CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum cataloghezi acest meci?

Poll ended at 07 Noi 2013, 07:54

Usor
1
4%
Mediu
2
7%
Greu
12
44%
Dificil
12
44%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de DeuxEx » 07 Noi 2013, 10:34

Am revazut rezumatul si tin sa fac o precizare - punctul slab al echipei sunt cei 2 fundasi laterali. Carja, Velcovici si Stancu par depasiti de situatie. Vatajelu de la Resita ar fi o solutie ideala pentru aripa stanga. In schimb, pe partea dreapta nu intrevad nicio solutie in viitorul apropiat. Ne poate spune cineva daca exista vreun jucator la echipa a doua care ar putea in viitorul apropiat sa-i creeze concurenta lui Carja? Mie mi se pare cel mai slab jucator din primul 11.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de FanStiinta » 07 Noi 2013, 10:54

Thunder99 scrie:Iti spun eu, a plouat toata ziua, incepand cu dimineata si e foarte frig seara, undeva la 5-8 grade maxim o:
chiar si in timpul meciului a plouat putin.. as mai adauga ca a fost si o zi de miercuri, ora 17 cand lumea abia ajunge acasa de la serviciu si meciul a fost televizat..

Thunder99

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Thunder99 » 07 Noi 2013, 10:57

FanStiinta scrie:
Thunder99 scrie:Iti spun eu, a plouat toata ziua, incepand cu dimineata si e foarte frig seara, undeva la 5-8 grade maxim o:
chiar si in timpul meciului a plouat putin.. as mai adauga ca a fost si o zi de miercuri, ora 17 cand lumea abia ajunge acasa de la serviciu si meciul a fost televizat..
Si sa nu uitam ca CS Clona are doar 15 fani membri de partid si tradatori uselisti :)(

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de romaad » 07 Noi 2013, 11:06

DeuxEx scrie:Am revazut rezumatul si tin sa fac o precizare - punctul slab al echipei sunt cei 2 fundasi laterali. Carja, Velcovici si Stancu par depasiti de situatie. Vatajelu de la Resita ar fi o solutie ideala pentru aripa stanga. In schimb, pe partea dreapta nu intrevad nicio solutie in viitorul apropiat. Ne poate spune cineva daca exista vreun jucator la echipa a doua care ar putea in viitorul apropiat sa-i creeze concurenta lui Carja? Mie mi se pare cel mai slab jucator din primul 11.
Simie mi se pare slab Carja in aparare, altminteri pe faza de atac are o prezenta destul de buna. A fost cam mereu panica pe partea aia de atac, Gorovei si Carja au colaborat foarte bine. Velcovici mi se pare un plus fata de Stancu si in plus aduce un plus de parfum oltenesc de care echipa are nevoie
By the way, un jucator pe plus in meciul asta a fost si Patrascu fata de alte meciuri
Last edited by romaad on 07 Noi 2013, 11:08, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de FanStiinta » 07 Noi 2013, 11:07

Thunder99 scrie:
FanStiinta scrie:
Thunder99 scrie:Iti spun eu, a plouat toata ziua, incepand cu dimineata si e foarte frig seara, undeva la 5-8 grade maxim o:
chiar si in timpul meciului a plouat putin.. as mai adauga ca a fost si o zi de miercuri, ora 17 cand lumea abia ajunge acasa de la serviciu si meciul a fost televizat..
Si sa nu uitam ca CS Clona are doar 15 fani membri de partid si tradatori uselisti :)(
14 ca pentru absenta ta nejustificata te-au exclus.. adio invitatii la oficiala de acum inainte..

Thunder99

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Thunder99 » 07 Noi 2013, 11:12

Voi suferi enorm :mad:

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de romaad » 07 Noi 2013, 11:28

Apropo de fani, intamplarea face ca eram intr-un bar din Craiova cand au dat oile golul din meciul cu Basel.Nu exagerez, toata lumea a sarit in sus de bucurie, m-am simtit ca in tarcul din Ghencea. Si ne mai miram ca nu vin oameni la stadion, pai de unde frate daca si Craiova s-a umplut de stelemisti

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Andrei Olteanu » 07 Noi 2013, 11:31

Cel mai importanta revenire in Craiova este cea a fotbalului....fotbalul fara scandaluri.....daca se va merge pe aceeasi linie vor veni si spectatorii...cei care vor sa vada fotbal, de ceilalti nu cred ca este nevoie.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de SLH » 07 Noi 2013, 12:32

Cert e ca jucam din ce in ce mai bine, pot spune chiar ca am facut un meci frumos. Doua aspecte pe care le-am remarcat si care imi plac foarte mult desi sunt atipice pentru Craiova in ultimii ani: centram bine, si de aici au venit multe goluri, inclusiv din faze fixe, si al doilea este ca am prins curaj sa dam la poarta, lucru care nu se intampla deloc pe vremea lui lincar. Se pare ca Stanga a reusit sa le dea mai multa incredere jucatorilor.

Ne pregatim de mioveni. Meciul se joaca la pitesti si ASO o sa organizeaza deplasarea. Plecarea o sa fie la 8-8:30 si speram sa gasim microbuze sub 20 de lei, maine probabil o sa anuntam exact.

DoRyN

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de DoRyN » 07 Noi 2013, 15:39

Mda, arbitrajul are o posibila explicație. O tot căutam și nu o găseam. Președintele CSM-ului este Gheorghe Constantin, fostul sef al arbitrilor.

ozzy

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de ozzy » 07 Noi 2013, 15:40

DoRyN scrie:Mda, arbitrajul are o posibila explicație. O tot căutam și nu o găseam. Președintele CSM-ului este Gheorghe Constantin, fostul sef al arbitrilor.
Dar ăsta nu mai e la pușcărie?

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de JustME » 07 Noi 2013, 15:49

Stângă: „Am avut o evoluţie bună“

Universitatea a ajuns la cea de-a şasea victorie la rând. Ovidiu Stângă s-a arătat mulţumit nu doar de rezultat, ci şi de jocul echipei.

La finalul partidei cu Vâlcea, Ovidiu Stângă a spus: „E o victorie meritată. Am avut o evoluţie bună. Am reuşit să marcăm repede, să ne creăm ocazii. Dar pe anumite faze ale jocului am lăsat spaţii, adversarii şi-au creat două ocazii şi sper ca în meciurile următoare să nu se mai repete. Eu cred că a fost unul dintre meciurile noastre bune. Prima repriză a fost bună, numai că am pierdut doi jucători de bază, iar acest schimb de jucători a dus la fluctuaţii de la bine la mai puţin bine. Sincer, nu mă aşteptam să ajungem de pe locul 11 pe 1. Cine se aştepta? Dar am fost favorizaţi şi norocoşi pentru că celelalte contra-candidate s-au încurcat în meciuri normale“.
Universitatea Craiova a câştigat cu 3-1 partida susţinută în compania CSM Râmnicu Vâlcea, în cea de-a zecea etapă a ligii secunde.

sursa: csuc.ro
http://www.csuc.ro/ro/Stanga-Am-avut-o-evolutie-buna/

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Bobby » 07 Noi 2013, 15:49

de DeuxEx » 07 Noi 2013, 10:34

Am revazut rezumatul si tin sa fac o precizare - punctul slab al echipei sunt cei 2 fundasi laterali. Carja, Velcovici si Stancu par depasiti de situatie. Vatajelu de la Resita ar fi o solutie ideala pentru aripa stanga. In schimb, pe partea dreapta nu intrevad nicio solutie in viitorul apropiat. Ne poate spune cineva daca exista vreun jucator la echipa a doua care ar putea in viitorul apropiat sa-i creeze concurenta lui Carja? Mie mi se pare cel mai slab jucator din primul 11.
Singura optiune e Cretu - pe care tu l-ai vazut la Motru. Cum se compara cei doi ?

iuli

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de iuli » 07 Noi 2013, 15:50

vremea foarte urata este un motiv plauzibil dar si circul lui mititleu din ultimele zile.va trece mult timp pana cand senzatia de lehamite va disparea la cei care veneau de obicei la stadion.sint foarte multi care considera echipa clubului sportiv continuatoarea Stiintei dar nu vin la stradion de teama unei noi dezamagiri.
revenind la meci Gorovei imi pare un jucator bun,avem in sfarsit un 11 format din titulari.
totusi jocul nostru pare greoi in multe momente si apararea nesigura,nu inteleg de ce nu mai joaca Ljubinkovic.Velcovici e peste Stancu si ca plasament si ca viteza in executii.
sa-i vedem si sambata daca au valoare si bat la Pitesti.

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de JustME » 07 Noi 2013, 15:51

Stângă: „Vreau aceeaşi atitudine şi concentrare pentru jocul cu Mioveni“

Ovidiu Stângă ştie care sunt ingredientele pentru ca echipa să continue pe linia ascendentă pe care se află.
Antrenorul Universităţii a prefaţat meciul cu CS Mioveni: „Venim după două meciuri grele în care am reuşit să câştigăm. Asta nu ne face dinainte câştigători cu Mioveni. Îmi doresc aceeaşi atitudine şi concentrare pentru jocul următor. Nu mi-e frică de calitatea jucătorilor, ci de modul cum vom aborda acest joc, care în economia campionatului are importanţă mare. Rămâne ca sâmbătă să fim concentraţi şi în efectiv numeric cât mai bun pentru a câştiga cele trei puncte puse în joc. Ţine numai de noi să câştigăm cu Mioveni. Este un moment bun pentru noi, dar meciul nu e câştigat dinainte. Eu fac tot ce ţine de mine pentru a-i face pe băieţi să joace fotbal cu plăcere, pentru că atunci când te simţi bun, adversarul nu mai are o aşa importanţă“.

Totodată, tehnicianul Craiovei a vorbit şi despre partida cu FCU: „Meciul c FCU este un examen bun pentru noi pentru a le demonstra craiovenilor că suntem o echipă cu un proiect serios, cu continuitate şi profesionalism. Nu pot obliga pe nimeni să treacă de o parte sau alta, dar timpul va demonstra că noi suntem câştigători“.

Întrebat despre arbitrajul din meciul cu Vâlcea, Stângă a spus: „Mi-am propus să nu comentez arbitrajul. Încerc să nu pun presiune pe arbitraj, pentru că fotbalul este un spectacol. Dacă vă uitaţi la meciurile bune din Occident, în care arbitrul este ultimul om de pe teren despre care se discută. Încercăm şi noi să avem aceeaşi mentalitate, pentru a-i lăsa pe arbitrii să-şi facă treaba, să nu punem presiune pe ei, pentru că foarte mulţi sunt la început de drum şi pot greşi“.

sursa: csuc.ro
http://www.csuc.ro/ro/Stanga-Vreau-acee ... u-Mioveni/

Închis