Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cu cate puncte se intoarce Universitatea Craiova de la Motru ?

Poll ended at 19 Oct 2013, 15:56

3
25
71%
1
2
6%
0
8
23%
 
Total votes: 35

JustME

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Oct 2013, 16:10

meci greu si extrem de important. e al 3-lea meci la rand in care suntem practic obligati sa castigam. chiar nu ne permitem sa risipim puncte. partea buna e ca revin paun si Dragalina, era bun si Izvoranu in aparare din pacate mai are de asteptat. sper ca Ovidiu sa reuseasca a 3-a victorie consecutiva si sa aduca nitica liniste la echipa.

nu ma astept la cadouri gen autogol in prelunguri ( :)- ) ci la un meci greu de care pe care pt ca nici minerii nu-si mai permit sa piarda puncte (mai ales acasa).

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de virus alb-albastru » 14 Oct 2013, 16:22

numai meseriasii aranjeaza o victorie cu 1-0, din autogol, in prelungiri :)-

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 14 Oct 2013, 16:32

virus alb-albastru scrie:numai meseriasii aranjeaza o victorie cu 1-0, din autogol, in prelungiri :)-
Cei cu experienta in acest domeniu :)-
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Oct 2013, 16:34

virus alb-albastru scrie:numai meseriasii aranjeaza o victorie cu 1-0, din autogol, in prelungiri :)-
stai pisi ca n-a zis nimeni ca victoria a fost aranjata, vorbeam doar de cadouri. of, of.. mai, mai ce repede te aprinsasi :)-

virus alb-albastru
membru
membru
Mesaje: 242
Membru din: 05 Apr 2004, 02:20

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de virus alb-albastru » 14 Oct 2013, 16:38

lasa, ca stim si noi cum e cu "cititul printre randuri", mai ales ca ai folosit si "fluiericiul" ala.. :)-

JustME

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Oct 2013, 16:40

hahahaha, pai vad ca e la moda sa se vorbeasca de respect dupa care sa se bage joarda printre gard asa ca bagai si eu un fluierici acolo ca doar nu e foc :)(

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 14 Oct 2013, 16:50

Asta e un bun exemplu. 2 mesaje pe topicul CSUC, apoi il vezi la FCUC zicand: 'eu nu scriu niciodata de cealalata echipa. vreau respect'

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 14 Oct 2013, 16:55

meci dificil, e primul meci in care o sa joace si plesan si ferfelea, e foarte important pentru viitor cum o sa ajunga sa se inteleaga cei doi, daca reusesc sa fie complementari mi-e greu sa cred ca mai pierdem vreun joc, in schimb daca se calca pe picioare o sa fie cam nasol

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 14 Oct 2013, 17:02

Cred ca Plesan ar trebui sa joace mai defensiv in spatele lui Ferfelea, poate chiar DM. Foarte greu de gasit un 4-3-3 cu Plesan si Ferfelea in echipa, in conditiile in care trebuie sa faci loc si la 2 U21. As merge pe un 4-4-2 cu mijlocasi in romb (1 DM , 2 CM si 1 AM). Brac - Velcovici??, Lubjincovic, Scarlat, Stancu - Ionescu - Plesan, Ganea - Ferfelea - Curelea Voinea (Dragu). Sincer nu stiu cine va juca pe fundas lateral in lipsa lui Carja, acolo suntem descoperiti rau. Nici nu stiu daca Velcovici e apt. O solutie ar putea fi Parvu pe dreapta, nu mai retin exact dar parca la Valcea a jucat si fundas lateral

ozzy

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 14 Oct 2013, 17:06

SLH scrie:in schimb daca se calca pe picioare o sa fie cam nasol
O să fie cam nasol pentru Păunel, să ne părăsească atât de rapid :)(

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Oct 2013, 18:10

Paunel poate juca si mijlocas defensiv, cum spuneam si pe alte topicuri, dar asta il va scoate din schema pe Andrian ionescu. Ramane de vazut ce formula tactica va adopta Ovidiu Stanga. Cred ca in dreapta va aparea Stancu, iar in stanga va juca Velcovici, daca este apt dpdv fizic. Am pierdut sirul evenimentelor - ce a patit Carja? Totodata, in atac cred ca ar trebui incercat Sin si nu Dragu. Baiatul poate are potential, dar pana acum nu a evoluat multumitor. Poate va fi chemat si Ousmane Gueye de la echipa a doua, vad ca acolo inscrie destul de frecvent!

Cred ca echipa va arata asa (4-3-2-1): Brac - Stancu, Lubjinkovic, Scarlat(Pătraşcu), Velcovici - Plesan, Ionescu, Ferfelea - Ganea, Curelea, Sin (Dragu). Curelea va juca varf impins, iar cei doi U21 vor juca mijlocasi ofensivi laterali.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Oct 2013, 18:26

Sin nu e considerat U21pt ca e nascut in 1991 deci are deja 22 de ani. personal as juca 4-2-3-1:

Brac - Stancu, Lubjinkovic, Scarlat, Velcovici(?) - Plesan, Ionescu - Ganea, Ferfelea, Dragu - Curelea.

imi pare rau pt Sin pentru ca a jucat bine chiar foarte bine in unele momente in meciurile cu Oli si Uta dar din pacate regula asta U21 nu ii permite sa intre in locul lui Dragu sau Ganea.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 14 Oct 2013, 18:27

Code: Selectaţi tot

de DeuxEx » 14 Oct 2013, 10:10

Paunel poate juca si mijlocas defensiv, cum spuneam si pe alte topicuri, dar asta il va scoate din schema pe Andrian ionescu. Ramane de vazut ce formula tactica va adopta Ovidiu Stanga. Cred ca in dreapta va aparea Stancu, iar in stanga va juca Velcovici, daca este apt dpdv fizic. Am pierdut sirul evenimentelor - ce a patit Carja? Totodata, in atac cred ca ar trebui incercat Sin si nu Dragu. Baiatul poate are potential, dar pana acum nu a evoluat multumitor. Poate va fi chemat si Ousmane Gueye de la echipa a doua, vad ca acolo inscrie destul de frecvent!

Cred ca echipa va arata asa (4-3-2-1): Brac - Stancu, Lubjinkovic, Scarlat(Pătraşcu), Velcovici - Plesan, Ionescu, Ferfelea - Ganea, Curelea, Sin (Dragu). Curelea va juca varf impins, iar cei doi U21 vor juca mijlocasi ofensivi laterali.
Sin nu e U21 - are 22 de ani. Probabil ca Dragu si Ganea vor fi cei doi U21 titulari, cu Voinea gata sa le ia locul. Sin pare un jucator bun - din pacate e posibil sa sara din schema. Nu cred ca Velcovici e gata de joc - simbata a stat in tribuna.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 14 Oct 2013, 18:36

Corect, Sin nu e U21. Atunci va intra Dragu. Visan Cretu vad ca apare pe transfermarket ca fiind fundas dreapta. Totusi, ce a patit Carja? Cumul de cartonsase sau probleme medicale?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: Minerul Motru - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 14 Oct 2013, 18:37

sta o tura din cauza cartonaselor galbene, nu cred ca are probleme medicale.

Închis