[Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem la Arad?

Poll ended at 01 Noi 2013, 18:39

3
9
53%
1
1
6%
0
7
41%
 
Total votes: 17

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 01 Noi 2013, 20:16

clar a vrut sa se apere, si-a scos mijlocasul de creatie (firtu) si a bagat un varf de atac (monac) deci a aintarit serios defensiva, apoi la 1-1, cand probabil multi dintre noi ne-am fi gandit ca poate ar vrea sa forteze in atac ca doar erau 11 contra 10 isi scoate cam singurul mijlocas care mai ramaseese in teren (Popescu) si baga un fundas central (Marcu). Probabil ca sa securizeze remiza [miti] [miti] [miti] [miti] [miti] [miti] [miti]

Edit: vazui golul lui Baird pe protv. Comedie jalnica, decat asa, mai bine ca aia de la Motru care isi dadura gol cu demnitate
Last edited by romaad on 01 Noi 2013, 20:20, edited 1 time in total.

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Noi 2013, 20:16

romaad scrie:ma, n-a batut, dar tot blat a fost. Si-a bagat dracu' coada, nemerira aia un gol basca ca jucau in 11 conta 10. A doua repriza a fost penibila, aia de la UTA au stat numai cu curu' in poarta, in min 60, "adevaratul" Trica isi distruge mijlocul si scoate jucatorii de creatie din echipa...Restul e cancan
ai fost la meci?
Am zis!!

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 01 Noi 2013, 20:28

Voi va luati de noi cand zicem ca a fost umblat la meci. Dar noi in 10 oameni din minutu 4 si 1-0 in minutu 4, am intors rezultatul 2-1 in 10 oameni si un penalty ratat . Cati din voi au zis ca a fost blat? Eu zic ca meci ca ala nu mai reusea nimeni sa faca

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 01 Noi 2013, 20:29

manex scrie:
romaad scrie:ma, n-a batut, dar tot blat a fost. Si-a bagat dracu' coada, nemerira aia un gol basca ca jucau in 11 conta 10. A doua repriza a fost penibila, aia de la UTA au stat numai cu curu' in poarta, in min 60, "adevaratul" Trica isi distruge mijlocul si scoate jucatorii de creatie din echipa...Restul e cancan
ai fost la meci?
Sa zicem ca am avut reprezentanti. Sincer, nici nu conteaza, numai cand ma uit ce schimbari a a facut Trica pana in minutul 60 si mi-e de ajuns. Asa ca fapt divers, nici nu cred ca Ajica a aranjat meciul sau ca a fost o intelegere ferma, cred ca mai degraba Trica a vrut sa il piarda

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 01 Noi 2013, 20:35

romaad scrie:
manex scrie:
romaad scrie:ma, n-a batut, dar tot blat a fost. Si-a bagat dracu' coada, nemerira aia un gol basca ca jucau in 11 conta 10. A doua repriza a fost penibila, aia de la UTA au stat numai cu curu' in poarta, in min 60, "adevaratul" Trica isi distruge mijlocul si scoate jucatorii de creatie din echipa...Restul e cancan
ai fost la meci?
Sa zicem ca am avut reprezentanti. Sincer, nici nu conteaza, numai cand ma uit ce schimbari a a facut Trica pana in minutul 60 si mi-e de ajuns. Asa ca fapt divers, nici nu cred ca Ajica a aranjat meciul sau ca a fost o intelegere ferma, cred ca mai degraba Trica a vrut sa il piarda
lasa-i ma :) ..... pana la urma au castigat un punct.. restu e can.can (cum zicea anakin)
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 01 Noi 2013, 20:43

Adevarul este ca FRF este impotriva voastra ca dati goluri numai din penalty`uri, si CS este echipa FRF`ului ca primeste goluri din penalty`uri si suspendari peste suspendari.

Avatar utilizator
PocoLoco
fanatic
fanatic
Mesaje: 4471
Membru din: 24 Apr 2005, 12:33

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de PocoLoco » 01 Noi 2013, 20:54

Offf...daca am avea si atacanti...
Meci bun facut de ai nostri, rezultat care nu arata realiatea din teren, am fi meritat sa castigam... Exact cum spunea manex mai inainte, pur si simplu mingea nu a vrut sa intre in poarta.

Dorel slabut ca fundas, dar in repriza a doua a urcat la mijloc, si i-a luat locul Saceanu in centrul apararii, care s-a descurcat neasteptat de bine.
Busu iarasi merita remarcat... a "arat" practic partea stanga si a invatat si sa centreze din alergare.
Rosu meritat pentru Acka.

Cam 100 de suporteri in sectorul nostru.

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 01 Noi 2013, 22:24

PocoLoco scrie:Offf...daca am avea si atacanti...
Meci bun facut de ai nostri, rezultat care nu arata realiatea din teren, am fi meritat sa castigam... Exact cum spunea manex mai inainte, pur si simplu mingea nu a vrut sa intre in poarta.

Dorel slabut ca fundas, dar in repriza a doua a urcat la mijloc, si i-a luat locul Saceanu in centrul apararii, care s-a descurcat neasteptat de bine.
Busu iarasi merita remarcat... a "arat" practic partea stanga si a invatat si sa centreze din alergare.
Rosu meritat pentru Acka.

Cam 100 de suporteri in sectorul nostru.
n-auzi bre ca fu blat?! ce stii tu!!! :smoke:
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Noi 2013, 22:35

de romaad » 01 Noi 2013, 13:29

manex scrie:
romaad scrie:
ma, n-a batut, dar tot blat a fost. Si-a bagat dracu' coada, nemerira aia un gol basca ca jucau in 11 conta 10. A doua repriza a fost penibila, aia de la UTA au stat numai cu curu' in poarta, in min 60, "adevaratul" Trica isi distruge mijlocul si scoate jucatorii de creatie din echipa...Restul e cancan

ai fost la meci?


Sa zicem ca am avut reprezentanti. Sincer, nici nu conteaza, numai cand ma uit ce schimbari a a facut Trica pana in minutul 60 si mi-e de ajuns. Asa ca fapt divers, nici nu cred ca Ajica a aranjat meciul sau ca a fost o intelegere ferma, cred ca mai degraba Trica a vrut sa il piarda
Sint sigur ca Trica va fi mai inspirat si motivat la meciul cu CSU :-) Caracter mare, ce vrei...

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 01 Noi 2013, 22:40

Bobby scrie:
de romaad » 01 Noi 2013, 13:29

manex scrie:
romaad scrie:
ma, n-a batut, dar tot blat a fost. Si-a bagat dracu' coada, nemerira aia un gol basca ca jucau in 11 conta 10. A doua repriza a fost penibila, aia de la UTA au stat numai cu curu' in poarta, in min 60, "adevaratul" Trica isi distruge mijlocul si scoate jucatorii de creatie din echipa...Restul e cancan

ai fost la meci?


Sa zicem ca am avut reprezentanti. Sincer, nici nu conteaza, numai cand ma uit ce schimbari a a facut Trica pana in minutul 60 si mi-e de ajuns. Asa ca fapt divers, nici nu cred ca Ajica a aranjat meciul sau ca a fost o intelegere ferma, cred ca mai degraba Trica a vrut sa il piarda
Sint sigur ca Trica va fi mai inspirat si motivat la meciul cu CSU :-) Caracter mare, ce vrei...
Asta daca nu se cearta cu ajica intre timp si atunci CSUC e adevarata Craiova :-D
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Noi 2013, 22:47

de DarkComy » 01 Noi 2013, 15:40

Bobby scrie:

Sint sigur ca Trica va fi mai inspirat si motivat la meciul cu CSU :-) Caracter mare, ce vrei...

Asta daca nu se cearta cu ajica intre timp si atunci CSUC e adevarata Craiova
Bine punctat :-) Si el si socrul-sau isi schimba opiniile despre lume si viata in functie de certurile cu Ajica. Caractere mari !

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Noi 2013, 23:47

rezumat video http://www.fanatik.ro/live-uta-fc-u-cra ... ad-image-0
minutul 2.35, a fost 11 m sau nu?
ce greseala a facut acka la faza in care a faultat... :o:
va invit pe toti sa vedeti rezumatul. daca asta a fost blat...
Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 02 Noi 2013, 00:03

de manex » 01 Noi 2013, 16:47

rezumat video http://www.fanatik.ro/live-uta-fc-u-cra ... ad-image-0
minutul 2.35, a fost 11 m sau nu?
ce greseala a facut acka la faza in care a faultat... :o:
va invit pe toti sa vedeti rezumatul. daca asta a fost blat...
Nu vad blat pe rezumat. FC U acopera terenul si paseaza foarte bine. UTA s-a aparat prost - lasind spatii largi; este o echipa destul de modesta.

Cred ca UTA a avut ghinion pina la urma - golul FC a fost aproape un autogol (deviere nefericita); inainte de golul FC am vazut o oportunitate mare pentru UTA - un aradean a luftat singur pe la 11 metri de Hotoboc.

Napoli a construit o echipa buna.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 02 Noi 2013, 00:15

Bobby scrie:
de DarkComy » 01 Noi 2013, 15:40

Bobby scrie:

Sint sigur ca Trica va fi mai inspirat si motivat la meciul cu CSU :-) Caracter mare, ce vrei...

Asta daca nu se cearta cu ajica intre timp si atunci CSUC e adevarata Craiova
Bine punctat :-) Si el si socrul-sau isi schimba opiniile despre lume si viata in functie de certurile cu Ajica. Caractere mari !
Socrul era asta seara la Perinita la masa :-)

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue Heart » 02 Noi 2013, 00:15

Aditza scrie:Adevarul este ca FRF este impotriva voastra ca dati goluri numai din penalty`uri, si CS este echipa FRF`ului ca primeste goluri din penalty`uri si suspendari peste suspendari.
ma ,deci,csu bate in zece si condusa iar tie ti se pare incredibil ca fcu face egal in aceleasi conditii intr-un meci anuntat de toata lumea ca blat?paradox sau rea-vointa?vere,exagerati pe bune.eu sunt perfect de acord ca razboiul asta e o manevra a brutarului pt a distrage atentia de la faptul ca este groparul Craiovei si a poza in victima dar hai sa respectam decizia oamenilor si sa-i lasam sa-si sustina echipa,nu sa punem paie pe foc cu acuze la fiecare meci.apropo,poate imi arati si un mesaj in care cineva a acuzat csu de blat cu oltu.din partea mea fratilor hai csu,hai fcu si multa m**e mititelu!
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

Închis