CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Inca o victorie pentru echipa?

Poll ended at 09 Noi 2013, 16:56

Da
21
72%
Nu
5
17%
Egal
3
10%
 
Total votes: 29

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 09 Noi 2013, 19:47

O lipsa de concentrare atat in teren cat si in sectorul nostru, nu suntem facuti pentru meciurile de sambata dimineata. O victorie de moral, avand in vedere numarul mare de absenti, obtinuta destul de usor.

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 09 Noi 2013, 19:53

Pacala scrie:Suporterii dinamovisti sau stelisti au nevoie de aceste portite.
Dar cand minciunelu s-a folosit de portita Adrian Paunescu pentru a obtine licenta intr-un sezon...atunci de ce nu te-ai revoltat? :)-
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

JustME

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 09 Noi 2013, 19:56

da ma Pacala pana si suporterii Stiintei au fost dezbinati. suporterii aia care pana in momentul respectiv erau uniti nevoie mare.. aia de la T2 ii huiduiau si injurau pe aia de la peluza (peluze) aia de la peluza/peluze aruncau la randul lor cu m.. peste gard la T2, jucatorii (vezi costea) mai tranteau si ei cate o m.. sau un deget mijlociu spre tribune si ca tabloul sa fie complet galeria se impartise in toate punctele cardinale ale stadionului. ntz ntz ntz.. era o stare de beatitudine generala in care m**a devenise etalon al prieteniei si unitatii. nu-mi vine sa cred ca pana si pe noi s-a gasit cineva sa ne dezbine :mad:

in rest daca tot te apuci sa cauti blaturi cauta-le in propria ograda aia plina de penaltiuri dubioase, autogoluri marcate in prelungiri (probabil ca se plictisisera aia de la Motru tot asteptand sa marcheze bravii atacanti Stoianof si Baird si intr-un final n-au mai rezistat si au zis sa va arate ei cum se da gol. atata tot ca au gresit poarta :-D ). oricum aveti meci greu maine, greu prin prisma faptului ca n-or sa stie arbitrii cu cine sa traga mai mult cu ai lu' ajica sau cu muresenii. momentan e greu de spus daca arbitrii v-au carat in carca mai mult pe voi sau pe aia. oricum sunteti acolo cap la cap probabil finalul o sa fie la fotografie :-)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 09 Noi 2013, 20:08

DarkComy scrie: Dar cand minciunelu s-a folosit de portita Adrian Paunescu pentru a obtine licenta intr-un sezon...atunci de ce nu te-ai revoltat? :)-
Aia nu se pune! Ajutorul a fost acordat deoarece marele poet stia ca are o datorie morala fata de FC U Craiova! Doar compusese un imn despre o echipa celebra si asta il facuse si pe el celebru, nu? :)( :)( :)( :)(
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
muttley
fanatic
fanatic
Mesaje: 7062
Membru din: 18 Mai 2010, 00:24

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de muttley » 09 Noi 2013, 20:10

Pacala scrie:pentru ca fotbalul ar trebui sa fie o pasiune neintinata
Pai ce facem cu echipa familiei ? cu imnul care contine numele lui ? cu SRL-urile ? cu procesele de interes personal? cu mutatul echipei la Severin? cu umilirea fostilor jucatori? cu umilirea suporterilor? cu blaturile facute? cu licenta luata pe blat ?

Daca pentru tine pasiunea inseamna umilinta... atunci ai dreptate. Eu ii intelegeam pe astia care injura CS-ul ... daca ei nu erau in cealalta barca ! Dar despre ce pasiune poate fi vorba cand Marin e acolo? Cuvintele PASIUNE si MITITELU nu au cum sa fie asociate.
Pacala scrie:Ce a facut mircea sandu cu dezafilierea Universitatii Craiova este o crima..
Vad tot mai multi oameni care acuza FRF de dezafilierea Craiovei ! cand problema e in alta parte... este exact ca faza de la stadion ! cand aia sareau sa rupa gardurile , dar la 1 m de ei era Mititelu (victima FRF-ului ).

Voi nu vreti sa vedeti adevarul... va ascundeti dupa cuvinte goale. Toti "adevaratii" vorbesc de pasiune , demnitate , credinta.... dar ei sunt cu marin de gat pe la perinita. Trebuie sa nu ai toate tiglele pe casa ca tu sa susti echipa unui nenorocit !! in speranta ca el o sa vanda... cand apare la TV si spune "Nici pt 1 miliard nu vand" pai nici nu stie sa-i numere. Nu stiu ce trebuie sa va mai faca Mititelu ca sa va despartiti de el... (sigur voi nu sunteti cu el ... il injurati meci de meci :-D ).

Cautati tot felul de subiecte penibile gen "Blat cu OLT , Mioveni , OSM , ORADEA" cand echipa voastra e rusinea campionatului ! dupa ce ca va ajuta arbitri meci de meci mai si comentati despre alte echipe.
"Sunteti doar niste cretini daca cereti transferuri in conditiile in care Bill Gates nu face acest lucru" - Andrei Mantog

Eduard Apostol: "craiovenii s-au putut amuza cu inovaţiile oltenilor."

Jucatorul favorit? Cosmin Moti

Avatar utilizator
anakin
fanatic
fanatic
Mesaje: 1196
Membru din: 04 Iul 2007, 02:18

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de anakin » 10 Noi 2013, 00:47

N-am mai postat de mult timp pe topicurile CSU, dar articolul asta de la micapi e mult prea tare si mult prea sugestiv pentru situatia actuala ca sa nu il mentioneze nimeni:


Imagine

Fundaşii Marian Cârjă şi Gabriel Velcovici au acaparat două dintre steagurile galeriei care s-a deplasat la Mioveni pentru ultimul meci din turul campionatului.

Cine mai e si "galeria" asta? E ruda cu vreun jucator sau tot angajat al primariei? Sa inteleg ca la meciul asta sezione a fost pe buget de criza?


http://micapi.ro/articole/sport/carja-s ... eriei.html
"Universitatea Craiova este una singură, echipa cu leul pe stemă." - Ilie Balaci

"Pentru mine există doar echipa care are stema cu leul pe tricouri, asta este echipa mea de suflet." - Aurel Țicleanu

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de hanky panky » 10 Noi 2013, 01:19

anakin scrie:N-am mai postat de mult timp pe topicurile CSU, dar articolul asta de la micapi e mult prea tare si mult prea sugestiv pentru situatia actuala ca sa nu il mentioneze nimeni:


Imagine

Fundaşii Marian Cârjă şi Gabriel Velcovici au acaparat două dintre steagurile galeriei care s-a deplasat la Mioveni pentru ultimul meci din turul campionatului.

Cine mai e si "galeria" asta? E ruda cu vreun jucator sau tot angajat al primariei? Sa inteleg ca la meciul asta sezione a fost pe buget de criza?


http://micapi.ro/articole/sport/carja-s ... eriei.html
Aveam incredere ca-l postezi tu.
Vad ca faci "revista presei" cu articolo si poze cu CSUS. Multumim
Ai grija sa nu te dea astia tradator
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de george_7002 » 10 Noi 2013, 03:16

JustME scrie:da ma Pacala pana si suporterii Stiintei au fost dezbinati. suporterii aia care pana in momentul respectiv erau uniti nevoie mare.. aia de la T2 ii huiduiau si injurau pe aia de la peluza (peluze) aia de la peluza/peluze aruncau la randul lor cu m.. peste gard la T2, jucatorii (vezi costea) mai tranteau si ei cate o m.. sau un deget mijlociu spre tribune si ca tabloul sa fie complet galeria se impartise in toate punctele cardinale ale stadionului. ntz ntz ntz.. era o stare de beatitudine generala in care m**a devenise etalon al prieteniei si unitatii. nu-mi vine sa cred ca pana si pe noi s-a gasit cineva sa ne dezbine :mad:

in rest daca tot te apuci sa cauti blaturi cauta-le in propria ograda aia plina de penaltiuri dubioase, autogoluri marcate in prelungiri (probabil ca se plictisisera aia de la Motru tot asteptand sa marcheze bravii atacanti Stoianof si Baird si intr-un final n-au mai rezistat si au zis sa va arate ei cum se da gol. atata tot ca au gresit poarta :-D ). oricum aveti meci greu maine, greu prin prisma faptului ca n-or sa stie arbitrii cu cine sa traga mai mult cu ai lu' ajica sau cu muresenii. momentan e greu de spus daca arbitrii v-au carat in carca mai mult pe voi sau pe aia. oricum sunteti acolo cap la cap probabil finalul o sa fie la fotografie :-)
super tare commentul... exact asta erea atmosfera pe stadion :-( toti ereau cu m**e in gura.
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
Aditza
senior
senior
Mesaje: 401
Membru din: 24 Sep 2013, 20:34

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Aditza » 10 Noi 2013, 07:02

@ anakin, mă uimeşti . Iar vorbeşti aiurea

Au fost mult mai mulţi şi decât se vede în poza pusă de Sergiu.
Dar nu trebuie să îţi dăm ţie explicaţii, nu?

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 10 Noi 2013, 07:37

Tripleta de aur: zapada, pacala si che guevara. Astia trei la un loc fac minuni :))
CRAIOVA NESUPUSA

iuli

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 10 Noi 2013, 09:18

sint din ce in ce mai sigur ca anakin e marele tibi boia.(mai are si tupeul sa vorbeasca de clone si sa acuze pe altii)
:-D :-D :-D

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 10 Noi 2013, 09:59

La un moment dat cred ca si site-ul acesta trebuie sa-si aleaga o singura echipa

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 10 Noi 2013, 10:30

au fost in jur de 70 suporteri in galerie. Insa si in tribuna 2 au fost suporteri ai CS U (eu de exemplu).
Nu toata lumea e suporter de peluza, sunt oameni care prefera tribuna, chiar si intr-o deplasare

iuli

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 10 Noi 2013, 10:52

cortinadampezzo scrie:La un moment dat cred ca si site-ul acesta trebuie sa-si aleaga o singura echipa
la un moment dat va ramane o singura echipa.

Andrei Olteanu
suporter
suporter
Mesaje: 754
Membru din: 21 Mar 2011, 22:15

Re: CS Mioveni - CS Universitatea Craiova

Mesaj de Andrei Olteanu » 10 Noi 2013, 11:17

romaad scrie:au fost in jur de 70 suporteri in galerie. Insa si in tribuna 2 au fost suporteri ai CS U (eu de exemplu).
Nu toata lumea e suporter de peluza, sunt oameni care prefera tribuna, chiar si intr-o deplasare
Si eu am fost la meci, chiar in peluza dar nu apar in poze.......si nu am fost singur....sunt pozele strict ale Sezione....

Închis