[Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Care va fi deznodământul meciului?

Poll ended at 06 Oct 2013, 21:55

Victorie FC Bihor
9
41%
Egal
3
14%
Victorie FC Universitatea
10
45%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
AdrianR
fanatic
fanatic
Mesaje: 5093
Membru din: 24 Mar 2004, 17:10

[Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de AdrianR » 03 Oct 2013, 21:55

Imagine vs Imagine
[center]FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova[/center][/color]
[center]Sâmbătă 5 Octombrie 2013 - ora 11
Stadion "Iuliu Bodola"[/center][/b]


OFICIALII LUI FC BIHOR ANALIZEAZĂ STILUL DE JOC AL FC U
Atuul jucătorilor lui Mititelu: sunt arţăgoşi!
Bihorenii nu au rupt gura târgului în primele patru etape (1 victorie şi 1 egal pe teren propriu, 2 înfrângeri, ambele în deplasare), clasându-se în acest moment pe locul 7 în clasament. Par a fi trupă dificilă când joacă pe teren propriu, dar singura lor victorie a fost obţinută cu greu, la un gol diferenţă, împotriva ultimei clasate, UTA. De asemenea, egalul a fost obţinut tot pe teren propriu, împotriva penultimei clasate, CS Mioveni. Prin urmare, jucătorii lui Napoli au şanse să plece de la Oradea cu ceva puncte, mai ales dacă vor sta iarăşi ţepeni în ghete, ca în primele trei etape. În prima repriză a ultimului meci de campionat, contra echipei FC Olt, au fost cam moi.
În aceste condiţii, oficialii lui FC Bihor (foto „Arena bihoreană“, conferinţă de presă din 21 iunie) nu promit nimic propriilor suporteri decât că vor încerca să obţină cele trei puncte.
► Preşedintele clubului bihorean, ŞERBAN MORCAN: „Dorim să câştigăm meciul, dar vedem după meci cu ce ne alegem“
► Antrenorul GHEORGHE GHIŢ: „Trebuie să ne materializăm avantajul terenului propriu“
O radiografie interesantă a jocului oltenilor o face însă căpitanul ardelenilor. Din punctul nostru de vedere, acest jucător a sintetizat cel mai bine secretul rezultatelor de până acum ale trupei lui Mititelu.
► „Va fi un meci destul de dificil, având în vedere că ultimele rezultate ale noastre nu au fost cele așteptate. Noi sperăm să facem un joc bun și să luăm toate cele trei puncte. În ultimele jocuri s-a văzut o creștere în organizarea jocului nostru. Oltenii probabil (…) speră să ducă la bun sfârșit acest campionat. Din ce am văzut, am înțeles că sunt foarte arțăgoși și probabil unitatea grupului e atuul lor. Cred, astfel, că va fi un meci destul de greu“, a declarat în presa locală căpitanul orădenilor, jucătorul Florin Lazăr.
FC Bihor este din acest sezon susţinută financiar de Consiliul Local Oradea şi de Consiliul Judeţean Bihor. După retragerea finanţatorului privat (grupul de firme Liberty), bugetul echipei este de aproximativ 40 % din cel asigurat în sezonul 2012-2013.
sursa:
micapi.ro
Allez les bleus!
"Întâi te vor înjura. Pe urmă vor râde de tine. Apoi, te vor declara nebun. După aceea vor încerca să te compromită. Într-un târziu, vor face tot posibilul să te lichideze. Dacă scapi cu viaţă din toate acestea, vei fi un om mare." - Mahatma Gandhi

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 03 Oct 2013, 22:48

Artagosi dar morti de foame...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 04 Oct 2013, 03:52

Nu prea vad cum ar putea sa piarda acest meci cei de la FCU. Singura problema pe care o vad in acest moment este deplasare. Insa o sa plece cu o zi inainte... deci avand in vedere nivelul la care sunt cei de la Oradea.... nu cred ca au cum sa piarda.

Am votat victorie pt FCU.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de anakin » 04 Oct 2013, 05:50

Jucătorii au avut destul timp de refacere, deplasarea nu ar trebui să fie o problemă. În concluzie, hai cu încă trei puncte! o:
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Thunder99

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder99 » 04 Oct 2013, 14:02

s9k3k3 scrie:Nu prea vad cum ar putea sa piarda acest meci cei de la FCU.
Beleaua nu e c-o sa piarda, e ca nu prea are cine s-o bage-n ate :-D

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Zapada » 04 Oct 2013, 18:08

sigur nu pierdem

sanse sa batem 75% si restul la egal
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 04 Oct 2013, 20:36

Cred ca subestimam echipa bihorenilor
Sper sa batem dar ma astept la o surpriza din partea lor, cu echipele astea trebuie sa ai mereu grija

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9734
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 04 Oct 2013, 23:08

daca rezolvam atacul, avem sanse. sau nebazam pe aparare si mijloc sa inscrie.cred ca e victorie
Am zis!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 05 Oct 2013, 00:35

Cum mah, nu are FC U atacanti? Pai e ditamai atacantul pe manca, Ajica jr. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Oct 2013, 09:35

hai ma ce dracu... astia de la Oradea sunt avion. daca ne strangem aici pe forum 11 + 3 tot nu pierdem cu ei. Cred ca ii si batem.

FCU are o echipa buna cu ceva jucatori interesanti si un antrenor exceptional... pacat de patron ca ii strica. Nu cred ca o sa fie probleme ... sincer vad un scor destul de mare gen 1-3 / 0-3 / 1-4. Oricum se dau macar 3 goluri.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 05 Oct 2013, 10:27

s9k3k3 scrie:hai ma ce dracu... astia de la Oradea sunt avion. daca ne strangem aici pe forum 11 + 3 tot nu pierdem cu ei. Cred ca ii si batem.

FCU are o echipa buna cu ceva jucatori interesanti si un antrenor exceptional... pacat de patron ca ii strica. Nu cred ca o sa fie probleme ... sincer vad un scor destul de mare gen 1-3 / 0-3 / 1-4. Oricum se dau macar 3 goluri.

hai ba ce drq, tu bei de dimineata sau ai jucat la pariuri? :D

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 05 Oct 2013, 10:33

s9k3k3 scrie:hai ma ce dracu... astia de la Oradea sunt avion. daca ne strangem aici pe forum 11 + 3 tot nu pierdem cu ei. Cred ca ii si batem.

FCU are o echipa buna cu ceva jucatori interesanti si un antrenor exceptional... pacat de patron ca ii strica. Nu cred ca o sa fie probleme ... sincer vad un scor destul de mare gen 1-3 / 0-3 / 1-4. Oricum se dau macar 3 goluri.
Ma, eu te banui de fapt ca tu tii cu Mititelu!. prea esti pozitiv la pronosticuri. Eu zic ca gresiti, Bihorul are echipa buna, am inteles ca au si ei probleme financiare, insa nu cred sa aiba echipa rea din moment ce nu au pierdut nici un jucator fata de sezonul trecut cand au terminat destul de in fata plus ca au fuzionat cu Luceafarul si au prins si de acolo cativa jucatori interesanti. Eu personal prevad prima infrangere a lui Napoli, cel mult un egal.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9734
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 05 Oct 2013, 11:08

FC U Craiova: Hotoboc – Mitici, Ciucă, Acka, Bușu – Săceanu, Mîrzeanu, Goge, Cruceru – Ripoli, Baird
Am zis!!

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de laylow » 05 Oct 2013, 11:09

Iar dadura gol din penalty...

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9734
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 05 Oct 2013, 11:14

►Min 1 0-1 Mintaş faultează Goge în careu. Săceanu deschide scorul din penalty cu un şut în dreapta lui Smaralda
gool!!!!frf-ul e cu noi!!!
Am zis!!

Închis