititelu si mititelu este FCU". Tocmai aici o dati voi dupa cires. Mititelu nu e Stiinta, asa cum nu Netoiu a fost Stiinta, nici Dinel Staicu. Dar, ma rog, e mai simplu sa sari in alta barca daca vezi ca ia apa decat sa incerci sa scoti apa si sa rezisti. Stiinta este barca mea si nu vreau s-o vad scufundata, chit ca Mircea Sandu ma striga de pe mal si zice ca-mi da una noua. Doar sa-i pun acelasi steag si gata, pot sa ma mint linistit ca de fapt noua mea barca e vechea mea barca. Cam asta e situatia, ca ne place sau nu.
hai ca ne-am "sacrificat" noi
sarind in noua barca
ca daca nu
mititelul nu mai scotea apa din barca ta veche
acum pluteste
dar sta mititelu cu degetu la gaura
si e ultimul deget
Lua-te-ar kyron cu el in pesti


Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de SLH » 13 Sep 2013, 13:54

WhiteLionn scrie:...
Cu privire la steme, denumiri, etc...eu stiu una si buna: acum doi ani si jumatate a fost dezafiliata Stiinta. Acum, aceeasi echipa a fost reafiliata prin ordin judecatoresc....
Gresesti, echipa a fost reafiliata de anul trecut in timp util pt a se inscrie in campionatul 2012-2013, dar mititelu nu a vrut sa se inscrie inca de atunci din acelasi motiv din care a provocat si dezafilierea - nu are bani sa tina un club de fotbal. Nici acum nu are si nu s-ar fi inscris daca nu aparea CSUC. S-a inscris decat ca sa isi negocieze de pe alte pozitii disparitia.
Asta nu vreti voi sa intelegeti sau va faceti ca nu intelegeti cel putin 1 dintre cei 2 ani de moarte a echipei este 100% din cauza mititelului si asta e motiv suficient ca el sa nu mai aiba voie sa se identifice cu Universitatea Craiova si sa ii dam girul moral altcuiva sa renasca echipa. Dupa parerea mea ce a facut mititelu in ultimii 2 ani e crima cu premeditare.

Închis