[Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat obtinem?

1. 3 puncte
12
48%
2. Egal
5
20%
3. Infrangere
8
32%
 
Total votes: 25

DoRyN

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 19 Oct 2013, 11:13

PocoLoco scrie:Va fi livestream si aici:
http://www.ghidsportiv.ro/live/

direct, unde se vede mult mai bine e aici:

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 19 Oct 2013, 11:24

Din ce vad pana acum... cred ca FCU a dat pe contraatac golul. MIoveni are posesia .
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 19 Oct 2013, 11:33

Doamne , Doamne ! PROST E BIRD ALA. Primeste galben pt simulare si 30 sec mai tarziu isi loveste adversarul si e eliminat.

Ba ce *****.....


edit: sincer sa fiu era de ROSU direct... ala are nasu' spart.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

LiviuB

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 19 Oct 2013, 11:53

s9k3k3 scrie:Doamne , Doamne ! PROST E BIRD ALA. Primeste galben pt simulare si 30 sec mai tarziu isi loveste adversarul si e eliminat.

Ba ce *****.....


edit: sincer sa fiu era de ROSU direct... ala are nasu' spart.
eu nu te inteleg de ce nu ii lasi in pace? acum ii numesti booveni, acum iti pare rau ca a luat ala rosu. lasa-i pe oameni in pace

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 19 Oct 2013, 12:01

Argesenii mi se par foarte slabi si cred ca doar daca o comite vreunu de la noi vor fi in stare sa marcheze, chiar daca au superioritate.
Noi nu stiu cat vom mai conta in atac, tinand cont ca Stoianof si Ripoli sunt indisponibili pentru acest meci si singura solutie va ramane Balan, pana la sfarsitul meciului. Eventual vreun contraatac sau din vreo faza fixa sa mai reusim ceva.
Sper sa nu-l mai lase pe Vasile Gheorghe sa execute loviturile libere, pentru ca pana acum pe toate le arunca aiurea in bratele portarului alora.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 19 Oct 2013, 12:30

Nu se mai poate intampla nimic... Mioveni e prea slaba. Oricum va aparati bine... e bun negru ala din aparare. Cred ca ar putea ajunge departe, chiar imi place mult de el cum joaca.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 19 Oct 2013, 12:33

s9k3k3 scrie:Nu se mai poate intampla nimic... Mioveni e prea slaba. Oricum va aparati bine... e bun negru ala din aparare. Cred ca ar putea ajunge departe, chiar imi place mult de el cum joaca.
ba da ii lasi in pace pe oameni? chiar nu te poti abtine?

Avatar utilizator
soare
membru
membru
Mesaje: 283
Membru din: 27 Iul 2006, 17:23

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de soare » 19 Oct 2013, 12:53

un meci pierdut din prostia lu baird,niciodata nu ne batea mioveni 11 la 11

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 19 Oct 2013, 12:58

Chiar nu inteleg tactica adoptata in repriza a doua, am mai vazut echipe care au jucat in inferioritate numerica, dar chiar sa stai in halu' asta cu curu' in poarta, si sa nu depasesti centrul terenului...
Probabil aceste puncte pierdute nu vor conta in play-off, dar ca sa ajungi acolo trebuie sa castigi astfel de meciuri...

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 19 Oct 2013, 13:01

Bird ala e fenomenal..... asta e. 3 castigate in 94... 3 pierdute in 94. Mult succes cu Bistrita, se pot recupera aceste puncte.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Dtristan
fanatic
fanatic
Mesaje: 1155
Membru din: 26 Apr 2006, 22:01

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Dtristan » 19 Oct 2013, 13:02

PocoLoco scrie:Chiar nu inteleg tactica adoptata in repriza a doua, am mai vazut echipe care au jucat in inferioritate numerica, dar chiar sa stai in halu' asta cu curu' in poarta, si sa nu depasesti centrul terenului...
Probabil aceste puncte pierdute nu vor conta in play-off, dar ca sa ajungi acolo trebuie sa castigi astfel de meciuri...

De ce zici ca nu vor conta in play off?
Unii au cantitate altii au calitate! Cantitatea se cumpara, calitatea se castiga!

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 19 Oct 2013, 13:03

Pentru ca Mioveniul este o echipa foarte slaba si mai mult ca sigur nu va merge in play-off. Iar acolo se pastreaza doar punctele facute la meciurile directe intre cele 6.
Last edited by PocoLoco on 19 Oct 2013, 13:06, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 19 Oct 2013, 13:04

s9k3k3 scrie:Bird ala e fenomenal..... asta e. 3 castigate in 94... 3 pierdute in 94. Mult succes cu Bistrita, se pot recupera aceste puncte.
Eject!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 19 Oct 2013, 13:06

PocoLoco scrie:Pentru ca Mioveniul este o echipa foarte slaba si mai mult ca sigur nu vor merge in play-off. Iar acolo se pastreaza doar punctele facute la meciurile directe intre cele 6.
Am mai auzit asta.... chiar e adevarat? Pare ciudat sa nu se pastreze punctele facute acum si in play-off. De ex in Russia se pastreaza aceste puncte. In belgia (poate gresesc) toate echipele incep de la 0 pcte play-off-ul.

Sincer ... nu cred ca e corect asa ceva. Ori se pastreaza ori se joaca de la 0. (insa nu stiu nimic oficial , nu am citit regulamentul competitiei pt acest sezon)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Oct 2013, 13:47

am fost la meci: cateva concluzii si constatari:

1. Mioveni e foarte slaba, FC U si mai slaba. Chiar nu imi explic cum de au obtinut rezultatele de pana acum. Baird ala oricum nu conta, deci nu e scuza ca joci in 10. Culmea e ca au luat astia 2 goluri la singurele faze la care aia de la Mioveni au calcat in careul lu' Hotoboc.
2. Cel mai slab meci din liga 2 pe care -am vazut sezonul asta. Cred ca sunt meciuri dn judetean mai putin plictisitoare ca asta
3. Aproximativ 150-200 "adevarati" la meci. Nu au incurajat decat vreo 2-3 minute echipa in rest au avut treaba cu Stelemeaua si Dinamu. Nici macar lu Ajica nu i-au dat la mumu decat de vreo 2 ori si palid de tot
4. Echipamentul albastru Adidas al lui FC U e superb. Pacat ca nu e purtat de cine trebuie.
5. A fost o faza dubioasa in careul Mioveniului la 1-1 la care FC U au cerut penalty. Eram destul de aproape de faza personal nu mi s-a parut ca ar fi fost.
6. Cu Baird si Stoianof suspendati, Ripoli accidentat, Ajica jr are sanse mari sa joace titular etapa viitoare daca Napoli nu schimba sistemul de joc

Închis