[Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cate puncte obtinem la Arad?

Poll ended at 01 Noi 2013, 18:39

3
9
53%
1
1
6%
0
7
41%
 
Total votes: 17

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Noi 2013, 18:53

mda. un egal in deplasare. nu e rau. ucv
Am zis!!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 01 Noi 2013, 18:54

manex scrie: am o mare rugaminte la tine: inceteaza cu jignirile. penibil esti tu ca vii aici sa jignesti. du-te la tine si jigneste. aici nu. sau du-te la oi, sau la javre, e acelasi lucru pentru tine.
da, sintem cea mai buna echipa. am vazut meciurile fc, am vazut meciurile lui dolly. dolly joaca turca, fc joaca peste nivelul ligii 2. si asta e parerea mea si am vazut ultimele meciuri ale echipei.
nu stiu ce legatura are perinita cu meciul de azi. a luat trica masa cu miti de curind?sau cineva de la uta?. oricum...lasa jignirile.
ok manex , cum zici tu ! daca vrei imi cer scuze , dar asta nu inseamna ca nu e aiurea ce spui despre jocul echipei. Dar daca asta e parerea ta..... iti promit ca n-am sa-ti mai citez mesajele postate pe aceasta sectiune o:

Pana la urma ai dreptate ! fiecare tine cu cine vrea si vede un meci de fotbal in felul sau.

Sa intru in ritmul vostru... un egal muncit dupa o eliminare stupida a lui Acka.

Sanatate o:
Last edited by muttley on 01 Noi 2013, 18:57, edited 3 times in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

whiteLion
suporter
suporter
Mesaje: 794
Membru din: 23 Sep 2008, 09:20

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de whiteLion » 01 Noi 2013, 18:55

bun si punctul asta, decat nimic, mai ales ca am jucat 10
bravo!
... însă eu sînt Ilie Balaci şi visez ca într-o zi să mă bat alături de FC Universitatea Craiova cu Dinamo şi Steaua. Acolo vreau eu să ajung, să umplem stadionul , că acolo e locul echipei FC Universitatea Craiova ...

Avatar utilizator
U
fanatic
fanatic
Mesaje: 3154
Membru din: 03 Iun 2006, 16:12

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de U » 01 Noi 2013, 18:59

s9k3k3 scrie:
@U

Ba din cate stiu nimeni de la Olt nu a luat masa le Perinita cu Badea , Beze sau Rotaru. Nimeni de la Olt nu a spus ca CSUC e echipa lui de suflet si ca vrea sa promoveze. Nimeni de la CSUC nu i-a invatat pe aia de la Olt sa faca conestatie.

Ori va place sa traiti in minciuna ori sunteto orbi.
a da...!? si daca maine orice presedinte de club spune ca echipa lui de suflet este cea care urmeaza sa evolueze impotriva ei este blat acel meci? ciudat rationament!
era culmea sa spuna cineva de la fc olt ca are echipa de suflet pe cs cand acea echipa a aparut in vara de dinaintea sezonului!
mititelu pezzo di merda!

suporter infocat UNIVERSITATEA CRAIOVA declar cu durere in suflet decesul echipei mele favorite azi 25 februarie 2010!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 01 Noi 2013, 19:01

Acum asteptam reactia furibunda a mititelului la adresa proprilor jucatori, a arbitrilor si a primarului Olguta Vasilescu, clar vinovata pentru acest egal!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Noi 2013, 19:09

de manex » 01 Noi 2013, 11:47
s9k3k3 scrie:
am o mare rugaminte la tine: inceteaza cu jignirile. penibil esti tu ca vii aici sa jignesti. du-te la tine si jigneste. aici nu. sau du-te la oi, sau la javre, e acelasi lucru pentru tine.
da, sintem cea mai buna echipa. am vazut meciurile fc, am vazut meciurile lui dolly. dolly joaca turca, fc joaca peste nivelul ligii 2. si asta e parerea mea si am vazut ultimele meciuri ale echipei.
Manex - sint de acord, fara jigniri pe acest topic.

Dar iti amintesc ca nu exista club dolly afiliat la FRF :-) Asta e low blow - nu se face.

Poate ca FC e peste CS acum ca si joc. Din pacate CS are mult ghinion in ceea ce priveste accidentarile. Cel mai bun jucator Ferfelea e o absenta foarte importanta.

Iar faptul ca FC e peste CS ca joc acum nu e o supriza :

1. Napoli e probabil cel mai bun antrenor din liga a 2-a.

2. FC are un schelet de jucatori care au mai jucat pe aici - si asta conteaza enorm pentru omogenitate, spirit de echipa : Hotoboc, Ciuca, Frasineanu, Stoica, Baird, Stoianof, Saceanu etc.

3. Mititelu a curatat rapid juniorii OK din Craiova - Mirzeanu, Balan etc, jucatori crecuti pe banii craiovenilor. Baietii astia inca o data - sint din partea locului - si se adapteaza mult mai repede.

4. Un program competitional foarte foarte bun - cu meciuri mai usoare intre meciurile tari. De exemplu CS are un program prost - cu meciurile tari, Gloria, Resita, FCU si Tirgu Mures in primele 4 etape !

Eu nu vad cum FCU nu ar fi peste CS acum ca joc si clasament - cind exista citeva avantaje clare, deocamdata.

Dar pe termen mediu si lung lucrurile se pot schimba - CS va mai aduce jucatori, in timp CS va creste ca si echipa, licenta in liga 1 poate pune probleme FC si afecta moralul jucatorilor etc.

Zapada
fanatic
fanatic
Mesaje: 1198
Membru din: 28 Dec 2004, 21:16

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Zapada » 01 Noi 2013, 19:13

e foarte bun si acest egal mai ales ca echipa noastra a jucat mai mult de o repriza in 10 oameni si cu handicap de 1 gol al pauza

la mai mare
Urasc militienii si echipa lor de fotbal, in rest sa auzim de bine si sanatate de la bunicul la peste 61 ani

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de anakin » 01 Noi 2013, 19:19

Un rezultat ok, avand in vedere eliminarea, problemele din atac si faptul ca am jucat in deplasare la o echipa in crestere de forma.. A reusit s-o bage in sfarsit Baird in ate, ceea ce pentru mine e un miracol! Eram convins ca il printre Craciunul fara niciun gol marcat.

Astept cu nerabdare sa vad unde jucam urmatorul meci acasa!
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Noi 2013, 19:22

de anakin » 01 Noi 2013, 12:19

Astept cu nerabdare sa vad unde jucam urmatorul meci acasa!
FC mai are 4 etape de suspendare a terenului propriu. Meciurile trebuie jucate la 40 km de sediu societatii (care este in Craiova). Asta spune regulamentul.

WhiteBlue Heart
membru
membru
Mesaje: 206
Membru din: 28 Mai 2007, 00:10

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de WhiteBlue Heart » 01 Noi 2013, 19:38

s9k3k3 scrie:@Manex

te rog sa taci ... e penibili ce spui acolo. Deschide o bere ! ca oricum FCUC castiga meciul.
ba prietene tu in loc sa ai decenta sa recunosti ca te-ai inselat sau sa taci dupa ce toata saptamana ai garantat ca fcu bate mai ai si tupeu.vezi ca perspico ala mai zicea si ceva de luat in seama la suta de mesaje zilnica,nu doar jigniri,enormitati si pronosticuri bazate pe prostii vazute doar de tine.
"Veneau ca sa ne vada pe noi.Si aveau acea mandrie specifica olteanului,sa se bata cu pumnul in piept,sa zica noi suntem cei mai buni.40 de mii?noi eram obisnuiti,jucasem si cu valcea cu 40 de mii,si cu jiul...pentru noi era surpriza daca n-am fi gasit cei 40 de mii acolo!"(King Ilie Balaci)

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de manex » 01 Noi 2013, 19:39

@bobby: ai vazut bine plusurile fc. ce va fi in viitor, nu stiu. stiu doar ca acum jucam cel mai frumos. da...o sa mi se spuna ca am mincat bataie...ca azi am facut egal....ok, insa faptul ca jucam bine mie imi da sperante.
daca am avea si atacanti am promova la pas (daca dobi ar fi in stare sa ia licenta)
Am zis!!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 01 Noi 2013, 19:51

ma, n-a batut, dar tot blat a fost. Si-a bagat dracu' coada, nemerira aia un gol basca ca jucau in 11 conta 10. A doua repriza a fost penibila, aia de la UTA au stat numai cu curu' in poarta, in min 60, "adevaratul" Trica isi distruge mijlocul si scoate jucatorii de creatie din echipa...Restul e cancan

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 01 Noi 2013, 19:58

Nu vreau sa ma bag dar...ceva nu a fost bine in meciul asta, UTA a jucat foarte foarte slab repriza a doua din cate am inteles si vazut pe LIVETEXT , Daca juca cum a jucat in ultimele 2 meciuri o cam lua FC rau. Cum sa il dai dai pe Firtulescu afara pe la inceputul reprizei a doua ? Tocmai Firtulescu...care a contribuit la gol si nu poti spune ca nu mai ducea fizic .. Penibil

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 01 Noi 2013, 20:04

de manex » 01 Noi 2013, 12:39

@bobby: ai vazut bine plusurile fc. ce va fi in viitor, nu stiu. stiu doar ca acum jucam cel mai frumos. da...o sa mi se spuna ca am mincat bataie...ca azi am facut egal....ok, insa faptul ca jucam bine mie imi da sperante.
daca am avea si atacanti am promova la pas (daca dobi ar fi in stare sa ia licenta)
Din punct de vedere fotbalistic, FC este favorita clara la promovare in acest moment si a fost de la inceputul sezonului pentru cine a stiut sa analizeze. Nimeni nu poate construi in 10 etape echipe de la zero sau aproape de la zero, cu schimbari de antrenori, in stare sa joace frumos, omogen si sa aibe rezultate (CSU si Tirgu Mures). Totul ia timp, pricepere si inspiratie. Tirgu Mures incearca de citiva ani sa promoveze, are stabilitate financiara - dar nu e de ajuns.

Totusi - se pot intimpla multe pina la sfirsit. Doar un sfert din meciuri s-a jucat.

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: [Etapa 9] UTA Arad - FC Universitatea Craiova

Mesaj de anakin » 01 Noi 2013, 20:05

Evident, fanii Olgutei mereu au ceva de comentat, indiferent de rezultat. Probabil si la 5-0 pentru UTA si-ar fi pus intrebari legate de meciul asta. Desigur, nu cred ca a pariat nimeni bani reali ca sa sustina material ce a comentat pe aici, dar na, e gratis sa comentezi prostii si sa te dai rotund ca stii tu sigur ce rezultat e.

Pentru necunoscatori, orice echipa de pe lumea asta la 1-0 incearca sa conserve rezultatul, de aia antrenorul scoate din jucatorii de creatie in repriza a doua si baga jucatori care pot face faza defensiva foarte bine. Mai ales atunci cand ai o echipa modesta, de pluton de liga II-a, care nu poate mentine posesia foarte bine, si joci impotriva celei mai bune echipe din serie, chiar daca joci cu un om in plus. Deci da, decizia de a baga mijlocasi defensivi si fundasi in repriza a doua cand joci contra unei echipe mai bune si conduci, e des intalnita. Vedeti la nationala de exemplu, ca Pitzi face asta mereu.

UTA a obtinut un punct din probabil cel mai greu meci, in timp ce noi ne-am faultat singuri, riscand sa pierdem primul loc si avand un jucator de baza suspendat pentru etapele urmatoare. Deci cine crede ca asta a fost blat e complet cretin.
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Închis