[Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul acestui meci?

Poll ended at 28 Sep 2013, 22:08

Victorie
13
65%
Meci egal
0
No votes
Infrangere
7
35%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de anakin » 28 Sep 2013, 20:15

s9k3k3 scrie:
te referi la dracu... esti frustrat sau? a castigat FCU ! bravo. Era previzibil sa castige , dar asta nu inseamna ca nu e o victorie extrem de importanta.

Cand ataci pe cineva posteaza si o dovada.
Din contră, sunt extrem de mulțumit. Știința joacă bine, arată atitudine meci de meci, chiar și cu echipele mai puternice, și e din ce mai aproape de promovare. Frustrați sunt cei care vin aici și scriu "Hai FC Olt" (pentru cine nu știe la ce mă refer, vedeți prima pagină). Din păcate ura orbește..
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

iuli

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de iuli » 28 Sep 2013, 20:17

anakin scrie:
alex.p scrie: Chiar reusisi sa razi? Mie inca nu imi trece mirarea de la ce poate debita.

@anakin: arata si mie un mesaj de-al lui ozzy in care sa scrie Hai FC Olt.

PS. si cum nu mai comentezi tu de 'luni bune'? Timpul trece altfel in Booveni City?

Nu mă refer la el neapărat, dar mai era unu care scria pe aici că speră să câștige FC Olt. Și da, nu am mai comentat la topicurile clonei de cel puțin o lună, mă lasă complet rece subiectul.
da ma eu am scris hai fc olt,pt ca e echipa orasului meu si urma sa joace cu fc mititelu(echipa copiilor copiilor),care e problema?
vad ca in loc sa mergeti pe stadion,unde au fost mai multi caini vagabonzi decat voi,va umflati pe net de parca bateti cine stie ce mari echipe.
si da il urasc pe mititelu si pe prostii care-l sustin,te simti?

blakjak
senior
senior
Mesaje: 414
Membru din: 14 Dec 2006, 14:49

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de blakjak » 28 Sep 2013, 20:58

Universitatea: 1. Brac – 18. Cîrjă, 27. Stancu, 25. Ljubinkovic, 14. Izvoranu, 6. Ionescu, 20. Pleşan, 26. Precup, 10. Voinea, 28 Dragu, 19. Opriţa
Rezerva: 22. Irimia, 30. Creţu Vişan, 17. Pătraşcu, 16. O. Gueye, 29. Sin, 24. Ganea, 21. Dragalina
ucv
ACOLO,DOMNESTE MINCIUNA,AMATORISMUL...SI NU ESTE BINE!!!mititelu=UN DERBEDEU,UN BANDIT SI UN TARANOI!!!

WhiteLionn
membru
membru
Mesaje: 176
Membru din: 11 Sep 2013, 16:26

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de WhiteLionn » 28 Sep 2013, 21:15

blakjak scrie:Universitatea: 1. Brac – 18. Cîrjă, 27. Stancu, 25. Ljubinkovic, 14. Izvoranu, 6. Ionescu, 20. Pleşan, 26. Precup, 10. Voinea, 28 Dragu, 19. Opriţa
Rezerva: 22. Irimia, 30. Creţu Vişan, 17. Pătraşcu, 16. O. Gueye, 29. Sin, 24. Ganea, 21. Dragalina
ucv
Esti putin confuz, amice...Universitatea a jucat deja si a invins cu 2-0 pe Slatina.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de PocoLoco » 28 Sep 2013, 23:49

Dintre meciurile Stiintei pe care le-am vazut pana acum in acest sezon, cel de azi a fost cel mai bun dupa parerea mea, chiar si peste cel cu Petrolul. Marea problema ramane in continuare atacul. Baird si Ripoli n-au fost in stare sa castige niciun duel in careul advers, toate centrarile sau pasele catre ei fiind respinse de fundasii adversi.
Ciuca foarte sigur in aparare, Saceanu excelent la mijloc... Ei doi ar fi remarcatii mei pentru azi. Am mai remarcat conditia fizica a intregii echipe. Alergau in minutul 90, la 2-0 pentru noi, ca si cum ar fi fost inceputul meciului.

Foarte putini spectatori, maxim 500. Singurul plus din acest punct de vedere ar fi faptul ca grupul organizat de la PS (aprox.50 persoane) a incurajat absolut tot meciul echipa, singurele pauze, sa le zic asa, au fost momentele cand i-au injurat pe Mititelu si pe LOV. Bannere pe gard au fost de la Praetoria si Craiova 1948.

Una peste alta, meciul de miercuri plus meciul de azi imi dau incredere pentru viitor. Se vede o crestere de la meci la meci. Sper sa se rezolve si cu atacul..

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de AdrianR » 29 Sep 2013, 00:07

PocoLoco scrie:Una peste alta, meciul de miercuri plus meciul de azi imi dau incredere pentru viitor. Se vede o crestere de la meci la meci. Sper sa se rezolve si cu atacul..
poate se reuseste un imprumut al lui mihai costea din iarna, oricum la stana nu mai are nicio sansa
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Thunder99

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de Thunder99 » 29 Sep 2013, 00:22

AdrianR scrie:
PocoLoco scrie:Una peste alta, meciul de miercuri plus meciul de azi imi dau incredere pentru viitor. Se vede o crestere de la meci la meci. Sper sa se rezolve si cu atacul..
poate se reuseste un imprumut al lui mihai costea din iarna, oricum la stana nu mai are nicio sansa
Pai de ce ? Ce sa faca ala ? Lasa-l la oi ca sta exceptional de bine acolo, eu chiar il vreau titular la aia :laughing: Nu-ti ajung stoiagrof si baird ? Mai vrei unu pamant si flori de tei ?

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de anakin » 29 Sep 2013, 03:55

Cu victoria asta am urcat pe 3 în clasament, la egalitate cu Vâlcea și FC Olimpia. Bistrița e pe 1, la 2 puncte în fața noastră. Etapa viitoare avem cu Vâlcea, una dintre contracandidatele la promovare. Dacă batem, avem mari șanse să ne batem la locul 1. Avem forța să învingem, i-am bătut deja în Cupă, și cred că avem o echipă mai bună.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Sep 2013, 09:35

Il vad pe Napoli foarte ambitionat si cred ca va reusi promovarea.
Echipa incepe sa prinda forma, jucatori incep sa se lege intre ei. Eu mai vad 2 trasferuri la iarna pentru playoff si vom sarbatori promovarea

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de WhiteBlue Heart » 29 Sep 2013, 10:49

anakin scrie:Cu victoria asta am urcat pe 3 în clasament, la egalitate cu Vâlcea și FC Olimpia. Bistrița e pe 1, la 2 puncte în fața noastră. Etapa viitoare avem cu Vâlcea, una dintre contracandidatele la promovare. Dacă batem, avem mari șanse să ne batem la locul 1. Avem forța să învingem, i-am bătut deja în Cupă, și cred că avem o echipă mai bună.
etapa viitoare e la bihor
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de AdrianR » 29 Sep 2013, 13:08

Ceas oltenesc » Trupa lui Mititelu a mai bifat o victorie în liga secundă: 2-0 cu FC Olt
Imagine
Ciucă a onorat banderola pe care o poartă și a deschis scorul unei noi victorii

Echipa lui Mititelu a reuşit o victorie lejeră, completînd astfel un început de campionat cu două egaluri şi două victorii.
Cu tribunele aproape goale, maximum 300 de olteni fiind la meci, Nicolo Napoli căuta o nouă victorie, pentru a confirma forma bună pe care FC Universitatea o traversează.
Fără fani, parcă nici mingea nu a vrut să ofere spectacol pe gazon şi prima repriză s-a scurs generînd mai degrabă plictiseală decît ţipete de bucurie şi încurajări.
Parcă dezamăgiţi şi ei de prima parte, Ciucă şi compania au dat drumul la joc şi au atacat în valuri în mitanul secund, iar cei de la FC Olt s-au mulţumit să faulteze şi să fragmenteze jocul. Asta le-a fost fatal!
Marincău le-a "oferit" gazdelor o lovitură liberă de la marginea careului, iar căpitanul Ciucă a făcut 1-0! Posesie şi ocazii pentru amfitrioni. Au aşteptat o nouă greşeală, şi a venit: Anghelina l-a faultat pe Goge în careu, "centralul" a dictat penalty, iar Săceanu a făcut 2-0!
Cu a doua victorie bifată în acest start de sezon şi neînfrîntă în patru etape, trupa lui Mititelu începe să se "lege" şi să arate ca o pretendentă seriosă la promovare.

FC U Craiova - FC Olt 2-0
Au marcat: M. Ciucă (48), Săceanu (67-pen)
FC U Craiova: Hotoboc - Acka, Bălaşa, M. Ciucă - Mitici, Mîrzeanu, Săceanu, V. Gheorghe (Goge, 46), Cruceru (Frăsineanu, 46) - Ripoli (Bălan, 76), Baird. Antrenor: Nicolo Napoli
FC Olt: Mogoşanu - Anghelina (Căpăţînă, 73), Marincău, Gligor, Siminic - Quist, Ignea - Huţanu, Drăghici (Ivănică, 52), Bancu - N'Kongue (Agbleta, 65). Antrenor: Dan Oprescu
sursa:
gsp.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de romaad » 29 Sep 2013, 14:29

200 spectatori cu familia lui Ajica cu tot. Asta da audienta, demna de echipa copiilor copiilor...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de cortinadampezzo » 29 Sep 2013, 14:36

romaad scrie:200 spectatori cu familia lui Ajica cu tot. Asta da audienta, demna de echipa copiilor copiilor...
Potoleste-te cu exagerarile fiindca este posibil sa fie persoane acolo care au ani de deplasari mai multi decat au unii dintre noi de viata o:

iuli

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de iuli » 29 Sep 2013, 14:40

cortinadampezzo scrie:
romaad scrie:200 spectatori cu familia lui Ajica cu tot. Asta da audienta, demna de echipa copiilor copiilor...
Potoleste-te cu exagerarile fiindca este posibil sa fie persoane acolo care au ani de deplasari mai multi decat au unii dintre noi de viata o:
adica 200,dar buni sau cum? :)(

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 4] FC Universitatea Craiova - FC Olt Slatina

Mesaj de romaad » 29 Sep 2013, 14:48

cortinadampezzo scrie:
romaad scrie:200 spectatori cu familia lui Ajica cu tot. Asta da audienta, demna de echipa copiilor copiilor...
Potoleste-te cu exagerarile fiindca este posibil sa fie persoane acolo care au ani de deplasari mai multi decat au unii dintre noi de viata o:
In conditiile in care am aproape 40 ani si nu sunt craiovean (am stat totusi acolo 5 ani in perioada facultatii), dar intre 1985 si 1998 am fost pe stadion cam la 80% din meciurile Craiovei pe teren propriu si cam la 30% din cele in deplasare cred ca am dreptul sa comentez si poate chiar otara mai mult.

Închis