Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care credeti ca o sa fie rezultatul meciului intre cele doua echipe?

Poll ended at 14 Sep 2013, 17:49

Victorie FCUC
14
24%
Egal
6
10%
Victorie CSUC
26
45%
meciul nu se va juca
12
21%

Total votes: 58

dxm_dxm
membru
membru

Re: Fotbal Club U Craiova - Clubul Sportiv U Craiova

Mesaj de dxm_dxm » 12 Sep 2013, 21:05

fratilor hai sa mai vorbim si despre aspectele sportive ale acestui meci ca despre celelalte planuri ale partidei
Pai ce sa vorbim ca echipa cs-ului am descris-o eu destul de exact. Pe a universitatii nu am cum ca nu am vazut meciurile, din live texturi nu pare sa urmeze o defilare in divizia B dar nu a avut probleme la capitolul rezultate pana acum. Sunt curios ce cote o sa aiba la pariuri :))
O sa fie un meci urat sambata. CS la cum s-a miscat pana acum in teren probabil va practica acelasi fotbal de echipa slaba de liga a 2-a care incearca sa scoata din cand in cand un punct muncit. O defensiva supraaglomerata care urateste meciul, pase lungi si imprecise, lipsa de idei, mijloc inexistent, incapabil sa lege 2 pase, jucatori morti pe teren, epuizati fizic, meci cu multe faulturi, auturi, intreruperi, degajari de frica direct in afara terenului. Asta e fotbalul practicat de cs, strica frumusetea fotbalului

dxm_dxm
membru
membru

Mesaj de dxm_dxm » 12 Sep 2013, 21:09

as mai adauga ca la cum joca cs-ul nu m-ar mira sa il vad bagat pe mititelu jr bagat pe final de meci la 3-0

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 12 Sep 2013, 21:12

Ai vrea tu sa debutezi intr-un asemenea meci, dxm_dxm (Ajica JR).
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Mesaj de JustME » 12 Sep 2013, 21:27

dxm_dxm ok.. daca atat ai putut sa pricepi asta e. ti-am inteles parerea si oricat de mult ti-ar placea, probabil traiesti cu impresia ca ai zis ceva magistral acolo (lol), pe cuvant ca nu e nevoie sa te citezi singur :) poate nu-ti vine sa crezi dar, din fericire, nu esti doar tu pe forumul acesta. mai sunt si alti oameni care pot sa aiba pareri, impresii despre meci ( :o )

muttley
fanatic
fanatic

Mesaj de muttley » 12 Sep 2013, 23:36

Imi spune cineva ora? vreau sa merg la meci si nu stiu cand sa plec.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

alex.p
fanatic
fanatic

Mesaj de alex.p » 13 Sep 2013, 00:26

Mai fratilor (mai vechi pe forum), nu va era dor de un Che Guevara? :)( Sau de un manex in zilele de glorie (no offence manex o: ) :)(

Lasati-l si pe el sa se simta bine, probabil ca neuronul lui nu poate procesa cata informatie ii transmiteti, asa ca ramane setat pe ce stie si el.

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 13 Sep 2013, 00:41

Che Guevara tocma ce mi-a dat BAN de pe pagina de feisbuc a clubului lui Ajica. E suparat pe mine de cand i-am spus ca echipa booveanului nu mai pupa pe Ion Oblemenco :-x Si i-am zis-o de acum o luna! :-x :-x :-x
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Mesaj de Thunder99 » 13 Sep 2013, 08:41

alex.p scrie:Mai fratilor (mai vechi pe forum), nu va era dor de un Che Guevara? :)( Sau de un manex in zilele de glorie (no offence manex o: ) :)(

Lasati-l si pe el sa se simta bine, probabil ca neuronul lui nu poate procesa cata informatie ii transmiteti, asa ca ramane setat pe ce stie si el.
asta e inca o dovada ca mogulii se ocupa de actiuni subversive si sunt in spatele tuturor relelor care se intampla pe Planeta Pamant. Jos mogulu`! :cool:

CosminCvr
junior
junior

Mesaj de CosminCvr » 13 Sep 2013, 09:42

s9k3k3 scrie:Imi spune cineva ora? vreau sa merg la meci si nu stiu cand sa plec.
20:00, se poate pleca pe la 5 din Craiova lejer.

WhiteLionn
membru
membru

Mesaj de WhiteLionn » 13 Sep 2013, 10:55

Cristi007 scrie:@ dxm_dxm: Te-ai trezit dupa "liniutele" de azi-noapte? :)(
In primul rand, sintagma "echipa booveanului" este corecta atat din punct de vedere gramatical, cat si moral. Gramatical, pentru ca echipa apartine lui Adrian Mititelu, nascut in comuna Booveni, deci este boovean. Moral, pentru ca este echipa lui si a copiilor copiilor lui.
De ce nu este corecta sintagma "echipa psd-ista"? Pentru ca echipa apartine lui Andrici si lui Beze, oamenii care au adus banii, jucatorii si staff-ul tehnic. Pentru ca PSD-ul nu poate legal si nici nu detine aceasta echipa. Asocierea cu Primaria Craiova s-a facut prin acte, cu acordul majoritatii consilierilor locali (PSD, PNL, PDL. PC PPDD), iar o eventuala schimbare a primarului (si a partidului de care acesta apartine) la alegeri nu va schimba cele redactate in acte.

Asa ca ar trebui sa-ti mai temperezi tonul, ca FCUC nu este nici chipa ta, nici echipa craiovenilor/oltenilor, ci a lui Adrian Mititelu, boovean la origini si "mare om de afaceri".

PS: eu raman la ideea ca tu esti Ajica jr., iar intre doua ture pe maidan, sub comanda lui Napoli, mai intri pe net sa dai un comentariu pe forumul de aici. Ajica al batran stie ce faci tu? [miti]

Nu prea esti Ok, amice. Atata timp cat tie ti se pare corect gramatical si moral sa numesti FCU "echipa booveanului", sa nu te mire ca altii vor considera la fel de corect, in special moral, sa-ti numeasca echipa CS Olguta FRF Craiova. Si lasa-o mai moale cu "FCUC nu este nici chipa ta, nici echipa craiovenilor/oltenilor", nu decizi tu cu cine simt oltenii ca trebuie sa tina. Te pomenesti ca trebuie sa avem sentimente pe linie de partid acuma. Asta e situatia, unii oameni, si aici ma includ si pe mine, pur si simplu nu simt nimic pentru aceasta CSU. In schimb, involuntar, am tremurat de emotie la meciul cu CSM Valcea. Asta nu poate schimba nici Mircea Sandu, nici Olguta Vasilescu, Cristescu sau Linkar. Daca vrei respect, respecta! Si, doar ca idee, intra pe orice site oficial vrei tu(FRF, FIFA, UEFA) si ai sa vezi ca in dreptul FC Univ Craiova cu leul pe stema ai sa vezi anul 1948 iar in dreptul, ma rog, echipei mama, o sa gasesti 2013. Pana nu se vor schimba lucrurile astea, te rog, jigneste-l cat vrei pe Mititelu, dar lasa Stiinta si suporterii ei in pace. Sunt convins ca acest comentariu nu va fi bine primit pe acest forum, mi-am dat seama de orientarea pro-CSU a membrilor, dar trebuie sa acceptati faptul ca sunt oameni care pur si simplu nu pot sa se dezica de Stiinta pentru ca-l urasc pe Mititelu. Succes, dar din etapa a 3-a...

WhiteLionn
membru
membru

Mesaj de WhiteLionn » 13 Sep 2013, 11:02

WhiteLionn scrie:
SLH scrie:
bitzahip scrie:
si comentator porcul de ivanovici
Si de ce ma rog e porc Ivanovici, pentru ca nu-l suporta pe Mircea Sandu? Sau pe Piturca?
Daca tu ai impresia ca Porcovici nu-l suporta pe M Sandu, atunci ai imaginatie. Iti zic eu, sunt chiar prieteni.[/quote]

Cine a avut dreptate? Uite ca pe Ivanovici l-au dat afara tocmai pentru ca a spus lucrurilor pe nume in public si l-a numit pe Sandu drept ceea ce este, cancerul fotbalului romanesc. Dar probabil ca Sandu nu mai este chiar asa de "negru" dupa ce a oferit loc peste rand csu-ului, asa e?

DoRyN

Mesaj de DoRyN » 13 Sep 2013, 11:12

Ma, hai sa o lamurim si pe asta, pe site-ul UEFA.com o sa gasesti leul gras Imagineinregistrat de OSIM de fata lui Mititelu, despre restul stemelor desigur ca stii articolul lui DarkComy ... si o sa mai gasesti asa:
Biggest win in UEFA competition:
15/09/1977, Olympiakos 1-6 Univ Craiova, Nicosia
Biggest defeat in UEFA competition:
15/12/1965, Atlético 4-0 Univ Craiova, Madrid

Appearances in UEFA Champions League: 4
Appearances in UEFA Cup Winners' Cup: 5
Appearances in UEFA Europa League: 13
Appearances in UEFA Intertoto Cup: 2

Player with most UEFA appearances: 45
Costică Ştefănescu ( Romania ROU)

Top scorers in UEFA club competitions: 11
Sorin Cirtu ( Romania ROU)
Te poti uita si singur la: http://www.uefa.com/teamsandplayers/tea ... index.html

Da, dupa jucatorii enumerati se poate crede ce zici tu, dar ca sa fim foarte exacti nu vad anul infiintarii 1948 de care zici tu. Cat despre fifa.com, chiar nu gasesc asa ceva.

Cat despre comparatia boovean (din satul Booveni) si Olguta (diminutiv adaptat de la sluga), ce sa mai zic, cred ca jignirea evidenta de care parte este, nu ?

LE: cat despre cauza concedierii lui Horia Ivanovici, ce spui tu e doar o speculatie, nu exista o confirmare. Desigur ca lui Horia speculatia asta ii face o publicitate gratuita si nici el nu neaga dar nici nu infirma asta, doar pozeaza acum in erou ca a prezis el esecul nationalei in meciul cu Turcia (ca si ozzy) si de aia l-a dat afara Mircea Sandu (acum ma gandesc ca poate ma suna Sandu si pe mine si nu stiu daca pot sa-l refuz si sa nu-l dau afara pe ozzy). Hai sa fim seriosi tu chiar crezi asta? Cat despre parerea unora din breasla, care oricum sunt mai informati ca noi, poti sa consulti si ce zice Stefan Beldie pe blogul 3surse.ro.

robert
fanatic
fanatic

Mesaj de robert » 13 Sep 2013, 11:14

Parca aveti 5 ani ....evitati sa va mai sicanati,evitati off'topicul (in toate topicurile avem user'i ce fac spam din ambele tabere).

cortinadampezzo
fanatic
fanatic

Mesaj de cortinadampezzo » 13 Sep 2013, 11:21

WhiteLionn scrie: dar trebuie sa acceptati faptul ca sunt oameni care pur si simplu nu pot sa se dezica de Stiinta pentru ca-l urasc pe Mititelu. Succes, dar din etapa a 3-a...
Daca o premisa este adevarata atunci si cealalta premisa este adevarata
Daca FCU este mititelu si mititelu este FCU
Atunci si suporterii care tin cu FCU tin cu mititelu
Este un principiu de logica de clasa 12a cred, dar nu ma intreba ca picai la bac

AdrianR
fanatic
fanatic

Mesaj de AdrianR » 13 Sep 2013, 11:52

Craiova în război
Nu-i nevoie de introducere întrucît lumea știe că în Bănie activează acum două formații, FC Universitatea și CS U Craiova. Aparținînd lui Mititelu, prima s-a reînscris în divizia secundă după ce FRF a dezafiliat-o fraudulos în 2011, pe cînd cealaltă, creată sub umbrela Consiliului Local și tutelată de acesta, e numită “Craiova Olguței”, edilul-șef al orașului, Lia Olguța Vasilescu, numărîndu-se printre susținătorii ei.
Regulamentar, fiind abia înființată, echipa CS U trebuia să înceapă din Liga a 6-a ori, în cel mai fericit caz, dacă existau poziții vacante, dintr-a 4-a, numai că atunci cînd vrea Federația legea nu mai contează și orice devine posibil! Într-un moment în care suporterii s-au împărțit în tabere adverse și își aruncă reciproc cuvinte grele, unii pretind că gruparea lui Mititelu nu deține palmaresul, culorile și imnul Craiovei Maxima, elemente care s-ar afla în posesia rivalei conduse de Corneliu Stroe și de Pavel Badea, moștenite de aceasta.
Judecînd așa, ar trebui să admitem că palmaresul și restul s-au născut o dată cu recenta reintrare în circuit a CS U-ului, ceea ce e aberant și ridicol! Lui Mititelu i s-a făcut o nedreptate cînd i s-a interzis accesul pe “Ion Oblemenco”, arenă în modernizarea căreia a băgat o grămadă de bani. Cum nici o faptă bună nu rămîne nerăsplătită, Primăria l-a obligat să joace la Severin! Nu-i vorbă că și Mititelu a dat cu bîta-n baltă în clipa în care, jignindu-le, le-a îndepărtat și le-a înrăit pe fostele glorii ale “campioanei unei mari iubiri”.
Pe Cîrțu, pe Cămătaru, pe Craioveanu, pe Geolgău, pe toți ceilalți. Din care motiv, pierzîndu- și definitiv și irevocabil încrederea în el, mulți dintre cei ce o simpati zea ză pe Universitatea nu vor să mai audă de Mititelu! Sînt cu Universitatea, dar nu și cu Mititelu! Respectivii se tem că, singur în luptă cu capii fotbalului, investitorul cu pricina nu va mai avea curînd resurse să țină echipa! Admirat pentru că a îndrăznit să se ia de piept cu Mircea Sandu et Comp., Mititelu e din ce în ce mai des con testat pentru lipsa lui de tact.
De stil, de ștaif. Mai nou, el reclamă că doamna Vasilescu și Adrian Andrici, principal acționar al CS U Craiova SA, au declanșat “un atac mafiot” contra Universității prin aceea că încearcă să blocheze vînzarea unei suprafețe de teren, proprietatea firmei sale, din care Mititelu ar urma să subvenționeze clubul alb-albastru. Clar, va deschide încă un proces. Al cîtelea?, probabil că și el le-a pierdut șirul. În ciuda respectului pentru profesorul Stroe și pentru Bădiță, pe care nu voi înceta să-i stimez, îmi asum riscul să scriu că formația lor e o clonă, o copie.
M-ar deranja ca în spatele ei să se ascundă și interese politice, dar amîn să mă pronunț. Altminteri, îi înțeleg pe fanii care trec masiv de partea cuplului Stroe-Badea pentru că nu-l înghit pe Mititelu ori pe considerentul că, sprijinit de Primărie, CS U poate însemna viitorul fotbalului craiovean înaintea lui FC, construcție mai fra gilă, în bătaia vîntului, la mîna unuia cu intenții frumoase, dar care trage barca pe uscat. De văzut.
sursa:
http://blogsport.gsp.ro/ioanitoaia
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Închis