[Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Moderator: grup_moderatori

Închis

Pronostic

Poll ended at 26 Oct 2013, 17:00

1
9
43%
X
1
5%
2
11
52%
 
Total votes: 21

ozzy

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de ozzy » 27 Oct 2013, 21:31

Băi, a fost faza de zece ori pe digisport. E unul dintre cele mai jenante penalty-uri pe care le-am văzut la viaţa mea.
Nici dinamo în anii 80 nu primea penalty pentru aşa ceva.


Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de SLH » 27 Oct 2013, 21:50

caraghios sa mai comentezi ceva despre arbitraje cativa ani dupa ce primesti un astfel de penalty

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de DeuxEx » 27 Oct 2013, 21:57

Eeee, uite ca poti sa comentezi si despre arbitraje! Ba chiar poti sa te transformi intr-un martir al fotbalului romanesc si o mare masa de cretini chiar sa te si creada. Dar ce va mira, asta este nivelul culturii si inteligentei in Romania!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de iuli » 27 Oct 2013, 22:11

:o :o :o :o
rusinos!!
anankine ce dracu mai indrugi acolo?cum sa fie penalty asa ceva?

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de WhiteBlue Heart » 27 Oct 2013, 22:13

hai ma ca facurati din faza asta nedreptatea secolului.lasa sa ne mai avantajeze si pe noi (si ma refer aici la ambele echipe) ca destul ne tocau prin A.asta e,s-au castigat cupe mondiale pe greseli de arbitraj,ce atata drama?
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de DeuxEx » 27 Oct 2013, 22:21

Drama nu rezulta din asa zisul penalty din care echipa lui Ajica a castigat 3 puncte. Drama rezulta din declaratiile publice ale booveanului in care se victimizeaza si se transforma intr-un martir, declarandu-se asuprit de FRF & LPF & NSA & KGB & Iluminati si extraterestrii... Acolo e drama!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8040
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2013, 22:25

Se vede aici faza:
http://s2.digisport.ro/onedb/transcode/ ... 000000.mp4
Anakine, tata, du-te si te culca !

Sper ca ai vazut faza intreaga ! Cum am spus si prima data, nici pe vremea lu' tata Jean nu se dadea asa ceva. Sa nu ne mire ca meciurile astea nu sint pe TV.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9734
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de manex » 27 Oct 2013, 22:28

anakin scrie:
PoeUCV scrie:ca o mica gluma, care sper sa nu deranjeze pe nimeni, va recomand sa contestati acel penalti de tot rasul, ca voi nu traiti din mila si pomeni :-D

De unde stii tu ca n-a fost? Nu avem nicio inregistrare dupa care sa analizam faza, tot ce avem este o fraza scrisa la misto de prosport. Nu zic ca a fost neparat, dar sa ne luam dupa ce scrie cineva pe un site, cineva care nici macar nu a vazut probabil faza de aproape, e cam deplasat..
am fost la meci si iti spun ca toti care am vazut faza ne-am facut cruce cind am vazut ca a dat penalty. mai degraba a fost fault in atac.
Am zis!!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de DeuxEx » 27 Oct 2013, 22:37

Manex: Q.E.D.!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

FreakBoy

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de FreakBoy » 27 Oct 2013, 22:38

Cand eram eu smecher pe mirc, deh, aveam buletin, cred ca eram si major, m-am certat cu Perie... din fericire ptr mine i-au placut mistourile iar eu eram si curajos si nu ma piteam... ma uit pe aici si nu fac multi "mistouri misto" (da, inca le am)... e destul de posibil sa se treaca la bataie (nici mistocarii nu sunt ca mine, nici bătăușii nu sunt ca perie)... si asta o spun cu regret

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8040
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de Bobby » 27 Oct 2013, 23:01

Mai baieti, eu cred ca Ajica si Marcel Iancu lucreaza tare in subterane. Campionatul asta o sa fie circul de pe lume din cauza la astia doi.

La meciul cu Mioveni, Ajica recunoaste senin ca echipa adversa a meritat victoria - chelul nu urla nimic de FRF, DNA si ONU. La meciul cu Bistrita, arbitrul face un cadou ceva care nici la liga a IV-a nu se mai face, si Ajica incepe sa urle din nou de FRF, DNA, Nasu etc. Astea-s avioane pentru fraieri.

In plus, inainte de meciul CS - FC Olt, Ajica ii invata pe slatineni sa faca o contestatie impotriva CS.

Ce zic eu - ca astia doi circari sint integrati bine de tot in jocurile din afara terenului. Astia vor ca alte echipe sa nu traiasca din mile si pomeni - dar nu ei. Cam asta e SRL-ul lui Ajica.

Iar daca vad zilele astea ca arbitrul din meciul de simbata ia 10 etape de suspendare - imi fac mea culpa.

Avatar utilizator
Florin-UCV
membru
membru
Mesaje: 177
Membru din: 06 Mai 2009, 16:56

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de Florin-UCV » 27 Oct 2013, 23:29

anakin scrie:
P.S. 2. Inca o data observ o lectie de civilizatie din partea unor suporterii CSU, din modul in care se exprima atunci cand eu imi spun propria opinie, pe topicul meciului echipei sustinute de mine. Apoi probabil urmeaza sa pozeze in virgine si sa spuna ca suporterii FCU au ceva cu ei.
In sezonul 2012-2013 unde ati fost voi, suporterii lui "fc nimeni minusculu"? Existati doar pentru ca a aparut proiectul CS Universitatea Craiova!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de muttley » 27 Oct 2013, 23:44

manex scrie:
anakin scrie:
PoeUCV scrie:ca o mica gluma, care sper sa nu deranjeze pe nimeni, va recomand sa contestati acel penalti de tot rasul, ca voi nu traiti din mila si pomeni :-D

De unde stii tu ca n-a fost? Nu avem nicio inregistrare dupa care sa analizam faza, tot ce avem este o fraza scrisa la misto de prosport. Nu zic ca a fost neparat, dar sa ne luam dupa ce scrie cineva pe un site, cineva care nici macar nu a vazut probabil faza de aproape, e cam deplasat..
am fost la meci si iti spun ca toti care am vazut faza ne-am facut cruce cind am vazut ca a dat penalty. mai degraba a fost fault in atac.
stiam eu ca esti un "adevarat" ... trecand peste gluma , multumesc ca ne-ai spus asta ! macar stim ca exista si oameni care inteleg fotbal acolo ... nu doar "ultrasi cu ciorba-n bot"

@White Blue Heart

Ti-as da dreptate daca mi-ai arata o faza in care CSUC a fost avantajata. Din cate imi amintesc impotriva acestei echipe au fost acordate urmatoarele: penalty min 90+ ; Rosu Mures ; Penalty + Rosu min 3 ; 8 etape suspendare ... vrei sa mai spun?

Sigur... din ce am spus mai sus .... unele au fost corect acordate , dar altele?
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 8]FC Universitatea Craiova - ACF Gloria Bistrita

Mesaj de anakin » 28 Oct 2013, 05:51

Intr-adevar, din ce vad in video-ul ala, n-a fost niciun penalty. Dar greseala asta e departe de-a compensa uriasele nedreptati de care am avut noi parte de-a lungul anilor.

Suntem pe primul loc total meritat in opinia mea, am fost peste toate echipele din serie, inclusiv peste CSU in meciul direct. Hai Stiinta! Doamne ajuta sa ne duelam iarasi cu SDR-ul si restul la anul in liga I. Campionatul nu mai are farmec fara Craiova.

usteag
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Închis