CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum cataloghezi acest meci?

Poll ended at 07 Noi 2013, 07:54

Usor
1
4%
Mediu
2
7%
Greu
12
44%
Dificil
12
44%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Aditza » 04 Noi 2013, 07:54

Imagine

doimicisizeceberi
junior
junior
Mesaje: 20
Membru din: 13 Sep 2013, 14:19

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de doimicisizeceberi » 04 Noi 2013, 09:31

Nu stiu daca meciul e unul dificil sau usor, eu unul l-as cataloga insa drept cel mai important de pana acum din punct de vedere al rezultatului. Valcea cred ca va intra in play-off si ar conta foarte mult sa avem 3p in plus dupa meciul de miercuri.
Play-off-ul ne-a cam dat peste cap modul de percepere al rezultatelor intermediare, al clasamentului, al formei, etc, si cred ca multi pot fi de acord cu mine.
Nu se mai poate folosi insa acum expresia ca un campionat se castiga batand echipele mici, asta cu siguranta.
Vrei sa castigi campionatul? Trebuie sa castigi cu cei de pe primele locuri. Mi se pare foarte logic si normal.
Poate ar trebui implementat sistemul asta si in liga 1.

clasament play-off:
1.tg mures: 7 puncte - 3 jocuri
2.mititelu: 7p - 3j
3.bistrita: 5p - 4j
4.valcea: 4p - 4j
5.craiova: 3p - 4j
6.resita: 3p - 4j

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de JustME » 04 Noi 2013, 09:56

greu rau.. astept etapa aia in care sa spun ca ne putem relaxa nitel si ca nu ar fi rau un egal. din pacate nu e cazul acum. e foarte important sa castigam, nu stiu daca se poate spune ca asta e cel mai important meci pentru ca toate au fost importante si fara rezultatele excelente din meciurile precedente partida asta nu mai avea o miza atat de importanta. greul abea acum incepe dupa ce am ajuns pe primul loc in sensul ca acum trebuie sa ne mentinem acolo.

sper ca Ovidiu sa poata sa ii tina pe jucatori conectati la miza partidei si concentrati. era excelent daca il aveam pe Ferfelea apt de joc insa trebuie sa ne descurcam fara el. o victorie in meciul asta ar incununa acest parcurs excelent de pana acum. si sincer baietii, Ovidiu si toata lumea din club merita victoria.

eu as juca asa:

Brac - Carja, Ljubinkovic, Patrascu, Stancu - Ionescu - Plesan, Ganea - Gorovei, Curelea, Sin.

p.s. Aditza pe viitor, te rog, atunci cand faci chestionarul topicului sa il faci in legatura cu rezultatul meciului nu despre gradul de dificultate o:

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de romaad » 04 Noi 2013, 10:04

Cred ca va reintra totusi Izvoranu. Simt ca va fi meciul lui :).

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de JustME » 04 Noi 2013, 10:14

@Romaad

pai nu e suspendat?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de DeuxEx » 04 Noi 2013, 10:15

Un meci greu, in care Stanga are o singura optiune - victoria! Jucam cu o echipa sudata, cu jucatori buni, cu un antrenor ambitios, pana mai ieri idol al Baniei. Ca la orice echipa in forma, mi-e frica de relaxarea pe care ti-o da locul in clasament.

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de george_7002 » 04 Noi 2013, 10:42

Toata lumea in PELUZA NORD usteag vad ca se comanda cele mai multe bilete in peluza. Dupa 4 ani o sa stau si eu in galerie desi am abonament la tribuna am comandat 4 bilete la Nord usteag am inteles ca doar azi se mai pot comanda online :?:
Last edited by george_7002 on 04 Noi 2013, 11:01, edited 1 time in total.
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de romaad » 04 Noi 2013, 10:49

JustME scrie:@Romaad

pai nu e suspendat?
Nu, a luat doar o etapa dupa ultimul cartonas rosu. La fault de ultim aparator asa se da, daca nu e fault dur sau atac periculos

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de sorin107 » 04 Noi 2013, 10:51

romaad scrie:
JustME scrie:@Romaad

pai nu e suspendat?
Nu, a luat doar o etapa dupa ultimul cartonas rosu. La fault de ultim aparator asa se da, daca nu e fault dur sau atac periculos
se decide marti daca ia doar una sau 2 etape de suspendare, inca nu se stie.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de mihu » 04 Noi 2013, 11:40

Sergyu_costea scrie:Un meci foarte important dar pe care il vom castiga. Valcea e o echipa slabuta in deplasare , e genul de echipa care joaca doar acasa. Am vazut si meciul lor de la Tg Mures, nu au calitati mari in lot , jucatori senzationali. Suntem peste ei la toate capitolele ..

Sa vedeti ce bine va arata totul miercuri seara. Resita nu bate pe FC U , Satu Mare bate pe Mioveni , Oltul bate pe Uta acasa , Tg Mures egal cu Bistrita si dintr-o data o sa avem 11p in playoff :)( ,
Bine ar fi :ruga !!! Te declar mama Omida daca iti ies toate :lol: :lol: :lol:
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de hanky panky » 04 Noi 2013, 12:04

poate ar trebui aplaudat "clau-gol"
sa ne delimitam total de talibanii mititei :))
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de SLH » 04 Noi 2013, 12:09

alextudi scrie:
hanky panky scrie:poate ar trebui aplaudat "clau-gol"
sa ne delimitam total de talibanii mititei :))
Aplaudat niciodată . Poate doar ignorat .
nici una, nici alta

iuli

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de iuli » 04 Noi 2013, 12:10

hanky panky scrie:poate ar trebui aplaudat "clau-gol"
sa ne delimitam total de talibanii mititei :))
vrei sa nu simta ca joaca Craiova?pai lui ii place asta,ignoranta il va deranja. o:

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de romaad » 04 Noi 2013, 14:35

ma vere, se poate interesa careva care e treaba cu Ferfelea? deja mi se pare ca se prelungeste mult spitalizarea asta... lucru care imi confirma ca are ceva grav, probabil meningita. In cazul asta, nu prea vad sa revina pe gazon mai devreme de primavara, asta daca totul merge bine

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de sorin107 » 04 Noi 2013, 14:38

romaad scrie:ma vere, se poate interesa careva care e treaba cu Ferfelea? deja mi se pare ca se prelungeste mult spitalizarea asta... lucru care imi confirma ca are ceva grav, probabil meningita. In cazul asta, nu prea vad sa revina pe gazon mai devreme de primavara, asta daca totul merge bine

am sunat-o pe o doctorita de la spital cu care lucrez si mi-a zis ca se intereseaza ce-a avut si daca a iesit.
Last edited by sorin107 on 04 Noi 2013, 14:58, edited 1 time in total.

Închis