CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Moderator: grup_moderatori

Închis

Spargem gheata cu o victorie?

Poll ended at 05 Oct 2013, 22:26

Da
28
65%
Nu
15
35%
 
Total votes: 43

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de DarkComy » 05 Oct 2013, 15:11

O mare schimbare in jocul echipei fata de perioada Lincar, incercandu-se pase la nivelul ierbii si mai putine mingi bubuite pe varfuri. Ganea a facut un joc bunicel azi. Dragu chiar daca e petarda, consider ca a jucat mai bine azi decat a facut-o in celelalte partide de pana acum. Trebuie neaparat discutat cu fundasii centrali sa nu mai tina mingea pana in ultimul moment sau sa incerce driblinguri in calitate de ultimi aparatori, pentru ca fie sunt deposedati, fie pasele le sunt interceptate.
Suntem firavi in aparare. Dupa ce am marcat golul, OSM au apasat pedala de acceleratie si ne-au bagat cu curul in poarta iar jucatorii au tremurat la fiecare atac, minge aruncata in careu.

Cat puii mei mai sta accidentat sau cat se mai recupereaza Caju ala? E accidentat la mana din cantonament sau ceva de genul dar eu cred ca termin recuperarea la mana inaintea lui.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de sorin107 » 05 Oct 2013, 15:12

s9k3k3 scrie:Apropo... noi avem rezerve pentru Carja si Stancu? Cred ca ar face bine putina concurenta !
il avem pe velcovici pe stanga. nu stiu ce joaca cretu ala, dar cred ca fundas dreapta.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de romaad » 05 Oct 2013, 15:13

cred ca in materie de transferuri trebuie urgent sa ne orientam catre U21. Dragu pare depasit de evenimente, Voinea si Dragivecic nu cred ca mai au loc in momentul de fata in echipa decat eventual reprofilati pe benzi si Ganea...azi a jucat mai bine parca insa nu mi se pare genul de jucator pe care sa pui baza. Vatajelu ar fi aur curat.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de muttley » 05 Oct 2013, 15:16

@comy

nu e bine sa se forteze recuperarea.... lasa-l sa stea cat este nevoie. Fotbalul e un sport de contact.... oricand se poate accidenta la mana. De ce sa riscam sa-l fortam sa intre cu 2-3 saptamani mai repede ?? poate se loveste si il pierdem iar 2-3 luni.

Jucatori avem ... cu Plesan si Izvoranu suntem acoperiti poate un fundas dreapta si unul central. In rest cred ca stam destul de bine. Sa fim seriosi... nivelul este scazut ! nu exista jucatori de mare valoare in liga a 2-a. Azi Ferfelea a facut diferenta doar din valoare si experienta... pana atunci a jucat destul de modest. E nevoie de timp si de antrenor.... momentan e Stanga care trebuie sa profite.

Daca totusi e sa aducem pe cineva... trebuie un jucator tanar de la U21... Dragu e avion.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de laylow » 05 Oct 2013, 15:22

Sin a jucat bine azi, a schimbat jocul dupa gol, a tinut echipa in terenul lor. Stanga a facut o schimbare de mentalitate in primul rand, ceea ce se va vedea si de acum inainte.

Una peste alta, avem nevoie de fundas si mijlocas dreapta, Carja si Dragu sunt capete de linie.

Portarul are un joc bun de picior.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de jianu_max » 05 Oct 2013, 15:24

de accord ca ne trebuie junior..dar cred ca exageram un pic vorbind de valoarea individuala a jucatorilor.....cu linia noastra de fund nu ar trebui sa avem emotii, toti au meciuri multe in liga 1..cred ca antrenor ne trebuia...nu stiu inca daca nu cumva inca ne mai trebuie...:)....sper ca ovidiu sa faca treaba, e de al nostrum, azi s au miscat mai bine deja...ce ii lipseste lui acum , ca antrenor, este un ovidiu stanga in teren, in 2005 l a avut....imi pare f rau de suspendarea lui izvoranu, ar fi fost bun, sper sa se reduca...urmeaza un meci usor la prima vedere, sper sa nu ne impiedicam...sa batem uta, apoi sa batem si ma motru ar fi extraordinar..si nu e greu deloc
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de jianu_max » 05 Oct 2013, 15:25

laylow scrie:Sin a jucat bine azi, a schimbat jocul dupa gol, a tinut echipa in terenul lor. Stanga a facut o schimbare de mentalitate in primul rand, ceea ce se va vedea si de acum inainte.

Una peste alta, avem nevoie de fundas si mijlocas dreapta, Carja si Dragu sunt capete de linie.

Portarul are un joc bun de picior.
mie carja mi se pare foarte bun......mijlocas dreapta cu care sa colaboreze, sa se acopere reciproc, da, avem nevoie, intradavar
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

rhadookoo
suporter
suporter
Mesaje: 706
Membru din: 29 Oct 2008, 23:46

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de rhadookoo » 05 Oct 2013, 15:37

carja si mie mi se pare bun, urca bine, dar cand il ai pe dragu pe banda nu poti face mare lucur

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de romaad » 05 Oct 2013, 15:40

suntem bine plasati pentru play-off, toate punctele sunt facute cu echipe din primele 6 momentan.

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de sorin107 » 05 Oct 2013, 15:41

romaad scrie:suntem bine plasati pentru play-off, toate punctele sunt facute cu echipe din primele 6 momentan.
si ne-ajuta si rezultatele indirecte de etapa asta. mai putin muresul, care a castigat la motru.

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de sorin107 » 05 Oct 2013, 15:45

laylow scrie:Sin a jucat bine azi, a schimbat jocul dupa gol, a tinut echipa in terenul lor. Stanga a facut o schimbare de mentalitate in primul rand, ceea ce se va vedea si de acum inainte.

Una peste alta, avem nevoie de fundas si mijlocas dreapta, Carja si Dragu sunt capete de linie.

Portarul are un joc bun de picior.

brac a aparat bine, ne-a salvat in 2 situatii clare de-ale lor.

Masive

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Masive » 05 Oct 2013, 15:50

Un video cu golul pe undeva?

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de muttley » 05 Oct 2013, 15:52

sorin107 scrie:
laylow scrie:Sin a jucat bine azi, a schimbat jocul dupa gol, a tinut echipa in terenul lor. Stanga a facut o schimbare de mentalitate in primul rand, ceea ce se va vedea si de acum inainte.

Una peste alta, avem nevoie de fundas si mijlocas dreapta, Carja si Dragu sunt capete de linie.

Portarul are un joc bun de picior.

brac a aparat bine, ne-a salvat in 2 situatii clare de-ale lor.
una provocata chiar de el :-)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti


Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare

Mesaj de Aditza » 05 Oct 2013, 17:01

Sambata viitoare sa speram ca vine mai multa lume sa incurajam echipa ! Respect sezione !

Închis