CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Moderator: grup_moderatori

Închis

Spargem gheata cu o victorie?

Poll ended at 05 Oct 2013, 22:26

Da
28
65%
Nu
15
35%
 
Total votes: 43

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de DarkComy » 05 Oct 2013, 20:45

DeuxEx scrie:Discuta pentru ce/cine cu Gica Popescu?
legat de juniori U21
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de romaad » 05 Oct 2013, 20:45

alextudi scrie:
romaad scrie:cred ca in materie de transferuri trebuie urgent sa ne orientam catre U21. Dragu pare depasit de evenimente, Voinea si Dragivecic nu cred ca mai au loc in momentul de fata in echipa decat eventual reprofilati pe benzi si Ganea...azi a jucat mai bine parca insa nu mi se pare genul de jucator pe care sa pui baza. Vatajelu ar fi aur curat.
Su bumba sau zsiga ar fi buni
.. poate adus ceva împrumut cu clauza de cumparare de la hagi.
`

Bumba mi se pare ca e imprumut de la AS Roma.Greu de adus, mai ales ca ASA vrea si ea sa promoveze

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de muttley » 05 Oct 2013, 21:06

cel mai bine e ca ala de U21 sa fie fundas central daca tu mai ai in echipa un alt fundas central cu experienta !! poate sa creasca langa el. Nu are multe de facut... trebuie putin talent ca dupa munca rezolva tot. Deci trebuie adus un fundas central U21....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Bobby » 05 Oct 2013, 22:25

de DarkComy » 05 Oct 2013, 12:39

Ar trebui discutat cu Gica Popescu, chiar daca el a declarat ca a jucat cu leul pe piept si intr-un fel recunoaste echipa lui Mititelu ca adevarata Universitatea. Pana la urma, Badita si Popescu au fost colegi, sunt sigur ca se poate ajunge la o intelegere.
In momentul in care Gica Popescu a ajuns la Craiova, deja stema se schimbase - cea cu leul s-a introdus prin 1983. Deci Gica Popescu are dreptate :-) Balaci a declarat ca a jucat cu cele doua steme pe tricou - ceea ce e iarasi adevarat.

Gica a recomandat unirea celor doua echipe din Craiova - nu a venit cu texte a la Ticleanu de clona si mai stiu eu ce. Pina la urma pozitia lui e precauta.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Bobby » 05 Oct 2013, 22:45

Off topic, dar impresionant :

http://www.gsp.ro/international/europa- ... 10267.html

In timp ce golanul de Mititelu si-a batut joc de ei cind a dorit, Pandurii ii respecta cum se cuvine ! Fara (alte) cuvinte.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de DarkComy » 05 Oct 2013, 22:45

Bobby scrie:
de DarkComy » 05 Oct 2013, 12:39

Ar trebui discutat cu Gica Popescu, chiar daca el a declarat ca a jucat cu leul pe piept si intr-un fel recunoaste echipa lui Mititelu ca adevarata Universitatea. Pana la urma, Badita si Popescu au fost colegi, sunt sigur ca se poate ajunge la o intelegere.
In momentul in care Gica Popescu a ajuns la Craiova, deja stema se schimbase - cea cu leul s-a introdus prin 1983. Deci Gica Popescu are dreptate :-) Balaci a declarat ca a jucat cu cele doua steme pe tricou - ceea ce e iarasi adevarat.

Gica a recomandat unirea celor doua echipe din Craiova - nu a venit cu texte a la Ticleanu de clona si mai stiu eu ce. Pina la urma pozitia lui e precauta.
Da, stiu ca stema s-a schimbat in 1983 si doar repetam ce a declarat (ma rog, m-am exprimat putin gresit). :-)

Oricum, eu zic ca ar merita abordat de catre CSUC
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de SLH » 05 Oct 2013, 23:36

s9k3k3 scrie:cel mai bine e ca ala de U21 sa fie fundas central daca tu mai ai in echipa un alt fundas central cu experienta !! poate sa creasca langa el. Nu are multe de facut... trebuie putin talent ca dupa munca rezolva tot. Deci trebuie adus un fundas central U21....
Ca sa fi un fundas central bun(in special in ligile inferioare) iti trebuie experienta, nu talent. Portar si fundas central sunt ultimele posturi pe care as incerca un tanar.

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Dtristan » 06 Oct 2013, 00:39

Una peste alta eu am sperante pentru viitor. In toate meciurile in care au reusit sa sparga gheata(outine cei drept) am vazut ca jocul s-a schimbat apoi si au jucat mai dezinvolt. Si astazi dupa gol a fost altceva. Concluzia e ca avem echipa de moral!
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

iuli

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de iuli » 06 Oct 2013, 01:13

Bobby scrie:
de DarkComy » 05 Oct 2013, 12:39

Ar trebui discutat cu Gica Popescu, chiar daca el a declarat ca a jucat cu leul pe piept si intr-un fel recunoaste echipa lui Mititelu ca adevarata Universitatea. Pana la urma, Badita si Popescu au fost colegi, sunt sigur ca se poate ajunge la o intelegere.
In momentul in care Gica Popescu a ajuns la Craiova, deja stema se schimbase - cea cu leul s-a introdus prin 1983. Deci Gica Popescu are dreptate :-) Balaci a declarat ca a jucat cu cele doua steme pe tricou - ceea ce e iarasi adevarat.

Gica a recomandat unirea celor doua echipe din Craiova - nu a venit cu texte a la Ticleanu de clona si mai stiu eu ce. Pina la urma pozitia lui e precauta.
daca popescu a jucat vreodata la FC UNIVERSITATEA CRAIOVA eu il cred,altfel nu.ipocrizie mare la acest om,are interes la un teren al ochelaristului si vine sa dea lectii.in 2004 de ce nu ne mai dadea lectii?
sa arate legitimatia lui de fotbalist sa vedem daca a fost vreo secunda legitimat la FC UNIVERSITATEA CRAIOVA.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Bobby » 06 Oct 2013, 04:55

Dragu si Ganea au fost titularii U21 cu Olimpia. Ganea a jucat binisor, in timp ce Dragu inca nu se regaseste.

Eu zic sa mai avem rabdare cu ei. Daca va aduceti aminte, si Dananae, de exemplu, facea multe gafe de incepator la inceputurile carierei sale. Dar in timp a crescut ca si joc.

Pe filmul asta se poate vedea un rezumat la un meci de pregatire al CS in vara asta. Ganea, numarul 14, arata excelente calitati de control al balonului. Iar Dragu, inainte de golul 2, arata disponibilitati interesante.

http://www.micapi.ro/articole/sport/cs- ... erbia.html

Link-ul de mai jos are o cronica de meci din primavara asta. Delta Tulcea a invins la Galati avind in componenta citiva jucatori care sint la noi acum : Cretu, Scarlat, Dragu, Caju. Articolul se intituleaza "Dragu - copilul minune pentru Delta Tulcea".

http://www.ziaruldetulcea.ro/dragu-copi ... ta-tulcea/

Dragu ar fi inscris un gol de senzatie, iar Cretu, desi fundas lateral, ar fi avut citeva ocazii mari de a marca.

Adaptarea la Craiova nu e usoara - presiune foarte mare, pretentii mari, echipa incropita vara asta. Multi dintre baietii din lot mai au nevoie de adaptare. Eu sint convins ca ei pot mai mult - vor fi si unii care vor claca.

JustME

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de JustME » 06 Oct 2013, 14:37

Ferfelea: „Important nu a fost golul pentru mine, ci victoria echipei“

Viorel Ferfelea, autorul golului de trei puncte al alb-albaştrilor, spune că nu contează cine marchează, ci importante sunt punctele acumulate de echipă.

Ferfelea a declarat: „Important nu a fost golul pentru mine, ci victoria pentru echipă. Aveam nevoie de acest lucru şi important e că l-am reuşit. Mă bucur că am fost aplaudat la ieşirea de pe teren, că oamenii au fost mulţumiţ de evoluţia mea. Eu unul aştept cât mai mulţi suporteri la stadion, cred că în timp vom reuşi multe lucruri frumoase împreună. Mi-aş dori din tot sufletul să reuşesc la Craiova a doua promovare din cariera mea. Cu Izvoranu şi Pleşan, jucători de mare valoare, se va schimba în bine faţa echipei“.

Curelea: „Sper ca de acum să prindem mai multă încredere în forţele proprii“

Atacantul Universităţii consideră că succesul cu Olimpia Satu Mare poate descătuşa echipa.
Costin Curelea a spus: „Ne bucurăm mult pentru victorie, sper ca de acum să prindem şi mai mult încredere în forţele proprii. Odată cu venirea noului staff să reuşim să ne punem pe picioare, să legăm victorii. Astăzi n-am jucat extraordinar, dar importantă este victoria. Noi nu am venit să ne jucăm, ci să jucăm. Ne dorim să dăm totul pentru această echipă, pentru că oraşul Craiova merită o echipă în liga întâi“.

Universitatea Craiova a câştigat cu 1-0 partida cu Olimpia Satu Mare, contând pentru etapa a cincea a campionatului.


sursa: csuc.ro
http://www.csuc.ro/ro/Curelea-Sper-ca-d ... e-proprii/

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de PoeUCV » 06 Oct 2013, 15:46

primul meci la care am reusit sa ajung, insotit de 2 prieteni si prima victorie, deci astept variante cum puteti sa strangeti bani sa-mi trimiteti sa ajung si la celelate meciuri, ca nu e chiar asa usor de la 350 km din timisoara :)-
nu pot sa-mi dau cu parerea despre cum a jucat echipa, pentru ca este mai greu sa vezi meciul de la peluza nord atunci cand canti incontinuu(tin sa felicit pe aceasta cale baietii din sezione si pentru noul cantec apld ), dar daca a fost victorie, inseamna ca e de bine :)(
am ajuns acasa rupt de obosit dupa 30 de ore pe trenuri(nu toti nasii de tren sunt de treaba si cate unii pur si simplu nu vor sa te ia fara bilet :-D ), dar ma bucur ca am fost prezent dupa atata timp pe stadion la un meci. sper sa urmeze cat mai multe de acum incolo, mai ales ca din timisoara sunt vreo cateva deplsari mai usoare, incepand cu motru si continuand cu oradea apoi

Thunder99

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Thunder99 » 06 Oct 2013, 16:43

PoeUCV scrie:primul meci la care am reusit sa ajung, insotit de 2 prieteni si prima victorie, deci astept variante cum puteti sa strangeti bani sa-mi trimiteti sa ajung si la celelate meciuri, ca nu e chiar asa usor de la 350 km din timisoara :)-
ce m-ai mai sunat... nu mai scapam de tine la telefon, eu aveam clienti si tu ma tineai de taina... shit [clap] :-x

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de PoeUCV » 06 Oct 2013, 16:54

Thunder99 scrie:
PoeUCV scrie:primul meci la care am reusit sa ajung, insotit de 2 prieteni si prima victorie, deci astept variante cum puteti sa strangeti bani sa-mi trimiteti sa ajung si la celelate meciuri, ca nu e chiar asa usor de la 350 km din timisoara :)-
ce m-ai mai sunat... nu mai scapam de tine la telefon, eu aveam clienti si tu ma tineai de taina... shit [clap] :-x
ia vezi daca ai un mesaj pe la 6:30 dimineata, ca aveai telefonul inchis si mi-a intrat mesageria vocala :-)

Thunder99

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Thunder99 » 06 Oct 2013, 16:55

vezi ca poate ai sunat pe altcineva... eu nu tin telefonu` inchis, nici pe silentios...

Închis