[Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim sa trecem de "Lupii Galbeni"?

Poll ended at 26 Sep 2013, 11:42

Da
11
34%
Nu
21
66%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de sorialis » 26 Sep 2013, 16:21

sorin107 scrie:http://www.digisport.ro/Sport/FOTBAL/Co ... anctionata

cica amenda de 30.000 de lei + ca jandarmeria din severin a propus FRF ca echipa lui mititelu sa nu-si mai poata juca meciurile acolo o perioada de 6 luni.
Sa vina DENEAUL !!! :)( :)( :)( :)( :)(

Si jandarmeria e sub poala lu' sandu, mitica....Parca-l vad:

Nu se poate asa ceva! Mafia mi-a luat si ultimii bani, acum vrea sa-mi ia din nou! Ce dracu' sa mai ia? De unde pana mea sa strang eu 30mii RON? Sunteti nebuni? Da' pe datorie nu pot sa joc, mancav-as? Ca va spun eu , pe cuvant de onoare, va rog sa ma credeti, in cateva zile, de fapt ce zile, astept acum un tel de la CIA sa-mi spuna ca imi trimit ei meleoanele cerute despagubire , plus ca vor sa cumpere tot terenul pe care-l am, sa-si deschida agentie aicisa, si atunci va ingrop pe toti in bani! :)( :)( :)( :)(

Si va zic eu , toti jandarmii, armata, toata lumea va fi la puscarie in max.2-3 min dupa ce fac plangere, adica dupa ce ma plang eu aicisa la lingaii mei de pe la tv!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de romaad » 26 Sep 2013, 16:48

scump dom'le scump! mai bine ne retragem. partea nasoala e ca amenda e de la jandarmerie, deci Ajica o poate baga linistit la masa credala, ca doar e in insolventa!

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de sorin107 » 26 Sep 2013, 16:49

romaad scrie:scump dom'le scump! mai bine ne retragem. partea nasoala e ca amenda e de la jandarmerie, deci Ajica o poate baga linistit la masa credala, ca doar e in insolventa!

dar ce face daca i se suspenda dreptul de a juca la severin pe 6 luni? un' se duce micutul?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de romaad » 26 Sep 2013, 17:04

am scris mai sus... nu se mai practica suspendarea terenului, ar fi o exceptie sa se dea asa ceva. FRF nu a mai luat demult decizia de mutare meciului. Acum se da sa se joace cu portile inchise.

LE: am totusi o nedumerire. Inteleg ca evenimentele cu autocarele atacate s-au petrecut departe de stadion si nici macar in Severin dupa unele surse. Atunci pentru ce i-au dat aproape 8000 EUR amenda, pentru cateva fumigene? Imi miroase a exces de zel!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DeuxEx » 26 Sep 2013, 18:13

Mititelu a luat FOC dupa decizia Jandarmeriei! "Ne ducem in Bulgaria, undeva, oriunde! Ma simt lucrat: cum sa intre 40 de torte in stadion!?"
"Ne ducem in Bulgaria, la Vatra Dornei, la Iasi, oriunde ar fi. Primarita vrea sa nu mai jucam aici, desi a castigat mandatul in tricoul Universitatii. Romania e tara tuturor posibilitatilor. Echipa cealalta a legitimat jucatorii inainte sa fie structura sportiva.
Asta e Romania, intelegeti. Nu spun ca suporterii nostri sunt sfinti, dar nu e prima data cand sunt violente intre suporteri. Ei vin dupa doi ani de frustrari, timp in care nu au mai jucat fotbal. Nu a fost ceva iesit din comun ce s-a intamplat acolo. Nu este prima oara cand se intampla asta. Ce vina am eu, ca organizator de meci, sa raspund pentru ei?
Mi-am facut toata treaba, jandarmii sunt de vina ca au intrat oamenii astia cu torte in stadion. Au fost vreo 40 de torte, hai, sa intre 1-2 oameni, hai cinci, dar 40? Mi se pare ca totul a fost facut un scop, cred ca cineva ne vrea raul, m-au lucrat. Aceasta doamna primar mai are putin si ma da afara din oras, nici nu am voie sa joc pe terenurile pe care le-am facut eu. E interesant ca cei de la Petrolul au avut voie sa se antreneze pe terenurile mele, ma bucur, i-as fi lasat si eu, dar e foarte frustrant sa afli asa ceva, ca eu nu ma pot antrena, eu care am construit terenurile.
Suporterii sunt tot ce ne-a mai ramas. Nu ma delimitez de ei, daca renuntam si la ei, atunci nu mai avem nimic. Nu sunt toti usa de biserica, dar unii dintre ei nu sunt mai rai decat sunt cei de la Steaua, de la Dinamo sau de la Rapid. Suporterii sunt 99% cu Universitatea Craiova si mai sunt acei 1% cu gruparea asta facuta peste noapte.
Eu zic sa nu ne dea doar cateva meciuri, sa jucam tot timpul, pana la final, fara spectatori. Asta vrea doamna Olguta si domnul Mircea Sandu", a spus Mititelu la Sport.ro
Jandarmeria Severin va propune ca timp de sase luni echipa lui Mititelu sa nu mai aiba dreptul sa joace la Severin, asta din cauza incidentelor de la meciul din Cupa Romaniei, cu Petrolul.


Ajica are impresia ca Olguta le-a donat tortele suporterilor booveanului, iar astia le-au introdus pe stadion fara a spune nimic jandarmilor. Rusine sa le fie! :lol: :lol: :lol:
Booveanul incearca sa arunce pisica moarta in curtea Jandarmeriei. De fapt, stewardzii lui Mititelu, de la firma care asigura paza la intrarea in stadion si in interiorul acestuia aveau obligatia sa-i controleze pe suporteri de obiecte pirotehnice sau orice alte obiecte care ar putea pune in pericol viata sau integritatea corporala a suporterilor. Faptul ca nu s-a intamplat asa e vina lui Mititelu, ca organizator al partidei. Jandarmeria intervine pe stadion numai la solicitarea observatorului partidei sau a organizatorului, daca exista manifestari nesportive carora firma de baza contractata (stewardzii) nu face fata!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Andrei Olteanu » 26 Sep 2013, 18:37

Fabulos....primarul din Craiova vinovat pt incidentele de la Severin.....pun pariu ca e pe mana cu blondu primarita..... :lol:

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de stuparu_alexandru » 26 Sep 2013, 19:19

paranoia e mare
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

andy_andrei
nou pe forum
nou pe forum
Mesaje: 1
Membru din: 03 Sep 2013, 22:42

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de andy_andrei » 26 Sep 2013, 20:35

daca ne suspenda terenul de la severin sa jucam pe OBLEMENCO(din craiova) ucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de sorialis » 26 Sep 2013, 21:23

andy_andrei scrie:daca ne suspenda terenul de la severin sa jucam pe OBLEMENCO(din craiova) ucv
Tu de unde mai aparusi, asa tarziu? :laughing: :laughing: :laughing:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de FanStiinta » 26 Sep 2013, 21:24

andy_andrei scrie:daca ne suspenda terenul de la severin sa jucam pe OBLEMENCO(din craiova) ucv
nu exista decat un Oblemenco!!! cat despre oamenii astia care se duc la stadion ca sa se imbete si sa se bata ei bine locul lor e dupa gratii!!! indiferent de echipa pe care o sustin aceste persoane nu au ce cauta in libertate..
Last edited by Anonymous on 26 Sep 2013, 21:41, edited 1 time in total.
Motiv: au fost modificate doua cuvinte care nu cred ca au ce cauta in acest mesaj.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de muttley » 26 Sep 2013, 22:06

andy_andrei scrie:daca ne suspenda terenul de la severin sa jucam pe OBLEMENCO(din craiova) ucv
Ce vei juca pe Stadionul Ion Oblemenco ?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DeuxEx » 27 Sep 2013, 00:16

romaad scrie:am scris mai sus... nu se mai practica suspendarea terenului, ar fi o exceptie sa se dea asa ceva. FRF nu a mai luat demult decizia de mutare meciului. Acum se da sa se joace cu portile inchise.

LE: am totusi o nedumerire. Inteleg ca evenimentele cu autocarele atacate s-au petrecut departe de stadion si nici macar in Severin dupa unele surse. Atunci pentru ce i-au dat aproape 8000 EUR amenda, pentru cateva fumigene? Imi miroase a exces de zel!
Nu au fost "cateva fumigene", au fost 40 de fumigene. Legea nu distinge cantitativ, o fumigena sau 500 de fumigene, amenda e tot aia. Organizatorul partidei (Ajica) era obligat sa ia masuri pentru ca pe stadion sa nu fie introduse obiecte pirotehnice. Nu a luat masurile, a luat amenda. Cu toate ca eu am o vaga banuiala ca acele fumigene nu au fost introduse la ora meciului si in niciun caz de catre suporteri. De ce? Pentru ca suporterii au fost controlati selectiv de catre jandarmi in drum spre stadion si la intrare de catre firma de paza. Sau, cel putin asa ar fi trebuit. Am o vaga banuiala ca Ajica nu este strain de aceste incidente!

In alta ordine de idei, acest meci a aratat gradul de cultura al unora din suporterii booveanului! Fanii Petrolului au fost primii si cei mai constanti sustinatori ai cauzei lui Mititelu in litigiul dezafilierii cu FRF & LPF dintre toate gruparile de suporteri din tara. Drept rasplata, cretinii ce il sustin pe boovean au dat dovada de "maxima ospitalitate"! Asta arata inca odata, daca mai era nevoie, ca incidentele de la meciul FCUC - CSUC nu au fost singulare si probabil se vor inmulti. Drept urmare, cateva jocuri cu portile inchise mi se pare a fi cea mai buna solutie! :bad:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 00:36

DeuxEx scrie: In alta ordine de idei, acest meci a aratat gradul de cultura al unora din suporterii booveanului! Fanii Petrolului au fost primii si cei mai constanti sustinatori ai cauzei lui Mititelu in litigiul dezafilierii cu FRF & LPF dintre toate gruparile de suporteri din tara. Drept rasplata, cretinii ce il sustin pe boovean au dat dovada de "maxima ospitalitate"! Asta arata inca odata, daca mai era nevoie, ca incidentele de la meciul FCUC - CSUC nu au fost singulare si probabil se vor inmulti. Drept urmare, cateva jocuri cu portile inchise mi se pare a fi cea mai buna solutie! :bad:
Tu limiteaza-te la comentat despre suporterii CS si aia cu care va intalniti voi ca nu te pricepi la chestiuni complicate de genul asta. Mesaje ne-au facut si dinamovistii, ba chiar foarte multe, n-ai vrea sa ne infratim cu ei ? Sau sa nu mai incercam sa-i spargem pe unde-i prindem ? N-are legatura una cu alta, foarte bine ca ne-au facut mesaje, le-am facut si noi lor unul mai demult, le-am facut si altora. Asta nu face ca o rivalitate sa inceteze. Sa nu uitam ca din punctul lor de vedere ei au 2 rivalitati - cu rrapizii si cu noi. I-am pus eu sa-si caute rivalitate cu o peluza care acum 8-9 ani nu avea tangenta cu ei ? Ce cauti uneori mai si gasesti o:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DeuxEx » 27 Sep 2013, 00:46

Nu cred ca ai tu autoritatea necesara sa-mi impui mie despre ce sa comentez, prietene! In primul rand, actele de huliganism nu-si au locul pe stadioane. Iar daca tu ii sustii pe cei care au aruncat cu pietre in autocarele celor de la Petrolul, atunci ori ai facut parte din cei care au aruncat cu pietre, ori ai acelasi grad de cultura (ce tinde spre 0) ca ei. Rivalitate nu inseamna sa-i spargi capul suporterului advers ca sa vezi ce culare are cerebelul! Dar tu nu ai un cerebel, asa ca nu stii despre ce vorbesc!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 00:50

DeuxEx scrie:Nu cred ca ai tu autoritatea necesara sa-mi impui mie despre ce sa comentez, prietene! In primul rand, actele de huliganism nu-si au locul pe stadioane. Iar daca tu ii sustii pe cei care au aruncat cu pietre in autocarele celor de la Petrolul, atunci ori ai facut parte din cei care au aruncat cu pietre, ori ai acelasi grad de cultura (ce tinde spre 0) ca ei. Rivalitate nu inseamna sa-i spargi capul suporterului advers ca sa vezi ce culare are cerebelul! Dar tu nu ai un cerebel, asa ca nu stii despre ce vorbesc!
Domnisoara de pension care te afli, la stadion e cu violenta de cand lumea. Nu am facut parte dintre aia care au dat cu pietre pentru ca n-am fost la meci, dar cu siguranta as fi dat nu numai cu pietre, dar as fi dat si iama la aia-n autocar sa ma bat cu ei. Asa cred eu ca e bine sa faci cu aia care ar face la fel cu tine daca ar avea posibilitatea. Daca n-ai fost in viata ta la deplasari prin Ploiesti sau prin orase mai rivale Craiovei, nu mai comenta aiurea`n tramvai. Au fost violente, ce sa-ti spun domne`, te-ai udat intre picioare de frica si te-ai ultragiat la vedea imaginilor traumatizante... Mergi dracu la balet...

Închis