[Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim sa trecem de "Lupii Galbeni"?

Poll ended at 26 Sep 2013, 11:42

Da
11
34%
Nu
21
66%
 
Total votes: 32

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de WhiteBlue Heart » 27 Sep 2013, 09:27

nu-i mai aparati atat pe lupi ca la fel ne-au asteptat si ei cand i-am batut in cupa cu 3-1.fapta si rasplata
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 10:30

iuli scrie:@ Thundere cu mititelu cind va comportati cum v-ati comportat cu rivali de la Ploiesti?
n-am vazut atata ardoare la marea peluza sud cand vine vorba cancerul Stiintei,va lovi ultrasia acum.
Ehe, de n-ar avea el camere la casa, i-as face eu multe o: Oricum, cu mititelu s-a incercat in 2006, nu s-a reusit, atunci cu interlopii la antrenamentul din 6 decembrie... Eu cred ca peluza nu poate cu mititelu, n-are rost sa ne ascundem dupa deget. Dar tot la fel de adevarat e ca din punctul asta de vedere, nu poate nimeni. o:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DeuxEx » 27 Sep 2013, 10:47

Adica sa inteleg ca v-ati putut pune cu 120 de suporteri ploiesteni, dar de Marin si bodyguarzii lui va e frica! Mai Thundere, si tu ai luat bani de la Ajica. Circula vorbe prin orasul tau ca unii din Peluza Sud primesc sute de euro luna de la Mititelu ca nu cumva sa-i dea si lui in cap. Mari lideri ai Peluzei Sud, cica! Eu nu stiu cine sunt, dar tu, marele ultras ii stii. Hai sa fim seriosi, cand au impiedicat vreodata 4-5 camere de supraveghere un grup ultras sa-si faca dreptate?? Nu ma lua pe mine cu d-astea ca nu tine. Sunteti toti cu papucul chinezesc al lui mititelu dupa ceafa si, din cand in cand, booveanul va mai da cate o palma la fund ca voi sa strigati "Mititelu, m..e Mititelu!" Dar incet, sa nu se auda!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 10:50

DeuxEx scrie:Adica sa inteleg ca v-ati putut pune cu 120 de suporteri ploiesteni, dar de Marin si bodyguarzii lui va e frica! Mai Thundere, si tu ai luat bani de la Ajica.
Daca eu am luat bani de la ajica inseamna ca la tine`n dos e morcovu` lu` cristescu. Din moment ce nici sezione, nici gruppo maxima astia ai tai si nici alta brigada n-a fost in stare sa ii faca ceva lu ajica, ce tot arati ma inspre peluza ? Da bon, nu suntem noi in stare, fa-i ma tu si cu gananau al tau ceva... Fara ala ai curaj sa iesi din casa ? Ca vad ca de 5 postari numai cu ala ii dai inainte :-D

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de UneKa » 27 Sep 2013, 10:59

S-a rasturnat caruta cu "Ultrasi" aici pe forum. "Smardoi" (cuvant folosit de ei) mari sunteti.


ULTRAS = un fenomen cretin ! trait de toti pustii care se cred si ei importanti , fotbalul fara ei nu se poate. Momentele lor de glorie sunt atunci cand arunca cu o piatra , steag , torta si injura lumea. (timpic acestor persoane al caror IQ este limitat. Oameni frustrati care se folosesc de acest termen pentru a se descarca si a se calma.)

Va dau un sfat , singurul leac pt voi e puscaria ! (si nu ma refer la cei de pe forum.) Singurul leac pentru "ULTRASIIIII" astia morderni este puscaria. Acolo trebuie sa intre toti , toate animalele astea care nu au trecut epoca.

Va laudati aici cu faptele voastre de "curaj", ce puternici ati fost voi cand ati dat cu pietre sau alte obiecte in ceilalti "ULTRASI".
Baietii astia care se considera "adevarati suporteri" nu reprezinta nimic in istoria unei echipe de fotbal. Ei sunt o minoritate care cred (in mintea lor bolnava) ca fara ei fotbalul sau mai bine zis echipa nu poate sa existe.

@Iuli

Ce sa faca cu Mititelu? ei de acolo traiesc , aia e principala lor sursa de venit , cum poti sa zici ca esti impotriva lui cand la el in ziar trimiti comunicate scrise chiar de omaenii lui? cum poti sa te consideri "anti-mititelu" cand tu mare lider de galerie (asta viseaza ca e) incepi sa te iei de niste baieti de 17-20 ani ca nu o injura pe Olguta , iar la final cand lumea incepe sa-l injure pe mititelu o iei la fuga catre masina.


Si in final mai aduc o mica explicatie ( ca sa nu se agite lumea pe aici).

ideea cu "ULTRAS" nu face referire la oamenii linistiti care sun membri ai unor brigazi , dar care vin la meci pentru a incuraja echipa si pentru a se uita la fotbal. Nu pentru a arunca cu pietre si a se bate ca un animal care vede in stadion libertatea oferita de jungla. (stiu ca sunt oameni care se considera ultrasi , dar se comporta decent. Deci prin urmare aceea idee nu se refera la ei)

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de laylow » 27 Sep 2013, 11:05

Thunder99 scrie:
iuli scrie:@ Thundere cu mititelu cind va comportati cum v-ati comportat cu rivali de la Ploiesti?
n-am vazut atata ardoare la marea peluza sud cand vine vorba cancerul Stiintei,va lovi ultrasia acum.
Ehe, de n-ar avea el camere la casa, i-as face eu multe o: Oricum, cu mititelu s-a incercat in 2006, nu s-a reusit, atunci cu interlopii la antrenamentul din 6 decembrie... Eu cred ca peluza nu poate cu mititelu, n-are rost sa ne ascundem dupa deget. Dar tot la fel de adevarat e ca din punctul asta de vedere, nu poate nimeni. o:

Putem sa facem ceea ce l-ar durea cel mai tare: sa-l ignoram. Sa nu-i mai platim bilete la meciuri si sa nu-l bage nimeni in seama. Dar de, este o miscare mult prea inteligenta pentru noi...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DeuxEx » 27 Sep 2013, 11:06

Thunder99 scrie:
DeuxEx scrie:Adica sa inteleg ca v-ati putut pune cu 120 de suporteri ploiesteni, dar de Marin si bodyguarzii lui va e frica! Mai Thundere, si tu ai luat bani de la Ajica.
Daca eu am luat bani de la ajica inseamna ca la tine`n dos e morcovu` lu` cristescu. Din moment ce nici sezione, nici gruppo maxima astia ai tai si nici alta brigada n-a fost in stare sa ii faca ceva lu ajica, ce tot arati ma inspre peluza ? Da bon, nu suntem noi in stare, fa-i ma tu si cu gananau al tau ceva... Fara ala ai curaj sa iesi din casa ? Ca vad ca de 5 postari numai cu ala ii dai inainte :-D
Copilas, te streseaza ideea? :lol: Nici Sezione, nici Gruppo-Maxima nu au atacat cu pietre autocarele ploiestenilor pentru ca membrii lor sunt oamenii cu cap, nu carpe ale booveanului. Au facut asta aia de la Peluza Sud. Voi, cei care il pupati in fund pe Mititelu, desi nu aveti curajul s-o recunoasteti. Care era raportul de forte, 1 la 5? Aia intreb si eu, de unde atata "curaj" de v-ati pus cu 120 de ploiesteni, iar cu Ajica nu si nu? Raspunde-mi la intrebarea asta sau marsh de aici, ca devii penibil! :-x :-x :-x
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 11:09

UneKa scrie:S-a rasturnat caruta cu "Ultrasi" aici pe forum. "Smardoi" (cuvant folosit de ei) mari sunteti.


ULTRAS = un fenomen cretin ! trait de toti pustii care se cred si ei importanti , fotbalul fara ei nu se poate. Momentele lor de glorie sunt atunci cand arunca cu o piatra , steag , torta si injura lumea. (timpic acestor persoane al caror IQ este limitat. Oameni frustrati care se folosesc de acest termen pentru a se descarca si a se calma.)
Nu stii despre ce vorbesti. Ultras e un fenomen al suporterilor importat (foarte prost as putea adauga) din Italia. Ca idei principale merge pe sustinerea echipei prin coregrafii, mesaje, organizarea suporterilor in brigazi si efectuarea deplasarilor alaturi de echipa (vorbesc extrem de generalizat, dar in mare asta e).

Ultrasia la romani s-a copiat prost. Parerea mea e ca trebuia s-o dam mai simplu, ca huligani si sa se mearga pe fair fight`uri, dar de unde asa ceva la noi in tara. Pietre aruncate in autocar bun, sa zicem ca e de rasu` plansu`, desi asta e moda in toata tara. Pe de alta parte sa negi ca fenomenul Ultras, sau orice fenomen legat de suporteri pe stadioane, nu ar avea doza proprie de violenta inseamna sa nu intelegi ce se intampla pe aceste stadioane. Fenomene de violenta au fost si in timpul comunismului la noi pe stadioane, la fel cum au fost in absolut toate tarile. A, sigur, nu dai in familii, in oameni simpli, care n-au treaba cu toate astea. Dar ele vor fi, ca-ti plac tie sau nu, ca-i vrei tu pe "ultrasi" la puscarie sau nu. Eu de ex as vrea sa fie dati afara de pe stadioane toti taranii astia care sparg seminte la meciuri, stau jos si isi incurajeaza echipa de 2 ori pe meci si asta doar daca echipa e in avantaj.

*laylow, asta cu ignoratu nu merge, pentru ca va gasi intotdeauna idioti sa-l sustina. Cum poti sa crezi ca daca nu mai merg 400-500 de oameni in peluza la Severin va renunta brutaru la echipa ? Ce te faci cu ceilalti 3000-4000 din Severin ?

*pt fetita de pension DeuxEx... e vina mea ca au venit 150 (nu 120) ? Vezi ca ma refeream la mititelu, nu la ploiesteni. Despre asta era vorba, voi nu i-ati facut nimic, cum de aveti pretentii de la noi ? Rupeti-i voi capu`, bateti-l, dati-i foc la casa daca sunteti capabili. Daca esti samantar, stai cu semintele tale, mai du-te la o sedinta de sparring martalogule o: Te astept la oras sa-ti explic mai pe indelete, fata`n fata, cum e si cu bataia asta pe strada. Vezi ca ti-am dat add pe feisbuc, avem ce vorbi acolo mai multe curajoasa mica ce esti o:

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de laylow » 27 Sep 2013, 11:19

Daca nu incepe cineva, nu are cum sa inceapa totul. Ignoranta este singura cale, nu de a scapa de el, ci de a opri spiritul Stiintei din a fi terfelit prin noroi.

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 11:22

Pai si ce nu pricepi ? Il ignoram noi, bon, nu mai mergem la meciuri. Ce te faci cu aia din Severin ca aia oricum se duc ? Si daca pleaca de-acolo la Filiasi, tot la fel, vor veni 3000-4000 sa-i zica braaavo eroule, lupta-te cu mafia, scapa-ne echipa... Lumea e prea proasta din pacate. Parerea mea e ca singura sansa e sa-l bage la zdup, desi mi-e greu sa cred ca se va intampla asta, avand in vedere ca-n romanica turnatorii nu fac puscarie. Dar na, nimeni nu credea nici de becali ca va ajunge la puscarie si uite c-a ajuns...

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de sorin107 » 27 Sep 2013, 11:23

thunder, nu te lasa! hahaha, ce drq aveti ba cu cacaturile astea de copii? va bateti cu pumnu'n piept care-i mai mare ultras si care-a mancat mai multa bataie prin deplasari. halal termen de comparatie, sa ajungi sa-ti influenteze self-esteem-ul faptul c-ai luat mai multa sau mai putina bataie. lasati-o drq cu chestiile astea.

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 11:28

Fara violenta e plictiseala :-D

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de UneKa » 27 Sep 2013, 11:35

Thunder99 scrie:Pai si ce nu pricepi ? Il ignoram noi, bon, nu mai mergem la meciuri. Ce te faci cu aia din Severin ca aia oricum se duc ? Si daca pleaca de-acolo la Filiasi, tot la fel, vor veni 3000-4000 sa-i zica braaavo eroule, lupta-te cu mafia, scapa-ne echipa... Lumea e prea proasta din pacate. Parerea mea e ca singura sansa e sa-l bage la zdup, desi mi-e greu sa cred ca se va intampla asta, avand in vedere ca-n romanica turnatorii nu fac puscarie. Dar na, nimeni nu credea nici de becali ca va ajunge la puscarie si uite c-a ajuns...
tu esti serios? ce reprezinti tu? sau mai bine zis pe cine reprezinti tu? De la ora 5 de cand am ajuns acasa tot citesc mesajele tale si nu pricep ce vrei sa zici? Am inteles ca esti "ultras" ca te bati si ca te lauzi cu asta , dar nu am inteles scopul mesajelor tale , ce vor sa exprime? (fara suparare...)
A, sigur, nu dai in familii, in oameni simpli, care n-au treaba cu toate astea. Dar ele vor fi, ca-ti plac tie sau nu, ca-i vrei tu pe "ultrasi" la puscarie sau nu. Eu de ex as vrea sa fie dati afara de pe stadioane toti taranii astia care sparg seminte la meciuri, stau jos si isi incurajeaza echipa de 2 ori pe meci si asta doar daca echipa e in avantaj.
Eu de exemplu as vrea sa fie arestate aceste persoane care se duc la stadion sa se bata. Sa ramana doar aia cu familii (in care voi nu dati , dar care se lovesc singure de scaunele , tortele , bastoanele si gazele voastre si ale jandarmilor) sa ramana aia care vin cu familia la stadion sa vada un meci , iar in peluza cei care vin sa cante si sa sustina echipa pana in ultimul minut fara interes material. As vrea sa dispara toate aceste persoane care profita de naivitatea unor baieti care nici nu au terminat clasa a 9-a si vin la meci pentru ca iubesc fotbalul , dar care se lovesc de asemenea specimene si ii transforma speicimene asemanatoare.

Ciudat e ca am fost in austria pe stadion , in anglia si in alte tari , dar nu am avut emotia ca pot sa primesc o torta in cap sau un scaun din partea "colegilor". (exact acolo unde spui tu ca fenomentul ULTRAS e "SENZATIONAL).
Nu iti pui intrebarea de ce acest fenoment se manifesta asa mai ales in est? Romania , Bulgaria , Serbia ??

Pana un astfel de golan (si in nici-un caz nu fac referire la tine pt ca nu te cunosc) nu intra la puscarie ! nu o sa avem liniste pe stadioane , nu o sa avem suporteri care vin la meci doar pentru fotbal si iubire fata de echipa. Sa intre cativa la puscarie si sa vedeti cum se linistesc.
Fara violenta e plictiseala
Tocmai voiam sa termin mesajul , dar am vazut ce ai postat. Sper ca ai spus asta in gluma , altfel trebuie neaparat sa cauti oameni care te pot ajuta.

In Romania daca mergi la doctor pentru a trata unele stari emotionale esti considerat un ciudat !
Last edited by UneKa on 27 Sep 2013, 11:37, edited 2 times in total.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de sorin107 » 27 Sep 2013, 11:36

eu sunt de acord cu Uneka vizavi de fenomenul ultras din romania, unde s-a copiat foarte prost. niste huligani fara creier, care n-au nici in clin nici in maneca cu rivalitatea de pe terenul de fobal. n-au nici macar onoare ca sa faca fair fight, cum zice thunder. ei vor doar sa se bata/sa ia bataie, dupa caz, si fac din oricare dintre cele 2 un titlu de glorie - gen, "ba ce m-au batut aia, dar erau 20, frate!" de parca-i mai dulce supa cu paiul daca te-au batut 20 sau daca te-a batut 1. niste idioti. si intr-adevar locul multora dintre ei e la puscarie.

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 11:40

UneKa scrie: Nu iti pui intrebarea de ce acest fenoment se manifesta asa mai ales in est? Romania , Bulgaria , Serbia ??

Pana un astfel de golan (si in nici-un caz nu fac referire la tine pt ca nu te cunosc) nu intra la puscarie ! nu o sa avem liniste pe stadioane , nu o sa avem suporteri care vin la meci doar pentru fotbal si iubire fata de echipa. Sa intre cativa la puscarie si sa vedeti cum se linistesc.
Fals, acest fenomen se manifesta in Italia, Franta si un pic in Spania. In Bulgaria, Serbia, Polonia, Ucraina, Rusia, Germania, Anglia, Olanda, Scotia, Macedonia, Grecia si Turcia ai parte de fenomene huliganice, axate pe fight-uri mai mult sau mai putin fair.
Pana una alta, gandeste-te la ce comunism debitezi tu. Vrei ca cineva, oricare ar fi acesta, pentru o palma sau o torta sa isi piarda zile, saptamani, luni sau ani de libertate din viata. Din punctul tau de vedere o palma echivaleaza cu un viol sau o crima ?
Inteleg ca multora nu va place violenta, perfect de acord si cu optiunea voastra, eu unul nu va condamn. Dar sa ne condamni pe noi ca i-am curentat pe petrolisti dupa ce ei ani la rand au incercat sa ne faca acelasi lucru... Mi se pare un pic de necunoastere si vorbit asa, ca sa ne aflam in treaba. Am explicat mai sus, in caz ca n-ai retinut sensul. Cetatenii din ploiesti si-au cautat rivalitate cu oltenii. Au gasit-o. Restul sunt stari provocate de persoane aflate in perioada ciclului (culmea, desi se dau masculi).

Închis