CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Cum cataloghezi acest meci?

Poll ended at 07 Noi 2013, 07:54

Usor
1
4%
Mediu
2
7%
Greu
12
44%
Dificil
12
44%
 
Total votes: 27

doimicisizeceberi
junior
junior
Mesaje: 20
Membru din: 13 Sep 2013, 14:19

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de doimicisizeceberi » 06 Noi 2013, 19:44

Kenpachi scrie:Imi e greu sa cred ca vom rata promovarea chiar si fara sa mai facem transferuri .... in repriza a 2-a am jucat fara ferfelea,plesan,sin (hai sa zicem si caju chiar daca nu l-am vazut pana acum) si nu ne-am mai pierdut capul asa usor.
Bravo baietiii ...
Personal eu la anul as vrea macar un jucator de la juniori la echipa mare sau de ce chiar din iarna in loc de transferuri.
am ajuns la meci doar in repriza a doua... si daca si in prima am jucat la fel, parerea mea ca avem echipa de promovare.
Ganea si Gorovei mi s-au parut foarte buni asta seara, iar Curelea se vede ca e fotbalist si nu jucator de fotbal.
Si Carja a avut un joc bun, Oprita s-a zbatut acolo in stanga,.. poate Velcovici a fost oarecum mai slab. Cred ca Stancu e peste el.
Oricum 3 puncte foarte MARI.

Sambata Mioveni-ul eu zic ca e de batut, au avut deplasare lunga la Satu Mare, si cred ca asta va conta pt ei.

Hai Stiintza! :)

dingo

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de dingo » 06 Noi 2013, 19:46

Ce poate sa fie mai penibil decat sa imparti mii de invitatii gratuite si lumea sa le arunce la gunoi?

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de JustME » 06 Noi 2013, 19:47

dingo scrie:Ce poate sa fie mai penibil decat sa imparti mii de invitatii gratuite si lumea sa le arunce la gunoi?
sa te bagi singur in seama, consumat de frustrare, aici pe topicul echipei ce o urasti :)

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de FanStiinta » 06 Noi 2013, 19:57

doar ce ajunsei de la meci.. verilor avem echipa! un meci foarte bun facut de baieti si cred ca meritau sa castige chiar la o diferenta mai mare.. deja vad ca incepem sa pasam foarte bine, chiar daca in unele momente ne mai pierdem luciditatea.. desi velcovici gresi de cateva ori mie mi se pare peste stancu.. sa nu uitam si ca e primul lui meci.. gorovei, sin, curelea, ganea facura un joc excelent.. brac ne aduce acea siguranta de care avem nevoie acolo in poarta..

din pacate cei din sezione aruncara cateva torte.. sper sa nu ne suspende terenul pentru asta..

spectatori foarte putini.. 500-600.. vreme urata, dar fotbal de calitate in multe momente..

arbitrul un nenorocit.. dar echipele bune pot juca si impotriva arbitrilor..

inca o data felicitari baietilor! ucv

doimicisizeceberi
junior
junior
Mesaje: 20
Membru din: 13 Sep 2013, 14:19

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de doimicisizeceberi » 06 Noi 2013, 20:22

dingo scrie:Ce poate sa fie mai penibil decat sa imparti mii de invitatii gratuite si lumea sa le arunce la gunoi?
sa aclami o echipa care nu e a ta, ci a copiilor copillor copiilor unuia pe care tu il injuri

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Aditza » 06 Noi 2013, 20:27

De la meci direct la servici

Fraţilor, avem echipă demnă de numele Universitatea Craiova. Un meci minunat.

Când am cântat la sfârsit în galerie imnul, sincer mi se inlăcrimară ochii.

Forţa UNIVERSITATEA CRAIOVA!
Last edited by Aditza on 06 Noi 2013, 21:48, edited 1 time in total.

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de olteanupm » 06 Noi 2013, 20:45

ucv rezumatul meciului unde il vad si eu ucv


Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de jianu_max » 06 Noi 2013, 20:48

Din pacate plesan si sin sunt suspecti de ruptura musculara
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Noi 2013, 20:50

Meci bun, as fi vrut sa nu luam gol
Nu vreau sa laud pe nimeni fiindca ma astept sa vina si infrangerea la un moment dat si poate un moment dulce-amarui.
Vreau sa laud in schimb faptul ca s-au legat. Spre deosebire de inceputul campionatului sunt mult mai calmi, mai relaxati si au pofta sa joace. Se gasesc pe teren mult mai bine dar inca sunt greseli, imi este teama de un joc cu miza si adversar motivat.
Echipa inca nu a reusit sa imi inspire o mare siguranta in joc

olteanupm
suporter
suporter
Mesaje: 501
Membru din: 30 Aug 2005, 04:39

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de olteanupm » 06 Noi 2013, 21:02

JustME scrie:Olteanupm uite aici intreg meciul:
http://www.tvrplus.ro//editie-liga-2-la-tvr-150802
merci usteag

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de JustME » 06 Noi 2013, 21:04

@Olteanupm

cu placere o:
jianu_max scrie:Din pacate plesan si sin sunt suspecti de ruptura musculara
asta e o veste foarte proasta, sper ca diagnosticul final sa nu fie acesta.

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de Aditza » 06 Noi 2013, 21:14

Bistriţa este condusă şi joacă în 10 oameni.

JustME

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de JustME » 06 Noi 2013, 21:24

discutiile despre meciul dintre Bistrita si Tg Mures pot continua la topicul Liga 2 sezon 2013/2014

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: CS Universitatea Craiova- CSM Rm. Valcea

Mesaj de _T@V_ » 06 Noi 2013, 21:40

Am vazut si io meciul putin printre picaturi. De la 2-0 incolo (golurile la reluare si nu prea am inteles nimic din ele, astia filmeaza cred cu telefoanele mobile din carul de la Craiova).

Dupa 2-0 nu musai ca s-au relaxat, ci doar ca au incercat sa nu mai joace ei, si sa-i astepte pe valceni. Si e jale vericule cand lasam altora initiativa. Parca e din filmele cu fratii Costea (nici unul n-avea habar cum sa se pozitioneze macar pentru o simpla pozitie defensiva, cand adversarul avea mingea astia doi parca erau doua mioare drogate [nu degeaba au facut tusa pe la jiji]), ca la noi la Craiova nici nu s-a pus vreodata problema macar sa schiteze ca fac faza de aparare....
Cum spuneam, cand e vorba sa ne aparam suntem de cascadorii rasului. Velcovici (tipic pentru el), in loc sa o dea cu capul direct in aut (ca doar nu era sigur de faza, nu stia ce-i prin spatele lui), ii da o pasa excelenta adversarului, ala reuseste sa centreze si pe minge intoarsa (s-a centrat aproape de pe linia de fund) fundasul nostru dreapta (Caju?) n-a avut nici o sansa.
Repriza a doua am inceput iar sa jucam iar fotbal si s-a vazut. Nu ne-am mai aparat, s-a jucat aproape ca la 0-0. Atata timp cat incercam noi sa jucam si sa conducem ostilitatile, aratam foarte bine (nu pot sa fac o comparatie cu ce-i prin Liga 1, ca de vreo 2 ani nu am vazut nici un meci, doar cateva secvente cand se jucau marile meciuri oi-catei sau oi/tuciurii; dar din ce stiam io de prin liga lui Mitica, jocul in sine e o incantare - presing sus, pase, centrari chiar daca nu reusite, driblinguri pe 16 metri direct catre poarta, suturi; singura parte la care cred ca suntem deficitari cred ca e stiinta jocului - cartonase luate aiurea pe linga careul advers, intrari criminale cand adversarul e pe la mijlocul terenului si nimic nu e pierdut... ).

Si io cred ca prea ati luat-o la vale cu calculele DIN play-off. Io zic ca e prea devreme, chiar daca aproape s-a dus turul. Greutatile financiare vor cerne defapt sita. Si dupa mine, rolul cel mai important il vor juca apartenentele geografice. Spre exeplu: 3 echipe din Transilvania (Tg Mures, Bistrita, Satu Mare/Oradea) versus Oltenia (CS, FC, Valcea/Resita) vor lasa foarte mult loc de "amicale". Poate nu atat de vizibile, dar mai ales pe final cand deja bataia se va da in 3 (teoretic o echipa va scapa in castigatoare si doua se vor lupta pentru locul 2), geografia cred io ca va juca un rol foarte important.

La Mioveni e terenul jalnic parca. Mioveniul vine dupa o victorie cu FC-ul si vreo doua 1-1, din care unul acasa cu Tg Muresul. Deci meci greu si ala daca nu suntem desptepti doar sa speculam. Daca te iei la tranta cu Mioveniul, macar te incurca si tot scot ei un punct.

Închis