[Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem la Arad?

Poll ended at 01 Noi 2013, 18:39

3
9
53%
1
1
6%
0
7
41%
 
Total votes: 17

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 03 Noi 2013, 12:51

Sergyu_costea scrie:
whiteLion scrie: Credeti ca daca FC nu va rezista, din cauza ca mititelu este un tampit incurabil, pe mine sau pe altii ne veti face sa trecem de partea cs?!!! NICIODATA!!!!!
Atunci pentru mine fotbalul din Romania va insemna doar nationala.
Uite. Asta nu intelegeti voi . Ca indirect sunteti marionetele lui mititelu . Si ale lui blondu. Ii sustineti , ei prin asta traiesc. Indiferenta i-ar dobori. Sunt convins ca voi va considerati adevaratii , care vezi doamne ati ramas langa echipa , noi suntem tradatorii. Dar nu puteti privi dincolo de ideea asta preconceputa. Nu vedeti ca noi sustinem echipa clubului sportiv , ca suntem alaturi de gloriile noastre. La voi idolii sunt gogoasa si mititelu jr.

De aia am zis ca mergeti cu mititelu pana in panzele albe , pt ca atata timp cat sustii FC U Craiova , il sustii pe el. Si in plus este faptul ca nu va pleca niciodata. Si atunci va spalati cu el pe cap.
Pe aceasta logica stramba, atunci cand rapidistii sustineau echipa meci de meci si faceau spectacol la fiecare partida de fapt il sustineau pe copos, sau stelistii cand au umplut arena nationala de fapt nu sustineau steaua ci pe jiji si pe meme? sau romanii cand merg la meciurile nationalei de fapt il sustin pe mircea sandu! ???
Toti suporterii unei echipe sunt marionetele conducatorilor sau a celor care se considera sefi in peluza, nu?
ce pot sa mai zic! :smoke:
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

iuli

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 03 Noi 2013, 13:43

whiteLion scrie:
Sergyu_costea scrie:
whiteLion scrie: Credeti ca daca FC nu va rezista, din cauza ca mititelu este un tampit incurabil, pe mine sau pe altii ne veti face sa trecem de partea cs?!!! NICIODATA!!!!!
Atunci pentru mine fotbalul din Romania va insemna doar nationala.
Uite. Asta nu intelegeti voi . Ca indirect sunteti marionetele lui mititelu . Si ale lui blondu. Ii sustineti , ei prin asta traiesc. Indiferenta i-ar dobori. Sunt convins ca voi va considerati adevaratii , care vezi doamne ati ramas langa echipa , noi suntem tradatorii. Dar nu puteti privi dincolo de ideea asta preconceputa. Nu vedeti ca noi sustinem echipa clubului sportiv , ca suntem alaturi de gloriile noastre. La voi idolii sunt gogoasa si mititelu jr.

De aia am zis ca mergeti cu mititelu pana in panzele albe , pt ca atata timp cat sustii FC U Craiova , il sustii pe el. Si in plus este faptul ca nu va pleca niciodata. Si atunci va spalati cu el pe cap.
Pe aceasta logica stramba, atunci cand rapidistii sustineau echipa meci de meci si faceau spectacol la fiecare partida de fapt il sustineau pe copos, sau stelistii cand au umplut arena nationala de fapt nu sustineau steaua ci pe jiji si pe meme? sau romanii cand merg la meciurile nationalei de fapt il sustin pe mircea sandu! ???
Toti suporterii unei echipe sunt marionetele conducatorilor sau a celor care se considera sefi in peluza, nu?
ce pot sa mai zic! :smoke:
dar pe care dintre cei enumerati de tine i-ai vazut batandu-se cu caramida in piept ca ei lasa mostenire echipa copiilor?sau ca e echipa lor si suporterii si orasul nu o merita si o muta unde vrea [cenzurat] lor?

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 03 Noi 2013, 13:58

Ce tot vorbiti aici?
Eu stiu ca iluminatul a retrogradat de doua ori
A "plimbat" echipa pe la severin
ETC ETC ETC ETC ETC
Daca nu se anunta proiectul CS
nu se mai vorbea acum de FC si mititelu

Si nimeni nu i-a spart un geam sau mazgalit casa
Bine ca sparg geamurile magazinului si autocarului CS-ului
si mazgalesc casele fostilor idoli

Atat
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue Heart » 03 Noi 2013, 15:32

hanky panky scrie:Ce tot vorbiti aici?
Eu stiu ca iluminatul a retrogradat de doua ori
A "plimbat" echipa pe la severin
ETC ETC ETC ETC ETC
Daca nu se anunta proiectul CS
nu se mai vorbea acum de FC si mititelu

Si nimeni nu i-a spart un geam sau mazgalit casa
Bine ca sparg geamurile magazinului si autocarului CS-ului
si mazgalesc casele fostilor idoli

Atat
ma pe de alta parte daca Craiova nu era dezafiliata poate ca azi nu vorbeam de CS.ipotetic vorbind,voi ce faceati daca echipa aia continua in divizia B?eu mi-am mai zis parerea,ii inteleg pe cei care au ales sa continue fcu (pe cei care sunt sinceri,nu blondu & co),insumi fiind 50-50.mititelu a dat o lovitura uriasa prin decizia TAS,lumea uitand ca el a fost principalul vinovat prin razboaiele personale cu lpf in care a tarat si echipa si el fiind vazut acum ca victima de multi.apoi paradoxal aparitia CS-ului l-a ajutat enorm pt ca suporterului oltean a fost lovit in orgoliu.ca sa ma fac mai bine inteles un prieten imi zicea cam asa "ma,cum sa tin eu cu CS cand daca noi nu eram desfiintati ei nici nu apareau?"
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de ady_azzuro » 03 Noi 2013, 16:15

whiteLion scrie: Credeti ca daca FC nu va rezista, din cauza ca mititelu este un tampit incurabil, pe mine sau pe altii ne veti face sa trecem de partea cs?!!! NICIODATA!!!!!
Atunci pentru mine fotbalul din Romania va insemna doar nationala.
Stai linistit ca nu va vrea nimeni pe voi, voi nu mai existat demult in categoria suporterilor Universitatii Craiova dupa cat venin si jigniri ati adus celor care au inceput la un nou drum.

JustME

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 03 Noi 2013, 16:28

WhiteBlue Heart scrie: ma pe de alta parte daca Craiova nu era dezafiliata poate ca azi nu vorbeam de CS.ipotetic vorbind,voi ce faceati daca echipa aia continua in divizia B?eu mi-am mai zis parerea,ii inteleg pe cei care au ales sa continue fcu (pe cei care sunt sinceri,nu blondu & co),insumi fiind 50-50.mititelu a dat o lovitura uriasa prin decizia TAS,lumea uitand ca el a fost principalul vinovat prin razboaiele personale cu lpf in care a tarat si echipa si el fiind vazut acum ca victima de multi.apoi paradoxal aparitia CS-ului l-a ajutat enorm pt ca suporterului oltean a fost lovit in orgoliu.ca sa ma fac mai bine inteles un prieten imi zicea cam asa "ma,cum sa tin eu cu CS cand daca noi nu eram desfiintati ei nici nu apareau?"
decizie TAS? stiu doar ca a castigat dreptul provizoriu de a participa in competitie pana cand dosarul se va judeca pe fond dar nu imi aduc aminte sa aiba ajica vreo decizie de la TAS. de fapt d-asta a fost dezafiliat ca nu a epuizat toate caile de atac pe linie sportiva sarind peste TAS. nu-mi dau seama la ce decizie TAS te referi. nu zic ca poate nu ai dreptate doar ca eu nu stiu vreo decizie de la TAS in sensul asta.

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue Heart » 03 Noi 2013, 18:19

decizia curtii de apel,scuze,nu stiu de ce aveam impresia ca a castigat la TAS.in fine,cineva mi-a pus problema asta : daca Craiova continua in loc sa fie dezafiliata mai aparea Cs?
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

JustME

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 03 Noi 2013, 18:30

nu stiu daca mai aparea insa unii dintre noi chiar aici pe forum discutam ideea asta asta cu echipa suporterilor facuta cumva cu ajutorul Clubului Sportiv Universitatea Craiova de prin 2010. poate chiar mai devreme discutam exemplele United of Manchester, Austria Viena sau AFC Wimbledon. la momentul respectiv timisorenii nu se alaturasera proiectului ASU Politehnica, asta fiind de fapt un mare regret al meu ca noi discutam de multa vreme ideea unei echipe a suporterilor in timp ce la Timisoara probabil s-a discutat mai putin dar sigur s-a facut mai mult din moment ce la noi totul a ramas la stadiul de discutii in timp ce la ei .. in fine.

eu de exemplu renuntasem inca din iarna lui 2010 (imediat dupa episodul "badigarzii la cantonament" vs Piturca). in returul acelui ultim campionat in prima liga (deci cu foarte mult timp inainte de retrogradare sau dezafiliere) n-am mai fost la stadion, nu m-am mai uitat la meciuri la tv, nu m-a mai interesat nimic legat de echipa respectiva sau fotbalul romanesc. deci eu nu mai existam ca suporter decat daca se facea echipa suporterilor sau o alternativa la caterina booveana. insa rationamentul tau e intr-un fel corect pt ca indirect booveanul prin comportamentul sau a dat nastere proiectului CS insa pentru unii dintre noi daca nu se concretiza o echipa a suporterilor si nici nu aparea varianta CS pur si simplu renuntam la fotbalul romanesc.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 03 Noi 2013, 20:05

de whiteLion » 03 Noi 2013, 04:03

Dupa care regulament?
In ce campionat din lumea asta o echipa nou infiintata a mai fost inscrisa direct in liga a2a!?
Ce draq, ne credeti tampiti?
Nu veti scapa in vecii vecilor de pata asta, puteti sa castigati campionate, cupe, champions league, inceputul vostru ca echipa este pentru ca nasul v-a inscris direct in liga a2a, sunteti creatia nasului.
Cum iti suna: Voi cu mafia in spate, Noi cu Stiinta pan' la moarte!?
Credeti ca daca FC nu va rezista, din cauza ca mititelu este un tampit incurabil, pe mine sau pe altii ne veti face sa trecem de partea cs?!!! NICIODATA!!!!!
Atunci pentru mine fotbalul din Romania va insemna doar nationala.
In fine - sanatate si tie :-) Pentru tine mafia e FRF. Dar aia se mai schimba macar odata la 20 de ani. Pentru mine mafia perpetua e Mititelu si Joavina. Si aia e pe eternitate. Tu uiti ceva important : in ultimele luni, am vazut ca adevarata Stiinta nu mai exista de 20 ani. Daca tot vrei sa vorbim de "regulamente", iti dau eu unul : societate noua, club nou. Practic au existat multe cluburi noi la Craiova in ultimii 20 de ani care s-au prezentat in fals drept U Craiova. Si aici vorbesc de actele vehiculate in presa - care nu fost facute publice vreme de 20 de ani.

Eu tin cu U Craiova pentru trecut. Iar daca SRL-urile astea n-au nici o legatura cu trecutul, imi dai voi sa intorc spatele lui Ajica si societatii lui ? CS, FC sau Apa Craiova se pot prezenta toate ca U Craiova. Dar CS - pare ca tine de filonul vechi la Craiovei. Mai bine ceva asociat cu Universitatea din Craiova decit SRL-ul unui nenorocit, patron de presa si manipulator de soi, care santajeaza orasul asta de 10 ani.

SRL-ul lui Ajica e o societate din mafie - dar ipocrizia voastra nu vede asta.

Sanatate si numai bine !

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 03 Noi 2013, 20:19

WhiteBlue Heart scrie:decizia curtii de apel,scuze,nu stiu de ce aveam impresia ca a castigat la TAS.in fine,cineva mi-a pus problema asta : daca Craiova continua in loc sa fie dezafiliata mai aparea Cs?
Da. Aparea CS-ul
Pentru ca problema nu este echipa de fotbal u craiova
Ci patronul iluminat
Care a premeditat a facut tot ce ii statea in putinta sa dezafilieze echipa
(El stia foarte bine ca nu trebuia sa dea in judecata LPF/FRF. Vezi cazul U Cluj)
Sa-si ascunda neputinta retrogradarea
Badea vorbea despre proiectul CS inca din 2010 (parca) cand s-a pus pentru prima data problema palmaresului adevaratei (s-a stins usor scandalul. Media nu parea "interesata" de subiect. Oare de ce?)

Cum este si cu stadionul
Ce nu intelegi voie
Ca nimeni nu are nimic cu echipa FCUC
Ci problema este iarsai stapanul
care iluminat nu are voie pe oblemenco pana nu-si plateste datoriiile de 500 000euro catre primarie (chiria si alte rahaturi neplatite din 2008) si ca el nu mai are contract din 2010 pe oblemenco. Nu ai cum sa-lbagi inapoi pe stadion daca nu era niciun contrat in "desfasurare". Iluminatul mai tre sa scota chitantele si facturile pe cele 3 mil euro pe care le cera pentru "modernizarea" stadionului. Si ca sa vezi ca nu exista.
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

iuli

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 03 Noi 2013, 21:16

WhiteBlue Heart scrie:decizia curtii de apel,scuze,nu stiu de ce aveam impresia ca a castigat la TAS.in fine,cineva mi-a pus problema asta : daca Craiova continua in loc sa fie dezafiliata mai aparea Cs?
mai devreme sau mai tarziu aparea,discutiile erau de vreo 2 ani.Olguta a fost cea care a blocat proiectul initial din cauza lui mititelu si a psd-ului.daca ar fi castigat solomon alegerile se redeschidea sectia in primul an,asa s-a pierdut un an si lumea a cam uitat de greselile lui mititelu si caracterul lui infect.

Închis