CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Inca o victorie pentru echipa?

Poll ended at 09 Noi 2013, 16:56

Da
21
72%
Nu
5
17%
Egal
3
10%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 07 Noi 2013, 16:56

Imagine
Last edited by Anonymous on 07 Noi 2013, 18:22, edited 1 time in total.
Motiv: Seteaza si durata sondajului!

ozzy

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 07 Noi 2013, 17:11

Dacă ar fi să aleg când aș întrerupe seria de victorii, cu siguranță aș întrerupe-o acum. E mult mai important să câștigăm următoarele două meciuri.
(Al doilea numai pentru orgoliu, deoarece eu nu cred că FC U Craiova va prinde play-off-ul, așa că sunt irelevante punctele obținute cu ei)

JustME

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 07 Noi 2013, 18:11

de aceeasi parere sunt si eu. daca ar fi sa aleg o infrangere din astea trei meciuri o prefer in meciul asta. e pentru prima data cand putem sa respiram si nu jucam cu sabia deasupra capului. dupa meciul acesta vine partida cu Bistrita pe care trebuie sa o castigam neaparat. foarte important acest meci in care trebuie sa castigam toate cele trei puncte. apoi urmeaza un meci pe care vreau sa il castigam doar ca sa am placerea sa il vad pe boovean si pionii sai (nu ma refer la jucatori) zvarcolindu-se in chinuri.

in locul lui Ovidiu cu Mioveniul as incerca sa odihnesc o parte din jucatori (Curelea, Sin, Plesan [mai ales ca ei doi au iesit accidentati ieri], Ionescu, Ganea) si sa joc cu linia a 2-a plus jucatori gen Izvoranu, Gorovei, Velcovici care au jucat putin pana acum si n-au foarte multe meciuri in picioare. echipa pt meciul asta o vad asa:

Brac - Carja, Ljubinkovic, Izvoranu, Velcovici - Parvu - Caju, Dragalina - Gueye, Oprita, Gorovei.

stiu ca e riscant sa joci in varianta asta insa prefer sa ii avem pe titulari odihniti pentru etapa viitoare cu Bistrita.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 07 Noi 2013, 18:21

sunt de aceeasi parere cu JUST ! e nevoie sa schimbam liniile... sincer sa fiu un egal sau poate chiar o infrangere e buna. Asa le-ar mai taia din elan. Stim toti ca la romani dupa 4-5 meciuri castigate sunt toti zmei.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

DoRyN

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DoRyN » 07 Noi 2013, 18:24

Nu ma deranjeaza o infrangere acum, asa ca votul de la aceasta optiune de pana acum e al meu.

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 07 Noi 2013, 18:28

Si eu la fel am votat... sincer poate e aiurea ce spun dar sper sa nu castigam acest meci.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 07 Noi 2013, 19:28

Cred ca aici e mai potrivita postarea, sa o stearga cineva de pe topicul Sezione.

Impreuna spre a saptea victorie consecutiva!

Sezione Ultra 2000, impreuna cu Asociatia Suporterilor Olteni (ASO), organizeaza sambata, 09.11.2013, deplasarea la Pitesti, in vederea sustinerii Universitatii Craiova impotriva echipei CS Mioveni! In atentia celor care doresc sa participe la aceasta deplasare, facem urmatoarele precizari:

- Transportul se va face cu autocarul

- Pretul deplasarii dus-intors este de 25 de lei / persoana

- Plecarea va avea loc la ora 08:00 dimineata, in ziua meciului

Inscrierile se fac la numarul de telefon: 0768857515.

http://www.sezione.ro/2010/noutati.php?n=88

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 07 Noi 2013, 19:32

Din Bucuresti merge cineva la meci? Mesaj va rog

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 08 Noi 2013, 11:38

Am 3 locuri libere in masina, cine ar vrea sa vina la Pitesti? Tot 25 Lei ca la autocar. Eu nu pot pleca cu baietii cu autocarul pentri ca termin serviciu in jur de 8:30 .

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de copaceljr » 08 Noi 2013, 13:36

Cu totii la meci, este ultima deplasare din tur, baietii trebuie felicitati si incurajati. Victorie sambata!
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

conStiinta

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 08 Noi 2013, 14:17

Meciul se joaca pe stadionul din Trivale, nu?

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 08 Noi 2013, 15:16

conStiinta scrie:Meciul se joaca pe stadionul din Trivale, nu?
da

JustME

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 08 Noi 2013, 16:20

Hai să facem ŞAPTE!

Universitatea Craiova are un obiectiv clar în ultima rundă a turului: ce a început slab să se termine perfect! Astfel, alb-albaştrii vizează a şaptea victorie consecutivă.

Succesul cu Vâlcea, din intermediară, coloborat cu înfrângerea celor de la Gloria Bistriţa la Târgu Mureş, a făcut ca Universitatea Craiova să se distanţeze la patru puncte în fruntea clasamentului. Astfel, indiferent de rezultatul jocului de la Piteşti, cu CS Mioveni, Craiova este câştigătoare a turului de campionat. Acest aspect nu-i va demotiva pe jucătorii lui Ovidiu Stângă. Mai ales că antrenorul nostru ştie reţeta succesului: „Îmi doresc aceeaşi atitudine şi concentrare pentru jocul următor. Nu mi-e frică de calitatea jucătorilor, ci de modul cum vom aborda acest joc, care în economia campionatului are importanţă mare. Rămâne ca sâmbătă să fim concentraţi şi în efectiv numeric cât mai bun pentru a câştiga cele trei puncte puse în joc. Eu fac tot ce ţine de mine pentru a-i face pe băieţi să joace fotbal cu plăcere, pentru că atunci când te simţi bun, adversarul nu mai are o aşa importanţă“.
Ovidiu Stângă nu va putea conta pe Ferfelea, încă nerefăcut, iar Pleşan şi Sin, accidentaţi în jocul cu Vâlcea, sunt incerţi pentru întâlnirea de la Piteşti. În lotul alb-albastru va reveni Ljubinkovic, care şi-a ispăşit miercuri etapa de suspendare datorată cumulului de galbene.

Despre adversarul de sâmbătă a vorbit Pavel Badea, imediat după victoria cu Vâlcea. Managerul general al clubului nostru a spus: „CS Mioveni este o echipă imprevizibilă, cu multe valori, care este pe un loc care nu-l merită. Merită mult mai sus“. Gruparea argeşeană are un bilanţ bun în meciurile disputate acasă. În ultimele patru a înregistrat două victorii (cu FCU şi UTA) şi două rezultate de egalitate (CSM Rm. Vâlcea şi ASA).

În această vară, Universitatea Craiova şi CS Mioveni au disputat un joc de pregătire. Oltenii s-au impus cu 3-2, graţie reuşitelor lui Voinea (pen.), Dragu şi Dragicevic. Pentru vizitatori marcau Tănasă şi Gălan. A fost un meci-omagiu în memoria Căpitanului Costică Ştefănescu.

CS Mioveni – Universitatea Craiova

Formaţii probabile

Mioveni: Ciucă, Cotigă, Pasăre, Olteanu, Stan, Popa, Răuţă, Negoiţă, Ayza, Năstăsie, Tănasă.
Antrenor: Ion Moldovan

Craiova: Brac – Cârjă, Pătraşcu, Izvoranu, Velcovici – Ganea, Ionescu, Dragalina – Precup, Curelea, Gorovei. Antrenor: Ovidiu Stângă
sursa: csuc.ro
http://www.csuc.ro/ro/Hai-sa-facem-APTE/

Thunder99

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder99 » 08 Noi 2013, 17:38

`ai de capu` meu, nu stiu cine le scrie astora articolele dar are o gramatica de ferentari de-ti zgarie retina...

Avatar utilizator
Ovidiu*
fanatic
fanatic
Mesaje: 2410
Membru din: 19 Aug 2006, 13:14

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Ovidiu* » 08 Noi 2013, 19:27

Oricum e mai buna decat a unora care uita activat "Caps lock". :D
The problem of putting your foot on a lion's neck is, you can never let it up.

Închis