CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Moderator: grup_moderatori

Închis

Spargem gheata cu o victorie?

Poll ended at 05 Oct 2013, 22:26

Da
28
65%
Nu
15
35%
 
Total votes: 43

LiviuB

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de LiviuB » 05 Oct 2013, 17:10

sorin107 scrie:
romaad scrie:suntem bine plasati pentru play-off, toate punctele sunt facute cu echipe din primele 6 momentan.
si ne-ajuta si rezultatele indirecte de etapa asta. mai putin muresul, care a castigat la motru.
meci in care am vazut ca cei de la Motru au avun un eliminat in min 25...
depinde doar de noi, mai sunt foarte multe meciuri de jucat. daca ne schimbam jocul (si sigur o sa se schimbe cand vor reveni si Plesan si Izvoranu si vor fi integrat toti cei care au venit acuma) nu vom mai fi nevoiti sa ne uitam la alte rezultate.

Thunder99

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Thunder99 » 05 Oct 2013, 17:25

laylow scrie:Carja si Dragu sunt capete de linie.
Daca astia sunt capete de linie, de oprita ce sa mai zicem... Eu il declar detasat castigatorul postului vacant de "Alearga..."

*Comy, daca in meciul asta a fost Dragu mai bun ca in celelalte, cu groaza ma gandesc cum a jucat pana acum :o

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de iuli » 05 Oct 2013, 17:38

acum am ajuns de la meci,totusi destul de slabi.
am remarcat in sfarsit o idee de joc,Ferfelea e fotbalist si ne-a salvat azi.a fost excelent la mijloc si a finalizat ca unul care foloseste capul si in alt scop decat lovirea mingii.
Dragu si Oprita n-au ce cauta la sportul asta,nu inteleg ce-a patit Draghicevic de n-a fost nici macar in lot.a si mi-a mai placut din nou Adi Ionescu,l-a acoperit perfect pe tantalaul ala de Patrascu.altfel arati la mijloc cu Ganea si Ferfelea si in atac cu Curelea. daca batem si Uta reintra lucrurile in normal si cred ca-si vor da mai mult drumul l-a joc.

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Aditza » 05 Oct 2013, 17:57

iuli scrie:nu inteleg ce-a patit Draghicevic de n-a fost nici macar in lot.
Este accidentat

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Bobby » 05 Oct 2013, 18:06

de Aditza » 05 Oct 2013, 09:57

iuli scrie:
nu inteleg ce-a patit Draghicevic de n-a fost nici macar in lot.


Este accidentat
Ce se mai aude de Ciju si Velcovici ? Sint tot accidentati ?

JustME

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de JustME » 05 Oct 2013, 18:24

declaratii Ovidiu Stanga dupa meci:

[youtube][/youtube]

din pacate calitatea e foarte proasta, abea se intelege. oricum Ovidiu Stanga ramane un om realist si demonstreaza multa modestie. chiar si in interviul dat celor de la TVR dupa finalul meciului a recunoscut cu fair play ca azi am avut si noroc. daca satmarenii deschideau scorul in prima repriza la ocaziile alea nu se stie care era deznodamantul meciului.

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Aditza » 05 Oct 2013, 18:37

Bobby scrie:
de Aditza » 05 Oct 2013, 09:57

iuli scrie:
nu inteleg ce-a patit Draghicevic de n-a fost nici macar in lot.


Este accidentat
Ce se mai aude de Ciju si Velcovici ? Sint tot accidentati ?
Velcovici stiu ca da ...

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de cortinadampezzo » 05 Oct 2013, 18:48

Extrem de putina lume, poate cu UTA vom fi macar dublu ca numar...
3 puncte cu noroc nu se leaga deloc pasele si nu au benzina desi au facut 2 cantonamente

Eu sunt nemilos, chiar daca am aratat ceva mai bine in joc sa nu uitam ca si in amicalul cu Rapid am aratat ceva . Poate chiar mai bine ca azi ... valoare exista in echipa
Stanga nu are nicio scuza, are un lot cu care te poti bate in primele 10 din liga 1. Faptul ca arata ei acum ca niste batrani in baston este pentru ca o ard dubios, dar daca ii bagi in cantonament si ii pui la punct eu cred ca nu ai treaba cu lotul asta.
Brac, Caju, Stancu, Lubjinkiovici, Izvoranu, Plesan, Ferfelea, Curelea, Ganea, Oprita, Stoica sunt jucatori care au mii de meciuri si selectii in nationala, daca nu treci de echipe precum targoviste, resita, uta nu ai nicio scuza.
Nu cred ca mai trebuiesc adusi jucatori la iarna, sunt arhisuficienti cei de acum, sa nu mai zic ca sunt platiti cu mult peste jocul care il fac si pentru liga 2. Ar trebui sa rupa tot la banii care ii iau.

Trebuie pusi la punct serios daca vrem sa prindem playofful

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de sorin107 » 05 Oct 2013, 18:53

alextudi scrie:
romaad scrie:cred ca in materie de transferuri trebuie urgent sa ne orientam catre U21. Dragu pare depasit de evenimente, Voinea si Dragivecic nu cred ca mai au loc in momentul de fata in echipa decat eventual reprofilati pe benzi si Ganea...azi a jucat mai bine parca insa nu mi se pare genul de jucator pe care sa pui baza. Vatajelu ar fi aur curat.
Su bumba sau zsiga ar fi buni
.. poate adus ceva împrumut cu clauza de cumparare de la hagi.

da, mi-a placut zsiga ala azi. si bumba e bun.

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de sorin107 » 05 Oct 2013, 18:53

iuli scrie:acum am ajuns de la meci,totusi destul de slabi.
am remarcat in sfarsit o idee de joc,Ferfelea e fotbalist si ne-a salvat azi.a fost excelent la mijloc si a finalizat ca unul care foloseste capul si in alt scop decat lovirea mingii.
Dragu si Oprita n-au ce cauta la sportul asta,nu inteleg ce-a patit Draghicevic de n-a fost nici macar in lot.a si mi-a mai placut din nou Adi Ionescu,l-a acoperit perfect pe tantalaul ala de Patrascu.altfel arati la mijloc cu Ganea si Ferfelea si in atac cu Curelea. daca batem si Uta reintra lucrurile in normal si cred ca-si vor da mai mult drumul l-a joc.

dragu a fost peste oprita la meciul de azi. oprita a fost dezastru de cand a venit, noroc cu golul ala norocos de la mures.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Bobby » 05 Oct 2013, 19:07

de cortinadampezzo » 05 Oct 2013, 10:48

Stanga nu are nicio scuza, are un lot cu care te poti bate in primele 10 din liga 1. Faptul ca arata ei acum ca niste batrani in baston este pentru ca o ard dubios, dar daca ii bagi in cantonament si ii pui la punct eu cred ca nu ai treaba cu lotul asta.
Brac, Caju, Stancu, Lubjinkiovici, Izvoranu, Plesan, Ferfelea, Curelea, Ganea, Oprita, Stoica sunt jucatori care au mii de meciuri si selectii in nationala, daca nu treci de echipe precum targoviste, resita, uta nu ai nicio scuza.
Nu cred ca mai trebuiesc adusi jucatori la iarna, sunt arhisuficienti cei de acum, sa nu mai zic ca sunt platiti cu mult peste jocul care il fac si pentru liga 2. Ar trebui sa rupa tot la banii care ii iau.

Trebuie pusi la punct serios daca vrem sa prindem playofful
Nu prea sint de acord cu ceea ce ai spus...Stoica (Dorel ?) nu e in lotul CS. Ganea are 21 de ani si a jucat anul trecut la Tirgu Mures. Nu cred ca a debutat in Liga I. Ciju are probabil doar citeva zeci de meciuri in Liga I (pe la Bistrita si Tirgu Jiu). El e doar un bun jucator de liga a II -a. De la Tirgu Jiu a fost trimis imediat inapoi in liga a II-a, la Vilcea. Stancu are multe meciuri in liga I, dar in ultimii ani a esuat undeva prin liga a II-a. Oprita a fost OK in trecut - dar nu stiu daca mai poate ceva. Brac - e si el spre inceput de cariera ca portar. Habar nu am citi bani iau astia - despre Plesan se zice ca a semnat pentru o suma de 10 ori mai mica in comparatie cu ce cistiga in Rusia. Asta o insemna 20-30.000 pe an.

Avem in lot citiva jucatori buni de liga I - Izvoranu, Plesan, Ferfelea, Curelea, Ljubinkovici. Dar nu sint toti la capacitate fizica maxima. Cred ca mai avem nevoie de 3-4 jucatori de liga I ca sa ne batem la promovare.

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de iuli » 05 Oct 2013, 19:16

avem,indiscutabil as zice eu,cel mai bun lot din liga 2.in mod normal Stanga va promova la pas cu acest lot.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de DeuxEx » 05 Oct 2013, 20:23

Prin acest meci castigat mi se lua o piatra imensa de pe inima! Am spart gheata si am luat 3 puncte. Incet, incet, tensiunea incepe sa scada, iar odata cu asta cred ca echipa va incepe sa joace din ce in ce mai bine. Etapa viitoare vom fi privati de aportul lui Plesan, in cazul in care nu se castiga recursul pentru reducerea numarului de etape de suspendare (am vorbit cu Plesan, toti cei 3 jucatori care au luat [r] la Tg-Mures au facut recurs asupra sentintei de suspendare). In prima perioada de transferuri (apropo, stie cineva cand este?!) ar trebui adusi 2-3 jucatori de categoria U21, pentru completarea lotului. Avem nevoie disperata de un jucator de banda dreapta, care sa poata sa joace mijlocas sau fundas. Posibili jucatori care ar putea fi adusi, transferati sau imprumutati:
- Constantin Nica, fundas dreapta, nascut 18.03.1993, actualmente la echipa de tineret de la Atalanta
- Ioan Petresc, fundas/mijlocas dreapta, 27.04.1994, Corvinul Hunedoara
- Andrei Daruiala, fundas dreapta/central, 14.12.1992, liber de contract

Toti 3 sunt jucatori U21, au jucat sau joaca pentru Nationala U19/U21 a Romaniei, iar ultimii doi cred ca pot fi adusi destul de usor.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de DarkComy » 05 Oct 2013, 20:39

Ar trebui discutat cu Gica Popescu, chiar daca el a declarat ca a jucat cu leul pe piept si intr-un fel recunoaste echipa lui Mititelu ca adevarata Universitatea. Pana la urma, Badita si Popescu au fost colegi, sunt sigur ca se poate ajunge la o intelegere.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de DeuxEx » 05 Oct 2013, 20:41

Discuta pentru ce/cine cu Gica Popescu?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis