[Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Care va fi deznodământul meciului?

Poll ended at 06 Oct 2013, 21:55

Victorie FC Bihor
9
41%
Egal
3
14%
Victorie FC Universitatea
10
45%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
bitzahip
junior
junior
Mesaje: 21
Membru din: 09 Aug 2013, 09:52

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de bitzahip » 05 Oct 2013, 16:02

s9k3k3 scrie:
bitzahip scrie:nu stiu ce-i cu polemica asta, nu vreau sa o alimentez...argumentele pentru Csu sunt puternice , dar pur si simplu nu pot sa tin cu ea!!
Daca un copil iti este rapit , nu adopti altul si pretinzi ca celalalt nu exista, indiferent de circumstante!
cand ti-a fost rapit copilul?
Nu va suparati, dvs sunteti ultras??

Masive

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 05 Oct 2013, 16:06

bitzahip scrie: ca echipa se numeste UNIVERSITATEA ,
Nu prea, daca te uiti mai atent la srl-urile care au controlat echipa ani la rand

Avatar utilizator
bitzahip
junior
junior
Mesaje: 21
Membru din: 09 Aug 2013, 09:52

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de bitzahip » 05 Oct 2013, 16:14

Bai , terminati cu prostiile, ultrasi, nonultrasi, idioti, inteligenti, srluri etc,---subiecte false...important e ca orasul sa aiba o echipa.Nu vedeti ca cele doua echipe nu au nicio sansa atata vreme cat se combat una pe cealalta. Tot promovati dezbinarea, lupta fratricida. 2 ani n-am avut nici liga a 3 a, acum sunt 2 in liga a 2 a. Pana si forumu asta e dezbinat, schimbati drek si imnul ca actualul promoveaza alte idei...cu totul alte idei. Fotbalul e o afacere si noi facem rating cu prostiile noastre, pentru ca hai sa fim seriosi, fotbalul craiovean e varza in prezent.A ramas o stare de spirit care dispare incet , incet.
Si la bine si la rau....asta e

Masive

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 05 Oct 2013, 16:20

bitzahip scrie: important e ca orasul sa aiba o echipa
Si la bine si la rau....asta e
Pai are o echipa, CS UNIVERSITATEA CRAIOVA. Multe din fostele glorii isi desfasoare activitatea la clubul respectiv, iar altele il sustin moral. Deci nu inteleg de ce te agiti atat.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Oct 2013, 16:23

bitzahip scrie:Bai , terminati cu prostiile, ultrasi, nonultrasi, idioti, inteligenti, srluri etc,---subiecte false...important e ca orasul sa aiba o echipa.Nu vedeti ca cele doua echipe nu au nicio sansa atata vreme cat se combat una pe cealalta. Tot promovati dezbinarea, lupta fratricida. 2 ani n-am avut nici liga a 3 a, acum sunt 2 in liga a 2 a. Pana si forumu asta e dezbinat, schimbati drek si imnul ca actualul promoveaza alte idei...cu totul alte idei. Fotbalul e o afacere si noi facem rating cu prostiile noastre, pentru ca hai sa fim seriosi, fotbalul craiovean e varza in prezent.A ramas o stare de spirit care dispare incet , incet.
Si la bine si la rau....asta e
din pacate nu dispareti si voi... astia "adevarti". Tu poti sa combini ce vrei tu ... Craiova are echipa ! tocmai a castigat azi sau tu erai ocupat pe la niu iorc?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
bitzahip
junior
junior
Mesaje: 21
Membru din: 09 Aug 2013, 09:52

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de bitzahip » 05 Oct 2013, 16:39

s9k3k3 scrie:
bitzahip scrie:Bai , terminati cu prostiile, ultrasi, nonultrasi, idioti, inteligenti, srluri etc,---subiecte false...important e ca orasul sa aiba o echipa.Nu vedeti ca cele doua echipe nu au nicio sansa atata vreme cat se combat una pe cealalta. Tot promovati dezbinarea, lupta fratricida. 2 ani n-am avut nici liga a 3 a, acum sunt 2 in liga a 2 a. Pana si forumu asta e dezbinat, schimbati drek si imnul ca actualul promoveaza alte idei...cu totul alte idei. Fotbalul e o afacere si noi facem rating cu prostiile noastre, pentru ca hai sa fim seriosi, fotbalul craiovean e varza in prezent.A ramas o stare de spirit care dispare incet , incet.
Si la bine si la rau....asta e
din pacate nu dispareti si voi... astia "adevarti". Tu poti sa combini ce vrei tu ... Craiova are echipa ! tocmai a castigat azi sau tu erai ocupat pe la niu iorc?
am vazut meciul la tv! tu ai fost pe stadion?

Avatar utilizator
bitzahip
junior
junior
Mesaje: 21
Membru din: 09 Aug 2013, 09:52

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de bitzahip » 05 Oct 2013, 16:48

Masive scrie:
bitzahip scrie: important e ca orasul sa aiba o echipa
Si la bine si la rau....asta e
Pai are o echipa, CS UNIVERSITATEA CRAIOVA. Multe din fostele glorii isi desfasoare activitatea la clubul respectiv, iar altele il sustin moral. Deci nu inteleg de ce te agiti atat.
Da , asa e ...are o echipa!
Am inteles... e pe modelul Cioaba---echipa orasului si echipa regiunii, poate apar si alea de cartier!!!
Oricum nu pot sa zic ca nu m-am bucurat pt victoria CSU.Felicitari!!

iuli

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 05 Oct 2013, 17:28

bah baieti,daca vreunul dintre voi reusiti sa demonstrati ca mititelu detine UNIVERSITATEA CRAIOVA ,nu aiureli gen fcu craiova sau univstiinta sau fc mititelu si ce dracu mai detine el,eu promit sa fiu pe stadion la fiecare meci al echipei copiilor si sa-i ridic osanale ochelaristului non-stop!
daca nu reusiti vreau de la voi decat sa incetati sa va considerati adevarati si dispareti de pe acest forum cum a procedat liderul vostru de trib che guevara.

Thunder99

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder99 » 05 Oct 2013, 17:36

iuli scrie:dispareti de pe acest forum cum a procedat liderul vostru de trib che guevara.
Ba te rog eu sa nu-l mai pomenesti p-asta ca ne trezim iar cu el p-aci...

iuli

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 05 Oct 2013, 17:39

Thunder99 scrie:
iuli scrie:dispareti de pe acest forum cum a procedat liderul vostru de trib che guevara.
Ba te rog eu sa nu-l mai pomenesti p-asta ca ne trezim iar cu el p-aci...
n-are cum,Doryn vegheaza.. :)(

Thunder99

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder99 » 05 Oct 2013, 17:40

Da-l doamne iarta-ma ca zombie mai dus ca ala n-am vazut in viata mea...

iuli

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 05 Oct 2013, 17:48

Thunder99 scrie:Da-l doamne iarta-ma ca zombie mai dus ca ala n-am vazut in viata mea...
omul se desfasoara pe facebook nu mai are timp de site-ul asta,si-a descoperit vocatia e mare lider de pusti cu cosuri pe fata ce nu stiu nici macar sa scrie romaneste dar ameninta pe oricine.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 05 Oct 2013, 18:03

O prima repriza foarte slaba a noastra, mai slaba chiar decat meciul de la Satu Mare. A doua repriza acceptabila, pe final am avut 3 ocazii destul de mari si puteam chiar sa castigam, daca aveam atacant. Ripoli misca ceva fata de Baird sau Stoianof, dar ii mai trebuie cateva meciuri ca sa se sincronizeze cu colegii.
Ciuca si Saceanu, cei care mi s-au parut motoarele echipei in etapele trecute, au facut destul de multe greseli. Ciuca chiar i-a pus pe oradeni pe un contraatac destul de periculos, pierzand mingea la centrul terenului.
De remarcat, din nou, conditia fizica a echipei, acesta fiind si unul dintre motivele pentru care am controlat meciul in repriza secunda, cand bihorenilor probabil li s-au mai terminat bateriile.

In privinta celor doua momente controversate, la penaltyul nostru nu am vazut foarte bine faza pentru ca s-a petrecut in cealalta parte a terenului, dar probabil a fost fault pentru ca oradenii n-au protestat deloc. La solicitarea de penalty a bihorenilor, mie mi s-a parut hent si cred ca se impunea 11m. Singura scuza pe care i-o gasesc arbitrului ar fi ca era pozitionat foarte prost, in spatele celor doi jucatori care se luptau pentru minge si nu cred ca avea cum sa vada.

Oricum, una peste alta, consider ca a fost un rezultat echitabil.

In sectorul nostru au fost 60 de suporteri.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 05 Oct 2013, 18:05

PocoLoco scrie:O prima repriza foarte slaba a noastra, mai slaba chiar decat meciul de la Satu Mare. A doua repriza acceptabila, pe final am avut 3 ocazii destul de mari si puteam chiar sa castigam, daca aveam atacant. Ripoli misca ceva fata de Baird sau Stoianof, dar ii mai trebuie cateva meciuri ca sa se sincronizeze cu colegii.
Ciuca si Saceanu, cei care mi s-au parut motoarele echipei in etapele trecute, au facut destul de multe greseli. Ciuca chiar i-a pus pe oradeni pe un contraatac destul de periculos, pierzand mingea la centrul terenului.
De remarcat, din nou, conditia fizica a echipei, acesta fiind si unul dintre motivele pentru care am controlat meciul in repriza secunda, cand bihorenilor probabil li s-au mai terminat bateriile.

In privinta celor doua momente controversate, la penaltyul nostru nu am vazut foarte bine faza pentru ca s-a petrecut in cealalta parte a terenului, dar probabil a fost fault pentru ca oradenii n-au protestat deloc. La solicitarea de penalty a bihorenilor, mie mi s-a parut hent si cred ca se impunea 11m. Singura scuza pe care i-o gasesc arbitrului ar fi ca era pozitionat foarte prost, in spatele celor doi jucatori care se luptau pentru minge si nu cred ca avea cum sa vada.

Oricum, una peste alta, consider ca a fost un rezultat echitabil.

In sectorul nostru au fost 60 de suporteri.
Pai tusierul am inteles ca a semnalizat hentul, asa cu nu pot intelege ce scuza poate avea arbitrul de centru!

JustME

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 05 Oct 2013, 18:07

declaratie booveana inaintea acestui meci:
"O să vedeți de ce arbitraje o să avem parte la FC Bihor. Ne-am depărtat prea mult de CS U Craiova, nu ne vor lăsa să jucăm." [/size]

sursa: stiridesport.ro
http://www.stiridesport.ro/competitii/l ... radea.html
ajica.. acelasi fin cunoscator al fenomenului iarasi a avut dreptate. cum le stie el pe toate acest prodigios vacar din booveni. intuitie de otel. Sorin Cartu l-a descris perfect: capul cat damigeana, mintea cat dopul!

Închis