CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face CS Universitatea Craiova in meciul cu CS Metalul Reşiţa?

Poll ended at 21 Sep 2013, 16:25

Victorie, e momentul sa mai si batem!
35
81%
Egal, ca doar ne-am obisnuit!
1
2%
Infrangere, echipa noastra e prea slaba/alte motive!
7
16%
 
Total votes: 43

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de Bobby » 22 Sep 2013, 00:59

de DoRyN » 21 Sep 2013, 22:17

2 echipe construite in aceeasi perioada, mititelu e artist, la CS numai amatori.
Ai dreptate. Sa nu uitam ca Ajica are in lot jucatori care au mai jucat impreuna prin locurile astea : Hotoboc, Ciuca, Saceanu, Frasineanu, Baird, Saceanu. Asta conteaza mult. Plus un antrenor cu experienta.

In plus Ajica a curat tot prin Craiova in ceea ce priveste jucatorii de 18-20 de ani. Cristescu povestea la TV ca in momentul in care s-a anuntat proiectul CS, oamenii Mititelului au semnat contracte pe "genunchi" cu toti baietii de prin Craiova, ca sa nu plece la CS (inclusiv astia mai batrini gen Stoica). Practica Ajica le-a facut-o inca o data : daca eu nu pot, n-o sa puteti nici voi :-)

CS nu are in conducere vipere de astea unse cu toate alifiile gen Marcel Iancu. Iar faptul ca un club e dat pe mina unui impresar - nu e OK. Inteleg sa colaborezi cu un impresar, dar sa nu-l lasi sa se joace pe banii tai. Chiar sint curios ce jucatori au contracte cu Codoban - or fi chiar toti ? Nu cred.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de muttley » 22 Sep 2013, 01:06

e buna asezarea !! si foarte buna initiativa! te-as ruga ca la fiecare meci daca poti si ai timp sa faci asemenea "asezare"

Am un singur lucru de zis... cred ca langa Parvu juca atat Dragalina cat si Ganea in functie de cum era faza. (nu am urmarit de pe stadion atent asezarea in teren pt ca eram nervos si mai eram cu cnv :D ) insa din ce am vazut asa fugitiv a fost un 4-4-2 care era mai bine zis un 4-2-3-1 pt ca pe faza de pressing aveam cand 2 atacanti care presau fundasii lor centrali , cand aveam doar unul. Oprita a jucat atat in spatele varfului cat si in banda.

Insa in mare parte analiza e corecta problema e ca daca analizam golurile .... exceptand primul gol care e o greseala de portar ... golul 2 este penibil.

Oricum cred ca problema cea mai importanta o reprezinta traseele de joc care nu exista practic ai zice ca echipa este luata din parc! se joaca intre fundasii centrali timp in care extremele incercau sa scape de adversari urmand o minge lunga ! in momentele de posesie prelungita s-a jucat in centru dupa care cu minge scoasa la margine !!! din pacate cei aflati acolo nu au reusit sa trimita mingea in careu.

Noi analizam aici insa nu se vede mana antrenorului... el poate la inceput de joc sa ii puna in teren 1-1-8 pt ca oricum in momentul jocului se schimba asezarea.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de Dtristan » 22 Sep 2013, 01:14

Ce trasee daca nu aveau unde. Aveau 2 jucatori unul om la om si al doilea zonal ca isi permiteau tactic.
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Sep 2013, 01:31

Acu veni de la meci
Cizme...
Lincar marsh!!! Esti condus cu 3-0 si faci schimbare - il scoti pe parvu mijlocas ofensiv si-l bagi pe ionescu mijlocasi defensiv. Cu 12 atacanti trebuia sa joci acasa meciul asta cand esti condus.
Despre Sezione, parca nici ei n-au tragere de inima pentru echipa asta
Felicitari galeriei Resitene, 50-60 de persoane care au incurajat permanent echipa, cantece frumoase, oneste.
In tribune nu mai mult de 3000 de persoane
Per total Forza Mititelu

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de Bobby » 22 Sep 2013, 01:33

de cortinadampezzo » 21 Sep 2013, 17:31

Per total Forza Mititelu
Ce vrei sa spui ?

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de Dtristan » 22 Sep 2013, 01:34

Stai prost la cifre sincer...no offence. Si Parvu - Ionescu a fost post pe post... numai ca nu a dublat cand a trebuit in prima repriza! CAnd a intrat Ionescu a mai dat putina consistenta pe faza de aparare dar nu mai era nevoie:)))))


Si daca aia sunt 3000 de oameni inseamna ca nu cunoastem stadionul!
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de cortinadampezzo » 22 Sep 2013, 01:43

*Coco* scrie: Eu stau si ma intreb ce o sa faceti voi dupa ce aceasta echipa se va desfiinta la ce proiect dezastruos are.
eu merg si tin cu steaua ucv

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de muttley » 22 Sep 2013, 02:02

cortinadampezzo scrie:Acu veni de la meci
Cizme...
Lincar marsh!!! Esti condus cu 3-0 si faci schimbare - il scoti pe parvu mijlocas ofensiv si-l bagi pe ionescu mijlocasi defensiv. Cu 12 atacanti trebuia sa joci acasa meciul asta cand esti condus.
Despre Sezione, parca nici ei n-au tragere de inima pentru echipa asta
Felicitari galeriei Resitene, 50-60 de persoane care au incurajat permanent echipa, cantece frumoase, oneste.
In tribune nu mai mult de 3000 de persoane
Per total Forza Mititelu
te-au inchis aia in baie de ai ajuns la ora asta ? :-D
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de FanStiinta » 22 Sep 2013, 09:09

Prieteni e groasa treaba.. Nu au nicio treaba cu fotbalul.. Lincar trebuie schimbat! E inadmisibil sa joci asa la ce o iesi.. Pe mine nu ma deranjeaza ca pierdem ci felul in care o facem.. Pai astia nu leaga 3 pase decat in jumatea noastra.. Aici nu e vorba de omogenitate ci de valoare.. Si dupa ce stai cu ei 3 luni in cantonamente nici macar conditie fizica sa nu aiba? Sunt vai de capul lor nu sunt in stare sa faca si ei putin pressing.. Las-o dracu de treaba ca daca intram noi in teren suntem mult mai determinati ca ei..

Noroc cu Copacul si cu ceilalti ca am mai facut haz de necaz.. Nea Sorin era la meci langa Plesan si Izvoranu.. Pe Beze l-am vazut la pauza destul de nervos.. Lincar a stat jos mai tot meciul si cand l-a bagat pe Ionescu toata tribuna oficiala l-a injurat.. I s-a cerut demisia de la golul 2.. In rest asta e mergem mai departe dar sper eu fara Lincar..

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de iuli » 22 Sep 2013, 09:33

RUSINE!
Lincar nu poate conduce Universitatea Craiova in acest moment,m-a ingrozit aseara tinandu-l pe Oprita in teren tot meciul sau jucand cu Gado ala care parca e pensionat pe caz de boala.Nicio idee tactica,Ionescu trebuia sa fie titular.
m-am simtit umilit,jucatorii par ca veniti sa-si traiasca batranetile linistite cu o pensie buna la Craiova.
sa te bata Resita venita fara antrenor,chiar daca au fost condusi de unul dintre cei buni antrenori din liga 2 adica Pelici,veneau dupa o saptamana de scandal.
daca Lincar are un pic de bun-simt pleaca singur.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de PocoLoco » 22 Sep 2013, 09:38

[youtube][/youtube]

Ca sa nu urmariti tot filmuletul, puteti da direct la sfarsit, dupa minutul 4, ca sa auziti concluzia la care a ajuns lumea.

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de iuli » 22 Sep 2013, 09:45

PocoLoco scrie:Ca sa nu urmariti tot filmuletul, puteti da direct la sfarsit, dupa minutul 4, ca sa auziti concluzia la care a ajuns lumea.
daca ai fost la meci am stat exact in aceeasi zona. o:
omul se referea insa la altceva decat ce vrei tu sa insinuezi,chiar a fost un individ care a strigat la inceputul meciului ca asta nu Craiova si a fost rapid invitat de toata lumea sa-l sustina pe ochelarist.n-a mai scos niciun sunet tot meciul.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de PocoLoco » 22 Sep 2013, 09:45

n-am fost la meci, e o filmare de pe youtube

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de iuli » 22 Sep 2013, 09:51

PocoLoco scrie:n-am fost la meci, e o filmare de pe youtube
chiar m-as fi ofticat sa stau linga un menbru acestui forum si sa nu ne cunoastem,chiar daca in acest moment avem pareri diferite. o:

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Universitatea Craiova - Metalul Resita

Mesaj de DarkComy » 22 Sep 2013, 09:56

Eu sincer am sesizat probleme cu pregatirea fizica inca din prima etapa, dar am crezut ca mi s-a parut mie si d-aia n-am insistat. Pe langa problemele grave de valoare ale jucatorilor (pentru ca nu ai nevoie de omogenitate sau antrenor sa dai o pasa de 3m sau sa faci o preluare) exista problema antrenorului. Jucatorii nu stiu sa stea in teren. Au fost niste faze ieri de iti venea sa te iei cu mainile de cap. Un exemplu: atac pozitional al nostru, aveam doi oameni unu langa altul in banda stanga, 2 atacanti la marginea careului de 16m si 2 jucatori in banda dreapta si NIMENI in centru. Logic ca a fost deposedat cel cu mingea de pe stanga, pentru ca nu avea cum s-o scoata de acolo fara sa greseasca pasa catre atacanti care erau marcati de intreaga aparare resiteana. Eu cred ca daca echipa nu ia 3 pct meciul viitor, lincar e demis
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis