ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce sperante aveti legate de meciul cu ASA Târgu Mureş?

Poll ended at 29 Sep 2013, 00:51

Victorie, printr-o minune echipa se redreseaza!
14
35%
Egal e maximul ce poate fi scos din acest meci!
7
18%
Infrangere!
19
48%
 
Total votes: 40

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Sep 2013, 13:54

Nu stiu daca Craioveanu mai e la club pentru ca nu l-am mai vazut

Eu mi-am luat gandul de la promovarea petardelor astora
Nu se poate sa nu castigi niciun duel de viteza
Nu se poate sa ai jucatori veniti din curtea scolii care nu stiu cu mingea, si aici ma refer la Voinea, Sin si la Dragu, nu stiu nimic cu mingea. Daia nu faci scoala - ca sa bati mingea - nu se poate sa ajungi la echipa mare si sa dai astfel de dume - si mai sunt si extrem de nervosi cu probleme de comportament - astia trebuiesc consiliati psihologic
Pana nu scapi de Dragalina Oprita Dragu Voinea din primul 11 nu bati pe nimeni
Eu il dau pe Izvoranu omul meciului chiar daca a facut penalty, a dat siguranta in aparare - 10 clase peste Patrascu. Cat despre gaina aia de antrenor face schimbare, scoate un mijlocas si baga un stoper - post pe post, nu are alti jucatori ? il pui pe patrascu la mijloc.
Amatorii astia de la conducere au o singura sansa, antrenor bun care sa vina cu 3-4 jucatori - sau PA!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 29 Sep 2013, 14:37

Un meci slab si un arbitaj infect. Cu exceptia tusierului Nagy care a dat rosul ala, ca centralul nici fault nu fluierase. In ultimele 30 minute ne-au tocat culminand cu penalty-ul de cascadorii rasului. Lincar nu intelege nimic din jocul asta, schimbarea lui Oprita cu Patrascu a fost cea mai proasta miscare posibila, semnalul ca ASA sa se arunce peste noi. Astept schimbarea antrenorului, cred ca oricine poate fi mai bun decta baiatul asta
Umeaza 2 etape complicate, jucam cu 2 echipe in forma si nu-i avem pe Plesan (omul meciului in opinia mea aseara chiar daca nu-l tin bateriile deocamdata mai mult de 50 minute) si pe Izvoranu.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 29 Sep 2013, 18:24

FreakBoy scrie:Din provincie fiind, si tanjind dupa porecla de oltean (toti muntenii isi doresc sa fie numiti, daca nu moldoveni, macar olteni), am ales odata sa tin cu Stiinta... habar nu aveam unde era orasul Stiinta, vazusem multi de acolo in tribuna care ii strigau numele si eu aveam deja 10 ani. Dupa inca vreo 15 ani m-a dat che guevara , aka tibi , sau invers, cu capul de pamant cand mi-a spus ca mi-as dori eu sa fiu oltean dar nu o sa-mi iasa... acum nu stiu daca imi dorea binele sau raul. Cert e ca in zilele noastre prietenul L tine cu FC Olguta, iar prietenul C tine cu FC Booveni. Am ramas eu, din Plopeni, singurul care mai tine cu Stiinta. Cu toate astea tin la amândoi si ii intel e g pe amândoi... cand o sa revina Stiinta, amandoi or sa tina cu ea pan la sfârșit. Pana atunci, as juca in picioare orice maimutoi d-asta care imi jigneste prietenul... fie ca e L, fie ca e C. Hai, Forza Stiinta!
pune-l pe prima pagina o:
Am zis!!

Avatar utilizator
Nea Marin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1742
Membru din: 20 Mai 2006, 14:03

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Nea Marin » 29 Sep 2013, 18:46

1. Nu meritau sa castige, dupa cum au jucat. La inceput parea promitator, dar s-au ofilit repede. Linkar e inexistent. Cred ca nu e nici o autoritate in club pe plan fotbalistic, poate de-asta au luat-o razna la final. Sau voiau sa demonstreze ca n-a fost blat? :)(
Dupa pauza am mutat postul... Apoi am revenit, totusi...
Poate si noi avem pretentii prea mari de la o echipa (nu un club!) reinfiintata de cateva luni cu resturi de jucatori.

2. Cred ca sezonul asta e compromis: nu sunt fotbalisti, nu e antrenor, nu vad de unde se mai pot scoate la ora asta. Macar daca s-ar face niste mutari de perspectiva...
Urgent ar trebui sa zboare codoban de acolo, se profileaza un nou tun specialitatea casei... uitati-va pe unde a mai fost personajul ce a lasat dupa el.
STIINTA SUNTEM NOI !

DoRyN

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 29 Sep 2013, 19:00

Vad ca nu a zis nimeni, felicitari celor de la sezione pentru deplasare! S-au auzit bine si la TV!

LiviuB

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 29 Sep 2013, 19:02

manex scrie:
FreakBoy scrie:Din provincie fiind, si tanjind dupa porecla de oltean (toti muntenii isi doresc sa fie numiti, daca nu moldoveni, macar olteni), am ales odata sa tin cu Stiinta... habar nu aveam unde era orasul Stiinta, vazusem multi de acolo in tribuna care ii strigau numele si eu aveam deja 10 ani. Dupa inca vreo 15 ani m-a dat che guevara , aka tibi , sau invers, cu capul de pamant cand mi-a spus ca mi-as dori eu sa fiu oltean dar nu o sa-mi iasa... acum nu stiu daca imi dorea binele sau raul. Cert e ca in zilele noastre prietenul L tine cu FC Olguta, iar prietenul C tine cu FC Booveni. Am ramas eu, din Plopeni, singurul care mai tine cu Stiinta. Cu toate astea tin la amândoi si ii intel e g pe amândoi... cand o sa revina Stiinta, amandoi or sa tina cu ea pan la sfârșit. Pana atunci, as juca in picioare orice maimutoi d-asta care imi jigneste prietenul... fie ca e L, fie ca e C. Hai, Forza Stiinta!
pune-l pe prima pagina o:
Lasa-l pe ala al lui Cosmin ca e mult mai nimerit

iuli

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 30 Sep 2013, 08:25

a mai sesizat cineva ca amenintarile ochelaristului au dat rezultate?olaianos a spus tot meciul CSU Craiova,iar cand se referea la fc a spus Universitatea.asta e Romania cine ameninta si tipa tare are dreptate.

iuli

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 30 Sep 2013, 12:58

ce presa de rahat,marii ziaristi de la prosport anunta ca penalty-ul a fost corect si nu amintesc nicio secunda de golul corect anulat aiurea, ba din contra insista pe contactatul jucatorilor.bine le face prodanca atunci cand le da jet.ziaristul de calitate e piesa rara in Romania si pe cale de disparitie,se vand pe-o ciorba si-un mic mic.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 30 Sep 2013, 13:37

deplasare grea, dar frumoasa, am fost decat 10 de la Sezione +2 oameni dn zona, a fost extrem de frig 2-3 grade la ora meciului si la fel pe jumatate din drumul de intoarcere
desi am ajuns la timp am intrat de abia in minutul 30 pt ca cei de la club nu anuntasera galerie si cei de la tg-m se legau de asta sa nu ne lase la meci, intr-un final au zis ca ne lasa, dar trebuie sa cumparam abonamente(30 ron) pt ca ei nu vand bilete, asa ca acum sunt abonat la tg-m
mic conflict cu badigarzii care erau unguri jegosi si nu au vrut sa ne lase sa intram cu tricolorul, rezolvat pana la urma, jandarmerie impecabila chiar i-au atentionat pe stewarzii bozgori sa ne lase in pace
mie mi s-a parut ca am vazut o crestere in jocul echipei(totusi cred ca linkar trebuie schimbat)

legat de faza cu abonamentele, daca este cineva in domeniu sau mai informat sa ne ajute sa depunem o plangere la opc sau un proces ceva, pt ca eu cred ca este ilegal sa conditionezi vanzarea unui produs de alt produs
teoretic se poate ca dupa primul meci in conditiile in care oaspetii umplu sectorul sa nu ma fie disponibile abonamente pt sectorul oaspeti si astfel sa nu mai ai unde sa stai din etapa urmatoare sau se poate sa vina in etapa X toate galeriile care au jucat la tg-m pana atunci sa stea impreuna in acelasi sector

ozzy

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 30 Sep 2013, 15:18

SLH scrie:asa ca acum sunt abonat la tg-m
:laughing: :laughing: :laughing:
Or să se laude ăștia că sunt cea mai iubită echipă din țară :-D

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 30 Sep 2013, 16:54

jegosul ala de la Tg Mures o da la intors acum, ca nu a declarat de fap ce a declarat... din ce inteleg a fost chemat miercuri la comisie sa aduca clarificari si acum incearca sa o dea cotita.

http://liga2.prosport.ro/seria-2/campio ... i-11425140

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 30 Sep 2013, 19:48

Rezumatul meciului :


LiviuB

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 30 Sep 2013, 20:33

romaad scrie:jegosul ala de la Tg Mures o da la intors acum, ca nu a declarat de fap ce a declarat... din ce inteleg a fost chemat miercuri la comisie sa aduca clarificari si acum incearca sa o dea cotita.

http://liga2.prosport.ro/seria-2/campio ... i-11425140
idiotul asta ar trebui sa realizeze acum la ce au condus vorbele lui - starea de tensiune care a condus la evenimenteledin finalul meciului.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Oct 2013, 00:15

Asta a si fost scopul, Livius! Pe de-o parte, a creat o stare de tensiune in randul jucatorilor nostrii si a conducerii pentru a le distrage atentia de la importanta meciului. Pe de alta parte, a codus la mobilizarea jucatorilor lui care au dorit sa arate ca ei nu fac parte din cei care ar putea sa tradeze echipa. Scopul acelei declaratii a fost atins in proportie de 100%...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

LiviuB

Re: ASA Târgu Mureş - CS Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 01 Oct 2013, 09:48

pai si ei au acum o gramada de suspendati, nu cred ca e prea bine nici pt ei...

Închis