[Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Care va fi deznodământul meciului?

Poll ended at 06 Oct 2013, 21:55

Victorie FC Bihor
9
41%
Egal
3
14%
Victorie FC Universitatea
10
45%
 
Total votes: 22

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de OVI2806 » 05 Oct 2013, 18:16

Pai vad ca au efect mesajele lui, arbitrii ii dau un plus in fiecare meci in timp ce pe csuc daca nu o executa o arbitreaza cel mult aproape corect.

JustME

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 05 Oct 2013, 18:18

@OVI2806

da, tactica asta de a poza mereu in victima nu e una rea. e doar scarboasa.

p.s. a nu se intelege ca in toata treaba asta jucatorii sau antrenorii FCUC au vreo vina sau ca bat vreun apropo la ei pt ca nu e cazul. discutia il vizeaza doar pe nostradamus din booveni si pionul sau marcelus (zis vrajitoru').

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 05 Oct 2013, 18:25

romaad scrie:
PocoLoco scrie:O prima repriza foarte slaba a noastra, mai slaba chiar decat meciul de la Satu Mare. A doua repriza acceptabila, pe final am avut 3 ocazii destul de mari si puteam chiar sa castigam, daca aveam atacant. Ripoli misca ceva fata de Baird sau Stoianof, dar ii mai trebuie cateva meciuri ca sa se sincronizeze cu colegii.
Ciuca si Saceanu, cei care mi s-au parut motoarele echipei in etapele trecute, au facut destul de multe greseli. Ciuca chiar i-a pus pe oradeni pe un contraatac destul de periculos, pierzand mingea la centrul terenului.
De remarcat, din nou, conditia fizica a echipei, acesta fiind si unul dintre motivele pentru care am controlat meciul in repriza secunda, cand bihorenilor probabil li s-au mai terminat bateriile.

In privinta celor doua momente controversate, la penaltyul nostru nu am vazut foarte bine faza pentru ca s-a petrecut in cealalta parte a terenului, dar probabil a fost fault pentru ca oradenii n-au protestat deloc. La solicitarea de penalty a bihorenilor, mie mi s-a parut hent si cred ca se impunea 11m. Singura scuza pe care i-o gasesc arbitrului ar fi ca era pozitionat foarte prost, in spatele celor doi jucatori care se luptau pentru minge si nu cred ca avea cum sa vada.

Oricum, una peste alta, consider ca a fost un rezultat echitabil.

In sectorul nostru au fost 60 de suporteri.
Pai tusierul am inteles ca a semnalizat hentul, asa cu nu pot intelege ce scuza poate avea arbitrul de centru!
N-am observat tusierul sa fi ridicat fanionul. Oricum arbitrul asistent era la vreo 40 de metri distanta faza petrecandu-se pe partea de teren opusa lui, eu la vreo 20, iar centralul la vreo 5 metri in spatele lui Acka si a atcantului oradean, deci, teoretic, el ar fi trebuit sa vada cel mai bine.
Totusi, impresia generala lasata de arbitru (exceptand aceasta faza unde parerea mea este ca a gresit), a fost ca a acordat acei 5% pentru gazde, fluierand fiecare contact care parea egal in favoarea oradenilor. Si au fost multe...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 05 Oct 2013, 21:28

bitzahip scrie:
Masive scrie:
bitzahip scrie: important e ca orasul sa aiba o echipa
Si la bine si la rau....asta e
Pai are o echipa, CS UNIVERSITATEA CRAIOVA. Multe din fostele glorii isi desfasoare activitatea la clubul respectiv, iar altele il sustin moral. Deci nu inteleg de ce te agiti atat.
Da , asa e ...are o echipa!
Am inteles... e pe modelul Cioaba---echipa orasului si echipa regiunii, poate apar si alea de cartier!!!
Oricum nu pot sa zic ca nu m-am bucurat pt victoria CSU.Felicitari!!
BA , n-ai inteles nimica ! Si nici nu o sa intelegi pentru ca nu poti. (asta ca sa stabilim de pe ce pozitii dialogam pe aici).
Tu sau mai bine zis voi nu o sa intelegeti niciodata ce se intampla ! din simplul motiv ca sunteti in turma... si va lasati condusi de cel din fata voastra !.

Te rog sa nu-mi dai reply. (nu vreau sa mai pierd timpul cu tine).

@Just.

Ce dracu de asteptari sa avem de la el? replica lu' Cartu e de oscar (si nu glumesc) nu cred ca cineva poate sa fie mai bine descris in cateva cuvinte.

Sincer sa fiu... cred ca oboseala si-a spus cuvantul. Daca vedeti si pe Live text pe la jumatatea meciului echipa nu prea a mai contat.. pana pe final cand au revenit (din dorinta si determinare). Daca era o deplasare mai scurta altfel era situatia. Daca ne uitam ... o sa observam ca si la meciul cu OSM au suferit ! tot din cauza drumului. Cred ca aici e o parte din cheia promovarii. Sunt deplasari lungi care pot afecta echipa..... azi cei de la OSM au avut momente cand au cazut si ei. Asta e si principalul motiv pt care noi (CSUC) trebuie sa profitam de meciurile de acasa.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue Heart » 05 Oct 2013, 22:18

hai ma ca nici Cs n-a venit cu vreo proba concreta sa-i dea KO ochelaristului.eu ii inteleg pe cei care nu se pot dezice de echipa,e confuzia mare momentan.mie unul imi surade proiectul Cs dar nici nu pot sa ma bucur sau sa doresc raul unei echipe care joaca totusi cu stema si in culorile pe care le iubesc si cu atat mai putin sa jignesc vreun suporter cu care cantam impreuna.mi-am tocat prea multi nervi,timp si bani in toti anii astia ca sa sterg tot cu buretele si sa nu mai intereseze fcu.sper sa se rezolve situatia asta cat mai repede,sa scapam de mititel odata pt totdeauna insa pana atunci nu mai fiti asa virulenti macar aici pe forum,lasati oamenii sa sustina pe cine vor.hai Csu!hai Fcu!Hai Craiova orice-ar fi!
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 05 Oct 2013, 22:47

WhiteBlue Heart scrie:hai ma ca nici Cs n-a venit cu vreo proba concreta sa-i dea KO ochelaristului.eu ii inteleg pe cei care nu se pot dezice de echipa,e confuzia mare momentan.mie unul imi surade proiectul Cs dar nici nu pot sa ma bucur sau sa doresc raul unei echipe care joaca totusi cu stema si in culorile pe care le iubesc si cu atat mai putin sa jignesc vreun suporter cu care cantam impreuna.mi-am tocat prea multi nervi,timp si bani in toti anii astia ca sa sterg tot cu buretele si sa nu mai intereseze fcu.sper sa se rezolve situatia asta cat mai repede,sa scapam de mititel odata pt totdeauna insa pana atunci nu mai fiti asa virulenti macar aici pe forum,lasati oamenii sa sustina pe cine vor.hai Csu!hai Fcu!Hai Craiova orice-ar fi!
apld o:
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
bitzahip
junior
junior
Mesaje: 21
Membru din: 09 Aug 2013, 09:52

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de bitzahip » 06 Oct 2013, 12:10

Da, niciodata nu o sa pot sa inteleg cum un forum are 90% sustinatori ai CS-ului, iar pe stadion...nimic! Echipa e virtuala ca si suporterii ei!
Nu te mai obosi sa ma injuri, nu ti-am dat reply si oricum o sa-mi sterg contul de-aici, so....urmeaza-ti setea! Keep it real!!!
Eu vorbesc prin prisma lucrurilor concrete nu a supozitiilor privind tactica lui mititelu de manipulare a maselor .Deja l-ati transformat pe chelios in doctor in sociologie!!!

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 06 Oct 2013, 12:17

bitzahip scrie:Da, niciodata nu o sa pot sa inteleg cum un forum are 90% sustinatori ai CS-ului, iar pe stadion...nimic! Echipa e virtuala ca si suporterii ei!
Nu te mai obosi sa ma injuri, nu ti-am dat reply si oricum o sa-mi sterg contul de-aici, so....urmeaza-ti setea! Keep it real!!!
pentru ca "tradatorii" de pe forum-ul asta
nu sunt spargatorii de moace pe langa blondu la perinita
mai suntem si de prin alte parti
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
bitzahip
junior
junior
Mesaje: 21
Membru din: 09 Aug 2013, 09:52

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de bitzahip » 06 Oct 2013, 12:30

hanky panky scrie:
bitzahip scrie:Da, niciodata nu o sa pot sa inteleg cum un forum are 90% sustinatori ai CS-ului, iar pe stadion...nimic! Echipa e virtuala ca si suporterii ei!
Nu te mai obosi sa ma injuri, nu ti-am dat reply si oricum o sa-mi sterg contul de-aici, so....urmeaza-ti setea! Keep it real!!!
pentru ca "tradatorii" de pe forum-ul asta
nu sunt spargatorii de moace pe langa blondu la perinita
mai suntem si de prin alte parti
Nu am zis ca sustinatorii CSU sunt tradatori, la fel cum cei ai FCU nu sunt toti acolitii lui mititelu sau ai lui blondu...asta e ideea .

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9734
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 5] FC Bihor Oradea - FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 07 Oct 2013, 21:26

este un punct in deplasare bun si care va conta, probabil in clasamentul din play-off
Am zis!!

Închis