CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum cataloghezi acest meci?

Poll ended at 07 Noi 2013, 07:54

Usor
1
4%
Mediu
2
7%
Greu
12
44%
Dificil
12
44%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Ovidiu* » 06 Noi 2013, 19:00

6 la rand.
Gorovei mai bun de la meci la meci.
Izvoranu termina pe teren.


Hai U
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de muttley » 06 Noi 2013, 19:01

Nota 10+ comentatorului... dupa 10 etape am avut si noi un comentator excelent !! care a comentat meciul nu istoria si alte rahaturi (cum o faceau aia 2)

Plus un vocabular excelent !! la nivelul secolului 21.

@JustMe

Cand unul joaca prost ... nu ai cum sa-l ocolesti , iar Dragu a jucat prost in toate meciurile.... un joc nu a facut bun... daca in aceasta seara la 3-1 nu intri si faci diferenta...atunci cand? La 0-0 cand e presiune? Sper sa fie incercat in partea stanga.. pt ca poate are valoare , dar in dreapta nu are cum sa-si arate valoarea. Macar in stanga are mai mult spatiu de "manevra" asa aici e lipit de linia terenului.

Cum a putut sa joace Gorovei si cum a jucat asta ???? excelent meciul lui Gorovei !! sper sa nu aiba ceva grav.


un meci foarte bun facut de noi ! sincer sa fiu e cel mai bun meci al sezonului. ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv sper sa profitam de aceasta forma. In meciul cu Mioveni sper sa joace si jucatorii cu mai putine meciuri !! NU e un meci chiar asa important. Cred ca sunt sanse sa-l vedem pe Guye.... nu e bine sa-l fortam pe Curelea ! sa nu uitam ca el nu a facut pregatirea plus ca din 3 in 3 zile apar accidentarile.... de exemplu azi ! Sin si PLesan.
Last edited by muttley on 06 Noi 2013, 19:04, edited 2 times in total.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de sorin107 » 06 Noi 2013, 19:02

o a 2-a repriza buna, fara emotii, dupa 3-1. puteam sa dam mai multe, daca aveam un pic de luciditate acolo si daca vedea cretinul ala de arbitru macar 1 penalty. valcea nu a mai avut nicio faza de poarta a 2-a repriza. in general, a fost poate cel mai bun joc al nostru din acest campionat.

mi-au placut gorovei, curelea si mai ales ionescu.

incepem incet-incet sa aratam a echipa. incepem sa pasam, sa driblam, sa prindem incredere. in momentul asta, cred ca suntem cea mai buna echipa din serie si locul 1 e meritat. n-ar trebui sa mai pierdem vreun meci pana la sfarsit.

P.S. dragu e departe de gorovei, se vede foarte clar diferenta. de vana, de forta, de viteza, de tehnica, chiar si de tupeu. nu am nimic cu el, e tanar si poa' sa creasca, dar mi se pare...anemic si neputincios.

Avatar utilizator
Kenpachi
membru
membru
Mesaje: 167
Membru din: 07 Aug 2013, 21:40

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Kenpachi » 06 Noi 2013, 19:06

Imi e greu sa cred ca vom rata promovarea chiar si fara sa mai facem transferuri .... in repriza a 2-a am jucat fara ferfelea,plesan,sin (hai sa zicem si caju chiar daca nu l-am vazut pana acum) si nu ne-am mai pierdut capul asa usor.
Bravo baietiii ...
Personal eu la anul as vrea macar un jucator de la juniori la echipa mare sau de ce chiar din iarna in loc de transferuri.

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de JustME » 06 Noi 2013, 19:09

stuparu_alexandru scrie: vrei sa te lepezi de Satana !? :eek:
nu vere dar mi s-a luat de anumite chestii. faza aia cu "alearga Dina" a fost amuzanta la inceput insa la un moment dat devenise agasanta si indiferent ce facea pe teren lumea il injura ceea ce mi se pare nitel stupid. acum vad ca iar e la moda sa dam intr-un jucator, de data asta e Dragu si nu imi place chestia asta. e o atitudine aiurea.

si ca sa iti raspund la intrebare: Nu. n-am cum sa ma dezic de el pentru ca n-am avut niciodata treaba cu individul respectiv si sper sa nici nu am :)(

despre meci.. o partida cu momente foarte bune, cu un joc de calitate. ma bucur ca reusiram sa trecem peste gol dar mai ales peste pierderea lui Sin si Plesan. echipa azi a aratat atitudine (in marea majoritate a timpului :)( ) si a reusit acum intr-un moment crucial cred cel mai bun joc de pana acum. in sfarsit putem sa respiram nitel. felicitari lui Ovidiu si intregului sau staf, jucatorilor, conducatorilor, actionarilor etc. am trecut prin momente dificile insa s-a actionat calm si rational. FELICITARI apld insa drumul e lung si greul abea acum incepe (stiu ca suna a cliseu dar asta e adevarul). in seara asta ma simt ca si cum m-am reintalnit cu un vechi prieten pe care nu credeam ca o sa il mai vad vreodata. lucrurile sunt pe drumul cel bun si dupa foarte multa vreme pot sa ma declar multumit de clubul ce ma reprezinta ca suporter.

de ramarcat as remarca intreaga echipa si intr-o nota personala ma bucur enorm pentru Costin Curelea, merita un gol azi. sper sa o tina tot asa, e un jucator fabulos o:

sorin107

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de sorin107 » 06 Noi 2013, 19:12

JustME scrie: in seara asta ma simt ca si cum m-am reintalnit cu un vechi prieten pe care nu credeam ca o sa il mai vad vreodata.
foarte buna comparatie :)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de DeuxEx » 06 Noi 2013, 19:16

Pot sa spun cu mana pe inima ca arbitrul din seara asta m-a facut praf! Oricum, daca putem sa castiam meciuri cu arbitrii contra noastra, e clar ca suntem pregatiti de prima liga!

Sent from my S500 using Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de JustME » 06 Noi 2013, 19:18

da, "echipa federatiei" castiga iarasi contra arbitrilor :) azi arbitrajul a fost execrabil si clar intr-o singura directie. cea mai elocventa situatie a fost la cele doua henturi, pentru noi nu a dat pentru ei a dat. faze aproape identice. in fine, e bine ca am castigat!

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de muttley » 06 Noi 2013, 19:21

Baieti sa speram ca Mures si Bistrita o sa faca egal. Un egal e aur pentru noi !! Ii tine pe aia de la ASA departe de playoff iar bistrita castiga doar 1 posibil punct in playoff.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Andrei Olteanu » 06 Noi 2013, 19:21

Intrebare:au fost torte si fumigene? Ca am vazut un comentariu pe FB in care injura unu pe sezione ca au dat cu torte si fumigene ca sa fie teenul suspendat....poate am pierdut eu faza....

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de muttley » 06 Noi 2013, 19:25

Andrei Olteanu scrie:Intrebare:au fost torte si fumigene? Ca am vazut un comentariu pe FB in care injura unu pe sezione ca au dat cu torte si fumigene ca sa fie teenul suspendat....poate am pierdut eu faza....
n-am vazut nimic ! dar daca s-a intamplat ... adevaratii o sa moara de ciuda :-D ii si vad plin de spume.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de jianu_max » 06 Noi 2013, 19:30

si mie mi s a parut ceva...
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

doimicisizeceberi
junior
junior
Mesaje: 20
Membru din: 13 Sep 2013, 14:19

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de doimicisizeceberi » 06 Noi 2013, 19:37

Andrei Olteanu scrie:Intrebare:au fost torte si fumigene? Ca am vazut un comentariu pe FB in care injura unu pe sezione ca au dat cu torte si fumigene ca sa fie teenul suspendat....poate am pierdut eu faza....
au fost vreo 3 torte aruncate pe pista in repriza a doua. Eu atat am vazut.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Bobby » 06 Noi 2013, 19:38

Daca cineva are conexiuni pe la club, ar fi bine sa aflam situatia lui Plesan si Sin. Cu Ferfelea accidentat, si cu meciurile decisive pentru playoff in luna noiembrie si decembrie (Bistrita, Resita, ASA, FC U) - e mare nevoie de avem jucatorii buni valizi.

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de hanky panky » 06 Noi 2013, 19:40

doimicisizeceberi scrie:
Andrei Olteanu scrie:Intrebare:au fost torte si fumigene? Ca am vazut un comentariu pe FB in care injura unu pe sezione ca au dat cu torte si fumigene ca sa fie teenul suspendat....poate am pierdut eu faza....
au fost vreo 3 torte aruncate pe pista in repriza a doua. Eu atat am vazut.
probabil cand au incepu sa strice cu "statu' politienesc"
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Închis