Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte se intoarce Universitatea Craiova de la Motru ?

Poll ended at 19 Oct 2013, 15:56

3
25
71%
1
2
6%
0
8
23%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 19 Oct 2013, 19:45

alextudi scrie:Nu e el prea atent de fel :lol:
Tu vorbesti ma ? :laughing:
Singurul impediment a fost soarele care ma batea fix in ochi, nu neatentia. O prima repriza in care pot spune ca am scapat destul de ieftin, Minerul a avut 2 ocazii imense parate de Brac, aflat in forma buna... iar! Mi s-a parut a fi penalty la o cadere a lui Plesan in prima repriza daca nu ma insel, poate imi pot confirma SLH sau alextudi. Repriza a doua mai bunicica, ne-am creat ocazii si pana la urma am marcat prin Ljubinkovic. Ultimele 10 minute au fost cu emotii daca pot spune asa, au stat calare pe noi da' fara sa isi creeze faze importante. Un rezultat zic eu meritat...
Per ansamblu, o deplasare reusita, am fost cam 60 in sectorul oaspetilor, in ultimele 5 minute chiar 61 (dupa ce a iesit de pe teren, Plesan a venit la noi in peluza). :-)
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Oct 2013, 19:58

Bobby scrie:Dintre baietii care au fost la meci, sa ne spuneti si noua cum a jucat echipa : poate o scurta caracterizare post cu post :-)
Salutare! Din pacate, nu am vazut cam 30% din meci, fiind ocupat sa ma cert cu motrenii din jurul meu, fideli cititori ai editie.ro. Terenul foarte greu a pus probleme serioase jucatorilor tehnici din echipa noastra, dar si unuia din jucatorii motrenilor de la care se asteptau la mai multe (un anume "Yaki" cu "un stang ucigator in 30 de metri"). Accidentarea lui Patrascu a venit pe fondul jocului foarte agresiv al motrenilor, joc la care ma asteptam - dat fiind bunele relatii intretinute intre factorii de conducere ai acestei echipe si Ajica. Dupa cum am aflat in timpul meciului, in banda dreapta a evoluat Valentin Hanu, fiul primarului din Motru, Dorin Hanu. Pe scurt, motrenii au jucat in 10 oameni :lol: Un Ajica jr. ajuns peste noapte in echipa motrenilor. Plesan s-a zbatut mult, fapt pentru care a terminat repede benzina. La fel si Curelea, care s-a batut constant cu cei 2-3 jucatori aflati permanent in preajma lui. Remarc parada lui Brac in primele minute cand a scos o minge foarte grea - puteam sa incepem meciul de la 1-0 pentru gazde. De remarcat l-as remarca si pe fundasul dreapta, Visan Cretu, care a avut cateva incursiuni bune pe banda dreapta. Dragalina mi s-a parut bine conectat la meci, iar Ganea a facut cam ce a vrut cu fundasul dreapta al motrenilor. Ganea mi se pare cel mai bun U21 care il avem in echipa!
Spectatorii , cam 400 la numar, au fost divizati, cam 40% fiind fanii Craiovei. Vreo 2-3 mai virulenti si-au luat amenzi de 150 lei pentru injurii la adresa echipei oaspete. Cei 60-70 de suporteri veniti in peluza (Sezione, Utopia, etc) au cantat in continuu pe durata celor 90 de minute, fara a intra in clinciuri cu suporterii (destul de agresivi si beti unii) ai echipei gazda. Intre noi, fie vorba, am fost pagubit si eu de o pereche de palme de un motrean mai tare in gura si bine baut, care a sustinut ca vrea sa faca cunostinta cu mama, dupa golul lui Ljubinkovic. M-am ales cu un dusman pentru urmatoarele 20 de minute ale meciului, dar si cu cativa zeci de fani printre spectatorii de la meci.
Va astept cu intrebari...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Oct 2013, 20:05

Vreo 2-3 mai virulenti si-au luat amenzi de 150 lei pentru injurii la adresa echipei oaspete

Sa intelegem ca ai facut uz de functie?

Avatar utilizator
wb_lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 1226
Membru din: 28 Iul 2007, 17:25

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de wb_lion » 19 Oct 2013, 20:11

Pe langa ce a zis copacel, as mai adauga ca terenul a fost aproape impracticabil. Fotbal cam putin, iar Plesan parca tocmai iesise din mina cand a venit in peluza :)( De laudat Brac, a avut 2 interventii foarte bune in prima repriza si evident, suporterii apld

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Oct 2013, 20:13

romaad scrie:Vreo 2-3 mai virulenti si-au luat amenzi de 150 lei pentru injurii la adresa echipei oaspete

Sa intelegem ca ai facut uz de functie?
N-am facut niciun uz! Jandarmii ce au asigurat paza erau de la Craiova si Motru, nu ii stiam. Dar care s-a manifestat violent, si-a luat-o :)) :)) :))
Andrici a asistat la meci, in tribuna oficiala...
A fost penalty clar in min 28-29. Suporterii din jurul meu si-au pus mainile in cap in asteptarea verdictului arbitrului si au rasuflat usurati cand nu a luat aceasta decizie.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Casual
senior
senior
Mesaje: 327
Membru din: 22 Sep 2005, 12:36

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Casual » 19 Oct 2013, 20:15

Viață grea la Motru. Pentru gazde, mai ales. Victime ale ”rentabilizării” gândite magistral de Complexul Energetic Oltenia, fotbaliștii Minerului au fost dați afară din tradiționalele vile de cantonament și puși să locuiască în niște cămăruțe din spatele tribunei oficiale. Apoi le-au fost tăiate și mesele la cantină și se pregătesc să rămână și fără apă caldă și curent la stadion, luna viitoare. Per total, bugetul lunar al clubului gorjean s-a redus la 50.000 de lei, în condițiile în care aproximativ jumătate din bani se duc pe baremurile arbitrilor și deplasări.

Dar asta nu înseamnă că motrenii au așteptat meciul de acasă cu Universitatea ca mielul la tăiat. Cel mult ca porcii la tăiat, dacă e să ne luăm după mocirla de divizie județeană pe care s-a disputat partida de sâmbătă. Cum fotbalul a fost aproape imposibil, s-a trecut direct la trântă și bubuială.

(citiți cronica de meci în revista Maxima care apare miercuri. Costă 2 lei și va fi distribuită cu bilet gratuit la meciul CS Universitatea - FC Olt)


https://www.facebook.com/craiovamaximasport

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Oct 2013, 20:23

Intre noi, fie vorba, am fost pagubit si eu de o pereche de palme de un motrean mai tare in gura si bine baut, care a sustinut ca vrea sa faca cunostinta cu mama, dupa golul lui Ljubinkovic.

Poate ne suspenda astia terenul din cauza ta :eek:

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 19 Oct 2013, 20:28

Eram intre suporterii lui Motru! Poate le suspenda alora terenul :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 19 Oct 2013, 20:47

wb_lion scrie:Pe langa ce a zis copacel, as mai adauga ca terenul a fost aproape impracticabil. Fotbal cam putin, iar Plesan parca tocmai iesise din mina cand a venit in peluza :)( De laudat Brac, a avut 2 interventii foarte bune in prima repriza si evident, suporterii apld
Deci tu esti cel care a fost cu noi azi pe drum. :)(
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 19 Oct 2013, 22:50

nu stiu de ce, dar cred ca multi dintre noi il vedem la meciuri pe mihai leonard rotaru si credem ca este andrici..
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Oct 2013, 22:57

stie cineva cum arata Andrici... ca eu nu!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 19 Oct 2013, 23:09

romaad scrie:stie cineva cum arata Andrici... ca eu nu!
uite-l aici... si da , cred ca il confundati cu Rotaru.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 19 Oct 2013, 23:14

Pe Rotaru l-am vazut la toate meciurile, pe Andrici mult mai rar
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 19 Oct 2013, 23:15

Pai cel mai potent e Rotaru .. la bataie mare cu Brailoiu. Sincer nu am gasit declaratii de avere actualizate. Dar aman2 au cam 25-30 milioane.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
LUTU
suporter
suporter
Mesaje: 988
Membru din: 16 Sep 2003, 18:48

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de LUTU » 19 Oct 2013, 23:20

s9k3k3 scrie:
romaad scrie:stie cineva cum arata Andrici... ca eu nu!
uite-l aici... si da , cred ca il confundati cu Rotaru.
El din cate stiu e Beze, pe Andrici nu-l stiu prea multi... da, cel care apare la meciuri mai des pe langa Badea este Rotaru
Tot respectul pentru oamenii astia! apld
ROMANI PRIN NASTERE,
OLTENI PRIN GRATIE DIVINA!

Închis