CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum cataloghezi acest meci?

Poll ended at 07 Noi 2013, 07:54

Usor
1
4%
Mediu
2
7%
Greu
12
44%
Dificil
12
44%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de romaad » 07 Noi 2013, 15:54

iuli scrie:vremea foarte urata este un motiv plauzibil dar si circul lui mititleu din ultimele zile.va trece mult timp pana cand senzatia de lehamite va disparea la cei care veneau de obicei la stadion.sint foarte multi care considera echipa clubului sportiv continuatoarea Stiintei dar nu vin la stradion de teama unei noi dezamagiri.
revenind la meci Gorovei imi pare un jucator bun,avem in sfarsit un 11 format din titulari.
totusi jocul nostru pare greoi in multe momente si apararea nesigura,nu inteleg de ce nu mai joaca Ljubinkovic.Velcovici e peste Stancu si ca plasament si ca viteza in executii.
sa-i vedem si sambata daca au valoare si bat la Pitesti.
Ljubinkovic a fost suspendat pentru meciul asta.

DoRyN

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de DoRyN » 07 Noi 2013, 16:38

@ozzy, a fost eliberat, pana azi a fost chiar in structurile FRF nu stiu ce pe la liga B. Azi a fost condamnat cu suspendare cu drept de recurs si s-a autosuspendat de pe la FRF.

iuli

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de iuli » 07 Noi 2013, 16:44

DoRyN scrie:@ozzy, a fost eliberat, pana azi a fost chiar in structurile FRF nu stiu ce pe la liga B. Azi a fost condamnat cu suspendare cu drept de recurs si s-a autosuspendat de pe la FRF.
parca a fost condamnat cu executare saptamana trecuta in dosarul Penescu.

DoRyN

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de DoRyN » 07 Noi 2013, 17:11

Corect, cu executare, am gresit. Dar mai sunt 2 cai de atac.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de FanStiinta » 07 Noi 2013, 17:22

ozzy scrie:
DoRyN scrie:Mda, arbitrajul are o posibila explicație. O tot căutam și nu o găseam. Președintele CSM-ului este Gheorghe Constantin, fostul sef al arbitrilor.
Dar ăsta nu mai e la pușcărie?
cu siguranta nu e.. a stat la tribuna oficiala

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de DeuxEx » 07 Noi 2013, 18:19

@Bobby: Visan Cretu mi s-a parut la Motru mult mai bun pe faza defensiva decat Carja. In schimb, a avut 2-3 urcari in banda pe toata durata celor 90 de min, avand un aport ofensiv semnificativ mai mic decat il are Carja intr-un meci normal. Bine, nici Carja nu poti sa spui ca a destabilizat vreo aparare prin urcarile sale :lol:
Acum, depinde ce vrem - o aparare betonata pe partea dreapta sau o aparare nesigura pe dreapta, dar cu urcari ale lui Carja care uneori creaza superioritate in acea banda.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Bobby » 07 Noi 2013, 18:31

@Bobby: Visan Cretu mi s-a parut la Motru mult mai bun pe faza defensiva decat Carja. In schimb, a avut 2-3 urcari in banda pe toata durata celor 90 de min, avand un aport ofensiv semnificativ mai mic decat il are Carja intr-un meci normal. Bine, nici Carja nu poti sa spui ca a destabilizat vreo aparare prin urcarile sale :lol:
Acum, depinde ce vrem - o aparare betonata pe partea dreapta sau o aparare nesigura pe dreapta, dar cu urcari ale lui Carja care uneori creaza superioritate in acea banda.
Poate ca Visan Cretu a preferat sa nu-si asume riscuri la Motru. In campionatul trecut Cretu a jucat 24 de meciuri ca titular la Delta Tulcea si a marcat 2 goluri - ceea ce inseamna ca omul poate ataca daca vrea. Cineva imi spunea ca el de fapt ar fi imprumutat de la Viitorul Constanta - o fi asta un motiv pentru care nu joaca mai des ?

Filozofia mea e simpla : daca nu stii sa te aperi, nu juca fundas ! Deci as vota pentru Cretu.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de DeuxEx » 07 Noi 2013, 18:35

Eu am avut atunci impresia ca Stanga i-a cerut sa se concentreze mai mult pe aparare. Poate omul chiar stie sa urce in atac, dar in acel meci nu a aratat asta.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis