[Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat obtinem?

1. 3 puncte
12
48%
2. Egal
5
20%
3. Infrangere
8
32%
 
Total votes: 25

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 19 Oct 2013, 15:25

romaad scrie:am fost la meci: cateva concluzii si constatari:

1. Mioveni e foarte slaba, FC U si mai slaba. Chiar nu imi explic cum de au obtinut rezultatele de pana acum. Baird ala oricum nu conta, deci nu e scuza ca joci in 10. Culmea e ca au luat astia 2 goluri la singurele faze la care aia de la Mioveni au calcat in careul lu' Hotoboc.
2. Cel mai slab meci din liga 2 pe care -am vazut sezonul asta. Cred ca sunt meciuri dn judetean mai putin plictisitoare ca asta
3. Aproximativ 150-200 "adevarati" la meci. Nu au incurajat decat vreo 2-3 minute echipa in rest au avut treaba cu Stelemeaua si Dinamu. Nici macar lu Ajica nu i-au dat la mumu decat de vreo 2 ori si palid de tot
4. Echipamentul albastru Adidas al lui FC U e superb. Pacat ca nu e purtat de cine trebuie.
5. A fost o faza dubioasa in careul Mioveniului la 1-1 la care FC U au cerut penalty. Eram destul de aproape de faza personal nu mi s-a parut ca ar fi fost.
6. Cu Baird si Stoianof suspendati, Ripoli accidentat, Ajica jr are sanse mari sa joace titular etapa viitoare daca Napoli nu schimba sistemul de joc
serios ai fost la meci???????
pai cine a vazut ultimul meci, de la Rosiori, au zis ca asta a fost parfum, ca au pasat...ca una..ca alta...
au fost cam 200 de suporteri al meci, s-a cintat in prima repriza tot timpul, bineinteles, alternindu-se injuraturile cu incurajarile. in reoriza a doua s-a cintat mai putin, si s-a injurat la fel de putin. lu miti i s-a dat la mumu cam oo data la 3 mumu lu Olguta. :)(
zici ca erai aproape la faza din a doua repriza??? oi fi fost portarul :)(
si acum sa imi spun parerea: nu avem rezerve. asta era un meci de cistigat lejer daca baird, despre care cred ca are ceva in capatina aia, nu facea timpenia aia. golul nostru a venit dupa o faza frumoasa...am ccdrezut ca va fi un meci lejer. si ar fi fost. aia pina in repriza a doua daca au ajuns de citeva ori in careu.
tactica lui napoli mi s-a parut fricoasa. cred ca s-a bazat ca aia nu au atacanti....ca sinst slabi..insa nu a contat asta, a contat ca dupa iesirea lui busu flancul sting a fost vaaarza. de acolo a plecat primul gol si cornerul ce a precedat golul 2. plus ca am jucat cu vintul in fata, vint puternic si orice minge degajata de hotoboc ajungea aiurea. practic am pierdut posesia foarte repede. si cind nici nu ai cu cine in fata...
o sa dau vina si pe arbitraj. a furat axact asa cum se fura: orice contact e fault, mai ales cele pt gazde si mai ales cele de linga careu. i-a tinut pe mioveni numai in mijlocul nostru. se pare ca si golul ar fi fost dat dupa 5 minute , desi s-au aratat 3 de prelungire. aici nu bag mina in foc, nu am cronometrat. oricum, arbitrul a fost un imputit. cartonasul pt baird,primul, a fost acordat usor, al doilea meritat.
una peste alta o infringere care nu prea conteaza, insa 3 puncte ar fi fost bune pt moralul unor jucatori neplatiti de 3 luni.
Am zis!!

DoRyN

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 19 Oct 2013, 15:34

Jucatorii sunt platiti, astea cu jucatorii neplatiti sunt asa pentru impresia artistica

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 19 Oct 2013, 15:37

ce bine ar fi sa fie asa, Dorin. oricum, pentru o echipa neplatita joaca foarte bine
Am zis!!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Oct 2013, 15:39

Unde dracu au pasat ca in repriza a doua, nu au tinut mingea deloc, iar de trecut centrul terenului au trecut doar la lovitura aia libera la care au cerut penalty. Eu nu prea am auzit cand ii daeau la mumu lu mititelu, o fi batut vantu contra curentului :P. Daca meciul asta a fost mai bun decat ala de la Rosiori, nu prea aveti sanse sa prindeti play-off-ul. Urmeaza meciurile cu adevarat grele in etapele viitoare.
Va place voua sa va incurajati ca nu ar fi contat victoria, cum dracu sa nu conteze cand seria e atat de echilibrata incat calificarea in PO se va juca probabil la diferenta de 1 punct! O victorie azi l-ar fi cocotat pe Ajica pe primul loc.
Uite ca venii si "teoria victimei neprihanite:
"Am avut un arbitraj potrivnic, cu o eliminare uşoară. S-au anunţat trei minute de prelungire şi am luat gol în minutul 94. Aşa au venit ordinele. În tribunele de la Roşiori nu s-a întîmplat nimic şi am luat patru etape de suspendare. Sperăm ca cineva să oprească abuzurile asupra acestei echipe.

Dacă la primul atac se acordă un cartonaş galben, iar apoi zice că e un atac imprudent şi jucam în 10 oameni încă din prima repriză, cît să reziste şi jucătorii ăştia? Este inuman ce se întîmplă împotriva acestei echipe. Băieţii s-au bucurat că revin pe “Oblemnco”, apoi află că nu se pot întoarce acolo. Avem amenzi de sute de milioane, cînd nici nu a fost vina noastră. Sînt nişte sume imorale, indecente. Ne urmăresc. Patronului i se blochează afacerile, clubului i se dau amenzi enorme..."

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-b/oficial ... 11307.html

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 19 Oct 2013, 15:57

Auzi la el, eliminare usoara, pai al doilea galben al lui Baird era de rosu direct, il umplu pe ala de bulion
C O P A C U LImagine

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 19 Oct 2013, 16:00

romaad scrie:Unde dracu au pasat ca in repriza a doua, nu au tinut mingea deloc, iar de trecut centrul terenului au trecut doar la lovitura aia libera la care au cerut penalty. Eu nu prea am auzit cand ii daeau la mumu lu mititelu, o fi batut vantu contra curentului :P. Daca meciul asta a fost mai bun decat ala de la Rosiori, nu prea aveti sanse sa prindeti play-off-ul. Urmeaza meciurile cu adevarat grele in etapele viitoare.
Va place voua sa va incurajati ca nu ar fi contat victoria, cum dracu sa nu conteze cand seria e atat de echilibrata incat calificarea in PO se va juca probabil la diferenta de 1 punct! O victorie azi l-ar fi cocotat pe Ajica pe primul loc.
Uite ca venii si "teoria victimei neprihanite:
"Am avut un arbitraj potrivnic, cu o eliminare uşoară. S-au anunţat trei minute de prelungire şi am luat gol în minutul 94. Aşa au venit ordinele. În tribunele de la Roşiori nu s-a întîmplat nimic şi am luat patru etape de suspendare. Sperăm ca cineva să oprească abuzurile asupra acestei echipe.

Dacă la primul atac se acordă un cartonaş galben, iar apoi zice că e un atac imprudent şi jucam în 10 oameni încă din prima repriză, cît să reziste şi jucătorii ăştia? Este inuman ce se întîmplă împotriva acestei echipe. Băieţii s-au bucurat că revin pe “Oblemnco”, apoi află că nu se pot întoarce acolo. Avem amenzi de sute de milioane, cînd nici nu a fost vina noastră. Sînt nişte sume imorale, indecente. Ne urmăresc. Patronului i se blochează afacerile, clubului i se dau amenzi enorme..."

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-b/oficial ... 11307.html
am spus si eu ca in a doua repriza nu am tinut mingea.
ce spune napoli despre meci
http://www.stiridesport.ro/competitii/l ... oveni.html
Am zis!!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 19 Oct 2013, 16:06

DoRyN scrie:Jucatorii sunt platiti, astea cu jucatorii neplatiti sunt asa pentru impresia artistica
http://www.stiridesport.ro/competitii/l ... plata.html
Oricum si promisiunile tot pt impresie artistica sunt...
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 19 Oct 2013, 16:09

manex, au fost schimbari dupa minutul 90? Ca pentru fiecare schimbare se mai aloca 30 de secunde.
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 19 Oct 2013, 16:15

A fost corner inainte de expirarea celor 3 minute. Evident ca orice arbitru il lasa sa se bata
C O P A C U LImagine

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9737
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 19 Oct 2013, 16:16

DarkComy scrie:manex, au fost schimbari dupa minutul 90? Ca pentru fiecare schimbare se mai aloca 30 de secunde.
din ce stiu, nu
Am zis!!

DoRyN

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 19 Oct 2013, 16:23

Napoli a fost platit atat in trecut cat si acum, altfel nu ar fi revenit la Craiova. Jucatorii sunt si ei platiti, nu chiar la nivelul promis, dar sunt platiti. Declaratiile publice cum ca nu sunt platiti jucatorii s.a.m.d. fac parte din strategia lui Mititelu. Aceasta strategie are un dublu rol, unul pentru cei ce lucreaza pentru el si altul pentru dusmanii public identificati. Pentru cei din interior este o scuza ca nu se poate achita ce s-a discutat, pentru cei din afara vehicularea perspectivei cererii unor despagubiri la nivelul salariilor ce nu au putut fi achitate. Mititelu nu e asa prost cum il credeti voi. E diabolic! Daca nu credeti, intrebati pe cei ce au lucrat cu el. Puteti incepe cu mare ziarist, dat afara de Mititelu, acum prezentator radio si tv, azi ferm convins ca Mititelu e o victima. Asta ca sa va confirmati teoria sindromului cu numele unui oras nordic, deja vehiculata!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 19 Oct 2013, 17:04

bai poate ar juca mai bine daca jumate de echipa nu ar pierde timpu' pe la BET CAFE ARENA. (zic si eu).

In rest... sunt de acord cu Doryn....
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Oct 2013, 18:15

]Se pare ca pe Mititelu incep sa il lase nervii
"Jucătorii Universităţii Craiova sunt purtători ilelegali de tricouri. Nu este prima oară când joacă sub orice critică. Din iarnă nu va mai fii aceeaşi echipă"
Niciunul dintre jucători nu e în situația de a depune memoriu. Sunt 40 de zile întârziere la plata salariilor, iar memoriu poate fi depus după 90 de zile. Chiar dacă ar pleca, avem capacitatea organizatorică să facem o echipă de la 0, în retur. Putem lua alți 30 de jucători, la fel de buni sau mai buni, care e problema? Mai ales că atunci mai sunt patru luni de campionat în Liga a 2-a. Cine nu vrea să vină, să îmbrace tricoul Universității Craiova? Brand-ul este mai important decât orice jucător. Important e să încheiem turul pe o poziție care să ne dea șanse reale să atacăm promovarea“
sursa:micapi.ro
Si cica si Napoli se pregateste sa il lase pe boovean
Last edited by romaad on 19 Oct 2013, 18:18, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
laylow
senior
senior
Mesaje: 409
Membru din: 28 Iun 2013, 23:57

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de laylow » 19 Oct 2013, 18:17


Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 7] CS Mioveni - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 19 Oct 2013, 18:21

ce tare e Ajica, intr-un interviu anterior spuna ca nu a mai platit salariiile din august, acum spune ca sunt 40 zile intarziiere. Pai august cu septembrie si octombrie fac fix 90 zile. Apoi cica gaseste el altii 30 care sa joace pentru "brend". El care abia a gasit niste juniori la Sibiu...

Închis