[Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Reusim sa trecem de "Lupii Galbeni"?

Poll ended at 26 Sep 2013, 11:42

Da
11
34%
Nu
21
66%
 
Total votes: 32

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de UneKa » 27 Sep 2013, 11:48

Si inca o parere.

Am fost la ambele meciuri ale echipei nationale. Nu va doresc sa asistati la asemenea manifestari ale unor "ultrasi" care au venit la stadion sa strice un spectacol. Mie mi-a venit sa vomit cand am vazut asa ceva si am fost frustrat ca nu am o putere sa-i strang pe toti huliganii aia si sa-i trimit acolo unde le este locul.

Am fost si la meciul de la Seveirn cu cineva care nu mai locuieste in romania de foarte multi ani , o persoana care afara merge la meciuri si sta de obicei in peluza (nu pentru ca e mare fan ci pentru ca prietenii lui prefera sa stea acolo) Mi-a spus ca asa ceva nu a mai vazut , asemenea animale care aveau o placere nebuna de a se face simtiti importanti.
In creierul unui astfel de om se intampla ceva in acele minute , el este un caz social pentru ca are pierderi de memorie. Unele sunt perosane normale care trec dintr-o stare la alta intr-o fractiune de secunda. Asta se intampla si in mintea unui pedofil sau criminal. Asta e si principalul motiv pentru care asemenea perosane trebuie tratate. Sper sa nu apuc ziua cand pe un stadion din romania o sa moara mai multi suporteri (fie el si Ultrasi) pentru ca atunci multi o sa realizeze anumite lucruri. Ma intreb oare ce se intampla daca un astfel de cretin arunca o piatra in capul altui cretin? iar cel din urma moare? Aveti idee ce se intampla in interiorul ambelor familii?.

Terminati cu prostia asta "Ne ducem la stadion sa ne batem ! sa ne razbunam ! Ne-au injurat acum 15 ani deci trebuie sa-i omoram". Multi folosesc epxresia "hai peste ei ! sa-i omoram" dar nimeni nu realizeaza ce inseamna acele cuvinte. La final apar cu lacrimi in ochi si suna la parinti sa vina la politie ca au fost batuti de jandarmi (abuziv).

Nu sunt de partea jandarmilor (si la ultimul meci al celor de la CSUC am avut probleme din cauza acestora care ma vedeau un killer !! bine ca nu am ramas in chiloti)
Last edited by UneKa on 27 Sep 2013, 11:50, edited 1 time in total.

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 11:50

UneKa scrie:Terminati cu prostia asta "Ne ducem la stadion sa ne batem ! sa ne razbunam ! Ne-au injurat acum 15 ani deci trebuie sa-i omoram".
Decat ca ei au facut-o acum 8 si de atunci tot continua, si nu doar de injurat e vorba o:

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de UneKa » 27 Sep 2013, 11:55

Thunder99 scrie:
UneKa scrie:Terminati cu prostia asta "Ne ducem la stadion sa ne batem ! sa ne razbunam ! Ne-au injurat acum 15 ani deci trebuie sa-i omoram".
Decat ca ei au facut-o acum 8 si de atunci tot continua, si nu doar de injurat e vorba o:
Iti pun o intrebare (te rog sa-mi rspunzi sincer).

Inteleg ca esti adeptul acestor manifestari. Spune-mi te rog daca la o asemenea manifestare se intampla din pacate sa omori pe cineva sau sa bagi pe cineva in spital care o sa fie paralizat toata viata. Cum o sa te simti dupa? o sa ai o satisfactie ? o sa intri aici sa te lauzi cu ce ai facut? daca o sa ajungi si la puscarie ce o sa faci? O sa te apuci sa scriiii o carte despre cat de viteaz ai fost tu?


edit: scuze , am uitat. Sau daca se intampla invers? care e starea ta de spirit cand pleci pe un astfel de drum? nu te gandesti ca poate nu mai ajungi inapoi?

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 11:58

UneKa scrie:Inteleg ca esti adeptul acestor manifestari. Spune-mi te rog daca la o asemenea manifestare se intampla din pacate sa omori pe cineva sau sa bagi pe cineva in spital care o sa fie paralizat toata viata. Cum o sa te simti dupa? o sa ai o satisfactie ? o sa intri aici sa te lauzi cu ce ai facut? daca o sa ajungi si la puscarie ce o sa faci? O sa te apuci sa scriiii o carte despre cat de viteaz ai fost tu?
Eu nu vreau sa omor pe nimeni si nici nu sunt adeptul pietrelor, daca ma duc la o actiune ma duc sa dau cu pumnii si picioarele, nu cu pietre, bate si cutite. Iti repet, nu oamenii simpli sunt tinta huliganilor, ultrasilor sau cum mai vrei tu sa-i numesti. Divaghezi complet aiurea, aici vorbim de 2 galerii care s-au intalnit si intre care exista o rivalitate binecunoscuta.

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de ozzy » 27 Sep 2013, 12:03

Eu pot să înțeleg și nevoia de violență a unora. Și mai mult înțeleg nevoia de apartenență la un grup. Ce nu înțeleg e de ce au ”ultrașii” ăștia impresia că toată lumea trebuie să-i aplaude pentru ceea ce fac.

PS: oricum ai da-o, indiferent de justificări, să dai cu pietre într-un autocar denotă o limitare teribilă la nivelul creierului.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DeuxEx » 27 Sep 2013, 12:04

Eu cred ca ar trebui sa terminam cu bagatul in seama pe Thunder99. Omul are frustrari mari pe care si le manifesta aici, iar noi am picat in plasa lui. Nu e in stare sa-mi raspunda la o intrebare simpla: de ce au avut curajul sa se bata cu 150 de suporteri ploiesteni, dar nu au curajul sa faca acelasi lucru cu Mititelu si aghiotantii lui? Jigniri de genul "martalogule" sunt irelevante, atata timp cat acest personaj nici nu stie ce inseamna cuvantul martalog :lol: :lol: Pentru cultura ta generala, prietene, am fost martalog si acum lucrez in alt sistem.
Din ce observ eu, acest domn Thunder99 se indreapta cu pasi mari catre locatia celui mai bun prieten al booveanului, Jiji Becali - catre Jilava. Probabil s-au terminat medicamentele in Craiova si acum se manifesta la fel ca si colegul lui de salon, Ajica! :)) :)) :))
Last edited by DeuxEx on 27 Sep 2013, 12:05, edited 1 time in total.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 12:04

pt ozzy... Pai s-au inchis in autocare ma nene, nu voiau sa coboare... ce voiai, sa ne rugam de ei hai dati-va jos va rugam frumos, va promitem ca nu va batem rau, numai dati-va...
Deuxex, ai feisbuc amigos, nu te mai da lider de sindicat ca nu esti la CNSLO. Seful tau Condescu ce mai face ? Un sparring ceva cu Bute cand faci ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de DeuxEx » 27 Sep 2013, 12:07

Pai parca ziceai ca nu ai fost la meciul asta si la actiunea asta?!! Hopa, pierderi de memorie! Prietene, halatul, cat e halatul?! :lol: :lol: :lol:

[youtube][/youtube]
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 12:08

N-am fost, dar ironiile sunt greu de inteles pentru tine o: Copacel probabil ca doar si-a imaginat ca la ora meciului era pe la mine la magazin sa ne bem cafeaua... Inca nu ai curaj sa vorbim pe feisbuc umflatule? :-D

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de ozzy » 27 Sep 2013, 12:08

Thunder99 scrie:Iti repet, nu oamenii simpli sunt tinta huliganilor, ultrasilor sau cum mai vrei tu sa-i numesti. Divaghezi complet aiurea, aici vorbim de 2 galerii care s-au intalnit si intre care exista o rivalitate binecunoscuta.
Astea sunt niște teorii care nu au nicio aplicabilitate în viața reală. Dacă mă duc în Ploiești cu fularul Craiovei la gât și dau peste unii din galeria Petrolului, nu stă nimeni să mă întrebe dacă sunt ultras sau huligan. Așa cum nici voi n-ați fi întrebat pe unul cu fularul Petrolului.

Thunder99

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de Thunder99 » 27 Sep 2013, 12:10

Bun, avem o dilema existentiala, cum iesim din dansa ? :laughing:
Pana cand apare solutia ideala, eu unul zic sa ramanem la curentatul altora ca e frumos si bine :-D urmeaza utza arad [box]

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de ozzy » 27 Sep 2013, 12:12

Thunder99 scrie:pt ozzy... Pai s-au inchis in autocare ma nene, nu voiau sa coboare... ce voiai, sa ne rugam de ei hai dati-va jos va rugam frumos, va promitem ca nu va batem rau, numai dati-va...
Așa și, dacă le-ați spart geamurile, ați reușit să-i bateți?
Și da, eu dacă eram în locul vostru, mă apucam să-i filmez și să-i fac de căcat pe net: uite mă, marii ultrași Petrolului nu au curaj să iasă din autocare. Desigur, asta presupunând că eu aș fi avut curaj să mă dau jos din autocar în Ploiești. :)-

UneKa
suporter
suporter
Mesaje: 899
Membru din: 17 Mai 2010, 00:11

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de UneKa » 27 Sep 2013, 12:13

Thunder99 scrie:
UneKa scrie:Inteleg ca esti adeptul acestor manifestari. Spune-mi te rog daca la o asemenea manifestare se intampla din pacate sa omori pe cineva sau sa bagi pe cineva in spital care o sa fie paralizat toata viata. Cum o sa te simti dupa? o sa ai o satisfactie ? o sa intri aici sa te lauzi cu ce ai facut? daca o sa ajungi si la puscarie ce o sa faci? O sa te apuci sa scriiii o carte despre cat de viteaz ai fost tu?
Eu nu vreau sa omor pe nimeni si nici nu sunt adeptul pietrelor, daca ma duc la o actiune ma duc sa dau cu pumnii si picioarele, nu cu pietre, bate si cutite. Iti repet, nu oamenii simpli sunt tinta huliganilor, ultrasilor sau cum mai vrei tu sa-i numesti. Divaghezi complet aiurea, aici vorbim de 2 galerii care s-au intalnit si intre care exista o rivalitate binecunoscuta.
tot nu mi-ai raspuns la intrebari. Nu conteaza cu ce te bati sa zicem ca se intampla ce am spus eu acolo.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de SLH » 27 Sep 2013, 12:17

Ideea de Ultras e cel mai frumos lucru existent momentan in fotbalul romanesc.
Un ultras corect trebuie sa evite violenta gratuita, aceasta nefiind scopul organizarii grupurilor ultra'(desi presa si jandarmeria insista pe tema asta).
Chiar daca nu sunt adeptul pietrelor, ceea ce au facut baietii la Severin nu mi se pare senzational si in niciun caz nu mi se pare violenta gratuita. Personal am fost primit la fel de bine de 3 ori in Ploiesti(de fiecare data s-a incheiat cu ga0zarii fugind de noi).
Mai toate comentariile din ultimele 3 pagini sunt nejustificat de exagerate.

iuli

Re: [Cupa Romaniei] FC Universitatea - Petrolul

Mesaj de iuli » 27 Sep 2013, 12:17

Thunder99 scrie:
iuli scrie:@ Thundere cu mititelu cind va comportati cum v-ati comportat cu rivali de la Ploiesti?
n-am vazut atata ardoare la marea peluza sud cand vine vorba cancerul Stiintei,va lovi ultrasia acum.
Ehe, de n-ar avea el camere la casa, i-as face eu multe o: Oricum, cu mititelu s-a incercat in 2006, nu s-a reusit, atunci cu interlopii la antrenamentul din 6 decembrie... Eu cred ca peluza nu poate cu mititelu, n-are rost sa ne ascundem dupa deget. Dar tot la fel de adevarat e ca din punctul asta de vedere, nu poate nimeni. o:
thundere atunci esti copil,camerele alea sint pt pispirei de 6-7 ani. de cand s-a inventat ciorapul de dama au devenit inutile. :)(
nu se vrea,nu ca nu se poate.actiune aia de la antrenament a fost zero pt ca ati fost vanduti de indivizii care dau si azi declaratii in editie.nu inteleg cum mai poti sta pe stadion alaturi de ei si sa-i consideri adevarati.

Închis