[Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va fi rezultatul final?

Poll ended at 09 Noi 2013, 08:48

Victorie
5
29%
Egal
4
24%
Înfrângere
8
47%
 
Total votes: 17

JustME

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de JustME » 10 Noi 2013, 20:29

Bobby mai mult decat punctele cu care pleci in playoff o sa conteze enorm de mult si ce faci in playoff. poti sa incepi playofful de pe primul loc si sa il termini pe locul 3 sau 4. asa ca mai e mult pana departe iar ASA gafaie serios (cu Bistrita de ex. abea au castigat in superioritate numerica iar azi din cate vad au smuls un egal cu nitel noroc). parerea mea e ca adevarata lupta o sa fie in playoff, acum e doar incalzirea :)

asta ca sa nu mai spun ca momentan clasamentele cu punctele din playoff sunt relative deoarece nu se cunosc cu certitudine echipele ce vor prinde respectivul playoff, intre locul 9 si locul 6 sunt doar 5 puncte. iar intre locul 8 si locul 6 sunt doar trei. deci realist vorbind de la locul 9 in sus orice echipa poate sa spere la playoff, iar ASA nu mi se pare vreo spaima.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de marius_vl » 10 Noi 2013, 20:33

Bobby scrie:
de manex » 10 Noi 2013, 13:16

ce ar mai fi de zis? am inceput bine campionatul si cred ca jucatorii au jucat doar din inertie. cu burtile goale nu se poate face nimic. probabil asta ne e valoarea. 2, 3 rasariti, in rest jucatori de umplutura. sper ca acka sa fie ok. era un meci ce nu trebuia pierdut. nu poti sa iti bati joc la nesfirsit de puctele de acasa sau de cele din deplasare cu echipe fara pretentii.
Fiecare echipa are perioade mai slabe. Si ASA a avut meciuri proaste - dar ei au obtinut maximum de puncte cu contracandidatele la promovare. Ei stau fantastic in clasamentul play off. FCU are un lot bun, pentru primul 11 - dar nu prea multe rezerve. Hotoboc, Acka, Ciuca, Saceanu, Stoica etc alcatuiesc o excelenta coloana vertebrala, iar Napoli e un antrenor foarte bun. Eu zic ca ASA se cam desprinde acolo la promovare - bataie mai e doar pentru locul al doilea.
Eu zic ca ASA e o echipa destul de slabuta,e la 1 punct de locul 7, deocamdata nu se stie daca prinde play-offul, iar etapa viitoare sper sa si-o ia grav de tot la Resita, ocazie cu care vor iesi din primele 6

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de stuparu_alexandru » 10 Noi 2013, 20:41

vad ca suporterii FCU (din mediul virtual cel putin) care pana mai ieri ii declarau lui mititelu tot suportul lor, incep sa-l injure.
ma asteptam ca la un moment dat sa se intample asta(sa-nceapa sa-i zica "baga bani, pleaca, lasa echipa daca nu poti) dar mai spre finalul campionatului.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de manex » 10 Noi 2013, 20:51

Copacul scrie:ASA e echipa fara pretentii? Au 11 puncte cu echipele din primele 6, locul 1 pe acest criteriu...
cind joci "acasa" si te numesti craiova orice echipa e fara pretentii
Am zis!!

Thunder99

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de Thunder99 » 10 Noi 2013, 20:55

Mai putin steaua :-D

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de muttley » 10 Noi 2013, 21:30

chiar nu inteleg de ce se plange lumea de rezultat. Pai e un egal scos cu echipa de pe primul loc ! echipa care in acest moment are cele mai mari sanse de promovare.

In rest manex are dreptate... jucatori slabi ! toti aia tineri (Balan , Cale etc) sunt jucatori de mana a 5a !! Anul trecut se faceau de rahat prin judet. FCUC a trait din jucatorii cu experienta gen Ciuca.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de Bobby » 10 Noi 2013, 22:11

Bobby mai mult decat punctele cu care pleci in playoff o sa conteze enorm de mult si ce faci in playoff. poti sa incepi playofful de pe primul loc si sa il termini pe locul 3 sau 4. asa ca mai e mult pana departe iar ASA gafaie serios (cu Bistrita de ex. abea au castigat in superioritate numerica iar azi din cate vad au smuls un egal cu nitel noroc). parerea mea e ca adevarata lupta o sa fie in playoff, acum e doar incalzirea :)
Ai dreptate. Dar daca o echipa are un avantaj consisiderabil pina in playoff - de 6-7 puncte, poate sa fie decisiv. Hai sa dublam punctajul de acum pentru play off si sa presupunem ca asta va fi la startul play off-ului : ASA 22 puncte, FC U 16 puncte, CS U 12 puncte. Da, stiu - e un exercitiu de imaginatie :-)

La un asa start de play off, ASA e promovata. Baietii astia stau bine la subterane :-) Acum meciurile sint mai disputate - echipele inca au motivatie. La startul play off, va fi evident ca ~ 2 echipe nu au nici o sansa la promovare si meciurile lor vor fi cu multe semne de intrebare. Practic lupta in play off va fi intre 3-4 echipe, cu restul de 2-3 ocupate cu...arbitrarea luptei pentru promovare. Complicat rau tare :-)

Eu spun ca la play off ar trebui sa conteze nu doar punctele facute cu cele 6, dar si un bonus pentru locul in clasamentul pe liga. Exemplu : locul 1 primeste 8 puncte bonus, locul 2 - 6 puncte, locul, 3 - 4 puncte, locul, 4 - 2 puncte, locurile 5 -6 zero puncte.

JustME

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de JustME » 10 Noi 2013, 22:16

@Bobby

6,7 puncte nu e mult, 10 cum pusasi in clasamentul respectiv e cam mult :)( totusi sunt 2 locuri care promoveaza direct. pentru mine e foarte important cum o sa ne miscam in iarna pe piata transferurilor, pana la playoff si calculele aferente mai e o gramada de timp o:

iar ASA serios mi se pare o echipa subtire rau, mai periculoasa pare Gloria Bistrita (din punctul meu de vedere). insa pana acum muresenii par slabi, fara vana.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de FanStiinta » 10 Noi 2013, 22:45

Thunder99 scrie:Mai putin steaua :-D
deci esti rau intentionat bai vandutule, psd-istule si clonatule care esti :)(

Thunder99

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de Thunder99 » 10 Noi 2013, 23:05

Realist ma nene, realist :cool:

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de manex » 11 Noi 2013, 17:14

macar recunosc si astia ca am fost mai buni ca ei http://www.stiridesport.ro/competitii/l ... -vest.html
Am zis!!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de Bobby » 11 Noi 2013, 18:01

de manex » 11 Noi 2013, 10:14

macar recunosc si astia ca am fost mai buni ca ei http://www.stiridesport.ro/competitii/l ... -vest.html
Manex - nu mai lua in seama ce zice Stanciu. Asta arunca numai bombe. El zice ca Resita si FC U sint cele mai bune echipe din serie - astea sint echipele cu care ASA joaca in etapa trecuta si etapa viitoare.

Stanciu de la ASA e golan mare. S-a vazut ca sacii in caruta, ce-l costa sa faca complimente ?

manex
fanatic
fanatic
Mesaje: 9740
Membru din: 17 Oct 2003, 23:21

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de manex » 11 Noi 2013, 18:04

era doar un link. care cumva mi-a confirmat ce am crezut si eu: am avut ocazii si nu am putut sa dam gol
Am zis!!

iuli

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de iuli » 11 Noi 2013, 19:13

sinteti cei mai buni din galaxie,doar sandu si Olguta stau in calea cuceririi unversului.
pana si ziarele care va sustin spun ca a fost un meci execrabil si voi va visati cei mai buni.sa vezi cand o prelua dorel echipa cum tremura chilotii pe Barcelona si Real de teama echipei familiei mititelu.

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Etapa 11] FC Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureş

Mesaj de gsm » 11 Noi 2013, 19:19

dar de ce n-a jucat dorel?

Închis