Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte se intoarce Universitatea Craiova de la Motru ?

Poll ended at 19 Oct 2013, 15:56

3
25
71%
1
2
6%
0
8
23%
 
Total votes: 35

iuli

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 19 Oct 2013, 14:25

Dtristan scrie:
iuli scrie:uta va juca in play-off,nu va mai grabiti.abia la jumatatea returului se pot face calcule pt ca e o serie echilibrata.


Merge un pariu?
nu prea imi plac pariurile,dar daca nu merge uta in play off dau o sticla de vin. o:

DoRyN

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 19 Oct 2013, 14:31

Vad tot mai multe idei de pariuri. Suntem deschisi in a sustine aceste idei, mai ales ca personal am pierdut cel putin un pariu facut pe forum, onorat cu martori (era vorba de o cutie cu sticle de vin). Daca vreti, provocati partenerul de pariu in sectiune Discutii generale si vom crea apoi o sectiune speciala pe forum pentru pariuri directe. Intentionam sa garantam plata sau onorarea unor astfel de pariuri, desigur cu ajutorul vostru.

sorin107

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 19 Oct 2013, 15:08

foarte bun rezultat pe un teren greu, de lupta. sa speram ca patrascu nu s-a accidentat grav, si-asa stam rau la nivelul fundasilor centrali.

am mai spus-o, n-ar trebui sa ne mai bata nimeni pana la final. dpmdv, avem cel mai bun lot din liga 2, fara nicio indoiala.

felicitari lui stanga si echipei!

JustME

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Oct 2013, 15:13

daca l-am avea si pe Izvoranu ar fi excelent. cu el acolo apararea ar fi mult mai sigura, dar asta e trebuie sa ne descurcam cum putem momentan.

intrebare pentru cei care au fost la meci: este Gorovei o varianta buna pentru prima echipa?

sorin107

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 19 Oct 2013, 15:22

JustME scrie:daca l-am avea si pe Izvoranu ar fi excelent. cu el acolo apararea ar fi mult mai sigura, dar asta e trebuie sa ne descurcam cum putem momentan.

intrebare pentru cei care au fost la meci: este Gorovei o varianta buna pentru prima echipa?

si inca o intrebare - a jucat extrema dreapta, in locul lui dragu? din ce-am citit despre el, la iasi juca atacant.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Oct 2013, 17:26

de Dtristan » 19 Oct 2013, 13:02

As adauga si aparitia lui Gorovei, la debut pt Craiova. Daca nu ma insel este under 21 si Stanga l-a folosit des in meciurile de pregatire. E foarte bine pentru ca aveam impresia ca Dragu joaca numai din cauza varstei.
Un plus ar fi ca jucam si castigam fara artizanul ultimelor victorii, Viorel Ferfelea care din cate am inteles a fost racit.
Gorovei are 19 ani (n. 1994) si vine de la Iasi. E jucator de atac. Baiatul asta are ceva probleme cu nervii - a batut un adversar anul trecut dupa un meci de juniori - a fost scandal mare la Iasi :

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... l-10154873

Gorovei a fost adus de Codoban. In vara - a fost pe site-ul CSUC ca facind parte din echipa. Dupa citeva etape, a disparut de pe site - am crezut ca a fost dat afara.

PoeUCV
fanatic
fanatic
Mesaje: 1543
Membru din: 29 Noi 2006, 12:18

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de PoeUCV » 19 Oct 2013, 17:26

JustME scrie:daca l-am avea si pe Izvoranu ar fi excelent. cu el acolo apararea ar fi mult mai sigura, dar asta e trebuie sa ne descurcam cum putem momentan.

intrebare pentru cei care au fost la meci: este Gorovei o varianta buna pentru prima echipa?
nu prea se poate vedea meciul din peluza mai ales cand se canta incontinuu, dar ce pot sa-ti spun este ca plesan e o varianta buna pentru galerie :-D incearca probabil sa fie iertat pentru "eu de mic tin cu ..." :)-

sorin107

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 19 Oct 2013, 17:33

din ce-am inteles, plesan a jucat bine, doar c-a terminat rpd benzina. se vede ca nu a facut pregatirea in vara. oricum, am vazut o poza si era capitan de echipa. ehe...;)

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Oct 2013, 17:36

Pina la urma etapa asta a confirmat ca seria Vest e tare - poate una dintre cele mai tari serii de Liga a 2-a din ultimii ani. Se pare ca fiecare meci se joaca - citeva suprize mari in aceasta etapa.

Accidentarile si suspendarile confirma ca sanse la promovare vor avea echipele cu un lot numeros, cu rezerve de valoare.

Unii adevarati urlau acum o saptamina ca ce mare isprava a fost victoria cu UTA, ultima clasata. Uite ca UTA a batut liderul.

sorin107

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 19 Oct 2013, 17:45

Bobby scrie:Pina la urma etapa asta a confirmat ca seria Vest e tare - poate una dintre cele mai tari serii de Liga a 2-a din ultimii ani. Se pare ca fiecare meci se joaca - citeva suprize mari in aceasta etapa.

Accidentarile si suspendarile confirma ca sanse la promovare vor avea echipele cu un lot numeros, cu rezerve de valoare.

Unii adevarati urlau acum o saptamina ca ce mare isprava a fost victoria cu UTA, ultima clasata. Uite ca UTA a batut liderul.
da, UTA a jucat bine cu noi, fara indoiala. dar noi nu mai avem voie sa pierdem niciun meci pana la final, avem un lot bun si acum si mai multa incredere. greu se marcheaza mai mult de 1-2 goluri pe meci in seria asta, toate meciurile sunt echilibrate.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Oct 2013, 17:55

se pare ca e groasa cu ferfelea. Conform micapi.ro e internat in spital si va lipsi si de la meciul viitor

JustME

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 19 Oct 2013, 18:08

deci pana la urma la Gorovei problemele sunt de comportament ceea ce nu e rau pt ca e inca tanar deci se pot remedia si cred ca Ovidiu e omul potrivit pentru treaba asta. avem nevoie de o alternativa acolo la Dragu. n-am nimic cu baiatul dar cred ca putina concurenta nu i-ar strica.

@Poe

de paun nu comentez :)(

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 19 Oct 2013, 18:45

Dintre baietii care au fost la meci, sa ne spuneti si noua cum a jucat echipa : poate o scurta caracterizare post cu post :-)

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 19 Oct 2013, 18:59

Bobby scrie:Dintre baietii care au fost la meci, sa ne spuneti si noua cum a jucat echipa : poate o scurta caracterizare post cu post :-)
Sa asteptam pana posteaza copaceljr. sau wb_lion (ca pe ei i-am zarit in pozele cu galeria)
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 19 Oct 2013, 19:06

alextudi scrie:
DarkComy scrie:
Bobby scrie:Dintre baietii care au fost la meci, sa ne spuneti si noua cum a jucat echipa : poate o scurta caracterizare post cu post :-)
Sa asteptam pana posteaza copaceljr. sau wb_lion (ca pe ei i-am zarit in pozele cu galeria)
Nu va povesteste copacel sigur , ca n-a vazut nici el mare lucru :-D
Pai de ce mestere? ca a avut loc in primul rand din ce am vazut :)(
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Închis