ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti legate de meciul cu ASA Târgu Mureş?

Poll ended at 29 Sep 2013, 00:51

Victorie, printr-o minune echipa se redreseaza!
14
35%
Egal e maximul ce poate fi scos din acest meci!
7
18%
Infrangere!
19
48%
 
Total votes: 40

dxm_dxm
membru
membru
Mesaje: 156
Membru din: 30 Aug 2013, 02:15

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de dxm_dxm » 29 Sep 2013, 02:41

eu zic ca nu e asa rau baietii au scos un punct muncit. 3 pct din 4 meciuri e binisor pentru inceput pt o echipa nou infiintata. Voi pierdeti placerea de a vedea un meci de liga a 2-a diferit de ce vedeti de obicei, un meci surd la mijlocul terenului, lipsa de precizie, lupta care pe care pentru un punct muncit. Meciurile astea de liga 2 sunt frumoase pentru ca sunt imprevizibile si esti tinut in suspans. Daca CS pica in liga a 3-a fiti siguri ca se desfinteaza indiferent daca mititelu intra in liga 1 sau ramane tot in B. O rusine de echipa care oricum poate fi desfintata si de fifa. Chiar nu vad cum ar putea prinde play off ul

dxm_dxm
membru
membru
Mesaje: 156
Membru din: 30 Aug 2013, 02:15

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de dxm_dxm » 29 Sep 2013, 02:45

Si apropo, ala care a luat rosu de la tg mures a fost cumparat. A fost un rosu luat fara nici un sens

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 29 Sep 2013, 04:07

Dxm_dxm este Ajica jr, daca nu stiati. Rog un admin sa ii dea un warn.

Tapatalk 2 (Acer CloudMobile S500)
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 29 Sep 2013, 08:35

dxm_dxm, ai grija. Ai intrat aici sa comentezi doar ca sa inciti. Considera asta un avertisment.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 29 Sep 2013, 09:15

Una peste alta, simt ca aseara am pierdut 2 puncte, nu am castigat un punct. Plesan si finu-su, Izvoranu, s-au miscat destul de bine - mult mai bine ca unele petarde ce ar avea loc numai la echipa a doua (Dragu a fost cel mai slab jucator de pe teren!). Am jucat 52 de minute in superioritate numerica, fara a se vedea acest lucru! Aici trebuia sa se simta mana antrenorului, sa se schimbe sistemul tactic intr-unul mai ofensiv. echipa a jucat mai bine ca in precedentele meciuri, a avut victoria in buzunar, dar i-a fost șutită de acest nemernic de arbitru, Istvan Kovacs, cu largul concurs al omului de paie de pe banca noastra, Erik Lincar.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 29 Sep 2013, 09:25

@Freak bine punctat tu tii cu Stiinta!
dar ce ne facem ca ea nu mai exista?il sustinem pe managerul cu 2-3 clase peste toti?sau pe Stroe,Craioveanu,Badea?

FreakBoy

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de FreakBoy » 29 Sep 2013, 09:38

Fiecare tine cu cine vrea, urat e ca ne luam de ceilalti... aia cu care am stat in tribuna si alaturi de care am cantat.

iuli

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 29 Sep 2013, 11:04

FreakBoy scrie:Fiecare tine cu cine vrea, urat e ca ne luam de ceilalti... aia cu care am stat in tribuna si alaturi de care am cantat.
exact asta e esenta Cristi,sustine fiecare ce vrea si sa incetam cu jignirile. eu unul asa am fost educat,dar nu pot sa accept din bun simt sa fiu jignit de toti neterminatii si raspund cu aceeasi moneda.

DoRyN

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 29 Sep 2013, 12:09

Hai sa fim realisti! Unitatea suporterilor nu mai exista de la mutarea unora la peluza nord.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 29 Sep 2013, 12:21

sekeke nu stiu la ce meci te-ai uitat tu, cand vorbeai de arbitraj, dar eu am vazut un gol perfect valabil al nostru care a fost anulat, un rosu de care nu poate fi nici vorba, fiind o intrare normala de la spate pentru care stiu ca se da galben din moment ce nu era ala singur cu portarul(poate sa justifice careva pentru ce a fost acel rosu?), un penalty care inca nu stiu pentru ce s-a dat in ultimile minute si multe faulturi acordate foarte usor celor de la tg-mures.
legat de joc, mi s-a parut peste ce am jucat pana acum, dar trebuie neaparat sa plece lincar si codoban...

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 29 Sep 2013, 12:54


LiviuB

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 29 Sep 2013, 12:58

Arbitrajul lui istvanel mi-a amintit de arbitrajele de pana la revolutie. O rusine de arbitru. Cu toate gloabele noastre - dragu, ionescu, voinea, sin - am fi batut.

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de virus alb-albastru » 29 Sep 2013, 13:06

Aditza scrie:http://fancsu.ro/noi-suntem-leii-liberi/ Alături de voi.
a propos de leii liberi
Last edited by virus alb-albastru on 29 Sep 2013, 13:12, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 29 Sep 2013, 13:11

Puţin fotbal, mulţi pumni! » Jucătorii de la ASA Tîrgu Mureş şi CS U Craiova s-au luat la bătaie după ce au făcut egal pe teren
La Tîrgu Mureş s-a jucat foarte dur, iar remiza nu ajută pe nimeni. La final jucătorii celor două echipe s-au bătut parte-n parte.
Încins de acuzaţiile de blat venite din partea managerului ardelenilor, Daniel Stanciu, "patru jucători de-ai noştri au fost căutaţi de intermediari din partea oltenilor!", derby-ul de la Tîrgu Mureş a început abrupt.
Fîşneţul Albert Voinea a ameninţat de două ori careul lui Caparco (6 şi 11), după care gazdele au replicat prin fostul vasluian Buhăescu (17), care a trimis cu capul puţin peste poarta juveţilor.
Apoi, meciul a luat efectiv foc: Lorand Szilagyi l-a călcat pe Dragu şi a văzut direct "roşu" (24), secundul lui Edi Iordănescu, Alexandru Radu, a protestat vehement şi a fost şi el eliminat de "centralul" Kovacs, iar spiritele s-au mai calmat cît de cît abia după două minute de parlamentări! Omul în plus pentru oaspeţi nu prea s-a văzut, mai aproape de gol fiind Bumba (35) şi Buhuşi (43).
După pauză, festival de goluri anulate, Vîrtic (48) şi Dragu (59), primul corect, al doilea pentru un ofsaid inexistent, apoi reuşita lui Opriţa (68), ce părea să ducă toate punctele în Bănie.
N-a fost de acord Bumba, care în prelungiri a făcut 1-1, după un penalty uşor acordat de arbitru. Motiv pentru cele două tabere să se încaiere după ultimul fluier, combatanţii împărţindu-şi pumni şi pe teren, şi în drum spre vestiare!

ASA - CS U Craiova 1-1 (0-0)
A marcat: Bumba (90+3-pen) / Opriţa (68)
ASA: Caparco - Homei (Hanca, 80), Vîrtic, Patriche, L. Szilagyi - Cioinac, Al. Dan - Bumba, Buhuşi (Miclea, 61), Buhăescu - A. Creţu (Aniţoiu, 27). Antrenor: Eduard Iordănescu
CS U: Brac - Cîrjă, Z. Ljubinkovic, Izvoranu, I. Stancu - Ad. Ionescu (Dragalina, 66), Pleşan - Dragu, Precup (Sin, 46), Opriţa (Fl. Pătraşcu, 83) - A. Voinea. Antrenor: Erik Lincar
Eliminări: L. Szilagyi (24) / Dragalina (77), Izvoranu (90+3)
sursa:
gsp.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

DoRyN

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 29 Sep 2013, 13:38

Aditza scrie:http://fancsu.ro/noi-suntem-leii-liberi/ Alături de voi.


Mi se pare ca exagerezi, poate fi considerat spam, ai mai scris mesajul asta pe un alt subiect!

Închis