[Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim sa trecem de "Lupii Galbeni"?

Poll ended at 26 Sep 2013, 11:42

Da
11
34%
Nu
21
66%
 
Total votes: 32

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 12:19

ozzy scrie:Așa și, dacă le-ați spart geamurile, ați reușit să-i bateți?
Și da, eu dacă eram în locul vostru, mă apucam să-i filmez și să-i fac de căcat pe net: uite mă, marii ultrași Petrolului nu au curaj să iasă din autocare. Desigur, asta presupunând că eu aș fi avut curaj să mă dau jos din autocar în Ploiești. :)-
Pe unii dintre ei i-au batut aia care au participat la actiune. D-aia s-au si umflat muschii pe gazari cand s-au dat jos langa stadion, se apucasera cu aia 3 mosi p-acolo

iuli, iti repet, s-a incercat in 2006, ultras, praetoria si sezione + ce am mai reusit sa adunam din oras. N-ai cum, ala iti cheama 50 de bodyguarzi, tu ca om simplu n-ai cum sa te bati cu aia, tu ai casa de intretinut, loc de munca de onorat cu prezenta, aia se duc la sala zilnic si baga steroizi in ei cum bagi tu apa plata... Deci de bataie cu mititelu nu e loc.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de _T@V_ » 27 Sep 2013, 12:25

Bai Thundere, tot timpul am avut io impresia ca talica ai si ceva in cap si se poate vorbi de la egal la egal (fata de ultrasii aia cu cosuri pe fata care-si trag poze pe gard sa aiba poze de pus la avatare sau feisbu-ci...) Si tocmai cand credeam ca te-ai mai luminat oleaca si ai mai evoluat, vii cu adevaruri d'astea ultrasesti: le-am spart parbrizu ca nu vroiau sa se dea jos :laughing:
Iar asta cu fetitele de la UTA ... dupa rusinea care v-au tras-o era si normal sa auzim ceva si de-un raspuns... Dar mi-e tare teama ca mai mult de niste ALTE geamuri sparte, nu sunteti in stare. Voi chiar nu vedeti ha, nici nu pricepeti ca sub conducerea lui Blondu "ultrasia" olteneasca isi continuua declinul. Nu-i nimic.

PS: ce ma distreaza apelativul asta "tarane" trantit de unul din Craiova unuia din Tg Jiu. :-D Nu degeaba rad ma bucurestenii astia de voi, mai ales de ultrasia voastra.

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de UneKa » 27 Sep 2013, 12:32

SLH scrie:Ideea de Ultras e cel mai frumos lucru existent momentan in fotbalul romanesc.
Un ultras corect trebuie sa evite violenta gratuita, aceasta nefiind scopul organizarii grupurilor ultra'(desi presa si jandarmeria insista pe tema asta).
Chiar daca nu sunt adeptul pietrelor, ceea ce au facut baietii la Severin nu mi se pare senzational si in niciun caz nu mi se pare violenta gratuita. Personal am fost primit la fel de bine de 3 ori in Ploiesti(de fiecare data s-a incheiat cu ga0zarii fugind de noi).
Mai toate comentariile din ultimele 3 pagini sunt nejustificat de exagerate.
mesajul este foarte corect.... poate ar invata "ultrasii" astia infocati ceva din el.

Bine sa nu ai impresia ca mesajele mere faceau referie la "ultrasii" Craiovei... la toti "ultrasii" astia smardoi.
tu ai casa de intretinut, loc de munca de onorat cu prezenta, aia se duc la sala zilnic si baga steroizi in ei cum bagi tu apa plata... Deci de bataie cu mititelu nu e loc.
Se pare ca avem constiinta ! Dar cand te duci sa te bati cu alti "ultrasi" ca tine sau ca ceilalti ... nu ai asa ceva? E acelasi risc sa nu te mai intorci? de ce simti nevoia sa o faci? (aceasta intrebare se aplica si celorlalti).

Daca ar exista ratiune (0 sanse) nu am asista la asemenea lucruri. Eu vad o disputa intre "ultrasiiiii" unor echipe care sa se dea doar pe stadion. O lupta intre cine isi sustine mai tare echipa , o lupta intre coregrafii , o lupta bazata pe ironie si umor (ironia si umorul sunt calitati posedate de oameni destepti , a nu se face asociere cu bascalia grobiana la care asistam in fiecare zi).

Chiar sunt curios ce s-ar intampla daca la un meci numit derby (indiferent care) aceste persoane care vin sa se bata nu ar ajunga la stadion. Sunt curios ce s-ar intampla. Eu cred ca am avea parte de o atmosfera excelenta ! De un meci in care doar cei care vor sa sustina echipa se fac auziti.

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 12:33

T@V scrie:Iar asta cu fetitele de la UTA ... dupa rusinea care v-au tras-o era si normal sa auzim ceva si de-un raspuns...
Stai ma asa, ce rusine ? Ca au prins 10 in gara in Timisoara... Daca erau asa curajosi, nu crezi ca faceau ceva la ei in Arad ? Oricum, nu-i stres, ce se poate le facem, daca e doar cu geamuri sparte, sa fie si asa. Vezi ca peste gazarei s-au urcat cativa prin microbuze, atat cat s-a putut, ca dup-aia au venit jandarmii repede... Gandeste-te ca in coloana de suporteri intotdeauna sunt jandarmi, deci ce s-a facut cu lupisorii s-au facut in conditiile in care erau jandarmi prin apropiere... Li se faceau mult mai multe daca erau singuri de capul lor o:

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de _T@V_ » 27 Sep 2013, 12:54

Pai prinsul ala 10 in gara la Timisoara, prinsul ala denota inteligenta, istetime, agerime, ce vrei tu Thundere. Te duci macar 20 sa fii dublu cat ei, si nu e nevoie sa-i calci pe cap, sa-i nenorocesti, ci doar sa le iei ce e de luat, fara varsari in plus de sange inutile. Repede, sa-i prinzi cu chilotii in vine, nici sa nu stie ce i-a julit. Dupa mine, aia e jmecherie, nu sa dai o gloata de oameni ce ies de dupa blocuri cu pietre...
Io cred ca si cetatenii de care tot ti-e jena tie, sau samantarii, si ei pot da cu pietre. Poate doar handicapatii de membrele superioare nu pot da cu pietrele, desi si aia pot inventa alte dispozitive care sa serveasca acestui scop. Jmecheria e sa nu fii nevoit sa faci gesturi d'astea de gâgă. Cum zicea si ozzy, puteau sa-i filmeze ce ultrasi erau gazarii din autobuz...
Datul cu piatra... pana mea bai Thundere, mie erau sa-mi sparga geamul la masina niste puradei de 10 ani din Urziceni, ca ne-a bagat jandarmeria pe "centura" Urziceniului, si cum eram noi incolonati cu fularele pe afara ca ii batusem cu golul lui Saceanu parca, 2-3 puradei s-au apucat sa dea cu pietre cand am trecut prin dreptul lor. Poate asa iti dai seama, prin exemplul asta care ti l-am dat. Ca de ce ultrasie erau puradeii aia capabili, ati fost si voi, toata PS'97.

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 12:58

Trebuia sa te dai jos la ei sa faci captura de fulare cu urzica :-D

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de UneKa » 27 Sep 2013, 13:04

Thunder99 scrie:Trebuia sa te dai jos la ei sa faci captura de fulare cu urzica :-D
n-ai inteles nimic din mesajul lui.

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 13:05

UneKa scrie:
Thunder99 scrie:Trebuia sa te dai jos la ei sa faci captura de fulare cu urzica :-D
n-ai inteles nimic din mesajul lui.
Nici tu din al meu :-D

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de LUTU » 28 Sep 2013, 00:37

ba, hai cu lupii da, e rivalitate... dar cu soferu ce dracu au avut? ca ala a iesit cel mai rau din bataile astea :lol:
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 29 Sep 2013, 01:38

Nu facem discriminare :-D

Închis